Umowa o pracę

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Umowa o pracę

Postautor: malgala » 2008-08-23, 18:47

Umowę na 3 miesiące możesz mieć na przykład w zastępstwie nieobecnego nauczyciela.
Stażu rozpocząć nie możesz w tej sytuacji.

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Umowa o pracę

Postautor: Yoka » 2008-08-23, 19:06

w szkole nie ma okresów próbnych na miesiąc lub 2 lub 3 miesiące, tak jak piszą w Kodeksie Pracy. To może mieć miejsce tylko w przypadku zastępstwa za innego nauczyciela, ale wtedy masz to jasno powiedziane.

A Ty powinnaś dostać normalną umowę od 1.09.2008 do 31.08.2009 czyli łącznie z wakacjami. Jedynie, gdybyś zaczęła pracę np. 3.09.2008, to wówczas dostajesz umowę do końca zajęć dydaktycznych bez wakacji.

Zapytaj dyrekcję o powód umowy do końca zajęć dydaktycznych. Ciekawe, co powie?

Mag
Posty: 69
Rejestracja: 2008-08-15, 12:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Umowa o pracę

Postautor: Mag » 2008-08-29, 11:44

Jestem nauczycielem stażystą (to mój pierwszy rok pracy) zatrudnionym na jeden rok szkolny. Mam mgr i uprawnienia pedagogiczne. Jednak na stanowisku na jakim rozpoczynam prace (nauczyciel wspomagający) powinnam mieć ukończone studia z pedagogiki leczniczej (które od września zaczynam), w związku z tym dyrektor wysłał do KO pismo z prośbą o zgode na zatrudnienie mnie.

Zastanawiam się, z jakimi konsekwencjami wiąże się to, że aby mnie zatrudnić należy uzyskać zgodę kuratorium. Jaka jest różnica, z prawnego punktu widzenia, pomiędzy osobą pracującą jako nauczyciel wspomagający, która ukończyła owe (niezbędna?) studia, a taką która owych studiów nie posiada?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Umowa o pracę

Postautor: malgala » 2008-08-29, 13:35

Nie możesz rozpocząć stażu na nauczyciela kontraktowego, bo nie posiadasz wymaganych kwalifikacji do zajmowanego stanowiska.

Mag
Posty: 69
Rejestracja: 2008-08-15, 12:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Umowa o pracę

Postautor: Mag » 2008-08-29, 17:26

malgala pisze:Nie możesz rozpocząć stażu na nauczyciela kontraktowego, bo nie posiadasz wymaganych kwalifikacji do zajmowanego stanowiska.


W zeszłym roku inne osoby były w takiej sytuacji, jak ja teraz i staż zrobiły, wiec chyba nie masz racji. Z resztą dyrektor powiedział, że staż rozpoczynam.

marianka
Posty: 114
Rejestracja: 2008-08-24, 21:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Umowa o pracę

Postautor: marianka » 2008-08-29, 22:14

Malaga ma rację, poczytaj przepisy!

poly82
Posty: 5
Rejestracja: 2008-09-10, 17:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Umowa na 1/2 etatu, a praca na cały

Postautor: poly82 » 2008-09-10, 18:09

Witam,
jestem nauczycielem kontraktowych, zaczęłam staz na mianowanego. Od września jestem zatrudniona w szkole prywatnej, na razie na rok. Podpisałam umowę na cały etat (20godz) za określone wynagrodzenie. Dziś dyrektor zmienił moja umowę- z całego na 1/2 etatu, ale liczba godzin i wynagrodzenia zozostają bez zmian. Twierdzi on, że jest to wymóg formalny, gdyż szkoła nie może miec tylu "całych etatów" Zapewnił mnie też, że ta 1/2 nic nie zmienia w moim statusie pracownika, tj ZUS, staz pracy itp.

Moje pytanie brzmi: czy moge spać spokojnie, czy p.dyrektor chce na mnie cos ugrać/zaoszczędzić?
Podpisałam tę nową umowę, bo co miałam zrobić, teraz w połowie wrzesnia gdzie mam szukac nowej szkoły.

PROSZĘ O ODPOWIEDZI, jesli ktos był/jest w podonej sytuacji:(

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Umowa o pracę

Postautor: Basiek70 » 2008-09-11, 20:35

szkoda że podpisałaś
mogłaś odmówić
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

Mag
Posty: 69
Rejestracja: 2008-08-15, 12:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Umowa o pracę

Postautor: Mag » 2008-09-12, 16:28

malgala pisze:Nie możesz rozpocząć stażu na nauczyciela kontraktowego, bo nie posiadasz wymaganych kwalifikacji do zajmowanego stanowiska.


Niestety masz racje! Wczoraj się o tym dowiedziałam, do tej pory dyrektor utrzymywał, że staż mogę zrobić, więc nieprzyjemnie się rozczarowałam. Zwłaszcza, że nie była to moja jedyna propozycja pracy i gdybym wiedziała, to bym się na tą nie zdecydowała :( Jednym słowem ZONK!
A koleżanki, tak jak wspominałam, w zeszłym roku staż zrobiły...

maniakos
Posty: 122
Rejestracja: 2008-05-04, 10:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Umowa o pracę

Postautor: maniakos » 2008-09-21, 11:43

Czy mając kilka godzin w danej szkole miał ktoś przypadek, że pracodawca spóźniał się z przedstawieniem umowy?
Na jakich zasadach wygląda taka umowa? Umowa o pracę? Dzieło?

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Umowa o pracę

Postautor: Jethro Tull » 2008-09-21, 20:44

maniakos pisze:Czy mając kilka godzin w danej szkole miał ktoś przypadek, że pracodawca spóźniał się z przedstawieniem umowy?
Na jakich zasadach wygląda taka umowa? Umowa o pracę? Dzieło?

Umowa o pracę winna być podpisana najpoźniej w dniu rozpoczęcia pracy

bayabongo4
Posty: 5
Rejestracja: 2008-10-22, 21:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Umowa o pracę

Postautor: bayabongo4 » 2008-10-22, 21:39

Witam!
Czy ktoś mógłby mnie oświecić w sprawie zawierania umowy o pracę? Jestem nauczycielem kontraktowym. Pracuję w szkole trzeci rok i po raz trzeci otrzymałam umowę o pracę na czas określony, tj. na kolejny rok. Czy jest to zgodne z przepisami? Czy trzecia umowa nie jest automatyczną umową na czas nieokreślony? Czy dyrektor może wielokrotnie zawierać ze mną umowy na czas określony? Proszę o pomoc.

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Umowa o pracę

Postautor: Jethro Tull » 2008-10-22, 21:42

bayabongo4 pisze:Witam!
Czy ktoś mógłby mnie oświecić w sprawie zawierania umowy o pracę? Jestem nauczycielem kontraktowym. Pracuję w szkole trzeci rok i po raz trzeci otrzymałam umowę o pracę na czas określony, tj. na kolejny rok. Czy jest to zgodne z przepisami? Czy trzecia umowa nie jest automatyczną umową na czas nieokreślony? Czy dyrektor może wielokrotnie zawierać ze mną umowy na czas określony? Proszę o pomoc.

Z nauczycielem kontraktowym winno się zawrzec umowę na czas niokreślony o czym stanowi art 10 ust 4 KN.. wyjątek od tego i umowa okresowa to zatrudnienie na zastępstwo lub przyczyna wynikająca z organizacji nauczania lecz skoro już 3 rok to raczej odpadaja obie możliwości

bayabongo4
Posty: 5
Rejestracja: 2008-10-22, 21:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Umowa o pracę

Postautor: bayabongo4 » 2008-10-25, 20:15

dzięki za odpowiedź.tylko co kryje się za słowami organizacja pracy? jaka to może zachodzić przyczyna mająca wpływ na umowę na czas określony?Ile też razy z kolei można zawierać umowę na czas określony? Bo kodeks pracy mówi o 2 na czas określony a trzecia musi być na czas nieokreślony, tylko mój przypadek ma się nijak do kodeksu!!! nie chcę popełnić wpadki, gnając do dyrekcji, bo dyrektor nie rozmawiał ze mną na temat umowy, tylko kadrowa stwierdziła, że "jeszcze ten rok na czas określony"może ona sama nie jest doinformowana a może ma w tym jakiś cel?!.Nie wiem kto ma rację w tej kwestii, ale dobrze wiedzieć, na czym stoję.

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Umowa o pracę

Postautor: Jethro Tull » 2008-10-25, 20:30

bayabongo4 pisze:dzięki za odpowiedź.tylko co kryje się za słowami organizacja pracy? jaka to może zachodzić przyczyna mająca wpływ na umowę na czas określony?Ile też razy z kolei można zawierać umowę na czas określony? Bo kodeks pracy mówi o 2 na czas określony a trzecia musi być na czas nieokreślony, tylko mój przypadek ma się nijak do kodeksu!!! nie chcę popełnić wpadki, gnając do dyrekcji, bo dyrektor nie rozmawiał ze mną na temat umowy, tylko kadrowa stwierdziła, że "jeszcze ten rok na czas określony"może ona sama nie jest doinformowana a może ma w tym jakiś cel?!.Nie wiem kto ma rację w tej kwestii, ale dobrze wiedzieć, na czym stoję.


Kodeks pracy nie ma w tym przypadku zastosowania do nauczycieli bo reguluje to Karta Nauczyciela, która nakazuje nawiązanie stosunku pracy na czas nieokreślony. Pod pojęciem organizacji nauczania rozumiec można np. przedmiot, który trwa tylko część roku szkolnego.


Wróć do „Prawo oświatowe”