Wynagrodzenie nauczyciela

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

J.Pio
Posty: 55
Rejestracja: 2009-02-24, 09:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: J.Pio » 2009-06-06, 16:38

Ok. 1170zł- bez wychowawstwa i wszelkich dodatków

aquarius1983
Posty: 14
Rejestracja: 2009-06-17, 21:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

stażysta a pensja kontraktowego?

Postautor: aquarius1983 » 2009-06-17, 21:56

w lipcu mam miec rozmowe kwalfikacyjną, czy po jej pozytywnym przejćiu w sierpniu dostanę pensję nauczyciela kontraktowego? :?:

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: Yoka » 2009-06-18, 19:28

nie. Od września, jak dostaniesz nowa umową o pracę jako kontraktowy

tygrysek83
Posty: 7
Rejestracja: 2009-03-08, 22:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: tygrysek83 » 2009-06-24, 13:47

Witam ponownie :)
Z kolejnym pytaniem... :)
Otóż: w umowie mam napisane: umowa na zastępstwo na czas usprawiedliwionej nieobecności nauczyciela od dnia 9 marca.
W umowie widnieje więc początkowa data mojej pracy, nigdzie jednak nie jest napisane do kiedy ta umowa trwa. Wiem, ze w szkole zostaję jeszcze przyszły rok, poniewaz nauczyciel nie wraca (urlop wychowawczy) i że od września zmieni mi się umowa (rozpocznę staz, zwiekszy się liczba godzin i wobec tego zmieni umowa). Teraz mam pytanie - bo z tego co tu czytałam to powinnam była dostac wynagrodzenie tylko do 19 czerwca, a ja dostałam za cały czerwiec (wcale nie narzekam :D) i w związku z tym chciałam zapytać czy będąc na takiej umowie, gdzie nie ma podanej daty kiedy wygasa umowa, i zostając w szkole tez na przyszły rok, przysługuje mi wynagrodzenie we wakacje? (ekwiwalent urlopowy dostałam tak jak inni nauczyciele, na początku czerwca). Bo o trzynastce to chyba mogę zapomnieć, pracując tak krótko i na zastępstwo i mając 1/3 etatu, więc o to nie pytam nawet.... :)

piorko
Posty: 1
Rejestracja: 2009-06-24, 14:56
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika
Lokalizacja: śląskie

Urlop macierzyński, L-4 w ciąży - a podwyżki

Postautor: piorko » 2009-06-24, 15:20

Witam
Jestem w 6 miesiącu ciąży i właśnie się dowiedziałam że jestem jedną z tych którzy są stratni z powodu L-4 w czasie ciąży oraz podczas urlopu macierzyńskiego. Jak wiadomo dostaliśmy podwyżki, które wpłynęły na konto w maju (przynajmniej mnie). W marcu, kwietniu, maju i czerwcu byłam po 2 tygodnie na L-4 które jest 100% płatne, z tym że ja nie wiedziałam, że wynagrodzenie podczas chorobowego jest liczone z 12 ostatnich miesięcy, czyli dostawałam L-4 ze starej stawki. Mało tego dowiedziałam się że macierzyńskie będę miała liczone z 3 ostatnich przepracowanych w pełni miesięcy, więc znowu ze starej stawki bo oni liczą podwyżki od maja a nie od stycznia. Czy ktoś jest w podobnej sytuacji? Może można znaleźć na to jakiś kruczek prawny? Jak to jest że na L-4 w czasie ciąży niby wychodzi się lepiej a ja wyszłam znacznie gorzej?

pandonapandona
Posty: 25
Rejestracja: 2009-06-24, 17:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Gdzie mogę w internecie obliczyć ile zarobię w szkole??

Postautor: pandonapandona » 2009-06-24, 17:52

Będę uczyła w szkole na zastępstwo okolo 14 godzin na wsi ( wypłata jak dla stażysty), ale stażu nie mogę odbyc, gdyż nauczycielka która jest na zwolnieniu będzie co jakiś czas donosiła zwolnienie. Gdzie mogę obliczyc ile mniej więcej zarobie? Czy istenie jakas strona która wylicza płace?

marianka
Posty: 114
Rejestracja: 2008-08-24, 21:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: marianka » 2009-06-24, 22:41


edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: edzia » 2009-06-25, 12:31

Jeśli na umowie o pracę nie ma daty zakończenia tej umowy oraz jeśli nie dostałaś wypowiedzenia, ani zastępowany nauczyciel nie wrócił do pracy (choćby na urlop wypoczynkowy), to Twoja umowa trwa nadal i za wakacje należy Ci się normalne wynagrodzenie.

Z tym, że:
tygrysek83 pisze:ekwiwalent urlopowy dostałam tak jak inni nauczyciele, na początku czerwca
Miałaś na myśli świadczenie urlopowe?
Bo jeśli ekwiwalent za urlop to w takim razie już nie dostaniesz wynagrodzenia za wakacje.

A trzynastkę dostaniesz - w przyszłym roku.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: edzia » 2009-06-25, 12:53

piorko pisze:Czy ktoś jest w podobnej sytuacji?
Wszyscy korzystający ze zwolnienia lekarskiego w ciąży są w takiej sytuacji. Takie są przepisy, nic na to nie poradzisz.
piorko pisze:Jak to jest że na L-4 w czasie ciąży niby wychodzi się lepiej a ja wyszłam znacznie gorzej?
Lepiej, bo nie pracuje się, a są pieniądze - może to miał na myśli ktoś, kto Cię tak poinformował?

Poza tym, jeśłi ktoś miał przed okresem zwolnienia lekarskiego godziny ponadwymiarowe i tym samym wysoką podstawę składek na ubezpieczenie chorobowe, to wtedy także finansowo wychodzi lepiej na zwolnieniu lekarskim w czasie ciąży.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: edzia » 2009-06-25, 13:49

pandonapandona pisze:stażu nie mogę odbyc, gdyż nauczycielka która jest na zwolnieniu będzie co jakiś czas donosiła zwolnienie.
To od Ciebie zależy, czy będziesz odbywać staż, czy nie. Jeśli jest szansa na odbycie stażu, to odbywaj.

Art. 10. 11. W przypadku nauczyciela zatrudnionego na podstawie ust. 7 [tj. m.in. na zastępstwo - przyp. mój], posiadającego wymagane kwalifikacje, na jego wniosek odstępuje się od stosowania przepisów rozdziału 3a [dot. właśnie awansu zawodowego - przyp. mój]. Dla celów płacowych nauczyciele ci są traktowani jak nauczyciele stażyści, chyba że posiadają wyższy niż stażysta stopień awansu zawodowego.
Wiem jednak, że często dyrektorzy decydują za nauczyciela informując go, że niby nie może w takiej sytuacji odbywać stażu.

Mende
Posty: 9
Rejestracja: 2008-10-01, 20:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Jak wyliczyć ile za nadgodziny?

Postautor: Mende » 2009-08-15, 13:16

Witam. Od września rozpoczynam pracę w przedszkolu na stanowisku nauczyciel. Etat to 25 godz. dydaktycznych,a nadgodzin 2,5h tygodniowo. Proszę mi powiedzieć jak wyliczyć nadgodziny w skali miesiąca?Dziękuję.

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: Jedliński » 2009-08-19, 18:20

Mam takie pytanie :
czy jak nauczyciel jest zatrudniony na powiedzmy półetatu czy 1/3 etatu to ma płacone w wakacje ?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: malgala » 2009-08-19, 19:05

To zależy od umowy o pracę.
1. Na czas nieokreślony - tak
2. Na czas określony do 31 sierpnia - tak
3. Na czas określony do końca zajęć lekcyjnych - nie, dostaje wtedy tylko ekwiwalent za urlop.

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: Jedliński » 2009-08-19, 21:38

wielkie dz...
i ile płacą takiemu co 1/2 etatu w wakacje...1/2 tyle co temu co ma pełny etat ?

a jak to wygląda w szkołach niepublicznych ....może ktoś wie jakie tam mają zwykle nauczyciele mają podpisane umowy ?...

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: renati23 » 2009-08-20, 08:27

Jedliński pisze: ile płacą takiemu co 1/2 etatu w wakacje...1/2 tyle co temu co ma pełny etat ?

musiałam to zdanie przeczytać z kilka razy ,aby zrozumieć o co Ci chodzi - a i tak nie jestem pewna do końca :shock:
Nauczyciel zatrudniony na 1/2 etatu ma w wakacje płacone tyle samo co w roku szkolnym czyli za 1/2 etatu. :wink:


Wróć do „Prawo oświatowe”