Rozwiązanie umowy o prace

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

poke
Posty: 14
Rejestracja: 2007-05-22, 21:55

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: poke » 2007-05-22, 22:45

To jest pytanie, hmm... złożone. Pytasz o dwie zupełnie różne sprawy na zasadzie " na poczcie chcą mi obciąć pensję, a w banku są wolne miejsca pracy". Twój pracodawca chce wręczyć Ci wymówienie zmieniające i to Twoja decyzja, czy je przyjmiesz, wiedz jednak, że nie przyjmując go rozwiązujesz w ogóle stosunek pracy. Inne szkoły to inne zakłady pracy - złóż tam podanie o pracę.

bill1711
Posty: 1
Rejestracja: 2007-06-03, 18:20

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: bill1711 » 2007-06-03, 18:23

Witam!
Mam pytanie. Jeśli złożę teraz w czerwcu wypowiedzenie będąc zatrudnionym na czas nieokreślony, to kiedy przestaje mnie obowiązywać umowa o pracę?

ola
Posty: 2
Rejestracja: 2007-06-05, 20:11

zwolnienie z pracy

Postautor: ola » 2007-06-05, 20:19

czy mozna zwolnić nauczyciela mianowanego, który został zatrudniony na podstawie zblizenia za brak kwalifikacji. :sad:

Dodano: 2007-06-05, 22:44
dodaje ze mam umowe na czas nieokreślony

kaśka
Posty: 4
Rejestracja: 2007-05-31, 23:02

wypowiedzenie pracy nauczycielowi

Postautor: kaśka » 2007-06-15, 22:07

Czy dyrektorka może wypowiedzieć umowę o pracę nauczycielowi mianowanemu zatrudnionemu w pełnym wymiarze godzin , który pracował do tej pory za zgodą 3 dni w tygodniu? Dyrektorka domaga się zobowiązania pracy w ciągu co najmniej 4 dni, co nie jest możliwe w moim wypadku z wielu względów. Nie ma to również związku z organizacją pracy szkoły.
Czy dyrektorka może wypowiedzieć mi umowę pracy na tej podstawie, jeśli jestem nauczycielem mianowanym, czy jest jakieś rozporządzenie, na które mogłabym się powołać? Czy chroni mnie jakieś prawo? Będę wdzięczna za każdą odpowiedź i wskazówkę

karina
Posty: 2
Rejestracja: 2007-07-02, 16:13

mozna nie przedłużać pracy zamiast zrywania umowy?

Postautor: karina » 2007-07-02, 16:23

Hi

Mam pytanko, właśnie kończę swój staż, niedługo mam rozmowe na awans na nauczyciela kontraktowego i mam nadzieję że ocenią mnie pozytywnie. Chodzi o to że mam z tą szkołą umowę na czas określony do 31 sierpnia, ale ja nie chce dłużej tam pracować z wielu powodów to co mam zrobić? Mogę w sierpniu po prostu powiedzieć że nie chcę przedłużyć umowy czy muszę pisać jakieś podanie o wypowiedzenie?? proszę pomóżcie PILNE!! :???:

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: renati23 » 2007-07-02, 17:13

umowa o pracęna czas określony może ulec rozwiązaniu po upływie czasu na jaki została zawarta :lol: czyli ty tak samo jak pracodawca nie masz obowiązku przedłużania umowy :grin:
jak uzyskasz pozytywną ocenę i uzyskasz nauczyciela kontraktowego to w sierpniu dobrze byłoby uprzedzić dyrektorkę aby miała czas znaleźć kogoś innego :o ale tak naprawdę to zależy od ciebie, no i od tego jaką masz dyrektorkę :roll:

karina
Posty: 2
Rejestracja: 2007-07-02, 16:13

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: karina » 2007-07-02, 18:09

dzia wielkie :-) uspokoilam się trochę .. teraz czeka mnie tylko ta rozmowa.. i oby było po wszystkim... pzdr

south38
Posty: 17
Rejestracja: 2007-08-31, 21:41

jak sporzadzic wymowienie!!

Postautor: south38 » 2007-09-02, 08:15

i druga prosbe Mam umowe na czas okre Tam pisze ze mam 2 - tyg okres wypowiedzenia. I teraz zalozmy znajduje nowa prace, musze zaczac od zaraz, skladam wypowiedzenie w mojej macierzystej i zostaja mi te 2 tyg do przepracowania (nie biore pod uwage za porozumieniem stron) Jak to zorganizowac aby nie musiec dokanczac tych 2-ch tyg? Wiem ze L4 ale to trzeba zalatwiac:) Cos sie boje ze nie ma innych rozwiazan:( jak albo porozumienie, L4 lub przepracowac:( Moze ktos ma jakis pomysl lub dosw?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: malgala » 2007-09-02, 10:31

miwues pisze:"załatwienie" sobie L4 to chyba oszustwo się nazywa

Nie chyba tylko zdecydowanie.
Zrozumiałam, że będąc na zwolnieniu lekarskim masz zamiar wykorzystać je w jednym zakładzie pracy a w drugim zataić i pracę podjąć.

poke
Posty: 14
Rejestracja: 2007-05-22, 21:55

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: poke » 2007-09-02, 23:03

Po pierwsze, jako nauczyciel(ka?) nie powinieneś (powinnaś?) robić tak śliskich moralnie rzeczy, po drugie zwolnienie oświadcza niezdolność do świadczenia pracy na rzecz jakiegokolwiek pracodawcy, lepszego także :), po trzecie,całość misternej intrygi troszkę żenująca, nawet jak na czystą teorię :(. ZUS w końcu wykryje fakt świadczenia pracy u jednego pracodawcy i przebywanie na zwolnieniu lek. u innego, co zaskutkuje przynajmniej żądaniem zwrotu nienależnie pobranego zasiłku chorobowego.

eldog
Posty: 689
Rejestracja: 2007-08-02, 12:21

Jak sporządzić wypowiedzenie!

Postautor: eldog » 2007-09-03, 09:58

A gdzie podziała się zwyczajna uczciwość? Czy już jej naprawdę nie ma, czy wszyscy muszą kombinować, a uczciwi to naiwniacy? Czytałam i włos mi stawał na głowie, czy w naszym kraju trzeba tak kombinować? Normalnie nie da się tego załatwić! Może i faktycznie nie??? Napisz jak rozwiążesz sytuację! Oby jednak uczciwie!
Umiesz liczyć, to licz w życiu tylko na siebie!

south38
Posty: 17
Rejestracja: 2007-08-31, 21:41

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: south38 » 2007-09-03, 13:57

o uczciwosci nalezy mowic gdy zwierzchnicy tacy sa Niestety u mnie w szkole wiele osob zostalo strasznie oszukanymi Nawet szkoda slow w jakich okolicznosciach podpisywano umowy i jak slowa niedotrzymywano Zatem zanim sie Wam wlos zjezy na glowie pomyslcie ze moze inaczej z niektorymi nie mozna. Mnie osobiscie oszukano bardzo Dyr mnie oklamala, trzymala umowe do 31 sierpnia a potem w wielkim pospiechu dala do podpisu warunki ktorych nigdy bym nie przyjela Moja wina ok Trzeba czytac ale do glowy nie przyszlo mi nawet ze po jej wielkich zapewnieniach i obietnicach zmieni wszystko Nie mnie postawila w takiej sytuacji Innych tez W jeszcze gorszych dlatego musze znalezc prace a sytuacji mam taka ze nie moge sobie pozwolic na honorowe rozwiazania. Zrobie tak jak postapiono ze mna ale nie za wszelka cene oczywiscie.

Lilina
Posty: 6
Rejestracja: 2007-09-02, 20:49

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: Lilina » 2007-09-03, 16:47

Decyzję o likwidacji podjęto po czterech miesiącach od zatrudnienia mnie (zatrudniono 1.09.2006, a decyzja zapadła w grudniu lub styczniu). Czy dyrektor domyślał się likwidacji, nie wiem. Jednak wszyscy starzy nauczyciele byli decyzja zaskoczeni, on również.
lilina

eldog
Posty: 689
Rejestracja: 2007-08-02, 12:21

Jak sporządzić wypowiedzenie!

Postautor: eldog » 2007-09-03, 21:16

Teraz rozumiem twoje nastawienie, rób to co uważasz za słuszne bo czasami uczciwość się po prostu nie opłaca, znam to niestety z autopsji również szkolnej po kontaktach z dyrektorami przy zatrudnianiu, rób swoje, pozdrawiam
Umiesz liczyć, to licz w życiu tylko na siebie!

south38
Posty: 17
Rejestracja: 2007-08-31, 21:41

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: south38 » 2007-09-03, 22:10

ech Zrobie po prostu najprosciej Poszukam pracy Poprosze o umowe (pisemna) jak sie zgodza zloze wymowienie w macierzystej Boje sie juz tylko umow "na slowo" Coraz czesciej slysze od znajomych nauczycieli ze ich dyr oszukali Najczesciej praca miala byc a pod koniec sierpnia nie ma. Tak to juz jest...


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron