Wynagrodzenie nauczyciela

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2011-12-03, 10:17

Za każdy dzień typu 1 XI nauczyciel, w obrębie jednego tygodnia, odejmuje z godzin nadliczbowych za dany tydzień tyle, o ile przekracza 3,6 godzin każdej dniówki.
Np.: Mam 5 godzin 31 X (dzień dodatkowo wolny), 5-3,6=1,4, 7 godzin 1 XI, 7-3,6=3,4, zatem za tydzień odliczam ze swoich 6 nadliczbówek 4,8 h, zostaje mi 1,2 h, zapłacą mi za 1 h. Za to 11 XI mam 5, dlatego stracę 1,4 h co w rozliczeniu tygodnia daje do wypłaty 5 h. Pozostałe tygodnie bez odliczeń, w rozliczeniu 4 tygodnie 31X - 25XI, do wypłaty 1+5+6+6=18 nadliczbowych.
Nauczyciele mają tygodniowy wymiar i tak się rozliczają. Tygodnie przełomu miesiąca zalicza się na miesiąc następny.

SONNE
Posty: 4
Rejestracja: 2009-06-08, 22:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: świętokrzyskie

Czy moje godziny są prawidłowo naliczone?

Postautor: SONNE » 2011-12-15, 17:02

Jestem nauczycielem dyplomowanym z 11-letnim stażem pracy zatrudnionym na stanowisku języka niemieckiego w wymiarze 3/18 oraz jako nauczyciel bibliotekarz w wymiarze 25/30. Do obu kierunków posiadam pełne kwalifikacje. Szkoła, w której pracuje jest zespołem szkół (gimnazjum i szkoła podstawowa). Na pasku moich poborów wpisany jest wymiar godzin 28/30 – stanowisko -bibliotekarz. Czy jest to zgodne z prawem? Czy moje godziny są prawidłowo naliczone? Czy to stanowi pełny etat?

Peonia
Posty: 620
Rejestracja: 2011-09-23, 16:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: Peonia » 2011-12-15, 17:09

Taki zapis wskazuje na niepełny etat bibliotekarza. Sprawdź pobory, czy otrzymujesz gwarantowaną zasadnicza pensję nauczyciela dyplomowanego, czy też jej jakiś procent.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: malgala » 2011-12-15, 17:39

SONNE pisze:Na pasku moich poborów wpisany jest wymiar godzin 28/30

3/18=1/6, 25/30=5/6
Sumując otrzymujemy 6/6=1, czyli cały etat.
Wymiar powinien być 28/28. Ustalając stawkę za godzinę ponadwymiarową (na przykład w przypadku zastępstwa doraźnego) zasadnicze pobory należy wtedy podzielić przez 116.

SONNE
Posty: 4
Rejestracja: 2009-06-08, 22:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: SONNE » 2011-12-15, 19:45

malgala pisze:
SONNE pisze:Na pasku moich poborów wpisany jest wymiar godzin 28/30

3/18=1/6, 25/30=5/6
Sumując otrzymujemy 6/6=1, czyli cały etat.
Wymiar powinien być 28/28. Ustalając stawkę za godzinę ponadwymiarową (na przykład w przypadku zastępstwa doraźnego) zasadnicze pobory należy wtedy podzielić przez 116.


Dziekuję za odpowiedź

Mononoke
Posty: 4
Rejestracja: 2010-06-17, 21:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: Mononoke » 2012-01-29, 22:48

Witam wszystkich :)

Od połowy czerwca 2011 byłam na L4 (100% płatne - ciąża) a od połowy września już na macierzyńskim przez co podwyżkę wrześniową otrzymam dopiero po powrocie do pracy. Jednak w czasie urlopu macierzyńskiego obroniłam pracę magisterską i teraz jestem ciekawa, czy podwyższenie pensji z tego tytułu nastąpi dopiero po moim powrocie z urlopu macierzyńskiego czy może to być wcześniej, po dostarczeniu odpowiedniego zaświadczenia do szkoły w której pracuję.
Z góry dziękuję za pomoc :)

Pan Ogórek
Posty: 9
Rejestracja: 2011-12-10, 00:52
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: Pan Ogórek » 2012-01-30, 01:33

Mononoke pisze: Od połowy czerwca 2011 byłam na L4 (100% płatne - ciąża) a od połowy września już na macierzyńskim przez co podwyżkę wrześniową otrzymam dopiero po powrocie do pracy.


Twoje wynagrodzenie zasadnicze zmieniło się od 1 września, więc nie widzę powodu, dla którego podwyżkę miałabyś otrzymać po powrocie do pracy?

Mononoke pisze: Jednak w czasie urlopu macierzyńskiego obroniłam pracę magisterską i teraz jestem ciekawa, czy podwyższenie pensji z tego tytułu nastąpi dopiero po moim powrocie z urlopu macierzyńskiego czy może to być wcześniej, po dostarczeniu odpowiedniego zaświadczenia do szkoły w której pracuję.


Podwyższenie Twojej pensji następuje w związku z uzyskaniem wyższych kwalifikacji zawodowych a nie z powodu powrotu do pracy. Musisz dostarczyć oryginał dyplomu do sekretariatu. Zaświadczenie z uczelni o zdaniu egzaminu magisterskiego nie wystarczy. Kopia dyplomu zostanie dołączona do akt osobowych. Oryginał do zwrotu. Otrzymasz wyrównanie w związku z przeszeregowaniem płacowym od dnia, w którym uzyskałaś tytuł zawodowy magistra.

Pozdrawiam

Mononoke
Posty: 4
Rejestracja: 2010-06-17, 21:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: Mononoke » 2012-01-30, 09:23

Pan Ogórek pisze:
Mononoke pisze: Od połowy czerwca 2011 byłam na L4 (100% płatne - ciąża) a od połowy września już na macierzyńskim przez co podwyżkę wrześniową otrzymam dopiero po powrocie do pracy.


Twoje wynagrodzenie zasadnicze zmieniło się od 1 września, więc nie widzę powodu, dla którego podwyżkę miałabyś otrzymać po powrocie do pracy?

No właśnie nie. Dzwoniłam dzisiaj do szkoły w której pracuję i dowiedziałam się, że z uwagi na to, że przebywam na urlopie macierzyńskim jest mi wypłacany zasiłek 100% i podwyżka obowiązuje mnie dopiero po powrocie do pracy.

Mononoke pisze: Jednak w czasie urlopu macierzyńskiego obroniłam pracę magisterską i teraz jestem ciekawa, czy podwyższenie pensji z tego tytułu nastąpi dopiero po moim powrocie z urlopu macierzyńskiego czy może to być wcześniej, po dostarczeniu odpowiedniego zaświadczenia do szkoły w której pracuję.


Podwyższenie Twojej pensji następuje w związku z uzyskaniem wyższych kwalifikacji zawodowych a nie z powodu powrotu do pracy. Musisz dostarczyć oryginał dyplomu do sekretariatu. Zaświadczenie z uczelni o zdaniu egzaminu magisterskiego nie wystarczy. Kopia dyplomu zostanie dołączona do akt osobowych. Oryginał do zwrotu. Otrzymasz wyrównanie w związku z przeszeregowaniem płacowym od dnia, w którym uzyskałaś tytuł zawodowy magistra.

Pozdrawiam


Dzwoniąc dzisiaj do szkoły powiedziano mi, że podwyżkę, owszem, dostanę ale będzie t zwiększenie dodatku wiejskiego a nie całości pensji. Zwiększenie całości pensji nastąpi dopiero po moim powrocie do pracy.

Dziękuję bardzo za odpowiedź i również pozdrawiam:)

Pan Ogórek
Posty: 9
Rejestracja: 2011-12-10, 00:52
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: Pan Ogórek » 2012-02-05, 12:00

Na L4 i urlopie macierzyńskim korzystasz z zasiłku chorobowego i macierzyńskiego zatem Twoją pensję, wypłacaną przez ZUS, wylicza się na podstawie średniej z ostatnich 12 miesięcy. Zmiana stopnia awansu zawodowego, podwyższenie kwalifikacji zawodowych, zmiana wynagrodzenia zasadniczego, jest tu bez znaczenia. A więc wszystko w porządku z Twoim wynagrodzeniem.

Przepraszam za zamieszanie :)
Pozdrawiam

Mononoke
Posty: 4
Rejestracja: 2010-06-17, 21:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: Mononoke » 2012-02-05, 16:40

Pan Ogórek pisze:Na L4 i urlopie macierzyńskim korzystasz z zasiłku chorobowego i macierzyńskiego zatem Twoją pensję, wypłacaną przez ZUS, wylicza się na podstawie średniej z ostatnich 12 miesięcy. Zmiana stopnia awansu zawodowego, podwyższenie kwalifikacji zawodowych, zmiana wynagrodzenia zasadniczego, jest tu bez znaczenia. A więc wszystko w porządku z Twoim wynagrodzeniem.

Przepraszam za zamieszanie :)
Pozdrawiam


Dziękuję :)

Awatar użytkownika
lieblingin
Posty: 229
Rejestracja: 2007-08-29, 15:49
Lokalizacja: lubuskie

wypłata z dołu na l4 w ciazy

Postautor: lieblingin » 2012-03-02, 17:37

Nauczyciel powinien miec pensje wyplacana z gory,tak jest zapisane w KN natomiast mi na l4, od tego miesiaca, nie wyplacili wyplaty, zeby pewnie nie robic potem korekty. Chca wyplacic dopiero na koniec miesiaca - nawet mnie nie poinformowali o tym.
Ale czy maja do tego jakies podstawy? Jak moga zatrzymac wyplate?

anka002
Posty: 1
Rejestracja: 2012-03-02, 19:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: anka002 » 2012-03-02, 19:42

Dostałam powołanie do komisji konkursowej na finał konkursu, który jest w sobotę.
Mam za to dostać dzień wolny, ale pytanie kiedy. Chciałam wziąć sobie w najbliższy piątek, ale okazało się, że dyrekcja odda mi dopiero za 3 tygodnie podczas trwania rekolekcji. Czy za to, że tracę sobotę, to muszę mieć dzień, który odpowiada mnie, czy też tylko dyrekcji. Poczułam się bardzo głupio, jak za czasów komuny, kiedy wola dyrekcji była rzeczą świętą.
Jeżeli ktoś był w takiej sytuacji , niech podzieli się ze mną informacją.
Czy dzień zależy od dyrekcji, czy jest do uzgodnienia z nauczycielem ???

Ignatius
Posty: 135
Rejestracja: 2011-10-23, 17:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: Ignatius » 2012-03-02, 19:56

anka002 pisze:Dostałam powołanie do komisji konkursowej na finał konkursu, który jest w sobotę.
Mam za to dostać dzień wolny, ale pytanie kiedy. Chciałam wziąć sobie w najbliższy piątek, ale okazało się, że dyrekcja odda mi dopiero za 3 tygodnie podczas trwania rekolekcji. Czy za to, że tracę sobotę, to muszę mieć dzień, który odpowiada mnie, czy też tylko dyrekcji. Poczułam się bardzo głupio, jak za czasów komuny, kiedy wola dyrekcji była rzeczą świętą.
Jeżeli ktoś był w takiej sytuacji , niech podzieli się ze mną informacją.
Czy dzień zależy od dyrekcji, czy jest do uzgodnienia z nauczycielem ???


Zależy od dyrekcji.
A tak a'propos co to pytanie ma do rzeczy z pierwszym postem???

Nauczyciel powinien miec pensje wyplacana z gory,tak jest zapisane w KN natomiast mi na l4, od tego miesiaca, nie wyplacili wyplaty, zeby pewnie nie robic potem korekty. Chca wyplacic dopiero na koniec miesiaca - nawet mnie nie poinformowali o tym.
Ale czy maja do tego jakies podstawy? Jak moga zatrzymac wyplate?


Ta wypłata z dołu jest niedopuszczalna, nieważne czy byłaś informowana czy nie. Ale niestety nie jestem na 100% pewny.

Z takimi sprawami sytuacja wygląda tak, że jak napiszesz oficjalne pismo ("Prosze o wypłatę należnej sumy... itd) to zaraz się pieniądze znajdą i to płacone z góry. Ale z drugiej strony, dyr i wszechwiedząca księgowa mogą się poczuć urażeni. I nie wiadomo co jest lepsze.

sushi80
Posty: 16
Rejestracja: 2012-02-22, 20:04
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: sushi80 » 2012-03-03, 16:27

Ja w związku z tym, że nie mam całego etatu to też pensje płaconą z dołu ale dla mnie to nie ma żadnego znaczenia.

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: wypłata z dołu na l4 w ciazy

Postautor: Yoka » 2012-03-03, 16:47

lieblingin pisze:Nauczyciel powinien miec pensje wyplacana z gory,tak jest zapisane w KN natomiast mi na l4, od tego miesiaca, nie wyplacili wyplaty, zeby pewnie nie robic potem korekty. Chca wyplacic dopiero na koniec miesiaca - nawet mnie nie poinformowali o tym.
Ale czy maja do tego jakies podstawy? Jak moga zatrzymac wyplate?


jak jesteś w ciąży to tak to działa, bo płaci ZUS po L4 trwającym powyżej 35 dni


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron