Wynagrodzenie nauczyciela

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: Yoka » 2008-12-14, 08:44

z tym zarobkiem, to nie do końca chyba jest podobnie, bo przecież w szkole średniej jest tzw. uśrednienie, co powoduje, że dostaje się wypłatę za 18 godzin, a de facto pracuje się 21 h na konto klas maturalnych, aby od maja mniej nie zarabiać. A więc, aby mieć pełny etat w średniej trzeba mieć 21 godzin, a w podstawówce 18.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: malgala » 2008-12-14, 08:56

Yoka pisze:A więc, aby mieć pełny etat w średniej trzeba mieć 21 godzin, a w podstawówce 18.

I tu, i tu 18 godzin.
Kto nie ma zajęć w klasach maturalnych, ma przez cały czas tyle godzin, ile wynika z przydziału czynności.
Nauczyciele klas maturalnych mają godziny uśrednione, bo przecież klasy te zajęcia dydaktyczne kończą wcześniej (w technikach jeszcze dochodzą praktyki zawodowe). Gdyby tego uśrednienia nie było, to ktoś, kto uczy w klasie maturalnej i ma tylko etat, po odejściu klas maturalnych musiałby mieć zmienioną umowę o pracę i być zatrudniony tylko na część etatu.

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: Yoka » 2008-12-14, 08:58

tak, wiem i to miałam na myśli, może tylko niezbyt udolnie to napisałam:)

Ale jest mała różnica w wynagrodzeniu, po prostu przy tym uśrednieniu się traci - choć to przez to, że potem w maju i czerwcu mniej się ma lekcji. Jest to logiczne, ale pytanie autorki wątku było, czy mnie zarobi, stąd mój post.

Jolo
Posty: 15
Rejestracja: 2008-12-11, 19:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: Jolo » 2008-12-14, 13:28

O.K. Czyli wychodzi na to,że w na początku mając tylko 12 godz. zarobię mniej, ale później(w kolejnych latach) Dyrekcja obiecała mi już pełny etat czyli będzie nawet lepiej bo bez uśrednienia.
Mam jeszcze jedno pytanie, Dyrekcja powiedziała mi też,że jeśli się zdecyduję to muszę też przyjąć wychowawstwo.Czy to zgodne z regulaminen by przy niecałym etacie(12/18) mieć już wychowawstwo? Wymieniła też moje obowiązki z tym związane i jest tego dużo więcej niż miałam w szkole średniej,np: gazetki co miesiąc. Mam tylko nadzieję,że chodzi o gazetki przyczepiane szpilkami do poczytania na ścianie, a nie drukowane do poczytania na kolanach czy przy stoliku. Mam mieć wychowawstwo w klasie 4 (czyli 3 lata : 4-6). Odpadnie mi studniówka ale wiem że w klasie 6 będzie też jakiś bal pożegnalny. Mam przygotowywać do konkursów i olimpiad. Ciekawe czy prowadzenie dokumentacji znacznie się różni.Czy jest tego wiecej do wpełniania w arkuszach? Jeśli chodzi o świadectwo to chyba tylko w klasach 1-3 są oceny opisowe a w 4-6 już nie - wiec z tym nie byłoby gorzej.
Czy ktoś z Pństwa pracował lub pracuje w szkole średniej i podstawowej i może mi coś jeszcze napisać na co zwrócić uwagę, jakie są różnice?
Pozdrawiam serdecznie,
Jolo

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: Jolly Roger » 2008-12-14, 14:21

Jolo pisze:O.K. Czyli wychodzi na to,że w na początku mając tylko 12 godz. zarobię mniej, ale później(w kolejnych latach) Dyrekcja obiecała mi już pełny etat czyli będzie nawet lepiej bo bez uśrednienia.


Za rok może się dyrekcji odwidzieć i wcale nie musisz miec pelnego etatu


Mam jeszcze jedno pytanie, Dyrekcja powiedziała mi też,że jeśli się zdecyduję to muszę też przyjąć wychowawstwo.Czy to zgodne z regulaminen by przy niecałym etacie(12/18) mieć już wychowawstwo?

Zgodne z regulaminem choc nie bardzo wiem jakim :wink:


Wymieniła też moje obowiązki z tym związane i jest tego dużo więcej niż miałam w szkole średniej,np: gazetki co miesiąc. Mam tylko nadzieję,że chodzi o gazetki przyczepiane szpilkami do poczytania na ścianie, a nie drukowane do poczytania na kolanach czy przy stoliku. Mam mieć wychowawstwo w klasie 4 (czyli 3 lata : 4-6).

Gazetki robią uczniowie nie wychowawca. Ty nadzorujesz, inspirujesz, mobilizujesz i oceniasz. Gazetkę papierowa łatwiej zrobić niż taką na ścianie.


Odpadnie mi studniówka ale wiem że w klasie 6 będzie też jakiś bal pożegnalny.

strata studniówki to ogromy ból (ja bym nie zmienial szkoły)

Mam przygotowywać do konkursów i olimpiad. Ciekawe czy prowadzenie dokumentacji znacznie się różni.Czy jest tego wiecej do wpełniania w arkuszach? Jeśli chodzi o świadectwo to chyba tylko w klasach 1-3 są oceny opisowe a w 4-6 już nie - wiec z tym nie byłoby gorzej.

Wiekszych róznic nie ma choc akurat w liceum nie miałem wychowawstwa więc troche sobie gdybam.


Czy ktoś z Pństwa pracował lub pracuje w szkole średniej i podstawowej i może mi coś jeszcze napisać na co zwrócić uwagę, jakie są różnice?
Pozdrawiam serdecznie,
Jolo


Róznica jest taka jak między 10-latkiem a 18-latkiem. Przeskok w dół to więcej infantylnych zachowań, trzeba uważać by nie przenosić metodycznych nawyków, bo dzieci to dzieci, a młodzież ponadgimnazjalna to zupełnie inny poziom i srodki. Jezykowo to też zapętlenie na stosunkowo niskim poziomie (nauczanie to be przez 3 lata) :wink: ale dużo większa satysfakcja i poczucie bycia kims ważnym w życiu ucznia.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: edzia » 2008-12-14, 16:07

Jolly Roger pisze:Za rok może się dyrekcji odwidzieć i wcale nie musisz miec pelnego etatu
Pewnie, że tak. Równie dobrze może wtedy dla Ciebie nie mieć w ogóle godzin.
Jolly Roger pisze:
Jolo pisze:Odpadnie mi studniówka ale wiem że w klasie 6 będzie też jakiś bal pożegnalny.


strata studniówki to ogromy ból (ja bym nie zmienial szkoły)
Uważam, że bal pożegnalny po klasie szóstej to głupota. Dobrze, że jeszcze nie wszędzie jest tradycją.

malgo255
Posty: 1
Rejestracja: 2009-01-15, 19:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: lubelskie

pytanie o pensum nauczycielskie

Postautor: malgo255 » 2009-01-16, 08:44

Dzień Dobry,

Chciałabym się dowiedzieć ile wynosi pensum dla: nauczycieli przedmiotowych,
nauczycieli stażystów, nauczycieli świetlicowych na dzień dzisiejszy. Gdzie, w internecie, można się takich informacji dowiedzieć?.

Serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Joanna

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: edzia » 2009-01-16, 09:05

Karta Nauczyciela Art. 42 ust.3.

chudson
Posty: 1
Rejestracja: 2009-03-23, 11:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubuskie

Pensja a wykształcenie

Postautor: chudson » 2009-03-23, 12:18

Dzień dobry
Jestem nauczycielem jezyka angielskiego. Ukończyłem kolegium językowe otrzymując dyplom licencjata j angielskiego z przygotowaniem pedagogicznym. W tym samym czasie studiowałem zaocznie na kierunku ochrona środowiska i uzyskałem tytuł magistra inżyniera ochrony środowiska. Niestety ani poprzedni ani obecny pracodawca nie ujoł mojego "najwyższego posiadanego wykształcenia" do naliczenia wynagrodzenia i płacone mam jako nauczyciel z tytułem licencjata i przygotowaniem pedagogicznym.
Byłbym wdzięczny gdyby ktoś z państwa udzielił mi informacji gdzie moge znaleźć rozporządzenie lub inny dokument ,który mówi o sposobie naliczania pensji i jest tam jasno powiedziane ,że NIE POWINIENEM mieć zapłacone za magistra, gdyż jestem w stanie zrozumieć tłumaczenie "nie należy się Panu bo.." natomiast wyjasnień "bo nie" mam już dosyć ?

Rozporządzenie w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli.... mówi ,ze prawo do nauczania ma osoba legitymująca się dyplomem ukończenia studiów magisterskich lub wyższych zawodowych na dowolnym kierunku i świadectwem znajomości języka obcego. (Ja posiadam "dowolnego" magistra a zamiast świadectwa znajomości języka mam licencjat - nie przewidziany w załączniku ,który wymienia tylko certyfikaty i świadectwa egzaminów - które są niższej rangi niż lstudia zawodowe z angielskiego ) i posiada przygotowanie pedagogiczne ( równiez mam )


Z góry bardzo dziękuję

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: nadia » 2009-03-26, 13:03

Faktycznie Twoje wynagrodzenie jest źle naliczane. 24 marca 2009 roku zostało podpisane przez panią minister rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnych stawek. Na dole pod tabelą ze stawkami jest odnośnik,cyt. " Podstawę do ustalenia minimalnej stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela stanowi najwyższy posiadany przez nauczyciela poziom wykształcenia"
A to oznacza,że Twoim najwyższym poziomem wykształcenia jest tytuł magistra i tak własnie powinieneś mieć naliczaną pensję.
Jestem w podobnej sytuacji.Mam tytuł licencjata z języka niemieckiego oraz tytuł magistra filologii słowiańskiej i od zawsze mam płacone z poziomu magistra a nie z poziomu licencjata.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: Jolly Roger » 2009-03-26, 17:43

a czy nie jest tak, że najwyższe wykształcenie pedagogiczne? bo moge być magistrem budowy mostów, a po licencjacie z ppolonistyki uczyć w szkole to wtedy też liczą mi magistra??
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: mateoo » 2009-03-26, 18:27

ja jestem mgr muzyki i licencjat z ang, prowadzę zajęcia z woku i angielskiego w liceum za normalną pensję
Sztuka jest pokarmem duszy.

wroobel007
Posty: 1
Rejestracja: 2009-04-03, 16:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Pytanie o stawki

Postautor: wroobel007 » 2009-04-03, 16:50

Pytanie moje dotyczy stawek jakie są z reguły oferowane nauczycielom w szkołach organizujących kursy maturalne. Jeśli nie konkretne stawki to chociaz moze przedzial. No i jaka forma zatrudnienia. Z góry dziękuje.

Chodzi mi nie tyle o szkoły publiczne co o prywatne firmy organizujące takie kursy. W każdym mieście jest ich bardzo dużo. Pozdrawiam.

Jekaterina
Posty: 2
Rejestracja: 2009-06-03, 21:31
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: Jekaterina » 2009-06-03, 21:46

Witam, proszę o udzielenie informacji ile obecnie zarabia ,, na rękę" nauczyciel po licencjacie pedagogika - specjalność wych. przedszkolne, nauczanie zintegrowane w przedszkolu oraz w szkole podstawowej. Mam na myśli placówki państwowe jak i prywatne.
Pozdrawiam ,Jekaterina.

JulietF
Posty: 6
Rejestracja: 2009-06-05, 19:15
Kto: student
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: JulietF » 2009-06-05, 22:01

Przepraszam. Umieściłam w złym temacie. Już to poprawiłam.


Wróć do „Prawo oświatowe”