Wynagrodzenie nauczyciela

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

martamwmw
Posty: 10
Rejestracja: 2011-10-03, 18:01
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: martamwmw » 2011-10-03, 20:58

malgala pisze:
martamwmw pisze:Tylko, że 21 to netto już.

A jak tę kwotę netto otrzymałaś?
Zakładając, że masz pensum 18 godzin, to za godzinę masz stawkę 27,76 i nie ma znaczenia, czy jest to godzina etatowa, czy ponadwymiarowa.
Przy 20 godzinach ponadwymiarowych daje to 555,20 brutto. Po wszystkich potrąceniach (nie tylko podatku, bo wszystkich potrąceń jest ok. 37%) wychodzi ok. 350 zł.
martamwmw pisze:Z mojej normalnej pensji wychodzi mi ok 21 zł na rękę za godzinę.

Nie. Twoja stawka za godzinę, to 27,76 brutto. Liczy się ją od zasadniczej.
Jeśli masz może jeszcze jakieś dodatki (na przykład wiejski lub wychowawstwo), to mają one wpływ na wysokość poborów, ale nie na stawkę za godzinę.
martamwmw pisze:Zanim pójdę robić szum, chciałabym się upewnić, ile tak na prawdę stażysta powinien dostać za nadgodziny.

Tyle, ile napisałam i może zamiast myśleć o robieniu szumu, pracując zaledwie miesiąc, to może prościej by było porozmawiać zwyczajnie na ten temat z księgową, dyrekcją lub opiekunem stażu. Chociaż staż pracy jest tu bez znaczenia, bo wątpliwości powinno się raczej wyjaśniać a nie szum wokół nich robić.

O szum chodziło mi bardziej, żeby nie pójść zupełnie zielona i się nie zbłaźnić na wstępie ;).
Gdyby wszystkich potrąceń było 37% to z mojej pensji 2082, zostałoby tylko ok. 1300 zł, a ja natomiast mam 1600 na rękę (nie mam dodatków wiejskich, wychowawstwa itp.)
I jeżeli jest tak jak mówisz, bo z tego wynika że od nadgodzin odliczają więcej, to sorry ale jaki sens brać nadgodziny, gdzie są one o tyle mniej płatne?
bardziej doszukiwałabym się sensu w tym, że jestem stażystką i obowiązują mnie inne reguły, które swoją drogą chętnie bym poznała.
I dalej twierdzę, że jest coś nie tak, bo na innym wątku wypowiedziała się dziewczyna, która również jest stażystką i za 9 nadgodzin we wrześniu otrzymała 180 zł. Czyli te moje 20 zł z hakiem, które wydaje mi się że powinnam za każdą nadgodzinę otrzymać.

martamwmw
Posty: 10
Rejestracja: 2011-10-03, 18:01
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: martamwmw » 2011-10-04, 08:44

A jeszcze wpadłam na taką myśl rano, że w rozpisce nadgodzin nie dopisałam tej darmowej godziny, którą wszyscy nauczyciele muszą przeprowadzać na jakieś kółko, czy coś. Może to to?
I wtedy odjęła mi 4 h z miesiąca???

Awatar użytkownika
wulina
Posty: 119
Rejestracja: 2008-12-10, 12:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: wulina » 2011-10-04, 11:01

A musisz pisać to samo na 2 wątkach?

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: ann » 2011-10-04, 16:19

martamwmw pisze:A jeszcze wpadłam na taką myśl rano, że w rozpisce nadgodzin nie dopisałam tej darmowej godziny, którą wszyscy nauczyciele muszą przeprowadzać na jakieś kółko, czy coś. Może to to?

Po pierwsze, raz wystarczy.
Po drugie, nie wiem, jak u Was, ale u nas karcianych się nie wpisuje w rozpisce miesięcznej, dopiero na koniec semestru rozlicza się te godziny osobno.

Swoją drogą, dlaczego nie pójdziesz zapytać dyrekcji / księgowej?
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

ewik38
Posty: 1
Rejestracja: 2011-10-04, 16:57
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: ewik38 » 2011-10-04, 17:09

Czy należy się dodatek rewalidacyjny?
Mam w klasie dziecko niewidome. Ma ono przydzielone zajęcia rewalidacyjne-4 godziny(po jednej na matematykę przyrodę angielski i j. polski) Koleżanki mają wypłacany dodatek rewalidacyjny, bo mają nadgodziny, ja natomiast nie, bo dyrektor stwierdził, że mi się nie należy, bo mam tę godzinę w etacie.

martamwmw
Posty: 10
Rejestracja: 2011-10-03, 18:01
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: martamwmw » 2011-10-04, 20:02

ann pisze:
martamwmw pisze:A jeszcze wpadłam na taką myśl rano, że w rozpisce nadgodzin nie dopisałam tej darmowej godziny, którą wszyscy nauczyciele muszą przeprowadzać na jakieś kółko, czy coś. Może to to?

Po pierwsze, raz wystarczy.
Po drugie, nie wiem, jak u Was, ale u nas karcianych się nie wpisuje w rozpisce miesięcznej, dopiero na koniec semestru rozlicza się te godziny osobno.

Swoją drogą, dlaczego nie pójdziesz zapytać dyrekcji / księgowej?

Wolałam się upewnić, co i jak, zanim będę się o cokolwiek pytać, żeby nie było że zupełnie zielona jestem.
A sprawa wyjaśniła się dziś po rozmowie z księgową, bo mając zajęcia z klasą III i IV, odchodzi mi kilka tygodni pod koniec roku, odpowiednio na praktyki i matury (pracuję w technikum).
I stąd wzięło się to uśrednienie w skali całego roku, a kwota za nadgodziny będzie stała (chyba że dojdą zastępstwa, zwolnienia itp...)., także w wakacje. Ot i całą tajemnica ;).
Dziękuję za wszystkie porady i wyjaśnienia.

martamwmw
Posty: 10
Rejestracja: 2011-10-03, 18:01
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: martamwmw » 2011-10-04, 20:03

wulina pisze:A musisz pisać to samo na 2 wątkach?

Miałam wrażenie, że inne osoby odpowiadały mi na odrębnych wątkach, stąd pociągnęłam temat na obu.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: haLayla » 2011-10-05, 01:41

Tutaj nie chodzi o to, że pisałaś na ten sam temat w dwóch wątkach. Ale o to, że w ogóle zaczęłaś dyskusję. Na forum dobrze trzymać się zasady jedna sprawa - jeden temat. W ten sposób osoba, która poszukuje informacji może potem skorzystać z tego wątku, zamiast pytać o to samo.

Podobnie również ty sama możesz za jakiś czas potrzebować pomocy w jakiejś sprawie i zamiast jednego tematu, który poruszałby dany problem, to znajdziesz kilkanaście postów porozrzucanych po różnych działach forów.
<3

magmar555
Posty: 39
Rejestracja: 2011-09-02, 17:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: magmar555 » 2011-10-05, 17:02

martamwmw pisze:A za moje 20 nadgodzin za wrzesień otrzymałam jedyne 350 zł, a nie spodziewane 420..
Jak to się stało, że miałaś 20 nadgodzin w jednym miesiącu?

martamwmw
Posty: 10
Rejestracja: 2011-10-03, 18:01
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: martamwmw » 2011-10-05, 17:36

magmar555 pisze:
martamwmw pisze:A za moje 20 nadgodzin za wrzesień otrzymałam jedyne 350 zł, a nie spodziewane 420..
Jak to się stało, że miałaś 20 nadgodzin w jednym miesiącu?

Mam 23 godziny w tygodniu.

martamwmw
Posty: 10
Rejestracja: 2011-10-03, 18:01
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: martamwmw » 2011-10-05, 17:46

haLayla pisze:Tutaj nie chodzi o to, że pisałaś na ten sam temat w dwóch wątkach. Ale o to, że w ogóle zaczęłaś dyskusję. Na forum dobrze trzymać się zasady jedna sprawa - jeden temat. W ten sposób osoba, która poszukuje informacji może potem skorzystać z tego wątku, zamiast pytać o to samo.

Podobnie również ty sama możesz za jakiś czas potrzebować pomocy w jakiejś sprawie i zamiast jednego tematu, który poruszałby dany problem, to znajdziesz kilkanaście postów porozrzucanych po różnych działach forów.

Trochę to czepialstwo. Oba wątki dotyczyły ogółem dotyczyły mojej sytuacji, a wiadomo, że jak ktoś regularnie nie odwiedza forum, to ewentualnie odpowiada na wątki zasubskrybowane.
A idąc dalej myślą czepialstwa, można zarzucić Twojemu postowi, że zaśmieca wątek i jest nie na temat.
Także trochę luzu.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: haLayla » 2011-10-05, 20:13

martamwmw pisze:A idąc dalej myślą czepialstwa, można zarzucić Twojemu postowi, że zaśmieca wątek i jest nie na temat.


Pocieszam się, że poświęciłem dobro mniejszej wartości, by uchylić zagrożenie dla dobra wyższej wartości :mrgreen:
<3

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: edzia » 2011-10-05, 22:20

martamwmw pisze:Trochę to czepialstwo.
Trochę mnie zmartwiłaś, że jako nowa na forum, zaczynasz się trochę "rządzić", a na zwróconą uwagę odpowiadasz, że masz rację. Otóż mamy choćnby w regulaminie forum zasadę, że piszemy tylko w jednym wątku, nie dublujemy postów. Ok, pewnie nie czytałaś regulaminu. Ale gdy ci zwrócono uwagę, powinnaś sie raczej zastanowić, czy jakiejś gafy nie palnęłaś, może sprawdzić, dowiedzieć się, niż od razu stawiać kontra.

Oba wątki dotyczyły ogółem dotyczyły mojej sytuacji, a wiadomo, że jak ktoś regularnie nie odwiedza forum, to ewentualnie odpowiada na wątki zasubskrybowane.
No to, zwiększając szansę swojemu wątkowi, powinnaś opis problemu umieścić w każdym wątku forum, prawda? Ba, jeszcze lepiej byłoby oprócz tego napisać do każdego użytkownika PM. ;)

Ps.
martamwmw pisze:Także trochę luzu.
W tym znaczeniu tak że (oddzielnie).

Mam jeszcze kilka uwag, ale chyba daruję sobie. Z innej bajki jesteśmy.

martamwmw
Posty: 10
Rejestracja: 2011-10-03, 18:01
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: martamwmw » 2011-10-06, 18:11

edzia pisze:
martamwmw pisze:Trochę to czepialstwo.
Trochę mnie zmartwiłaś, że jako nowa na forum, zaczynasz się trochę "rządzić", a na zwróconą uwagę odpowiadasz, że masz rację. Otóż mamy choćnby w regulaminie forum zasadę, że piszemy tylko w jednym wątku, nie dublujemy postów. Ok, pewnie nie czytałaś regulaminu. Ale gdy ci zwrócono uwagę, powinnaś sie raczej zastanowić, czy jakiejś gafy nie palnęłaś, może sprawdzić, dowiedzieć się, niż od razu stawiać kontra.

Oba wątki dotyczyły ogółem dotyczyły mojej sytuacji, a wiadomo, że jak ktoś regularnie nie odwiedza forum, to ewentualnie odpowiada na wątki zasubskrybowane.
No to, zwiększając szansę swojemu wątkowi, powinnaś opis problemu umieścić w każdym wątku forum, prawda? Ba, jeszcze lepiej byłoby oprócz tego napisać do każdego użytkownika PM. ;)

Ps.
martamwmw pisze:Także trochę luzu.
W tym znaczeniu tak że (oddzielnie).

Mam jeszcze kilka uwag, ale chyba daruję sobie. Z innej bajki jesteśmy.

Nowemu, czy nie nowemu, rządzić się nie wypada w takim samym stopniu.
Bardzo alergicznie reaguję na osoby korzystające z danego forum dłużej, przez co uważają się za wyrocznie i takim tonem piszą posty. Jakim tonem się do mnie zwraca, takim odpowiadam.
Całe szczęście, że są osoby, które stoją na straży regulaminu forum i zaśmiecają wątek nic nie wnoszącą dyskusją na temat zdublowanego posta.
Ja się od tego odcinam i odhaczam subskrypcję, do woli możecie niżej powylewać swoje żale i frustracje. Kolejnym osobom szukającym pomocy, życzę powodzenia w przebijaniu się przez wyżej opisane posty. Mój, chociaż zdublowany, był jednak na temat.

Awatar użytkownika
JHN
Posty: 177
Rejestracja: 2010-06-05, 19:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: JHN » 2011-10-06, 18:21

martamwmw pisze:...do woli możecie niżej powylewać swoje żale i frustracje...

I my Ci życzymy miłego wieczoru...
Szacunek? Dam Ci go tyle, ile dostałem od Ciebie!
Broń inteligentnego człowieka walczącego z otaczającą go głupotą: sarkazm.


Wróć do „Prawo oświatowe”