Umowa o pracę

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Anita@
Posty: 122
Rejestracja: 2008-04-12, 23:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Umowa o pracę

Postautor: Anita@ » 2009-09-03, 19:33

To witaj w klubie:( Ja już czwartą umowę dostałam na rok i się załamałam, bo planowaliśmy wziąć kredyt z mężem i starać się o dziecko, a tak jedno i drugie odpada. Wprawdzie to jest moja druga umowa w tej szkole, ale dyrektor w tamtym roku też mi powiedział, że najpierw rok próby, a potem jak się sprawdzę, to na stałe. No i tak mnie wykiwał. Nic do niego nie dociera, nie ma dla mnie żadnych sensownych argumentów, bo nie jestem na zastępstwo i pozostali nauczyciele mają dużo nadgodzin. Nie rozumiem, czemu dyrektorzy tak się boją tych umów, przecież z własnej kieszeni nie płacą, gdy nauczyciel idzie na urlop macierzyński. Może ktoś mi wyjaśni, czym kierują się dyrektorzy? Bo ja już jestem załamana tym całym polskim prawem:(((

downarka
Posty: 4
Rejestracja: 2008-08-30, 21:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: łódzkie

Re: Umowa o pracę

Postautor: downarka » 2009-09-05, 22:14

Może nie zupełnie w temacie, ale...
Jestem polonistką z umową na czas nieokreślony po kursie kwalifikacyjnym bibliotekoznawstwa. Od 7 lat oprócz godzin polskiego mam godziny w bibliotece. Dopóki uzupełniałam etat, ponieważ była druga polonistka, było to w porządku. Teraz koleżanka odeszła na emeryturę i mogłabym wziąć wszystkie godziny (22). Jednak mój dyrektor się nie zgodził. Zatrudnił na 5 godzin nauczyciela z zewnątrz, a mnie do moich 17 g. dydaktycznych dał 9 w bibliotece. Niestety tracę na tym przede wszystkim finansowo (inna stawka za godzinę), poza tym wolę pracę przy tablicy. Dyrektor argumentuj, że inaczej musiałby zatrudnić kogoś do biblioteki i zabrać nadgodziny innej nauczycielce. Obie mamy do podziału pół etatu biblioteki (15g.) jako nadgodziny. Nie wiem czy mam jakąś podstawę prawną, żeby w przyszłym roku nie zgodzić się na bibliotekę i domagać się godzin polskiego, który jest moim podstawowym przedmiotem? Poradźcie :(

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Umowa o pracę

Postautor: edzia » 2009-09-06, 15:53

downarka pisze:Dyrektor argumentuj, że inaczej musiałby zatrudnić kogoś do biblioteki i zabrać nadgodziny innej nauczycielce. Obie mamy do podziału pół etatu biblioteki (15g.) jako nadgodziny.
To jest właśnie polityka kadrowa w oświacie. Zdaje się, nic nie zdziałasz. Masz uprawnienia do j. polskiego i do biblioteki - dyrektor ma prawo tak ci rozłożyć etat, jak jemu pasuje, uwzględniając te twoje uprawnienia i właśnie wspomnianą politykę kadrową. Ty możez jedynie wnioskować o rozłożenie korzystne dla Ciebie, ale bez gwarancji sukcesu.

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Umowa o pracę

Postautor: Basiek70 » 2009-09-06, 15:55

dlatego czasami dobrze nie miec dodatkowych uprawnień :P a już na pewno takich, z których nie chcemy korzystać.
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Umowa o pracę

Postautor: edzia » 2009-09-06, 16:01

Basiek70 pisze:dlatego czasami dobrze nie miec dodatkowych uprawnień a już na pewno takich, z których nie chcemy korzystać.
Właśnie... :?

downarka
Posty: 4
Rejestracja: 2008-08-30, 21:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: łódzkie

Re: Umowa o pracę

Postautor: downarka » 2009-09-06, 17:51

No to mnie nie pocieszyliście :(
Uprawnienia musiałam zrobić, bo przez kilka lat nie miałam etatu. Teraz tego żałuję, tym bardziej że za kurs zapłaciłam z własnej kieszeni (żadnych dopłat), a teraz na tym tracę.
Zastanawiam się, co by się stało, gdybym oficjalnie odmówiła przyjęcia godzin w bibliotece?

daktarin
Posty: 4
Rejestracja: 2009-09-12, 12:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: łódzkie

[okres umowy o pracę]

Postautor: daktarin » 2009-09-12, 12:10

Witam,

W tym roku zacząłem pracę jako nauczyciel stażysta w szkole ponadgimnazjalnej.
I mam w związku z tym dwa pytania:

1. Na jaki okres dyrekcja powinna podpisać ze mną umowę? Do 31 sierpnia 2010, czy może na krócej? Czy są jakieś przepisy jednoznacznie regulujące tą kwestię?

2. Kto powinien płacić za mpoje szkolenie BHP - ja czy szkoła?

Pozdrawiam
Marcin

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Umowa o pracę

Postautor: renati23 » 2009-09-12, 12:16

daktarin pisze:Na jaki okres dyrekcja powinna podpisać ze mną umowę?

Powinna do 31 sierpnia. Ale z tego co piszą na forum różni nauczyciele to często dyrektorzy podpisują umowy do dnia w którym kończą się zajęcia dydaktyczne.
daktarin pisze:Kto powinien płacić za mpoje szkolenie BHP - ja czy szkoła?

szkoła

marakuja
Posty: 199
Rejestracja: 2009-01-18, 02:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Umowa o pracę

Postautor: marakuja » 2009-09-12, 12:54

renati23 pisze:Ale z tego co piszą na forum różni nauczyciele to często dyrektorzy podpisują umowy do dnia w którym kończą się zajęcia dydaktyczne.

Widocznie niektórzy dyrektorzy nie opanowali jeszcze podstawowych pojęć funkcjonujących w szkolnictwie:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Rok_szkolny

daktarin
Posty: 4
Rejestracja: 2009-09-12, 12:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Umowa o pracę

Postautor: daktarin » 2009-09-12, 16:32

[quote="renati23"][/quote]
Powinna do 31 sierpnia. Ale z tego co piszą na forum różni nauczyciele to często dyrektorzy podpisują umowy do dnia w którym kończą się zajęcia dydaktyczne.


tzn, że przez lipiec i sierpień nie dostanę kasy a potem mogę "łaskawie" wrócić do szkoły??

lukakasz
Posty: 1
Rejestracja: 2009-09-26, 19:15
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Umowa o pracę

Postautor: lukakasz » 2009-09-26, 19:21

Witam!
Pracuję w placówce oświatowej już 3 rok z rzędu, jestem nauczycielem kontraktowym. W tym roku dostałem umowę na czas nieokreślony. Jednak w tej umowie jest zapisek, że obie strony zgadzają się na 2-tygodniowy okres wypowiedzenia. czy dyrektor może taką umowę dać do podpisania pracownikowi?

majeczka1972
Posty: 12
Rejestracja: 2009-06-09, 19:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Umowa o pracę

Postautor: majeczka1972 » 2009-10-03, 00:10

Moja umowa na czas nieokreślony została zawarta 1 IX 1997. Nikt wówczas nie przypuszczał nawet, że będą jakieś stopnie awansu zawdowego n-li, tak czy inaczej przeszłam wszystkie po kolei pomyślnie, od 2005r. jestem już dyplomowana.
Ale o co chodzi: w dalszym ciągu mam podpisaną tylką tę pierwsza umowę z 1997, zmienił się dyrektor, zmieniła się nawet nazwa szkoły choć to cały czas ta sama placówka z tym samym adresem itp. (wiadomo, były wymyślone przez kolejnych ministrów zmiany typu licea techniczne, likwiadacja techników itp.). Zastanawiam się czy nie powinnam mieć nowej umowy, czy reguluje to jakis przepis poza tym w KN mówiącym o zatrudnianiu nauczycieli na podstawie mianowania itp.
Czy moja umowa jesy w porządku? Czy ktoś coś przeoczył? (może nawet ja :) Czy powinnam jednak miec nową umowę czy nie jest to konieczne? A może jednak są jakies korzyści z nowej umowy, albo wręcz przeciwnie - same minusy?
Czy ktoś umie mi na to odpowiedzieć? Zastanawiam się nad tym dłuższy czas...Proszę o pomoc i odpowiedź :roll:

nixia
Posty: 41
Rejestracja: 2009-09-06, 10:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: Umowa o pracę

Postautor: nixia » 2009-10-05, 12:39

Dzisiaj podpisałam umowę o pracę (i odbyłam pierwszy dzień zajęć). Umowa jest zawarta od 01.10 na czas określony do 25.06. Teraz moje pytanie: Czy za okres wakacji nie powinnam otrzymywać wynagrodzenia? Tzn czy umowa nie powinna być również na okres wakacji np do 25.08? Szukam informacji w Karcie Nauczyciela i tych wszystkich ustawach ale nie mogę się tego doczytać. Słyszałam że jeśli umowa jest podpisana po 10.09 umowa nie obejmuje wakacji czy to prawda?

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Umowa o pracę

Postautor: Basiek70 » 2009-10-05, 12:44

nie musi byc na wakacje
dostaniesz ekwiwalent za urlop
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.

Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,

który jest tylko realistą."

nixia
Posty: 41
Rejestracja: 2009-09-06, 10:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: Umowa o pracę

Postautor: nixia » 2009-10-05, 12:47

Czyli pomimo iż nie mam podpisanej umowy przez wakacje jakieś wynagrodzenie za ten czas dostanę? Zdziwiłam się trochę że nie mam umowy na czas wakacji bo moja koleżanka zaczęła pracę we wrześniu i umowę ma do 31.08 w tej samej szkole :/ To już nawet nie chodzi o wynagrodzenie ale nie będę miała ubezpieczenia na czas wakacji :/


Wróć do „Prawo oświatowe”