wycieczka szkolna

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

marakuja
Posty: 199
Rejestracja: 2009-01-18, 02:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: mazowieckie

Re: wycieczka szkolna

Postautor: marakuja » 2009-03-13, 19:19

Jedliński pisze:A nie wiem czy to prawda ,ale słyszałem,że jak podczas wycieczki dziewczyna-uczennica zajdzie w ciążę to za nauczyciel odpowiada - nie wiem czy to plotka czy prawda (wygląda brzmi to trochę absurdalnie)

Oczywiście, że odpowiada... jeśli się do tego przyczynił ;)
Płaci również alimenty- nie ma lekko :P

Awatar użytkownika
bzyk
Posty: 107
Rejestracja: 2009-02-01, 16:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: wycieczka szkolna

Postautor: bzyk » 2009-03-14, 10:55

Tak jest to prawda, tylko że jak wcześniej przprowadzisz pogadanke na ten temat itp. to nie będziesz płacić alimentów, nie będziesz też odpowiadać tak jak się większości wydaje. Byłam na kursie- wychowawca kolonijny i kobieta z oświaty wszystko dokładnie mówiła na ten temat ;)

marakuja
Posty: 199
Rejestracja: 2009-01-18, 02:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: mazowieckie

Re: wycieczka szkolna

Postautor: marakuja » 2009-03-14, 12:53

bzyk pisze: Byłam na kursie- wychowawca kolonijny i kobieta z oświaty wszystko dokładnie mówiła na ten temat ;)

Czy kobieta podała podstawę prawną, na mocy której można zasądzić opiekunowi alimenty?
Może miała na myśli to, co ja- jeżeli opiekunowi udowodni się ojcostwo. :)

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: wycieczka szkolna

Postautor: dushka » 2009-03-14, 13:51

Swoją drogą, to samo usłyszałam na szkoleniu, miałam wówczas 18 lat. Nie uwierzyłam ;) Bo równie dobrze na tej zasadzie można by zmusić rodzica pełnoletniego ucznia płodzącego do płacenia alimentów.

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: wycieczka szkolna

Postautor: nadia » 2009-03-14, 15:57

Jedliński pytam jak długo pracujesz bo uważam podobnie jak dushka,że tak naprawdę masz niewiele wspólnego ze szkołą a może nawet w ogóle nie pracujesz w szkole???

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: wycieczka szkolna

Postautor: Jolly Roger » 2009-03-14, 16:24

marakuja pisze:
Jedliński pisze:A nie wiem czy to prawda ,ale słyszałem,że jak podczas wycieczki dziewczyna-uczennica zajdzie w ciążę to za nauczyciel odpowiada - nie wiem czy to plotka czy prawda (wygląda brzmi to trochę absurdalnie)

Oczywiście, że odpowiada... jeśli się do tego przyczynił ;)
Płaci również alimenty- nie ma lekko :P


Może jednak adoptować uczennicę i wtedy nie będzie płacił alimentów. Kazus podwójnego rodzicielstwa :rotfl:
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: wycieczka szkolna

Postautor: malgala » 2009-03-14, 16:47

miwues pisze:Nie można tego zrobić, jak uczennica ma na imię Marysia. Kazus sierotki Marysi.

A czy wtedy przypadkiem na krasnoludkach nie spoczywa obowiązek alimentacyjny :rotfl:

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: wycieczka szkolna

Postautor: dushka » 2009-03-14, 17:10

No tak, ale na którym z siedmiu? :D

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: wycieczka szkolna

Postautor: malgala » 2009-03-14, 17:21

to już chyba badanie przeprowadzić trzeba :mrgreen:

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: wycieczka szkolna

Postautor: edzia » 2009-03-14, 17:24

bzyk pisze:Tak jest to prawda, tylko że jak wcześniej przprowadzisz pogadanke na ten temat itp. to nie będziesz płacić alimentów, nie będziesz też odpowiadać tak jak się większości wydaje.
A ciekawe, jak by ktoś udowodnił, że moment poczęcia miał miejsce właśnie podczas wycieczki, a nie np. dzień po. :wink:

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: wycieczka szkolna

Postautor: Jedliński » 2009-03-14, 21:08

nadia pisze:Jedliński pytam jak długo pracujesz bo uważam podobnie jak dushka,że tak naprawdę masz niewiele wspólnego ze szkołą a może nawet w ogóle nie pracujesz w szkole???


Naprawdę ludzie szanujcie swoją inteligencję :)
Możesz mi zdradzić w takim razie swoje fantazję na temat dlaczego napisałem 170 postów na forum nauczycielskim ? W ogóle ciężko mi wymyślić jakieś racjonalne argumenty .

PS
Ja zaczynam podejrzewać ,że zadając takie pytania jesteś uczennicą ,a nie nauczycielką :)

a do tematu :

http://oskko.edu.pl/forum/watek.php?w=4683
W Chinach nauczycieli nazywa się budowniczymi narodu; czas, byśmy naszych nauczycieli nazywali tak samo. Barack Obama

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: wycieczka szkolna

Postautor: nadia » 2009-03-14, 21:29

Gratuluję Tobie inteligencji- skąd wiedziałeś,że jestem uczennicą? :)

A może w takim razie napiszesz jakiego uczysz przedmiotu? Dlaczego jesteś taki tajemniczy? Umieram z ciekawości...

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: wycieczka szkolna

Postautor: edzia » 2009-03-14, 21:36

Jedliński, tak właśnie powstają plotki: jedna pani drugiej pani... Toż i u nas na forum było o tym: http://www.45minut.pl/forum/topics28/le ... vt2548.htm (post nr 2), ale właśnie jako przykład takiej plotki, legendy, powtarzanej z ust do ust.

Niestety siła tych legend jest ogromna, w każdym razie powoduje, że ktoś usłyszawszy coś takiego i to z ust jakiegoś "mądrego" szkoleniowca, nawet nie próbuje jej kwestionować, jakoś zweryfikować, czy szukać podstawy prawnej, lecz przyjmuje za funkcjonujący, choć mocno niedorzeczny przepis. Pisałam o tym wczoraj w wątku o uprawnieniach nauczycielskich.

Więc i Ty potraktuj ten "przepis" z przymrużeniem oka. :wink:

Awatar użytkownika
bzyk
Posty: 107
Rejestracja: 2009-02-01, 16:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: wycieczka szkolna

Postautor: bzyk » 2009-03-15, 09:20

Ja byłam na szkoleniu, jak byłam młoda. Kobieta z KO o tym mówiła, więc jej uwierzyłam, czemu nie? Nie szukałam na to odpowiedzi, bo nie potrzebowałam. Teraz ten wątek mnie zaciekawił. Znalazłam kilka informacji:
http://www.tur-info.pl/p/ak_id,24651,,c ... menty.html Rzeczywiście nie ma w roporządzeniu, że wychowawca płaci alimenty, ale rozporządzenie ministra, które precyzuje kwestię organizacji wypoczynku, mówi, że wychowawca ponosi odpowiedzialność za wszelkie uszczerbki na zdrowiu i życiu swoich podopiecznych. Okazuje się, że ciąża też może się okazać takim uszczerbkiem, na przykład kiedy w jej wyniku dojdzie do komplikacji zdrowotnych.
http://autentyki.pl/wiadomosci/175/Lubl ... -alimentow

Nauczycielka jednej ze szkół, ma sprawę w sądzie, już się dość długo ciągnie, rodzice podali ją o alimenty.
Tyle co znalazłam. Nie wybieram się na kolonie z młodzieżą, jak jade to biore grupy 7-9 latków ;)

Awatar użytkownika
bzyk
Posty: 107
Rejestracja: 2009-02-01, 16:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: wycieczka szkolna

Postautor: bzyk » 2009-03-15, 09:27

dushka pisze:Swoją drogą, to samo usłyszałam na szkoleniu, miałam wówczas 18 lat. Nie uwierzyłam ;) Bo równie dobrze na tej zasadzie można by zmusić rodzica pełnoletniego ucznia płodzącego do płacenia alimentów.


Dusha akurat możesz posądzić o alimenty rodziców ucznia pełnoletniego. Koleżance alimenty na córkę płacą rodzice ojca dziecka, ojciec i matka. Wszystko rozstrzygnięte drogą sądową.


Wróć do „Prawo oświatowe”