Wynagrodzenie nauczyciela

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: malgala » 2010-12-04, 19:19

koma pisze:No tak...Wreszcie komuś udało się zrozumieć, o co marii200007 chodzi. :lol:

koma, zupełnie przypadkiem :lol:

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: vuem » 2010-12-04, 19:26

Spokojnie, pewnie Maria przypadkiem tak napisała...to tylko endorfiny :mrgreen:

Henio
Posty: 6
Rejestracja: 2010-05-05, 10:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: śląskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: Henio » 2011-02-01, 17:56

Witam
Takie pytanko dotyczące wynagrodzenia. Czy dyrektor ma prawo nie wypłacić części wynagrodzenia jako powód podając brak wpisu tematu do dziennika? Niestety takie przypadki mają miejsce w mojej szkole. Czy jest jakaś podstawa prawna uzasadniająca takie działanie?

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: Andulencja » 2011-02-01, 18:55

brak wpisu = nie przeprowadzona lekcja - to za co ma płacić :twisted:

Henio
Posty: 6
Rejestracja: 2010-05-05, 10:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: śląskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: Henio » 2011-02-01, 19:23

co w takim razie kiedy wpis zostanie uzupełniony?

ange
Posty: 2
Rejestracja: 2011-02-02, 18:58
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: ange » 2011-02-04, 00:07

Od jakiegoś czasu zastanawiam się czy każdy nauczyciel ma "ruchomą" pensję. Ja od września zeszłego roku (od masakrycznie wielkiej podwyżki) mam ciągle inną kwotę na koncie. U mnie w szkole o wypłatach nie rozmawiamy, trudno się poradzic. Księgowa twierdzi, że miesiące są różne i tak ma byc.
Może jakaś życzliwa osoba podałaby kwotę jaką powinnam dostawac? Jestem nauczycielem mianowanym, 9 lat stażu, 80zł motywacyjnego.
Będę wdzięczna za odpowiedź!

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: vuem » 2011-02-04, 07:11

ange pisze:Księgowa twierdzi, że miesiące są różne i tak ma byc.


I pozwalasz się tym zbyć?

Ile masz godzin?

madziq85
Posty: 2
Rejestracja: 2009-06-06, 08:32
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: pomorskie

mam problem

Postautor: madziq85 » 2011-02-04, 11:48

czy ktos mi moze pomoc? chcialabym sie dowiedziec ile bede zarabiac, troche to chyba skomplikowane jest. bede zatrudniona jako nauczciel jez ang bez kwalifikacji (jestem na 2 roku fil ang) ale mam dyplom studiów z zakresu przygotowania pedagogicznego oraz dyplom studiow magisterskich na zupelnie innym kierunku, czy to moje wyksztalcenie jakos wplywa na moja wyplate czy nadal jestem traktowana z najnizszej polki???oraz jesli jest to szkola wiejska to czy przysluguje mi dodatek wiejski? mozliwe ze zadaje wam jakies banalne pytania ale to dopeiro poczatek mojej przygody z nauczaniem w szkole panstwowej (do tej pory uczylam i nadal ucze w prywatnej szkole jezykowej). juz sama niewiem co o tym wszystkim myslec i niejestem wcale taka pewna czy dostane ta prace, bo 2 tyg temu tez dostalam propozycje pracy od pewnego dyrektora, zrobilam badania za wlasne pieniadze, zlozylam wszsytkie dokumenty (dyplomy, podania, zaswiadczenie z uczelni), pan mial juz informacje z up ze niema nikogo z kwalifikacjami, wyslal pismo do kuratorium i dzien przed podpisywaniem umowy zadzwonil, ze jakas pani z kuratorium zadzwonila z kolei do niego i poprosila o przysluge bo wlasnie w tym tyg obronila sie jakas jej znajoma i ona by wolala zeby ja zamiast mnie zatrudnil. dyro sie wkurzyl i powiedzial ze niemoze tak bo ma juz ze mna wszystko dograne i narobil mi nadzei bo to on sam mnie zwerbowal, na co pani z kurat zaczela mowic innym tonem, ze dyrek chyba wie jakie sa procedury, najpierw osoby z kwalifikacjami. nastepnego dnia zadzwonila jeszcze raz do niego czy zalatwil sprawe odpowiednio. no coz trzeba miec plecy wszedzie a pani z kuratorium nawet nie wie jak mi namieszala w zyciu. no i teraz mija tydzien i kolejny dyrek sie do mnie zglasza, wiec jestem chetna i z rezerwa szczesliwa, boje sie ze ta pani z kuratorium ma wiecej takich znajomych... (ale w up niefiguruje nikt z kwalifikacjami!)
oki rozpisalam sie, prosze o porade jesli ktos sie orientuje w sprawie tych ewentualnych zarobkow (bede dojezdzala 50km w jedna strone do tej pracy jesli ja dostane no i dlatego chcialabym wiedziec jak mi sie to bedzie kalkulowalo, a pieniazki sa nam bardzo potrzebne)
pozdrawiam

mareko
Posty: 63
Rejestracja: 2009-08-03, 13:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: opolskie

Re: mam problem

Postautor: mareko » 2011-02-04, 14:03

madziq85 pisze:bede zatrudniona jako nauczciel jez ang bez kwalifikacji (jestem na 2 roku fil ang) ale mam dyplom studiów z zakresu przygotowania pedagogicznego oraz dyplom studiow magisterskich na zupelnie innym kierunku


Mam znajomą koleżankę w pracy która pracuje jako anglistka po certyfikacie CAE a studia magisterskie ma z zupelnie innej dziedziny. Dodatkowo ma skonczony kurs pedagogiczny i wyplate dostaje tą z najwyzszej półki czyli jak po filologii angielskiej. Paradoksalnie jest nawet lepszą nauczycielką niż jej koledzy po filologii chociaż z papierkow wynikaloby co innego.

Zrób sobie certyfikat Cambridge i mysle ze od razu wskoczysz na wyzsze widelki.

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: partita400 » 2011-02-04, 21:49

A gdzie się podziali miłośnicy poprawnej polszczyzny ??? :rotfl:
Zauważyłam pewien mechanizm.Jeśli się z nimi nie polemizuje , odpuszczają :wink:

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: edzia » 2011-02-04, 22:25

partita400 pisze:A gdzie się podziali miłośnicy poprawnej polszczyzny ??? :rotfl:
Widzisz, teraz już nawet ciebie razi bazgrolenie. :mrgreen:
madziq85, właśnie!, jakbyś porządnie, starannie napisała, o co ci chodzi, może pomogłabym. Obecnie - nie ma szans. :twisted:


ange, według mojego kalkulatora wynagrodzeń (przy założeniu, że masz mgr, pracujesz w pełnym wymiarze godzin i nie masz ponadwymiarowych, nie masz innych dodatków oprócz motywacyjnego i stażowego) powinnaś zarabiać brutto 2 653,64 zł, czyli netto 1915,75 zł.
ange pisze:Księgowa twierdzi, że miesiące są różne i tak ma byc.
W kwestii płacy zasadniczej przecież się nie różnią. Wypłata w poszczególnych miesiącach może się różnić na przykład o wypłatę za godziny ponadwymiarowe (bo zależy od faktycznie wypracowanych), od wypłaty za zastępstwa doraźne, od korzystania ze zwolnień lekarskich itp.

Jeśli więc u ciebie nic z ww. nie miało miejsca, to jednak wypłaty każdego miesiąca powinny być raczej równe.

A paski wypłat dostajesz? Czy z nich wynikają jakieś różnice?

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: partita400 » 2011-02-05, 00:41

edzia pisze:
partita400 pisze:A gdzie się podziali miłośnicy poprawnej polszczyzny ??? :rotfl:
Widzisz, teraz już nawet ciebie razi bazgrolenie. :mrgreen:


Wydaje mi się,że zwroty grzecznościowe należy pisać wielka literą.Nawet jest to zawarte w regulaminie tego forum :(

10. Jeśli się zwracasz do danej konkretnej osoby raczej pisz zaimki dużą literą: "Ty", "Ci", "Tobie"... a nie "ty" itp.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: edzia » 2011-02-05, 08:33

partita400 pisze:Wydaje mi się,że zwroty grzecznościowe należy pisać wielka literą.
Zaś upominanie się o to fatalnie świadczy o upominającym się. :P

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: partita400 » 2011-02-05, 08:52

edzia pisze:
partita400 pisze:Wydaje mi się,że zwroty grzecznościowe należy pisać wielka literą.
Zaś upominanie się o to fatalnie świadczy o upominającym się. :P

Zaś wytykanie innym podobnych błędów świadczy o ...

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: edzia » 2011-02-05, 09:01

partita400 pisze:Zaś wytykanie innym podobnych błędów świadczy o ...
Ja się nie upominałam o zwracanie się do mnie wielką literą. Sama mi wytykasz ten błąd. :twisted:

A niedbale napisany post @madziq85 sama zauważyłaś i zwróciłaś na to uwagę. :mrgreen:


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron