urlop wypoczynkowy

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: urlop wypoczynkowy

Postautor: vuem » 2011-04-12, 07:15

Jakoś nie czuję byśmy byli w kwestii urlopów poszkodowani porównując do innych profesji...

Mając tyle wolnego, o różnych porach roku, trzeba by być malkontentem do sześcianu, by jeszcze marudzić i wynajdywać argumenty, że po odliczeniu sobót i niedziel nie zostaje wcale 100 dni wolnego, tylko raptem 80.
Że nie można skorzystać z oferty pozasezonowych wyjazdów do Egiptu, czy problem stanowi niemożność wydłużenia weekendu majowego. :wink:

anonimowy
Posty: 9
Rejestracja: 2010-11-25, 20:36
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: opolskie

Re: urlop wypoczynkowy

Postautor: anonimowy » 2011-04-12, 07:35

edzia pisze:Z tonu wypowiedzi wnioskuję jednak, że przedłużenie majóki jest dla ciebie priorytetem i skoro nie da się "po ludzku", to i tak sobie poradzisz. :evil:


Musiałaś w takim razie źle zrozumieć moją wypowiedź ;) skoro nie ma opcji na wydłużenie majówki, to jakoś przeżyję bez tych dwóch dni wolnego.

dzięki za szybkie odpowiedzi!

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: urlop wypoczynkowy

Postautor: Yoka » 2011-04-12, 09:02

vuem pisze:Jakoś nie czuję byśmy byli w kwestii urlopów poszkodowani porównując do innych profesji...


ja też nie czuję, napisałam o społeczeństwie, bo ludziom niepracującym w szkole wydaje się, że mamy ferie, wakacje i jeszcze te przywileje wynikające z Kodeksu.
Ostatnio np. usłyszałam, że nauczycielki jak są po macierzyńskim matkami karmiącymi to mają się fajnie, bo mogą wrócić na pół etatu, a to ledwo 2 godziny pracy na dzień im wyjdzie, i jeszcze wyjdą sobie po jednej godzinie, bo się należy matce karmiącej jak przedstawi stosowne zaświadczenie. Ludzie nie mają pojęcia, że te wszystkie zapisy nie działają w szkole w ten sposób.


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron