nieklasyfikowany - problematyczna sytuacja

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: nieklasyfikowany - problematyczna sytuacja

Postautor: edzia » 2009-05-28, 22:45

koma pisze:Przecież napisałam wyżej! Nie 3 oceny naganne decydują o repetowaniu, ale jedna.
Chcesz zmienić rozporządzenie? Masz jakieś "dojścia" do ministra? :wink:

koma pisze:Jesli rodzic jest nieskuteczny, to sąd rodzinny - też pisałam.
Odnośnie sądów rodzinnych już były argumenty na nie. Poza tym nie wydaje mi się, by wszelkie zaniedbania ze strony rodziców nadawały się od razu do sądów rodzinnych. A straszyć dorosłych ludzi...

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: nieklasyfikowany - problematyczna sytuacja

Postautor: koma » 2009-05-28, 22:56

edzia pisze:Chcesz zmienić rozporządzenie? Masz jakieś "dojścia" do ministra? :wink:
Trywializujesz - a myślałam, że chcesz porozmawiać merytorycznie. W takim razie posypać głowę piaskiem...i nadstawiać drugi policzek.
edzia pisze:A straszyć dorosłych ludzi...

Jak wyżej...

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: nieklasyfikowany - problematyczna sytuacja

Postautor: edzia » 2009-05-28, 23:16

koma pisze:Trywializujesz - a myślałam, że chcesz porozmawiać merytorycznie. W takim razie posypać głowę piaskiem...i nadstawiać drugi policzek.
Rozporządzenie o ocenianiu określa przypadki, kiedy uczeń nie otrzymuje promocji. Zastrzega też, że ocena klasyfikacyjna zachowania nie ma wpływu na promocję do klasy programowo wyższej lub ukończenie szkoły (poza przypadkami z §15 ust. 8 i 9).
Pytam więc serio i bardzo merytorycznie - jak bez zmiany rozporządzenia chcesz sprawić, by już jedna ocena naganna z zachowania przesądzała o repetowaniu?

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: nieklasyfikowany - problematyczna sytuacja

Postautor: koma » 2009-05-28, 23:34

edzia pisze:jak bez zmiany rozporządzenia chcesz sprawić, by już jedna ocena naganna z zachowania przesądzała o repetowaniu?
A czy ja mówię, że rozporządzenie ma sie nie zmienić??? Chyba wtedy musi, nie?? :wink:

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: nieklasyfikowany - problematyczna sytuacja

Postautor: edzia » 2009-05-28, 23:52

Pewnie, że musi, ale czy my, nauczyciele, mamy na to jakiś wpływ? Czy Ty masz? Czemu więc zarzucasz mi w poście nr 72, że trywializuję i nie rozmawiam merytorycznie podczas, gdy sama kręcisz?

Więc jak zamierzasz nadać rangę ocenie nagannej z zachowania? Jak chcesz sprawić, by uczeń z oceną naganną nie otrzymywał promocji? W jaki sposób chcesz zmienić rozporządzenie?


Ps. Dyskusja zaczyna się toczyć bez sensu, chyba odpuszczę.

wikipat
Posty: 1
Rejestracja: 2010-03-02, 20:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: nieklasyfikowany - problematyczna sytuacja

Postautor: wikipat » 2010-06-10, 21:37

Witam:)

Mam ucznia, który na semestr nie był klasyfikowany ze wszystkich przedmiotów, w tym semestrze chodził w kratkę i również więcej niż 50% procent nieobecności, ale oceny ze sprawdzianów ma i z innych rzeczy.
W tym momencie ma 19 nieobecności i 11 obecności z całego roku. Wydaje mi się, że pasuje mu wstawić nkl, zwłaszcza, że w pierwszej klasie chodził tak samo, a na koniec roku każdy dał mu dobre oceny, co nie było sprawiedliwe względem pozostałych uczniów, którzy systematycznie się uczyli i niestety ich oceny były nizsze. Wiem, że razem ze mną tego ucznia nie klasyfikuje jeszcze 2-4 osob, zaś pozostałe mimo wszystko go puszczają dalej z wysoką oceną końcoworoczną:/
Czy jest gdzieś powiedziane, że jesli uczeń jest nie klasyfikowany (obecności część usprawiedliwiona, część nie) z kilku przedmiotów, to poźniej i tak (na wlasne odwołanie) pisze jakieś egzaminy zaliczeniowe??
Proszę o pomoc w tej sprawie.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: nieklasyfikowany - problematyczna sytuacja

Postautor: vuem » 2010-06-10, 22:03


ardenss
Posty: 6
Rejestracja: 2010-04-07, 17:16
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: śląskie

Re: nieklasyfikowany - problematyczna sytuacja

Postautor: ardenss » 2010-06-24, 22:06

Witam;
Mam do Was pytanie.... Uczę I semestr w Szkole Policealnej. Na konferencji musiałam podać liczbę uczniów klasyfikowanych, przy czym na 35 osób tylko dwie maja zaliczone wszystkie przedmioty, natomiast 3 pozostałe są klasyfikowane tylko z jednego przedmiotu. Czy klasyfikowane są dwie osoby?

Awatar użytkownika
Witold Telus
Posty: 616
Rejestracja: 2008-03-07, 17:53

Re: nieklasyfikowany - problematyczna sytuacja

Postautor: Witold Telus » 2010-06-25, 00:51

Tak, dwie.

Klasyfikowany = klasyfikowany z wszystkich przedmiotów.
Nieklasyfikowany = nieklasyfikowany z jednego lub więcej przedmiotów.

ardenss
Posty: 6
Rejestracja: 2010-04-07, 17:16
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: śląskie

Re: nieklasyfikowany - problematyczna sytuacja

Postautor: ardenss » 2010-06-25, 10:01

:) Dziękuję za odpowiedź.


Wróć do „Prawo oświatowe”