Przewodniczący komisji na sprawdzianie klas szóstych.

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

amik2007
Posty: 40
Rejestracja: 2007-12-09, 17:58

Przewodniczący komisji na sprawdzianie klas szóstych.

Postautor: amik2007 » 2009-03-03, 20:43

Witam! Chciałabym zapytać, czy polonista i matematyk mogą pełnić funkcję przewodniczącego komisji na sprawdzianie szóstych klas? Jakie są aktualne przepisy prawne? Jakoś nie mogę znaleźć na stronie OKE...

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Przewodniczący komisji na sprawdzianie klas szóstych.

Postautor: koma » 2009-03-03, 20:45

Przewodniczącym jest dyrektor szkoły.

amik2007
Posty: 40
Rejestracja: 2007-12-09, 17:58

Re: Przewodniczący komisji na sprawdzianie klas szóstych.

Postautor: amik2007 » 2009-03-03, 20:56

Przepraszam, nie sprecyzowałam :oops: ...
Nie chodziło mi o przewodniczącego szkolnego zespołu egzaminacyjnego, lecz zespołów nadzorujących...

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Przewodniczący komisji na sprawdzianie klas szóstych.

Postautor: koma » 2009-03-03, 21:05

Tak, ponieważ tych zespołów zwykle jest kilka, a dyrektor się nie "powieli".

amik2007
Posty: 40
Rejestracja: 2007-12-09, 17:58

Re: Przewodniczący komisji na sprawdzianie klas szóstych.

Postautor: amik2007 » 2009-03-03, 21:36

Dziękuję bardzo!
I dobranoc :wink: !

perla83
Posty: 36
Rejestracja: 2009-03-16, 19:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

przewodniczenie na egzaminie gimnazjalnym

Postautor: perla83 » 2009-04-16, 09:41

pierwszy rok uczę w szkole, to będą moje pierwsze egzaminy gimnazjalne, w dodatku p. dyrektor w 3 komisjach ustanowiła mnie ich przewodniczącą. Zastanawiam się czy jest to jakoś dodatkowo płatne, bo niektórzy nauczyciele są u nas w te dni zwolnieni. Poza tym ja nie pracuję w pełnym wymiarze godzin i nie we wszystkie dni tygodnia - wtorki i czwartki mam wolne, a egzaminy są właśnie w środę, czwartek i piątek, czyli w czwartek też przychodzę do pracy. Jak to będzie wyglądało finansowo?

annek
Posty: 63
Rejestracja: 2007-08-27, 18:08

Re: przewodniczenie na egzaminie gimnazjalnym

Postautor: annek » 2009-04-16, 17:50

perla83 pisze:pierwszy rok uczę w szkole, to będą moje pierwsze egzaminy gimnazjalne, w dodatku p. dyrektor w 3 komisjach ustanowiła mnie ich przewodniczącą. Zastanawiam się czy jest to jakoś dodatkowo płatne, bo niektórzy nauczyciele są u nas w te dni zwolnieni. Poza tym ja nie pracuję w pełnym wymiarze godzin i nie we wszystkie dni tygodnia - wtorki i czwartki mam wolne, a egzaminy są właśnie w środę, czwartek i piątek, czyli w czwartek też przychodzę do pracy. Jak to będzie wyglądało finansowo?


Członkowie komisji egzaminacyjnej nie otrzymują dodatkowego wynagrodzenia. Czy znasz już procedurę i swoje obowiązki jako przewodniczącej?

Awatar użytkownika
lieblingin
Posty: 229
Rejestracja: 2007-08-29, 15:49
Lokalizacja: lubuskie

Re: Przewodniczący komisji na sprawdzianie klas szóstych.

Postautor: lieblingin » 2009-04-16, 20:52

hmm
perla83 pisze:wtorki i czwartki mam wolne, a egzaminy są właśnie w środę, czwartek i piątek, czyli w czwartek też przychodzę do pracy. Jak to będzie wyglądało finansowo?

wg mnie to złośliwość.....
też mam wolny dzien, w ktorym akurat przypada egzamin, nie musze być tego dnia w pracy
podobnie było w czasie rekolekcji, jesli ktos miał wolny dzien, to nie przychodził

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przewodniczący komisji na sprawdzianie klas szóstych.

Postautor: mateoo » 2009-04-16, 22:16

Złośliwość albo niedopatrzenie ze strony dyrekcji.

Ps Nie jesteś sama ;) Mnie w maju czekają liczne wyprawy po różnych szkołach w celu zasiądnięcia w komisji egzaminu maturalnego z języka :)
Sztuka jest pokarmem duszy.

perla83
Posty: 36
Rejestracja: 2009-03-16, 19:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Przewodniczący komisji na sprawdzianie klas szóstych.

Postautor: perla83 » 2009-04-17, 12:11

hmmm... no więc tak: procedury "teoretycznie" znam - dostałam cały plik różnych formularzy, które rzekomo mam wypełnić w czasie egzaminu, jak to będzie wyglądało u mnie w praktyce boję się pomyśleć :(

ogólnie to mogę stwierdzić, że ja na miejscu dyrektora nie wyznaczyłabym na przewodniczącą komisji osoby, która nawet nigdy nie była na egzaminie gimnazjalnym. Ot takie moje skromne zdanie... Krótko mówiąc boję się, że coś "schrzanię" (najdelikatniej to określając) i co wtedy to już nie mam pojęcia, ale znając dyrektora to wesoło nie będzie :evil:

aaaaa u mnie w rekolekcje było to samo - mimo, że dni miałam wolne akurat wtedy - i tak musiałam przyjść....

mateoo w przypadku mojego dyrektora o czymś takim jak niedopatrzenie nie ma mowy :lol:

marianka
Posty: 114
Rejestracja: 2008-08-24, 21:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Przewodniczący komisji na sprawdzianie klas szóstych.

Postautor: marianka » 2009-04-17, 17:26

Z Karty Nauczyciela: "nauczyciel jest obowiązany uczestniczyć w przeprowadzaniu sprawdzianu w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej, egzaminu w ostatnim roku nauki w gimnazjum, egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe i egzaminu maturalnego - z wyjątkiem części ustnej".
Funkcja przewodniczącego zespołu nadzorujacego jest wyróżnieniem ale jednocześnie wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Na pewno dasz sobie radę jeśli sumiennie zapoznałaś się z instrukcją - zwłaszcza tą wewnątrzszkolną.
Dyrekcja powierza Ci odpowiedzialne zadanie - czyli masz wyskokie notowania! Gratuluję i życzę powodzenia.

Awatar użytkownika
kasika
Posty: 311
Rejestracja: 2007-07-27, 17:01

Re: Przewodniczący komisji na sprawdzianie klas szóstych.

Postautor: kasika » 2009-04-17, 17:43

Co powiecie na przypadek gdzie pracujemy małym zespole szkół, podstawówka + gimnazjum, Osoba która w czasie egzaminu gimnazjalnego lekcje tylko w gimnazjum ma przyjść uczyć podstawówkę, oburza się bo powinna mieć dzień wolny. Twierdzi że może nawet przyjść do szkoły ale nie będzie uczyć podstawówki !!

annek
Posty: 63
Rejestracja: 2007-08-27, 18:08

Re: Przewodniczący komisji na sprawdzianie klas szóstych.

Postautor: annek » 2009-04-17, 18:14

kasika pisze:Co powiecie na przypadek gdzie pracujemy małym zespole szkół, podstawówka + gimnazjum, Osoba która w czasie egzaminu gimnazjalnego lekcje tylko w gimnazjum ma przyjść uczyć podstawówkę, oburza się bo powinna mieć dzień wolny. Twierdzi że może nawet przyjść do szkoły ale nie będzie uczyć podstawówki !!


Nie wiem jakim kryterium posługują się Dyrektorzy przy powoływaniu komisji, zapewne każdy trochę innym.

W pierwszym roku pracy byłam jedynie członkiem komisji. U nas panuje jedna zasada, nawet jeżeli nie mamy lekcji (z okazji egzaminu gimnazjalnego, sprawdzianu po 6 klasie, czy rekolekcji), przychodzimy do pracy i jesteśmy "do dyspozycji" Dyrekcji. Zwykle polega to na tym, że nadrabiamy swoją pracę papierkową... Zdarza się, że zamiast lekcji z gimnazjum (bo dla nich to dzień wolny) mamy lekcje z podstawówką, bo ktoś kto uczy danego przedmiotu jest w komisji. Szczerze mówiąc nie widzę w tym problemu, funkcjonuje to jako tzw. "zamiastka".
Ostatnio zmieniony 2009-04-17, 18:39 przez annek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kasika
Posty: 311
Rejestracja: 2007-07-27, 17:01

Re: Przewodniczący komisji na sprawdzianie klas szóstych.

Postautor: kasika » 2009-04-17, 18:21

No ja też nie widzę problemu w tym dlatego zaskoczyło mnie oburzenie koleżanki ....
Ponadto twierdzi że jak ma pracować w podstawówce to powinien jej zapłacić za nadliczbówki !!??

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Przewodniczący komisji na sprawdzianie klas szóstych.

Postautor: malgala » 2009-04-17, 18:57

kasika pisze:Ponadto twierdzi że jak ma pracować w podstawówce to powinien jej zapłacić za nadliczbówki !!??

A jak nie chce pracować w tym dniu, to powinna mieć za ten dzień potrącone pobory i nieobecność w pracy nieusprawiedliwioną.
Może niech poczyta KN i sprawdzi kiedy nauczyciel ma urlop.


Wróć do „Prawo oświatowe”