Zastępstwo doraźne

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

zuza
Posty: 20
Rejestracja: 2008-03-26, 13:31
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: zuza » 2011-06-08, 23:02

Właśnie, czytając poprzednie posty, też sądzę, że tak być nie może. Wkurza nas, że jednym wolno w ten sposób, a innym kwestionuje się nawet zwolnienia lekarskie.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: vuem » 2011-06-09, 06:42

miwues pisze:Że to prawidłowe.


Miałem na myśli, że się może zdarzyć...choć i niczego złego w "koleżeńskich" zastępstwach nie widzę.

zuza pisze:Wkurza nas, że jednym wolno w ten sposób, a innym kwestionuje się nawet zwolnienia lekarskie.


W obrębie jednej szkoły? W Twojej szkole jednemu pozwala się na tuszowanie nieobecności, a innym kwestionuje się L4?

freeborn
Posty: 2
Rejestracja: 2011-09-21, 23:57
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: freeborn » 2011-09-22, 00:06

Witam,

Mam wrażenie, że mam do czynienia z mobbingiem...

1). każdego roku dostaję pół etatu zajęć dydaktycznych, drugie pół świetlicy (dzieje się tak od mw 4 lat, uczę w tej szkole 13 rok, ogólnie 18 rok)
2). w minionym tygodniu miałem 10 h doraźnych zastępstw poza etatem . Niepłatnych.

Nie m u nas czegoś takiego jak karty pracy, w których zapisuje się przepracowane godziny w tygodniu.

Nie ma również płatnych zastępstw.

Czy powinienem wystąpić o zapłatę za godziny doraźnych zastępstw?

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: Andulencja » 2011-09-22, 00:20

Jeśli w godzinach świetlicowych to chyba nie (u nas tak jest, że jak kogoś nie ma to na zastępstwo idzie osoba ze świetlicy).

freeborn
Posty: 2
Rejestracja: 2011-09-21, 23:57
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: freeborn » 2011-09-22, 07:27

Doraźne mam poza godzinami świetlicowymi. Zwykle muszę dojechać dwie godz wcześniej...

Wczoraj powiedziałem vicedyr, ze nie będę się zrywał wcześniej na zajęcia, to zdziwiona zapytała "To Pana nie ma w szkole"??

A co myślisz o mobbingu? Jestem osobą, która ma na utrzymaniu jeszcze trzy osoby, z których dwie są niepełnosprawne. Inni poloniści mają pełen lub ponad etat zajęć dydaktycznych. A ja, jak wspomniałem, goły etat - w tym pół świetlicy. I tak już czwarty rok z rzędu.

magmar555
Posty: 39
Rejestracja: 2011-09-02, 17:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: magmar555 » 2011-09-24, 20:47

Witam! Czy do maksymalnego wymiaru godzin nauczyciela, wliczają się godziny realizowane w ramach zastępstwa za nauczycielkę, będącą na urlopie macierzyńskim?

aniagdansk24
Posty: 10
Rejestracja: 2008-08-19, 20:19
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: pomorskie

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: aniagdansk24 » 2013-01-07, 19:09

Witajcie. Ja mam takie pytanie- pracuję w świetlicy szkolnej, jestem po pedag. opiek-wychow. NIE MAM SKOŃCZONEJ (ani zaczętej) PEDAGOGIKI WCZESNOSZKOLNEJ przez co należy rozumieć, że nie mogę UCZYĆ ani w przedszkolu ani szkole. Jak to się ma odnośnie zastępstw za koleżanki???? Jak choruje któraś wychowawczyni z klas I-II a ja w tym czasie nie mam dzieci w świetlicy szkolnej (ale mam swoje inne obowiązki świetlicowe) dyrekcja upina mnie na zastępstwa i nie mam z tego złamanego grosza (bo to przeciez w godzinach mojej pracy) i jeszcze mi się wysyła na maila materiał, z którego mam się przygotować na lekcje i ją poprowadzić. Dodam tylko, że dostaję także zastępstwa w starszych klasach np. matematykę w klasie 6. Nie mam przygotowania do nauczania- czy moge więc nauczać? proszę o poradę :)

aniagdansk24
Posty: 10
Rejestracja: 2008-08-19, 20:19
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: pomorskie

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: aniagdansk24 » 2013-01-07, 19:10

Witajcie. Ja mam takie pytanie- pracuję w świetlicy szkolnej, jestem po pedag. opiek-wychow. NIE MAM SKOŃCZONEJ (ani zaczętej) PEDAGOGIKI WCZESNOSZKOLNEJ przez co należy rozumieć, że nie mogę UCZYĆ ani w przedszkolu ani szkole. Jak to się ma odnośnie zastępstw za koleżanki???? Jak choruje któraś wychowawczyni z klas I-II a ja w tym czasie nie mam dzieci w świetlicy szkolnej (ale mam swoje inne obowiązki świetlicowe) dyrekcja upina mnie na zastępstwa i nie mam z tego złamanego grosza (bo to przeciez w godzinach mojej pracy) i jeszcze mi się wysyła na maila materiał, z którego mam się przygotować na lekcje i ją poprowadzić. Dodam tylko, że dostaję także zastępstwa w starszych klasach np. matematykę w klasie 6. Nie mam przygotowania do nauczania- czy moge więc nauczać? proszę o poradę :)

Peonia
Posty: 620
Rejestracja: 2011-09-23, 16:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: Peonia » 2013-01-08, 21:37

Hmm...jesteś nauczycielem i z tego wynika, że możesz iść na zastępstwo. Akurat nie masz dzieci w świetlicy (co mnie dziwi i zastanawia "dlaczego?"), więc możesz iść do innej klasy. Ciekawią mnie również te obowiazki.
aniagdansk24 pisze:mam swoje inne obowiązki świetlicowe

Jakie one są, gdy nie ma dzieci.

I tak masz dobrze, że:

aniagdansk24 pisze:jeszcze mi się wysyła na maila materiał, z którego mam się przygotować na lekcje i ją poprowadzić.


To jakiś ewenement, bo pracuję już 29 lat i jeszcze nikt się nie zatroszczył o to, by zapoznac mnie z materiałem na zastępowaną przeze mnie lekcję.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: iluka » 2013-01-08, 22:32

To jakiś ewenement, bo pracuję już 29 lat i jeszcze nikt się nie zatroszczył o to, by zapoznac mnie z materiałem na zastępowaną przeze mnie lekcję.
No, warto by rozpowszechnić ten ewenement :shock:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: linczerka » 2013-01-08, 23:28

iluka pisze:To jakiś ewenement, bo pracuję już 29 lat i jeszcze nikt się nie zatroszczył o to, by zapoznac mnie z materiałem na zastępowaną przeze mnie lekcję.
No, warto by rozpowszechnić ten ewenement :shock:

:shock: Nie ewenement, u nas norma. W koszulkach dołączamy do dziennika. Takie rozpiski na zastępstwa, czasem kserówki, czasem przewodniki - zależy kto idzie zrealizować temat. Nieobecni na każdy dzień podają, co trzeba robić i tylko się odfajkowuje, co zrealizowano na zastępstwach.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: iluka » 2013-01-08, 23:36

Ja cytowałam z Paeoni :) U mnie nieliczni coś zostawiają w dzienniku, ale na mailla dyrekcja materiałów jak u [uczeń]aniagdansk24 nikomu nie przesyła :(
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: Basiek70 » 2013-01-09, 01:33

linczerka pisze:
iluka pisze:To jakiś ewenement, bo pracuję już 29 lat i jeszcze nikt się nie zatroszczył o to, by zapoznac mnie z materiałem na zastępowaną przeze mnie lekcję.
No, warto by rozpowszechnić ten ewenement :shock:

:shock: Nie ewenement, u nas norma. W koszulkach dołączamy do dziennika. Takie rozpiski na zastępstwa, czasem kserówki, czasem przewodniki - zależy kto idzie zrealizować temat. Nieobecni na każdy dzień podają, co trzeba robić i tylko się odfajkowuje, co zrealizowano na zastępstwach.


u mnie tak samo
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: edzia » 2013-01-09, 13:18

aniagdansk24 pisze:pracuję w świetlicy szkolnej, jestem po pedag. opiek-wychow. NIE MAM SKOŃCZONEJ (ani zaczętej) PEDAGOGIKI WCZESNOSZKOLNEJ przez co należy rozumieć, że nie mogę UCZYĆ ani w przedszkolu ani szkole. Jak to się ma odnośnie zastępstw za koleżanki????
Do zastępstw nie są wymagane kwalifikacje.

Jak choruje któraś wychowawczyni z klas I-II a ja w tym czasie nie mam dzieci w świetlicy szkolnej (ale mam swoje inne obowiązki świetlicowe) dyrekcja upina mnie na zastępstwa

Na pewno Twoje "inne obowiązki świetlicowe" nie są tak pilne, jak zaopiekowanie się jakąś klasą w przypadku nieobecności nauczycielki. Dyrektor musi jakoś zorganizować zastępstwo, wybiera Ciebie i wcale się mu nie dziwię. Nie rozumiem, dlaczego tak się przed tym bronisz. Ciesz się, że masz godziny świetlicowe płatne, bo w większości szkół świetlica funkcjonuje w ramach godzin karcianych wszystkich nauczycieli.

i nie mam z tego złamanego grosza (bo to przeciez w godzinach mojej pracy)
No ale zawsze tak było, jest i będzie.

Dodam tylko, że dostaję także zastępstwa w starszych klasach np. matematykę w klasie 6. Nie mam przygotowania do nauczania- czy moge więc nauczać? proszę o poradę :)
Możesz, jak już napisałam, do doraźnych zastępstw nie są wymagane kwalifikacje. A lekcję matematyki w klasie szóstej jakoś dasz radę poprowadzić, zwłaszcza że dostajesz wytyczne.

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Zastępstwo doraźne

Postautor: Basiek70 » 2013-01-09, 22:40

edzia pisze:Ciesz się, że masz godziny świetlicowe płatne, bo w większości szkół świetlica funkcjonuje w ramach godzin karcianych wszystkich nauczycieli.


Na szczęście w moim powiecie nie ma takiej praktyki, są wszędzie pozatrudniani nauczyciele świetlicy.
Naprawdę to tak częsta praktyka? W skali kraju?
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.

Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,

który jest tylko realistą."


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron