Rozwiązanie umowy o prace

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Grzyw
Posty: 1
Rejestracja: 2006-08-31, 21:02

Rozwiązanie umowy o pracę na wniosek nauczyciela.

Postautor: Grzyw » 2006-09-01, 13:30

Witam.
Zaczynam trzeci rok pracy w szkole, będąc nauczycielem kontaktowym.
Prawdopodobnie w połowie września dostanę bardzo atrakcyjną ofertę pracy. Czy jest możliwość rozwiązania umowy na czas nieokreślony ze skutkiem natychmiastowym na mój wniosek?

bajlanda
Posty: 1
Rejestracja: 2007-02-08, 11:57

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: bajlanda » 2007-02-08, 12:00

Dzień dobry,
Mam takie pytanie, chciałabym zwolnić się z pracy po I sem, prawie 3 mies. temu przekazałam podanie o zwolnienie, dyrekcja nie chce się zgodzić, bo nie mają nikogo na moje miejsce. Jestem nauczycielem mianowanym. Czy mam prawo do zwolnienia?
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Onak
Posty: 46
Rejestracja: 2007-02-17, 17:32

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: Onak » 2007-02-25, 20:26

Zawsze masz prawo do zwolnienia - spójrz na umowę o pracę, jaki masz czas wypowiedzenia, np.. 2 tyg czy 3 mies.
No czasem trudno jest się zwolnić, zwłaszzca gdy dyrekcja ma "trudny orzech do zgryzienia" w postaci braku kadry, która by uzupełniła Twoje miejsce, wtedy rozwiązanie za porozumieniem stron nie przejdzie.
Poszukaj kogoś na własną rękę, popytaj tu i tam, może się okaże, że kogoś znajdziesz na swoje miejsce,lub przynajmniej na jakąś część etatu, postawisz wtedy się w dobrym świetle, nie zostawiasz dyrekcji na lodzie. :grin:

Onak
Posty: 46
Rejestracja: 2007-02-17, 17:32

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: Onak » 2007-02-25, 20:30

Jeśli z dyrekcją będzie się można dogadać, to tak - za porozumieniem stron na przykład.

aniuta11
Posty: 3
Rejestracja: 2007-04-23, 18:16

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: aniuta11 » 2007-04-23, 18:19

witam!
Jestem nauczycielem kontraktowym (od roku) i w połowie lipca dostanę informację czy przyjmą mnie do innego zawodu, czy nie. Nie chciałabym tracić aktualnej pracy w szkole, rezygnować teraz, pisać już wypowiedzenia, bo nie wiem czy dostanę tamtą. Nie chcę zostać na "lodzie". Co mam zrobić? Umowę w szkole mam podpisaną na czas nieokreślony - pełny etat. Jak zachować się w takim przypadku? Pisać w sierpniu o bezpłatny urlop, a później ewentualnie wypowiedzenie? Czy porozmawiać z dyrektorem i może dojdziemy do porozumienia. Pomóżcie proszę

monja22
Posty: 2
Rejestracja: 2007-04-25, 17:59

mam ten sam problem

Postautor: monja22 » 2007-04-25, 18:05

Witaj>Mam ten sam problem tylko ,że ja przenoszę się do innego miasta i tam chcę szukać pracy a teraz mam fajną posadkę na czas nieokreslony!nie wiem czy nie muszę złożyć 3miesięcznego wypowiedzenia z pracy.ale jak tak to czy 2miesiące wakacji wliczają się w ten okres?

Madga**
Posty: 1
Rejestracja: 2007-04-25, 19:26

wypowiedzenie warunków pracy

Postautor: Madga** » 2007-04-25, 19:34

Bardzo proszę o pomoc. Jestem n-lem z długoletnim stażem pracy. Obecnie na placówce sytuacja nieco sie skomplikowała i w związku z tym brakuje godzin na rok następny. Wszem i wobec jednak wiadomo, ze w innych szkołach godziny będą. Jednak są one ukrywane przez dyrektorów(z niewiadomych powodów).Do końca maja mamy dostać wypowiedzenia z części etatów. W związku z tym pytanie - czy musimy podpisać skoro wiemy, ze godziny będą w innych szkołach? Proszę o odpowiedź.

aniuta11
Posty: 3
Rejestracja: 2007-04-23, 18:16

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: aniuta11 » 2007-04-26, 08:51

Z tego co mi wiadomo wakacje lizczysz jako kolejne miesiące.. więc jeżeli jesteś pewna tamtej pracy to składaj te wypowiedzenie, dasz wtedy większe szanse dyrektorowi na znalezienie zastępstwa. Ja niestety zloże w sierpniu, czy pod koniec lipca to mnie nie uszczesliwi.

xyz
Posty: 4
Rejestracja: 2007-05-07, 21:38

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: xyz » 2007-05-07, 21:45

aniuta11 pisze:Z tego co mi wiadomo wakacje lizczysz jako kolejne miesiące..


Nie bardzo rozumiem, czy to znaczy, że wakacje mi się wliczają i będą płatne?? Bo też mam podobną sytuację: Jestem n-lem kontraktowym, w trakcie mianowania. Ost atnio dostałem ofertę pracy (również w tym zawodzie) w innym województwie i jestem zdecydowany. I teraz się zastanawiam, co robić, pisać wypowiedzenie?? Z jednej strony chcę być fair wobec dyrektora, żeby nie zostawiać go pod koniec sierpnia na przysłowiowym lodzie, z drugiej zaś nie chcę mówić np. w czerwcu, żeby nie rozwiązał ze mną umowy, ponieważ chcę mieć ciągłość pracy (no i oczywiście płatne wakacje).

Problem polega na tym, że nie jestem zatrudniony na podstawie mianowania, więc nie mogę być przeniesiony na własną prośbę.

Proszę o radę.

aniuta11
Posty: 3
Rejestracja: 2007-04-23, 18:16

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: aniuta11 » 2007-05-09, 14:30

Skoro już wiesz teraz to ja nie widze problemu. Składasz wypowiedzenie i pracujesz do końca roku szkolnego. A od wrzesnia juz idziesz do nowej pracy i z tego co ja sie orientuje bedzie zachowana ciaglosc pracy a za wakacje beda Ci placic. Chyba, ze jestem w wielkim błedzie, ale nie wydaje mi sie... Najlepiej isc i pogadac z dyrektorem. Przeciez juz jestes pewien innej posady. pozdrawiam

xyz
Posty: 4
Rejestracja: 2007-05-07, 21:38

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: xyz » 2007-05-09, 14:34

Dzieki bardzo aniuta11 za odpowiedź. Również pozdrawiam.

Monia26
Posty: 2
Rejestracja: 2007-05-12, 11:59

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: Monia26 » 2007-05-12, 12:04

Witam.
Juz dziś wiem że od 1 stycznia bede miała nową prace w oswiacie. Do Dyrektora w tym momencie boje się iść ponieważ umowe mam obecnie do końca sierpnia, boje sie, że jak mu powiem o tym to od września moge nie miec pracy. Wiem, że w ciągu roku szkolnego nie moge zlozyc wypowiedzenie tylko za porozumieniem stron. Jak to zalatwic aby było wszystko formalnie zgodne z prawem? Jestem nauczycielem kontraktowym.Jaki czas mnie obowiązuje do wyjscia z propozycja do Dyrektora o przeniesienie do innej placówki oświatowej? Moze ktoś był w podobnej sytuacji?

xyz
Posty: 4
Rejestracja: 2007-05-07, 21:38

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: xyz » 2007-05-13, 13:10

Monia26 pisze:Wiem, że w ciągu roku szkolnego nie moge zlozyc wypowiedzenie tylko za porozumieniem stron.

Wydaje mi się, że Zawsze możesz złożyć 3-miesięczne wypowiedzenie, również w trakcie trwania roku szkolnego i dyr nie ma prawa Ci cokolwiek zrobić. Problem polega na tym, że jeśli dobrze rozumiem, jesteś zatrudniona na czas określony - wobec tego NIE MOŻESZ złożyć teraz wypowiedzenia. Zresztą, na chwilę obecną jest Ci ono niepotrzebne.
Ja bym zrobił tak - poczekał, aż dyr podpisze z Tobą pod koniec sierpnia umowę - powinien na czas nieokreślony (albo znów na określony, albo podziękować - coś musi zrobić, bo Ci się umowa kończy), jeśli podpisze na czas nieokreślony, po prostu złożysz z końcem września 3-miesięczne wypowiedzenie.

Jeśli jednak tok mojego rozumowania jest błędny, proszę bardziej kompetentnych o korektę.

laptopik
Posty: 1
Rejestracja: 2007-05-18, 17:39

wypowiedzenie za porozumieniem stron

Postautor: laptopik » 2007-05-18, 17:45

Witam!
Jestem nauczycielem kontraktowym, pracuję w szkole drugi rok. Umowę mam na czas nieokreślony na 14/18 etatu (trochę dziwne, nie?) i nie mam w niej określone okresu wypowiedzenia. Od września mam zagwarantowaną pracę w innej szkole, w której dyrektor powiedział mi, że powinnam w obecnej placówce złożyć wypowiedzenie za porozumieniem stron. Nie wiem czy wypowiedzenie złożyć do 31 maja (czy otrzymam pensję za wakacje) i jak ono ma wyglądać. Proszę pomóżcie! Mój dotychczasowy pracodawca jest strasznym formalistą ;-(

monja22
Posty: 2
Rejestracja: 2007-04-25, 17:59

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: monja22 » 2007-05-18, 17:52

Witam!rozmawiałam dziś z dyrektorem i prosił mnie żebym narazie nie mówiła nikomu o tym że rezygnuje z pracy i kazał mi przynieść ok 20 sierpnia podanie o rozwiązanie stosunku pracy!ja się ciesze bo dostanę pieniądze za wakacje ,a na wakacjach poszukam pracy w Krakowie (bo jej jeszcze nie znalazłam).


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron