1 dzień w pracy i już pierwsze problemy:P

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Roxi
Posty: 232
Rejestracja: 2007-10-13, 18:34

1 dzień w pracy i już pierwsze problemy:P

Postautor: Roxi » 2008-09-01, 17:07

Rozpoczelam wlasnie prace w przedszkolu jako nauczyciel jezyka obcego na 1 etat i pol etatu jako wychowawca przedszkolny.Z tym,ze w pierwszym tyg. w ogole nie bedzie raczej mozliwe,bym zaczela maluchy uczyc jezyka,jak one dopiero co przyszly do przedszkola i jedyne co caly czas robia,to placza.. :wink: Hmm i teraz pojawia sie pytanie,czy dyr.potraci mi z pensji za to,ze w tym tyg nie zaczne uczyc języka,choc umowe mam od 1go wrzesnia..? Dodam,ze jest opcja,bym te 18 h zrealizowala dodatkowo jak wych.przedszkolny,wtedy by pensum tygodniowe sie zgadzalo..

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: 1 dzień w pracy i już pierwsze problemy:P

Postautor: malgala » 2008-09-01, 17:46

Roxi pisze:Dodam,ze jest opcja,bym te 18 h zrealizowala dodatkowo jak wych.przedszkolny,wtedy by pensum tygodniowe sie zgadzalo..

Jest to najrozsądniejsze moim zdaniem wyjście i będziesz mogła w zabawę włączyć już pewne elementy nauki języka. Płakać cały czas nie będą. Zobaczysz, jutro już będzie lepiej.

Awatar użytkownika
Roxi
Posty: 232
Rejestracja: 2007-10-13, 18:34

Re: 1 dzień w pracy i już pierwsze problemy:P

Postautor: Roxi » 2008-09-01, 17:58

hmm,tylko problem w tym,ze mi powiedziano,iz w tym tyg mam sobie darowac lekcje jezykowe,ze raczej na pewno nic z tego nie bedzie,a ze jeszcze nie rozmawialam o tym z dyr.jestem ciekawa,czy moge poprostu w tym tyg te 18 h jako jezykowiec odpracowac jako wych.przedszkolny,zwlaszcza,ze i tak na pol etatu pracuje jako wychowawca wlasnie.Chodzi mi o to,czy to nie bedzie sprzeczne z jakimis tam przepisami(ktorych ja nie znam;D),poza tym nie chcialabym stracic wynagrodzenia za ten tydzien z tytulu nie uczenia jezyka..

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: 1 dzień w pracy i już pierwsze problemy:P

Postautor: edzia » 2008-09-01, 18:04

Roxi, nie stracisz przez takie coś wynagrodzenia! Daj tym maluchom na razie spokój z językiem niemieckim, pozwól im się zaadaptować do nowej sytuacji. :)

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: 1 dzień w pracy i już pierwsze problemy:P

Postautor: Jethro Tull » 2008-09-01, 18:45

Roxi pisze:hmm,tylko problem w tym,ze mi powiedziano,iz w tym tyg mam sobie darowac lekcje jezykowe,

a jaką umowę masz?

Awatar użytkownika
Roxi
Posty: 232
Rejestracja: 2007-10-13, 18:34

Re: 1 dzień w pracy i już pierwsze problemy:P

Postautor: Roxi » 2008-09-01, 18:59

Jestem stazystka umowa od 1go wrzesnia do 31.08.2009 jako jezykowiec na caly etat i osobno pol etatu jako wychowawca przedszkolny.

Edzia,pocieszylas mnie:) Dokladnie.W tym tyg.nawet nie da rady z dziecmi prowadzic normlanych zajec dydaktycznych,a co dopiero mowic jeszcze o nauce jezyka obcego,przynajmniej tak ludzie w pracy mowia :wink:

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: 1 dzień w pracy i już pierwsze problemy:P

Postautor: Jethro Tull » 2008-09-01, 19:12

Roxi pisze:Jestem stazystka umowa od 1go wrzesnia do 31.08.2009 jako jezykowiec na caly etat i osobno pol etatu jako wychowawca przedszkolny.

no to jak masz umowę to dyrekcja nie moze Ci nie zapłacić

Awatar użytkownika
Roxi
Posty: 232
Rejestracja: 2007-10-13, 18:34

Re: 1 dzień w pracy i już pierwsze problemy:P

Postautor: Roxi » 2008-09-02, 19:52

Czy ktos wie,do kiedy pracodawca jest zobowiazany wyplacic pensje osobie swiezo zatrudnionej,zaczynajacej prace 1go wrzesnia?Moja kolezanka zaczela juz prace od 1go wlasnie,ale nie ma jeszcze umowy,bo jestw szkole straszny mlyn i dyr.mowi,ze lada dzien umowa bedzie.Czy jest jakis konkretny termin,w ktorym to pracodawca musi zawrzec umowe z pracownikiem?

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: 1 dzień w pracy i już pierwsze problemy:P

Postautor: Jethro Tull » 2008-09-02, 22:29

Roxi pisze:Czy ktos wie,do kiedy pracodawca jest zobowiazany wyplacic pensje osobie swiezo zatrudnionej,zaczynajacej prace 1go wrzesnia?Moja kolezanka zaczela juz prace od 1go wlasnie,ale nie ma jeszcze umowy,bo jestw szkole straszny mlyn i dyr.mowi,ze lada dzien umowa bedzie.Czy jest jakis konkretny termin,w ktorym to pracodawca musi zawrzec umowe z pracownikiem?

Pensja z góry zgodnie z KN a umowę o pracę należy wręczyć pracownikowi najpóźniej w dniu jej rozpoczęcia co wynika z Kodeksu pracy
art. 29
§ 2. Umowę o pracę zawiera się na piśmie. Jeżeli umowa o pracę nie została zawarta z zachowaniem formy pisemnej, pracodawca powinien, najpóźniej w dniu rozpoczęcia pracy przez pracownika, potwierdzić pracownikowi na piśmie ustalenia co do stron umowy, rodzaju umowy oraz jej warunków.


Wróć do „Prawo oświatowe”