Wynagrodzenie nauczyciela

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

ladybird07
Posty: 13
Rejestracja: 2012-03-06, 13:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: ladybird07 » 2012-03-07, 23:27

jak jesteś w ciąży to tak to działa

nie zgodzę się że tak to działa, bo w kręgu moich znajomych z różnych szkół, niezaleznie czy zasiłek zdrowotny, za który jeszcze płaci pracodawca (do 34 dni), czy już zusowski - to jest wypłacany "z góry".
Oczywiście potem jest robiona korekta i samemu się nie dojdzie ile się powinno dostać, a ile rzeczywiście się dostało "po rozliczeniu zwolnienia". Przynajmniej u mnie tak było.

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: Yoka » 2012-03-08, 18:26

ladybird07 pisze:
jak jesteś w ciąży to tak to działa

nie zgodzę się że tak to działa, bo w kręgu moich znajomych z różnych szkół, niezaleznie czy zasiłek zdrowotny, za który jeszcze płaci pracodawca (do 34 dni), czy już zusowski - to jest wypłacany "z góry".
Oczywiście potem jest robiona korekta i samemu się nie dojdzie ile się powinno dostać, a ile rzeczywiście się dostało "po rozliczeniu zwolnienia". Przynajmniej u mnie tak było.


ZUS zawsze płaci po 25 danego miesiąca za miesiąc, który minął, i stąd takie dziwne klocki na koncie

ladybird07
Posty: 13
Rejestracja: 2012-03-06, 13:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: ladybird07 » 2012-03-08, 23:13

Yoka pisze:ZUS zawsze płaci po 25 danego miesiąca za miesiąc, który minął, i stąd takie dziwne klocki na koncie

To o tym nigdy księgowa nie wspominała. Mówiła tylko, że zgodnie z KN ma być "z góry" i jest "z góry", a nigdy "z dołu" dla pracownika, a potem się robi ewentualne korekty.

marchewka85
Posty: 2
Rejestracja: 2013-02-24, 20:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: marchewka85 » 2013-02-24, 20:32

Witam serdecznie. 4 lutego 2013 rozpoczęłam pracę w nowopowstałym, państwowym przedszkolu, utworzonym przy pomocy środków unijnych. Pomimo tego, że nie jestem zatrudniona na zastępstwo, umowa została podpisana do końca czerwca (podobno projekt unijny tak zakłada). Ja i dwie koleżanki zatrudnione ze mną, jesteśmy świeżo po studiach (ja jeszcze w trakcie) więc nasza wiedza dotycząca prawa oświatowego jest znikoma. Z tego, co się orientuję, nauczyciel otrzymuje pensję z góry. My do tej pory wypłaty nie otrzymałyśmy (koleżanki twierdzą że to niemożliwe, aby wynagrodzenie było wypłacane z góry). Dodatkowo, moja umowa uwzględnia wynagrodzenie zasadnicze, dodatek za wysługę lat (0%) oraz dodatek wiejski, nie wspomina nic o dodatku za wychowawstwo, które objęłam, czy w takim razie takiego dodatku nie otrzymam? Czytałam już, że jeżeli umowa trwa do czerwca to wypłacany jest ekwiwalent urlopowy, a czy jest możliwość wykorzystania urlopu podczas trwania roku szkolnego? Mi wydaje się to niedorzeczne, ale mąż uparł się na wakacje w czerwcu i nie potrafię mu wytłumaczyć że nauczyciele pracują na zupełnie innych zasadach... Bardzo proszę o odpowiedź :)

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: qjaf » 2013-02-24, 23:40

marchewka85 pisze:. Z tego, co się orientuję, nauczyciel otrzymuje pensję z góry.

W mojej szkole publicznej tak wlasnie jest.
Radze Ci poczekac na wypowiedzi bardziej doswiadczonych kolegow po fachu :) A jesli jestes niecierpliwa, to mysle, ze mozesz np. jutro udac sie do pracownika administracji/kadrowca u siebie - na pewno wszystko wyjasni.

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: ann » 2013-02-25, 08:06

marchewka85 pisze:Z tego, co się orientuję, nauczyciel otrzymuje pensję z góry. My do tej pory wypłaty nie otrzymałyśmy

Może być tak, że za w marcu dostaniesz wynagrodzenie x 2 (za luty i marzec).
marchewka85 pisze:Czytałam już, że jeżeli umowa trwa do czerwca to wypłacany jest ekwiwalent urlopowy, a czy jest możliwość wykorzystania urlopu podczas trwania roku szkolnego?

Nie ma takiej możliwości.
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

izkaolek
Posty: 93
Rejestracja: 2012-01-23, 14:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: izkaolek » 2013-02-25, 14:14

marchewka85 pisze:Czytałam już, że jeżeli umowa trwa do czerwca to wypłacany jest ekwiwalent urlopowy, a czy jest możliwość wykorzystania urlopu podczas trwania roku szkolnego?

Nie ma takiej możliwości.[/quote]

Moim zdaniem prawna możliwość jest, bo to jest nauczyciel zatrudniony w przedszkolu (placówce nieferyjnej) a nie w szkole ale obawiam się, że pracodawca na to się nie zgodzi.

Artykuł 64 ustawy z 26 stycznia 1982 r. Karty Nauczyciela (Dz.U. z 2006 r. nr 97, poz. 674 z późn. zm.) stanowi bowiem, że nauczycielom zatrudnionym w szkołach, w których nie są przewidziane ferie szkolne, przysługuje prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze 35 dni roboczych w czasie ustalonym w planie urlopów.

marchewka85
Posty: 2
Rejestracja: 2013-02-24, 20:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: marchewka85 » 2013-02-25, 14:35

Dziękuję bardzo za odpowiedzi! :) Odnośnie urlopu, to byłam niemalże pewna, że wypoczynek w trakcie trwania roku szkolnego nie wchodzi w grę. Pracę dopiero zaczęłam, więc niezręcznie pytać o plan urlopów, a z drugiej strony mąż się niecierpliwi bo wycieczki kupować trzeba już...Odnośnie wypłaty to niekoniecznie pieniądz mnie pili, bardziej ciekawość kiedy i ile tej wypłaty będzie. Przedszkole, w którym pracuję, zostało utworzone jako zamiejscowa filia już funkcjonującego, dyrektorka ma z pewnością mnóstwo pracy (dwa przedszkola na głowie w tym jedno nowiutkie), wpada codziennie na chwilkę, podsuwa nam kolejne dokumenty do wypełnienia i ucieka, więc za bardzo nie mam z kim na spokojnie na takie tematy porozmawiać. W mojej placówce nie ma takiej osoby jak kadrowiec, pracownik administracyjny, być może w macierzystym oddziale...Dodam tylko, że pomoc nauczyciela (bez karty nauczyciela) ma punkt w umowie określający datę wypłaty wynagrodzenia na ostatni dzień miesiąca, ale pewnie to nie ma związku z nauczycielami. No nic, nie pozostaje mi nic innego, jak tylko uzbroić się w cierpliwość :)

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: koma » 2013-02-25, 18:31

marchewka85 pisze:Dodam tylko, że pomoc nauczyciela (bez karty nauczyciela) ma punkt w umowie określający datę wypłaty wynagrodzenia na ostatni dzień miesiąca, ale pewnie to nie ma związku z nauczycielami.


??

krokodyl_odpada
Posty: 22
Rejestracja: 2010-08-21, 12:14
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: krokodyl_odpada » 2013-12-21, 10:37

Czy ta część pensji za nadgodziny powinna być taka sama w każdym miesiącu?
Jeśli nie mam żadnych zastępstw, nie brałem żadnych dni wolnych. W rozliczeniu rocznym mam 18 + 6h. I pod koniec miesiąca zawsze mi wpływa inna kwota (różnice kilkadziesiąt zł). Czy tak powinno być?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: malgala » 2013-12-21, 10:57

krokodyl_odpada pisze:Czy tak powinno być?

Tak.
Wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe otrzymujesz za faktycznie odbyte godziny.
Czasami w tygodniu jest jakieś święto i wtedy tych godzin masz mniej.
Rozliczenie godzin ponadwymiarowych jest najczęściej tygodniami i nieraz jest to pełnych 5 tygodni, innym razem 4, teraz z kolei odpada przerwa świąteczna.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: iluka » 2013-12-21, 11:42

krokodyl_odpada pisze:zy ta część pensji za nadgodziny powinna być taka sama w każdym miesiącu?
Nie.
Malgala wytłumaczyła.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

carmen1
Posty: 31
Rejestracja: 2014-08-01, 18:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język hiszpański, Język włoski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: carmen1 » 2014-08-01, 18:06

Moi drodzy a czy ktoś mógłby mi podać, gdyż jestem początkującym nauczycielem dopiero zaczynam o stawki godzinowe dla j. hiszpańskiego w szkole podstawowej, gdyż p. dyrektor mnie zaprosiła i kazała bym podała stawkę godzinową. Czy ktoś mógłby mi doradzić byłabym wdzięczna. Magdalena

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: iluka » 2014-08-01, 18:31

carmen1 pisze:dyrektor mnie zaprosiła i kazała bym podała stawkę godzinową
To jakaś prywatna szkoła?
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

carmen1
Posty: 31
Rejestracja: 2014-08-01, 18:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język hiszpański, Język włoski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: carmen1 » 2014-08-01, 21:52

@iluka, nie to jest zwykła państwowa S.P. :) Zaproponowano mi ok. 12 godzin. Jeśli byś mogła to proszę podpowiedz mi stawki godzinowe. Dziękuję :)


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron