Zastępstwo doraźne

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Ajax
Posty: 6
Rejestracja: 2007-11-09, 00:49

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: Ajax » 2007-11-28, 20:30

A co w sytuacji, gdy jestem zmuszony rozpocząć pracę o 8:00 zamiast np. o 9:45, ponieważ odbywało się pasowanie na gimnazjalistę. Niby byłem zwolniony z prowadzenia zajęć - powinienem mieć planowo od 9:45 do 14:10 (w tym godzina okienka). Pasowanie zakończyło się o 13:00 i pani vice wymyśliła, że mam zrobić jeszcze lekcje która zaczyna się o 13:25 do 14:10.
Czy to że przyjechałem do pracy i byłem non stop z dziećmi wliczając przerwy (o okienku nie wspomnę) nie ma znaczenia. Pomijam już to, że pasowanie miało miejsce na sali gimnastycznej i jako wuefista nie miałem sali do dyspozycji, gdyż jeszcze nie została uprzątnięta po pasowaniu.

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: Jethro Tull » 2007-11-28, 20:35

no a czego żądasz, zapłaty za to, że musiałes wcześniej przyjechać?
Pasowanie na ucznia to święto szkoły i obecność na nim winna byc obowiązkowa i korona z głowy nie spadnie nikomu.. A że później sali nie było do przeprowadzenia lekcji wf? i cóż z tego można było pójśc do biblioteki czy innej sali i zrobic jakąs pogadankę czy coś innego pożytecznego tym bardziej, ze mozna było sie spodziewać, że sala nie zostanie w 5 min uprzątnięta.

Ajax
Posty: 6
Rejestracja: 2007-11-09, 00:49

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: Ajax » 2007-11-28, 20:50

Chyba sie nie zrozumieliśmy. Nie żądam zapłaty, ale myślę że jeśli ktoś to święto organizuje, to powinien już mieć darowane lekcje. Ci którzy organizowali musieli poświęcić swój wolny czas i kilka godzin dłużej w pracy. W końcu nie tyczyło to wszystkich nauczycieli, tylko organizatorów (konkretnie wuefistów). Zresztą salę sam uprzątałem (krzesła, ławy, dekoracje, sprzęt), ale ze szmata nie będę już biegał.

A co myślicie o sytuacji, gdy nauczyciel wf jedzie na zawody o godzinie 9:00, a dyrekcja każe mu zrobić pierwszą lekcję o 8:00. Jest to dzień w którym ten nauczyciel ma 3 lekcje, a zawody kończą się o godzinie 16:00. Myślę że ten sam problem może dotyczyć nauczycieli innych przedmiotów podczas konkursów.

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: Jethro Tull » 2007-11-28, 20:56

Ajax pisze:A co myślicie o sytuacji, gdy nauczyciel wf jedzie na zawody o godzinie 9:00, a dyrekcja każe mu zrobić pierwszą lekcję o 8:00. Jest to dzień w którym ten nauczyciel ma 3 lekcje, a zawody kończą się o godzinie 16:00. Myślę że ten sam problem może dotyczyć nauczycieli innych przedmiotów podczas konkursów.

Moim zdaniem winien mieć pierwszą lekcję bo niby dlaczego nie?
A że później jest dłużej niż tego dnia ma lekcje to cóż wchodzi to w zakres dodatkowych zajęć wykonywanych poza pensum w ramach czasu pracy do 40 godzin. Pensja nauczyciela nie jest wypłacana tylko za obowiązkowe pensum

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: malgala » 2007-11-28, 21:06

Wiele konkursów i imprez organizowałam, przychodziłam w związku z tym i wcześniej przed swoimi lekcjami do szkoły i kończyłam później, i brałam udział w pracach zespołu nadzorującego przebieg egzaminy gimnazjalnego a po ich zakończeniu miałam jeszcze lekcje w szkole podstawowej (bo rozpoczynali tego dnia później) i jakoś nawet nie przyszło mi do głowy, żeby tych lekcji nie mieć lub domagać się dodatkowej zapłaty. No cóż, taka praca, ale chyba każdy zdecydował się na nią świadomie.

Ajax
Posty: 6
Rejestracja: 2007-11-09, 00:49

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: Ajax » 2007-11-28, 21:28

malgala pisze:po ich zakończeniu miałam jeszcze lekcje w szkole podstawowej (bo rozpoczynali tego dnia później) i jakoś nawet nie przyszło mi do głowy, żeby tych lekcji nie mieć lub domagać się dodatkowej zapłaty.


No przecież za te lekcje w SP chyba płacił inny zakład pracy. A jaka jeszcze miałaby być zapłata dodatkowa.
Dla mnie również nie jest problemem siedzieć w szkole od 8mej do 18mej, co w tym tygodniu zdarzyło mi sie już trzykrotnie. Po tym pasowaniu także wróciłem do szkoły na konsultacje.

galimek
Posty: 2
Rejestracja: 2007-11-24, 22:44

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: galimek » 2007-11-29, 20:49

Nauczyciel zatrudniony w niepełnym wymiarze nie może miec godzin ponadwymiarowych. Nie wiem co ta za godziny masz ale jeśli wynikają z pracy za nieobecnego nauczyciela to winny byc zastępstwa doraźne..

Jeśli są to stałe godziny to winna być dodatkowa umowa o pracę (albo może też włączone do etatu). Tyle, że nie bardzo wiem z jakiego pensum bo nie rozumiem co to są zajęcia integracyjne z grupami językowymi???

W szkole klasy są podzielone na grupy językowe (germanistów mamy dwóch więc nie ma problemu każdy z nich bierze grupę i cała klasa o tej samej porze ma język) niestety anglista jest jeden 1/2 klasy ma zajęcia z nim a 2 połowa przychodzi do mnie. Prowadzę z nimi zajęcia warsztatowe: integracja, zajęcia o agresji, zachowaniach asertywnych itp, itd. Pracuję 18 godzin w tygodni i w tym mam 5 godzin z grupami językowymi. Chciałam pod nieobecność dziewczyny ze świetlicy (L4)"wziąć" kilka godzin zastępstwa (bo stażowe niewielkie, a do pracy dojeżdżam) i usłyszałam, że nie mogę mieć godzin nadliczbowych. Czy rzeczywiście są to godziny nadliczbowe?!
Jeszcze jedno pytanko: W grudniu przez 3 tygodnie będę miała studentkę na praktykach. Czy za "opiekę" powinnam otrzymać jakiś dodatek?

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: dushka » 2007-11-29, 21:00

U mnie w szkole sie dostaje.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: malgala » 2007-11-30, 15:57

Ajax pisze:malgala napisał/a:
po ich zakończeniu miałam jeszcze lekcje w szkole podstawowej (bo rozpoczynali tego dnia później) i jakoś nawet nie przyszło mi do głowy, żeby tych lekcji nie mieć lub domagać się dodatkowej zapłaty.


No przecież za te lekcje w SP chyba płacił inny zakład pracy. A jaka jeszcze miałaby być zapłata dodatkowa.

niestety ten sam (zespół szkół)

maja3006
Posty: 2
Rejestracja: 2007-12-08, 19:33

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: maja3006 » 2007-12-08, 19:46

u mnie w szkole tez trzeba non stop isc na platne zastepstwa, bo codziennie , na zmiane, nie ma kilku osob. czesto w okienkach mam zastepstwo w klasach, w ktorych w ogole nie ucze. ale to jeszcze ujdzie. od przyszlego tygodnia mam miec zastepstwo za nauczyciela religii. zastepstwo mam byc o godz. 13 podczas gdy koncze lekcje o 12. powiedzialam wicedyrektorce o tym fakcie wiec stwierdzila, ze przelozy mi moja lekcje z rana te na gdzie mam miec zastepstwo. czyli zaczynam pozniej i pozniej skoncze. jest mi to nie na reke,poniewaz dojezdzam do pracy 30 km i tuz po pracy mam jeszcze inne zajecia. powiedzialam jej , ze zajecia dodatkowe (czyli moje doksztalcanie) bylo dopasowane do ustalonego we wrzesniu planu i ze jesli nie bede na nie chodzila to przepadna i pieniadze za nie i sam kurs. niestety ta nie chce sluchac, pojdzie na pewno ze skarga do dyrektora i znowu bede miala powiedziane, ze jak mi sie nie podoba, to moge sie wynosic. nie wiem kto ma racje- ale nie latwe jest zycie belfra, ktoremu kaza sie doksztalcac i zarazem zmieniaja plan, zeby mu to doksztalcanie uniemozliwic.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: koma » 2007-12-09, 22:59

Maja...pisz z zastosowaniem wielkich liter i właściwej interpunkcji, bo post jest dość 'bełkotliwy'. Ja w każdym razie już na początku zniechęciłam się do czytania go. Co mam się wysilać, skoro autorka sobie ułatwia?? :roll:

maja3006
Posty: 2
Rejestracja: 2007-12-08, 19:33

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: maja3006 » 2007-12-10, 22:01

Masz rację! Poniosły mnie emocje i stąd ten bałagan, wiec następnym razem napiszę poprawnie! :)

kucji
Posty: 7
Rejestracja: 2007-11-13, 13:26
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: kucji » 2008-01-03, 20:31

Czy ktos wie jak powinny byc platne zastepstwa na swietlicy?????
Sytuacja: mam etat, zostaje przydzielone zastepstwo. Placa 1/18 czy jak wychowawcy swietlicy 1/26??????????
kermit

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: Jethro Tull » 2008-01-03, 23:10

1/26

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: koma » 2008-01-05, 22:44

kucji pisze:Czy ktos wie jak powinny byc platne zastepstwa na swietlicy?????
?


Na świetlicy dach się wali,
bo w świetlicy hałasowali!


Wróć do „Prawo oświatowe”