Ocena Dyrektora

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

maluta
Posty: 16
Rejestracja: 2009-01-21, 15:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: mazowieckie

Ocena Dyrektora

Postautor: maluta » 2009-02-06, 23:07

Witam ponownie!!!
NApewno wielu z Was przeżyło już ocenę swojego Dyrektora szkoły za okres swojej kadencji. Jak się to u WaS odbywało, w jakiej formie. A może ktoś wie czy są jakieś prawne kruczki, jak taka ocena powinna, wyglądaś, Jednym zdaniem: pozytywna , negatywna. NAs niestety w takiej formie się zapytana, następnie komisja wybrana przez dyrekcje, sformuowała, super opis, a jak chcieliśmy ten opis przegłosować, to nie dano nam, bo nie będziemy się wypowiadać dwa razy na ten temat. Niestety pismo zostało napisana i w takiej formie zostanie wysłane, duza część raday siię z taką formą nie zgadza, ale niestety nie było odważnych osób by wstać i powiedzieć o tym, chcieliśmy to zrobic w tajnym głosowaniu, ale niestety zostaliśmy zignorowaniu. Czy macie jeszcze jakąś radę co możemy teraz jeszcze z tym zrobić. pozdrawiam

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Ocena Dyrektora

Postautor: edzia » 2009-02-06, 23:44

maluta pisze:NApewno wielu z Was przeżyło już ocenę swojego Dyrektora szkoły za okres swojej kadencji. Jak się to u WaS odbywało, w jakiej formie. A może ktoś wie czy są jakieś prawne kruczki, jak taka ocena powinna, wyglądaś, Jednym zdaniem: pozytywna , negatywna.
Napisz po polsku, o co w tym chodzi. Czy o ocenę pracy, czy ocenę za okres stażu, czy ocenę dyrektora, czy może o ocenę całego grona jednocześnie :wink:(bo dalej piszesz w liczbie mnogiej)?

maluta pisze:NAs niestety w takiej formie się zapytana, następnie komisja wybrana przez dyrekcje, sformuowała, super opis, a jak chcieliśmy ten opis przegłosować, to nie dano nam, bo nie będziemy się wypowiadać dwa razy na ten temat. Niestety pismo zostało napisana i w takiej formie zostanie wysłane, duza część raday siię z taką formą nie zgadza, ale niestety nie było odważnych osób by wstać i powiedzieć o tym, chcieliśmy to zrobic w tajnym głosowaniu, ale niestety zostaliśmy zignorowaniu. Czy macie jeszcze jakąś radę co możemy teraz jeszcze z tym zrobić.
Ale to już mi musi ktoś przetłumaczyć. Jaki jest w ogóle problem?

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Ocena Dyrektora

Postautor: koma » 2009-02-07, 16:48

maluta, rzeczywiście piszesz niejasno.... :wink:
Ja to zrozumiałam tak: dyrektor staje do następnego konkursu i potrzebna jest ocena jego pracy wystawiona przez radę. No i dyrektor sam wyznaczył osoby, które tę ocenę napisały - tak?

U nas jest tak: na radzie pedagogicznej wybrało się w głosowaniu tajnym osoby, które te ocenę zredagują. 3 osoby, które miały najwięcej głosów weszły do tej 'komisji'. Napisanej oceny/opinii już radzie nie pokazałyśmy.

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Ocena Dyrektora

Postautor: Jethro Tull » 2009-02-07, 20:33

miwues pisze:A nie powinna być przyjęta uchwałą?

powinna być przyjęta jak najbardziej uchwałą

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Ocena Dyrektora

Postautor: koma » 2009-02-07, 22:07

powinna być przyjęta jak najbardziej uchwałą

I była:))

maluta
Posty: 16
Rejestracja: 2009-01-21, 15:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ocena Dyrektora

Postautor: maluta » 2009-02-08, 19:59

:roll: Ok., przepraszam trochę namieszałam w tym pytaniu. Byłam wtedy na świeżo po radzie, na której była ta ocena przeczytana. Tak właśnie chodziło mi tu o ocenę pracy dyrektora za jego starz rządzenia, gdyż startuje do następnego konkursu. „Koma” pisałaś, że u was wybraliście w tajnym głosowaniu 3 osoby, które napisały ocenę. U nas od górnie wybrano przewodniczących zespołów przedmiotowych, którzy przeprowadzili „tajną” ankietę w swoich zespołach, kto jest za pozytywną ocenę a kto za negatywną. Następnie sami dokonali oceny w paru obszarach, wszystko na super ekstra; choć zdania były podzielone. Kiedy rada chciała zaopiniować tą ocenę w tajnym głosowaniu, nie zgodzono się na to? Mam nadzieje, że tym razem wyjaśniłam już jaśniej moją sprawę. Co myślicie na ten temat?

anetakr
Posty: 21
Rejestracja: 2008-10-16, 10:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Ocena Dyrektora

Postautor: anetakr » 2009-02-11, 10:35

Witam. Po pierwsze to nie ocena tylko opinia, ocenia KO po zasięgnięciu opinii RP. Najlepiej jak piszę się ją jednak wspólnie, bo i tak potrzebne są podpisy całej RP. Nie ma sztywnych przepisów co do wyglądu i zawartości.

japa100
Posty: 1
Rejestracja: 2009-02-23, 09:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Ocena Dyrektora

Postautor: japa100 » 2009-02-23, 09:51

Mam dwa pytania:
Czy do przedłużenia dla dyrektora opinia rady jest wiążąca?
Czy na opinii muszą być podpisani wszyscy nauczyciele z RP? A co jeśli nie są wszyscy?

Awatar użytkownika
Mika71
Posty: 53
Rejestracja: 2009-02-21, 19:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ocena Dyrektora

Postautor: Mika71 » 2009-02-24, 20:00

Witaj! Wnioskuję że w Twoim gronie nie dzieje się za dobrze :( Powiem Ci tyle, że to rada pedagogiczna pisze opinię dotyczącą pracy dyrektora. W gruncie rzeczy powinna ona być jak najbardziej obiektywna, ale jak sami wiemy w większości przypadków tak nie jest. Proponowałabym aby każdy napisał zdanie od siebie - my tak zrobiliśmy w swojej placówce i to wypaliło. Pod opinią /"oceną" pracy dyrektora muszą podpisać się wszyscy członkowie rady pedagogicznej. Napisz co z tego wyszło. Pozdrawiam - Mika71

kasia212
Posty: 1
Rejestracja: 2010-06-20, 15:31
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: śląskie

Re: Ocena Dyrektora

Postautor: kasia212 » 2011-03-31, 22:10

Witam. Proszę o pomoc w temacie: Opinia pracy dyrektora szkoły. Jeśli ktoś z Was pisał coś takiego proszę o wzór na kasia212@op.pl Pozdrawiam.


Wróć do „Prawo oświatowe”