wycieczka szkolna

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: wycieczka szkolna

Postautor: nadia » 2009-03-16, 17:30

Wiesz, chyba skorzystam z Twojej rady i postaram się zaprzyjaźnić z Jedlińskim, może wtedy uchyli rąbka tajemnicy :)

Dzięki za radę ;)

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: wycieczka szkolna

Postautor: nadia » 2009-03-16, 17:32

A zauważyłaś,że nie tylko ja zadałam to pytanie? Ktoś jeszcze uważa podobnie jak ja.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: wycieczka szkolna

Postautor: edzia » 2009-03-16, 17:35

nadia pisze:A zauważyłaś,że nie tylko ja zadałam to pytanie? Ktoś jeszcze uważa podobnie jak ja.
A jakie to ma znaczenie? Piszę do Ciebie, bo moim zdaniem byłaś bardziej natrętna. :wink:

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: wycieczka szkolna

Postautor: nadia » 2009-03-16, 17:37

No niech Ci będzie, taki już mam charakter ;), że lubię dociekać i czasami faktycznie mogę być namolna.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: wycieczka szkolna

Postautor: dushka » 2009-03-16, 19:37

Sorry, nadia, ale wg Twojego rozumowania, to nielogiczne jest zadawanie jakichkolwiek pytań na forum, bo do wszystkiego można się przyczepić, że to rzeczy oczywiste.

Skup się bardziej na meritum, a nie roztrząsaj takich spraw. :wink:


Jak jesteś tak bardzo ciekawa, to czytaj "między wierszami" albo zaprzyjaźnij się z nim i na priva Ci napisze. :) Albo schowaj ciekawość do szuflady. :wink: A zadając takie pytania, zastanów się najpierw, czy one są rzeczywiście ważne z punktu widzenia tematu.


A jakie to ma znaczenie? Piszę do Ciebie, bo moim zdaniem byłaś bardziej natrętna. :wink:


Edziu, mało grzeczne te posty Twoje. W tej chwili sama jesteś natrętna - przyganiał kocioł garnkowi?

nadia pisze:A zauważyłaś,że nie tylko ja zadałam to pytanie? Ktoś jeszcze uważa podobnie jak ja.


Otóż to. Ja również pytałam, kilka innych osób też - Jedliński zachowuje się na forum faktycznie tak, jakby nie miał nic wspólnego ze szkołą, z nauczaniem, a jednak jest to forum nauczycielskie. Poza tym jest to wg mnie w jakiś sposób nieuczciwe względem innych forumowiczów, takie ukrywanie się i udawanie, że wszystko jest cacy a tylko my jesteśmy denni bo nie czytamy między wierszami :|

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: wycieczka szkolna

Postautor: nadia » 2009-03-16, 19:57

Dushka,dzięki za wsparcie :) Osobiście mam wrażenie,że Edzi frajdę sprawia " atakowanie" mnie, bo tak niestety poczułam się czytając jej wypowiedzi skierowane w moją stronę.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: wycieczka szkolna

Postautor: malgala » 2009-03-16, 20:19

Odpowiedź na zadane przez Jedlińskiego pytanie padła już na pierwszej stronie a temat rozrósł się do czterech.
Zamiast merytorycznych rozważań zaczęła się słowna przepychanka.
Myślę, że dalsza dyskusja niczego w tym temacie już nie wyjaśni. Może tylko niepotrzebne nieporozumienia wywołać.
Aby im zapobiec wolę wątek zamknąć.
I zamiast się na siebie złościć lepiej się uśmiechnąć :D

elalis
Posty: 1
Rejestracja: 2009-03-30, 15:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

wycieczka szkolna

Postautor: elalis » 2009-03-30, 16:26

Wyjeżdżam z grupą uczniów na trzydniową wycieczkę szkolną na majowy weekend i wracamy pociągiem w poniedziałek rano o 6.30. Dyrekcja nakazuje nam przyjść do pracy wg planu, czyli na 7.45. Czy to jest prawidłowe postępowanie? Bardzo proszę o rady.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: wycieczka szkolna

Postautor: edzia » 2009-03-30, 21:12

Art. 42c. KN
3. Za zajęcia dydaktyczne, wychowawcze lub opiekuńcze, wykonywane w dniu wolnym od pracy, nauczyciel otrzymuje inny dzień wolny od pracy. W szczególnie uzasadnionych przypadkach zamiast dnia wolnego nauczyciel otrzymuje odrębne wynagrodzenie, w wysokości ustalonej w sposób określony w przepisach wydanych na podstawie art. 30 ust. 5.

Myślę, że w tym przypadku nie można zastawić się tym szczególnie uzasadnionym przypadkiem i wypłacić za te dni wynagodzenie. Domagaj się dni wolnych.

Awatar użytkownika
sylwiam81
Posty: 42
Rejestracja: 2009-11-23, 20:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

czy jeste potrzebny pilot?

Postautor: sylwiam81 » 2011-03-18, 22:02

jako germanista organizuję wycieczkę dla dzieci do Niemiec i jest pytanie czy potrzebujemy pilota wycieczek?

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: wycieczka szkolna

Postautor: Cytryn » 2011-03-19, 11:40

Hm...skoro Ty organizujesz, to Ty decydujesz. Nie ma chyba tego w jakichś przepisach. Moim zdaniem z pilotem byłoby po prostu łatwiej, pytanie, czy udźwigniecie to finansowo...A jeśli czujesz się na siłach sama oprowadzić dzieci po danym regionie, to możesz sama.

Awatar użytkownika
iskierka101
Posty: 7
Rejestracja: 2010-06-23, 16:34
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: śląskie

Re: wycieczka szkolna

Postautor: iskierka101 » 2011-03-21, 20:59

Nie wiem, jak to wygląda przy organizowaniu wyjazdu zagranicznego, ale rozmawiałam z pilotem - przewodnikiem podczas wycieczki krajowej. Pan ten powiedział mi, że jeśli zlecam zorganizowanie wycieczki biuru turystycznemu, to ma ono obowiązek wysłać pilota (który jest, rzecz jasna, "wliczony" w koszt imprezy), gdyż grożą mu poważne sankcje finansowe. Jeśli natomiast organizuję wyjazd sama (przewóz, bilety wstępu, przewodnik na miejscu jeśli jest taki wymóg, jak np. w Krakowie, Warszawie itp.), to pilota mieć nie muszę.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: wycieczka szkolna

Postautor: vuem » 2011-03-21, 21:32

iskierka101 pisze:jeśli jest taki wymóg, jak np. w Krakowie, Warszawie itp.),


Że tak nieco prowokacyjnie zapytam, a jaki to wymóg? :wink:

Awatar użytkownika
iskierka101
Posty: 7
Rejestracja: 2010-06-23, 16:34
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: śląskie

Re: wycieczka szkolna

Postautor: iskierka101 » 2011-03-22, 22:36

No tak, chciałam odpowiedzieć zwięźle i wyszło niezbyt ściśle. Zainteresowanych odsyłam do ustawy o usługach turystycznych, art. 21
http://prawoturystyczne.pl/ustawa-o-uslugach-turystycznych-nowelizacja/
ta sama ustawa:
Art. 30.
1. Organizatorzy turystyki, podlegający obowiązkowi uzyskania wpisu w rejestrze,
organizujący wycieczki w kraju i za granicą, w których uczestniczy co najmniej
10 osób realizujących wspólny program, są obowiązani, jeżeli umowa nie stanowi
inaczej, zapewnić uczestnikom:

1) wycieczek w kraju – usługi przewodnika turystycznego oraz opiekę pilota
wycieczek,
2) wycieczek za granicą – opiekę pilota wycieczek
– posiadających odpowiednie uprawnienia.

A gdzież to niby tutaj
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU
z dnia 8 listopada 2001 r.
w sprawie warunków i sposobu organizowania przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki.

jest informacja o pilocie wycieczki?

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: wycieczka szkolna

Postautor: haLayla » 2011-03-22, 22:53

iskierka101 pisze:No tak, chciałam odpowiedzieć zwięźle i wyszło niezbyt ściśle. Zainteresowanych odsyłam do ustawy o usługach turystycznych, art. 21
http://prawoturystyczne.pl/ustawa-o-uslugach-turystycznych-nowelizacja/
ta sama ustawa:
Art. 30.
1. Organizatorzy turystyki, podlegający obowiązkowi uzyskania wpisu w rejestrze,
organizujący wycieczki w kraju i za granicą, w których uczestniczy co najmniej
10 osób realizujących wspólny program, są obowiązani, jeżeli umowa nie stanowi
inaczej
, zapewnić uczestnikom:

1) wycieczek w kraju – usługi przewodnika turystycznego oraz opiekę pilota
wycieczek,
2) wycieczek za granicą – opiekę pilota wycieczek
– posiadających odpowiednie uprawnienia.


Ale chyba w pogrubionym przeze mnie fragmencie piszą o swobodzie zawarcia umowy, prawda?
<3


Wróć do „Prawo oświatowe”