Rozwiązanie umowy o prace

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

jinks
Posty: 226
Rejestracja: 2010-06-26, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: jinks » 2013-08-10, 22:45

Co to "akt nominacji"? Jeżeli masz na myśli mianowanie, czyli, ze jesteś zatrudniona na podstawie mianowania to umowa o pracę nie jest już aktualna i nie jest potrzebna. Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę i na podstawie mianowania to dwie różne rzeczy.

Co do reszty Twoich problemów zgłoś się najlepiej do PIP. Mają tam pewnie kogoś od oświaty to Ci doradzi co i jak i rozwieje Twoje wątpliwości.
Pozdrawiam

abigael
Posty: 5
Rejestracja: 2009-10-29, 12:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: abigael » 2013-08-12, 17:20

Witam!podepnę się pod ten wątek jeśli mogę?
Jestem nauczycielem mianowany,pełniącym funkcje SIP oraz do 30 października 2013 przebywam na url.dla poratowania zdr. Pracuje w bursie szkolnej drogą pantoflową dowiedziałam się że prawdopodobnie nie będzie dużo młodzieży i powstaną dwie grupy a nie trzy jak zakładano w maju.Moje pytanie czy dyrektor ma prawo mnie zwolnić ?Jeśli tak to czy mogę w sądzie pracy powołać się na przepisy o ochronie społecznych inspektorów pracy? Jeśli zgodnie z prawem może mnie dyrektor zwolnić to czy przysługuję mi odprawa ?Nadmienię że mój staz to 17 lat pracy.

KASJA73
Posty: 1
Rejestracja: 2017-09-08, 21:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: KASJA73 » 2017-09-08, 22:02

jestem nauczycielem dyplomowanym z 25 -letnim stażem ,pracuję w przedszkolu czyli w placówce nieferyjnej,,,,,od 01 stycznia 2018 roku podejmuje inną pracę,,,jak w moim przypadku wyglada sprawa wypowiedzenia, 13-stki za 2017 rok, czy urlopu za przepracowane miesiace?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: malgala » 2017-09-09, 20:08

W tym przypadku obowiązuje trzymiesięczny okres wypowiedzenia albo w dowolnym czasie za porozumieniem stron.
Trzynastkę otrzymasz.
Jeśli urlopu nie wykorzystałaś, to przysługuje on w naturze lub ekwiwalent za niewykorzystany urlop.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: malgala » 2017-09-09, 20:11

abigael pisze:Moje pytanie czy dyrektor ma prawo mnie zwolnić ?Jeśli tak to czy mogę w sądzie pracy powołać się na przepisy o ochronie społecznych inspektorów pracy?

Podlegasz ochronie.
Jeżeli zwolni, to sąd pracy.


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron