Umowa o pracę

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

bayabongo4
Posty: 5
Rejestracja: 2008-10-22, 21:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Umowa o pracę

Postautor: bayabongo4 » 2008-10-25, 20:38

W moim przypadku przedmiot trwający jakiś czas nie ma z tym nic wspólnego, ponieważ pracuję trzeci rok na tym samym etacie i co roku mam zawieraną tożsamą umowę z kolejną datą, w której jest zapis: "pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy na stanowisku nauczyciela kontraktowego zgodnie z obowiązkami określonymi dla nauczycieli w ustawie z 7 września 1991r. o systemie oświaty, ustawie z dnia 26 stycznia 1982 - Karta Nauczyciela oraz przepisami wykonawczymi do tych ustaw, a w zakresie nieuregulowanym w wymienionych ustawach, przepisy kodeksu pracy oraz statut szkoły"

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Umowa o pracę

Postautor: Jethro Tull » 2008-10-25, 20:44

bayabongo4 pisze: jest zapis: "pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy na stanowisku nauczyciela kontraktowego zgodnie z obowiązkami określonymi dla nauczycieli w ustawie z 7 września 1991r. o systemie oświaty, ustawie z dnia 26 stycznia 1982 - Karta Nauczyciela oraz przepisami wykonawczymi do tych ustaw, a w zakresie nieuregulowanym w wymienionych ustawach, przepisy kodeksu pracy oraz statut szkoły"

łamatko z co to za durnota i po kiego to pisać... rozumiem, że posiadasz kwalifikacje do nauczanego przedmiotu, jestes nauczycielem kontraktowym, nie jest to zastępstwo i raczej nie jest to przyczyna wynikająca z organizacji nauczania (kolejny rok tak samo) zatem umowa winna i co ważne jest de facto na czas nieokreslony i każdy sąd pracy tak uzna. Radzę napisać pismo do dyrektora o dostosowanie warunków umowy do przepisów prawa wskazjuąc na art 10 ust. 4 KN i poczekać na to co odpisze dyrektor i jakie uzasadnienie da do umowy terminowej

bayabongo4
Posty: 5
Rejestracja: 2008-10-22, 21:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Umowa o pracę

Postautor: bayabongo4 » 2008-10-26, 20:22

dzięki bardzo,myślę podobnie.niestety nie skorzystam z propozycji napisania pisma do dyrektora z tym dostosowaniem... ponieważ nie mam na tyle odwagi... :oops:a poza tym jakoś tak oficjalnie,jeżeli już to wolę rozmawiać oko w oko ,a czuję, że odpuszczę wcale na jakiś czas czyli kolejny rok szkolny.pozdrawiam

anmar
Posty: 178
Rejestracja: 2007-08-20, 23:54

Aneks do umowy

Postautor: anmar » 2008-10-31, 14:56

Kochani, mam pytanie. Nauczyciel mianowany w ubiegłym roku dostał aneks do umowy zmniejszający wymiar godzin dydaktycznych z 18 do 10. W tym roku ma znowu 10 godzin. Cy powinien otrzymać nowy aneks?
Leges ab omnibus intellegi debant

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Aneks do umowy

Postautor: Jethro Tull » 2008-10-31, 21:35

anmar pisze:Kochani, mam pytanie. Nauczyciel mianowany w ubiegłym roku dostał aneks do umowy zmniejszający wymiar godzin dydaktycznych z 18 do 10. W tym roku ma znowu 10 godzin. Cy powinien otrzymać nowy aneks?

tak... jesli dyrektor nie ma możliwości zapewnienia pracy w pełnym wymiarze nauczycielowi zatrudnionemu na podstawie mianowania wtedy może mu zaproponowac pracę w niższym wymiarze do 1/2 etatu z odpowieno zmniejszonym wynagrodeniem. Takie ograniczenie jest jednak tylko na rok i w kolejnym roku jeśli sytuacja się powtarza nauczyciel znów takie pismo powinien otrzymać.

anmar
Posty: 178
Rejestracja: 2007-08-20, 23:54

Re: Umowa o pracę

Postautor: anmar » 2008-11-01, 23:00

Serdecznie dziękuję za odpowiedż. Pozdrawiam cieplutko
Leges ab omnibus intellegi debant

nauczycielka12
Posty: 7
Rejestracja: 2008-05-07, 20:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: mazowieckie

Co z umową?

Postautor: nauczycielka12 » 2009-02-11, 20:00

Witam serdecznie!Mam pytanie dla wszystkich zorientowanych w temacie. Pracuję w szkole drugi rok. W pierwszym roku nie zrobiłam stażu, gdyż miałam za mało godz. W obecnym roku szkolnym mam cały etat i robię awans. to już moja druga umowa o pracę na czas określony. Dzisiaj dyrekcja poinformowała mnie, że kolejna też będzie na czas określony, gdyż zaczynając pracę dostałam jej godziny i ona boi się, że gdy skończy jej się kadencja dyrektorska, nie będzie miała dokąd wrócić. Jak to wygląda prawnie? Czy mogę dostawać bez końca takie umowy na czas określony? Będę wdzięczna za informację.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Umowa o pracę

Postautor: malgala » 2009-02-11, 20:37

Wywnioskowałam, że nauczycielka robi dopiero awans na kontraktowego.
Masz umowę na czas określony, ale do kiedy?

nauczycielka12
Posty: 7
Rejestracja: 2008-05-07, 20:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Umowa o pracę

Postautor: nauczycielka12 » 2009-02-11, 20:55

W tej chwili jestem stażystą, więc od września(jak dobrze pójdzie) będę n. kontraktowym. Przy czym już wiem, że od września nie dostanę umowy na czas nieokreślony i dyrekcja dała mi do zrozumienia, że nie mam co się jej spodziewać przez 3 lata :shock:Umowę mam do końca sierpnia

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Umowa o pracę

Postautor: malgala » 2009-02-11, 21:36

Będziesz już wtedy nauczycielem kontraktowym, a więc umowa w mocy prawa (nawet jak dostaniesz inną) i tak będzie traktowana jak umowa na czas nieokreślony. W razie czego każdy sąd pracy tak to zinterpretuje.

KN Art.10
4. Stosunek pracy z nauczycielem kontraktowym nawiązuje się na podstawie umowy o pracę zawieranej na czas nieokreślony, z zastrzeżeniem ust. 7.
7. W przypadku zaistnienia potrzeby wynikającej z organizacji nauczania lub zastępstwa nieobecnego nauczyciela, w tym w trakcie roku szkolnego, z osobą rozpoczynającą pracę w szkole, z nauczycielem kontraktowym lub z nauczycielami, o których mowa w ust. 5, stosunek pracy nawiązuje się na podstawie umowy o pracę na czas określony.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Umowa o pracę

Postautor: edzia » 2009-02-11, 21:44

Niby rozumiem dyrektorkę, że "zabezpiecza" dla siebie godziny, ale przecież umowę na czas nieokreślony może za 3 lata wypowiedzieć. Bez łamania prawa.

nauczycielka12
Posty: 7
Rejestracja: 2008-05-07, 20:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Umowa o pracę

Postautor: nauczycielka12 » 2009-02-11, 21:51

Dzięki za informacje. Tak właśnie mi się wydawało, ale chciałam się upewnić. Też nie rozumiem jej postępowania, ale cóż...Nie mam pojęcia jak ona to sobie wyobraża? A jeśli zostanie dyrektorem na drugą kadencję(5lat), to dalej będzie zabezpieczała godziny?Absurd

nauczycielka12
Posty: 7
Rejestracja: 2008-05-07, 20:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Umowa o pracę

Postautor: nauczycielka12 » 2009-02-11, 22:02

no, ale tak mi jeszcze przyszło do głowy czy ona nie może potraktować mojej umowy właśnie na zasadzie zastępstwa :?: sama już nie wiem co ja mam w takiej sytuacji zrobić? Przecież też mam swoje plany, potrzebuje pewności i w miarę jasne przyszłości...hehe

paulinalew
Posty: 18
Rejestracja: 2008-09-21, 13:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne, WOS
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Umowa o pracę

Postautor: paulinalew » 2009-02-13, 17:45

Witam, jeśli chodzi o umowę na czas określony to sama to przerabiam. Pracuję już ^ rok w szkole i ciągle mam umowy do końca sierpnia. Rozmowy z dyrektorem nic nie dają. Posieszam sie faktem, że w świetle prawa moje umowy traktuje ię już jako na czas nieokreślony. pozdrawiam

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Umowa o pracę

Postautor: nadia » 2009-02-13, 18:13

To tak jakbym słyszała samą siebie. Wyobraź sobie,że pracuję siódmy rok i również nie mam umowy na czas nieokreślony pomimo tego,że mam cały etat i nigdy nie pracowałam na zastępstwo. No cóż,takie historie zdarzają się niestety...


Wróć do „Prawo oświatowe”