Rozwiązanie umowy o prace

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

kalejdoskop
Posty: 11
Rejestracja: 2008-09-13, 19:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: lubelskie

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: kalejdoskop » 2008-09-15, 21:57

Paweł Ł. pisze:Wracam do Polski. Chcę się zatrudnić. Prawie jestem przyjety, ale nowa dyrka zadzwoni do obecnej. Ta przedstawi sytuację i podziękują mi za prace.

Jeżeli o to chodzi, to ja bym już wogóle nie przyjeżdżał do tego po$ranego kraju cudów.

Paweł Ł.
Posty: 264
Rejestracja: 2007-11-11, 15:33

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: Paweł Ł. » 2008-09-15, 22:03

miwues pisze:Powiem ci, kalejdoskop, że ja na miejscu twojego dyrektora nie tylko bym cię puścił, ale jeszcze na mszę dziękczynną bym dał.
Zwyczajnie szkoda tych dzieci, co je uczysz.

Na jakiej podstawie oceniasz jego wiedzę chemiczną oraz podejście do dzieci...Bez sensu. To, że tutaj przyjął takie, a nie inne stanowisko o niczym nie świadczy.

kalejdoskop
Posty: 11
Rejestracja: 2008-09-13, 19:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: lubelskie

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: kalejdoskop » 2008-09-15, 22:09

miwues pisze:Powiem ci, kalejdoskop, że ja na miejscu twojego dyrektora nie tylko bym cię puścił, ale jeszcze na mszę dziękczynną bym dał.
Zwyczajnie szkoda tych dzieci, co je uczysz.


Szkoda, to tutaj się wypowiadać i czytać takie farmazony, jesteś chyba jakiś uduchowiony swoim zawodem, wiem pewnie masz misję do spełnienia- gratuluje i życzę sukcesów zawodowych, sądząc po twoich postach, to faktycznie płoniesz, abyś tylko nie do końca spłonął

anita665
Posty: 1
Rejestracja: 2008-09-17, 19:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: anita665 » 2008-09-17, 19:57

Cześć, jestem w kropce. Zgodziłam się na pracę zbyt szybko. Myślałam, że ide na staż, a jak oto zapytałam w trzecim tygodniu pracy to się okazało, że absolutnie to nie możliwe bo poprzednia pani być może wróci w wakacje. mam umowe na czas nieokreślony. Napis "umowa zawarta z panią... - nauczycielem stażystą" troszke mnie w błąd wprowadziła. to jest mój pierwszy rok uczenia. Chcę rzucić tę pracę bo jest daleko i czuję się oszukana przez dyrektora, który usprawiedliwiał się mówiąc, że "ZAPOMNIAŁ MI O TYM WSPOMNIEĆ" przed podpisaniem umowy. nie mam tam kruczku o 2 tyg. wypowiedzeniu. CO ROBIĆ? nie wydje mi się zeby mnie puscił za porozumieniem stron. Bo nikt tej pracy nie chciał.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: haLayla » 2008-09-17, 20:21

Możesz go postraszyć, iż to czego dokonał jest mało zasadne na gruncie prawnym, gdyż umowa została zawarta w sposób uniemożliwiający jej zrozumienie i zinterpretowanie. Chyba że umowa została zawarta z zaniedbaniem leżącym po twojej stronie, wtedy jest inna para kaloszy.
<3

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: edzia » 2008-09-17, 21:31

anita665 pisze:Myślałam, że ide na staż
Masz na myśli staż na stopień nauczyciela kontraktowego? Czy może staż w znaczeniu refundacji przez urząd pracy?
anita665 pisze:absolutnie to nie możliwe bo poprzednia pani być może wróci w wakacje
ale co nie jest możliwe? Jeśli chodzi o staż na stopień nauczyciela kontraktowego - to możesz go zrobić. Tylko dziwną umowę zawarł dyrektor. Powinna być na czas określony.
anita665 pisze:czuję się oszukana przez dyrektora, który usprawiedliwiał się mówiąc, że "ZAPOMNIAŁ MI O TYM WSPOMNIEĆ" przed podpisaniem umowy
o czym zapomniał ci powiedzieć? Ja tego nie rozumiem.

Jeśli masz umowę na czas nieokreślony, to możesz ją rozwiązać tylko z końcem roku szkolnego za wcześniejszym trzymiesięcznym wypowiedzeniem. W ciągu roku szk. tylko za porozumieniem stron.

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: Yoka » 2008-09-18, 07:28

a jak stażystą, to staż zdążysz zrobić, bo kończy się w maju.

A jak kontraktowa, to też możęsz zacząć, i zakończyć go w innej szkole, w które potem się zatrudnisz.

Nie bardzo rozumiem, dlaczego nie możesz i którego stażu niby nie możesz zacząć?

kalejdoskop
Posty: 11
Rejestracja: 2008-09-13, 19:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: lubelskie

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: kalejdoskop » 2008-09-23, 22:45

miwues pisze:
kalejdoskop pisze:sądząc po twoich postach, to faktycznie płoniesz

Dziękuję za komplement.

Jeżeli uważasz, że to był komplement, to nieźle jesteś pogięty, hehe

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: malgala » 2008-09-24, 15:31

kalejdoskop pisze:Jeżeli uważasz, że to był komplement, to nieźle jesteś pogięty, hehe

Ta wypowiedź i wcześniejsze wyraźnie pokazują, że na nauczyciela się nie nadajesz.
Czy w stosunku do dzieci używasz podobnych określeń? Sądzę, że tak.

Paweł Ł.
Posty: 264
Rejestracja: 2007-11-11, 15:33

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: Paweł Ł. » 2008-09-25, 09:00

malgala pisze:
kalejdoskop pisze:Jeżeli uważasz, że to był komplement, to nieźle jesteś pogięty, hehe

Ta wypowiedź i wcześniejsze wyraźnie pokazują, że na nauczyciela się nie nadajesz.
Czy w stosunku do dzieci używasz podobnych określeń? Sądzę, że tak.


Ludzie o co wam chodzi? Nie używacie wulgaryzmów? Nie wierzę w to! Nie wiem jak u pani w szkole, ale u mnie za określenia wulgarne w stosunku do dzieci, wylatuje się ze szkoły. Skoro jest nauczycielem, to pewnie umie rozgraniczyć internet i real.
Na jakiej podstawie sądzi pani, że ta osoba używa takich określeń. Na teakiej, że tak, a nie inaczej tutaj się określa? Chyba nie na takiej, bo jezeli tak, to ja dziekuje za taką spychologię...Pytanko małe. Stawia pani 1 za brak pracy domowej, albo co pani robi jak dziecko nie odrobi pracy domowej?...

MSJS
Posty: 7
Rejestracja: 2008-08-18, 10:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Plastyka
Lokalizacja: małopolskie

Jak zrezygnować z pracy w ciągu roku szkolnego?

Postautor: MSJS » 2009-01-11, 12:37

Witam wszystkich.
Mam pytanie czy można zrezygnować z pracy nauczyciela w ciągu roku szkolnego, jezeli mam umowe na rok i nie ma w niej zaznaczonej pozycji dotyczacj wypowiedzenie?
Z gory dziekuje za odpowiedzi!

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: renati23 » 2009-01-11, 12:54

MSJS, połączyłam twój post z wcześniejszymi na ten sam temat :D :D :D
poczytaj wcześniejsze wypowiedzi :wink:

Awatar użytkownika
Gosieńka
Posty: 13
Rejestracja: 2009-01-04, 17:27
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: łódzkie

Kiedy dać wypowiedzenie???

Postautor: Gosieńka » 2009-01-11, 19:04

Witam serdecznie...


Mam pytanko, chciałabym z końcem roku szkolnego odejść z placówki, w której obecnie jestem zatrudniona na czas nieokreślony - jestem nauczycielem dyplomowanym - do kiedy muszę złożyć wymówienie? chciałabym zrobić to jak najpóźniej, gdyż straszna atmosfera w tej szkole stanie się (na pewno dla mnie) jeszcze bardziej przytłaczająca... ;(
Czy muszę wcześniej powiadomić o tym władze szkoły, czy wystarczy wtedy, kiedy będę składała wymówienie?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź :)
'To be ot not to be... That is the question...'

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: Yoka » 2009-01-11, 19:44

w maju, a dokładniej musisz zdążyć do 31 maja, rozwiązanie nastepuje na 3 miesiące przed końcem roku szkolnego. Czyli do 31 sierpnia będziesz w okresie wypowiedzenia

irish
Posty: 1
Rejestracja: 2009-02-10, 17:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Proszę o pomoc! Wypowiedzenie warunków umowy o pracę.

Postautor: irish » 2009-02-10, 18:04

Witam! Mam taki problem. Jestem nauczycielem kontraktowym. Od września 2008 mam umowę o pracę na czas nieokreślony 18/18. Godzin dydaktycznych wyrabiam 16 w tygodniu a reszę do 18 prowadzę kólko. Dyrekcja dowiedziala sie, że pracuję w innej szkole (co w jest tutaj niedopuszczalne) i z dniem 10.02. 2009 r. otrzymalam wypowiedzenie warunków o pracę dotyczącą 1) wymiaru czasu pracy 2) wynagrodzenia. Wymiar czasu pracy zosta mi zmniejszony na 12/18 a wynagrodzenie pomniejszone do 1096,10. Tak naprawdę ma to wyglądać tak, że 12 godzin będę miala na etacie, 4 godziny jako nadgodziny, a 2 godziny w kólku. Nie rozumię dlaczego nie wypowiedziano mi do 16/18 godzin? Czy to zgodne z prawem? Szkola zyska o tyle, że w marcu i maju klasy idą na praktyki co skutkuje mniejszą ilością godzin w tych miesiącach dla mnie. Szkoa będzie musiala wyplacic mi za 12 godzin a nie za 16 czy 18 godzin. W wypowiedzeniu mam informację, że jeżeli nie przyjmę warunków to wypowiadają mi umowę o pracę z miesiecznym wypowiedzeniem. Przyczyną wypowiedzenia warunków jest jak podali zmniejszenie ilości godzin dydaktycznych. Nie rozumię czy jest to zgodne z prawem? Zagubilam się w tym wszystkim. Proszę o pomoc.


Wróć do „Prawo oświatowe”