wycieczka szkolna

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

mateuszr
Posty: 2
Rejestracja: 2009-02-28, 12:31
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Czy NNW wycieczek szkolnych jest obowiązkowe ?

Postautor: mateuszr » 2009-02-28, 12:39

Witam.
Interesuje mnie kwestia ubezpieczeń wycieczek szkolnych , tj szkoły podstawowe gimnazja oraz średnie. Jak się ma sprawa np gdy klasa wyjeżdża na 1 dzień lub powiedzmy zielona szkoła 3 dni (2 noce). Czy oprócz autokaru i noclegu rodzice organizują jakieś podstawowe ubezpieczenie np. NNW opieka medyczna itp ??
Jeśli tak to czy jest to obowiązkowe czy obligatoryjne ?
Oraz jak wygląda kwestia ubezpieczenia , tz. :?: czy trzeba się zgłosić do agenta ubezpieczeniowego ? czy może agent przyjeżdża ? Czy może w inny sposób ?

Pozdrawiam Mateusz R.

mateuszr
Posty: 2
Rejestracja: 2009-02-28, 12:31
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: wycieczka szkolna

Postautor: mateuszr » 2009-02-28, 20:56

Rozumiem w takim razie że ubezpieczenie takie jest załatwiane we własnym zakresie tak jak nocleg autokar (cały czas mówię o imprezie organizowanej przez szkołę). Czy jest to ubezpieczenie z góry narzucone dla każdej imprezy a ewentualne odszkodowania wypłacane są .. z ministerstwa edukacji ???

Czemu uważasz że jest to sprzeczne z konstytucją ?

I mam kolejne pytanie. Znalazłem taki produkt dzięki któremu szkoła może sama wystawiać sobie polisę NNW (wystawia się ja za pomocą komputera podłączonego do internetu każdy to może zrobić) przy konkurencyjnych cenach + 20% prowizji dla szkoły za taką polisę (co w skali roku i powiedzmy 4000 uczniów w szkole daje co roku nowy sprzęt na sale gimnastyczną. Czy takie coś jest popularne wśród szkół w Polsce ??

Pozdrawiam Mateusz R.

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

stawka za 1 dzień podczas wycieczki

Postautor: Jedliński » 2009-03-12, 19:14

Nauczyciel wyjeżdża z uczniami na kilkudniową wycieczkę.

Ile w takim przypadku szkoła mu płaci za 1 dzień ?

Taki nauczyciel pracuje cały dzień w sumie -musi pilnować te dzieci.
W Chinach nauczycieli nazywa się budowniczymi narodu; czas, byśmy naszych nauczycieli nazywali tak samo. Barack Obama

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: wycieczka szkolna

Postautor: malgala » 2009-03-12, 19:26

Za każdy dzień otrzyma normalne wynagrodzenie. Żadnych dodatkowych pieniążków.

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: wycieczka szkolna

Postautor: Jedliński » 2009-03-12, 20:07

dz za info

nawet jak nauczyciel jedzie na 2 tygodniową wycieczkę (to się chyba nazywa "zielona szkoła")...?

Co i nauczyciele przyjmują to ze zrozumieniem (?),bo z punktu ekonomicznego (wiadomo to nie najważniejsze) to się kompletnie nie opłaca :)
W Chinach nauczycieli nazywa się budowniczymi narodu; czas, byśmy naszych nauczycieli nazywali tak samo. Barack Obama

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: wycieczka szkolna

Postautor: dushka » 2009-03-12, 20:51

Jedliński, coraz częściej mam wrażenie, że ty kompletnie nie pracujesz w szkole - zadajesz często tak podstawowe pytania i w takim oderwaniu od polskiej, szkolnej rzeczywistości.

andre
Posty: 63
Rejestracja: 2008-09-29, 13:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język niemiecki
Lokalizacja: pomorskie

Re: wycieczka szkolna

Postautor: andre » 2009-03-12, 23:05

To również zależy od regulaminu wynagradzania OP. U nas mamy taki zapis:

6. Nauczycielowi będącemu organizatorem lub uczestnikiem (opiekunem) wycieczki uczniowskiej, trwającej ponad 24 godziny, przyznaje się jednorazowo kwotę w wysokości 10% wynagrodzenia zasadniczego za dany miesiąc. Wynagrodzenie przysługuje również za sprawowanie opieki nad dziećmi wyjeżdżającymi do innych miejscowości w ramach zielonych szkół.

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: wycieczka szkolna

Postautor: Jedliński » 2009-03-12, 23:07

przepraszam,że zadaję infantylne pytania...:)

dla niektórych pytanie o laptopy w szkole świadczy ,że nie jestem nauczycielem itp. http://www.45minut.pl/forum/topics29/cz ... vt3633.htm
Szczerze powiedziawszy średnio mnie interesuje i co w tej Ktoś myśli,a udowadniać,że nie jestem wielbłądem specjalnie mi się nie chcę.Dziękuję oczywiście za odpowiedzi i jestem wdzięczny za pomoc (informacje) w moich wątkach.

PS duskha kiedyś mi zwróciłaś uwagę w wątku o tej nieszczęsnej psychoanalizie,że Ci rozwaliłem wątek ,pisze nie na temat itd. Teraz to też jest jak dla mnie merytorycznie lekko związane z tematem.

Wracając do wątku dziwi mnie to trochę,bo np. górnicy (związki zawodowe ) na takie coś by sobie nie pozwolili (ale to oczywiście inna bajka).

pozdrawiam

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: wycieczka szkolna

Postautor: koma » 2009-03-12, 23:35

Jedlińki, skoro jesteś nauczycielem, to chyba wiesz, jak jest w szkole z zapłata za wycieczki?? Pytania rzeczywiście dziwne...

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: wycieczka szkolna

Postautor: edzia » 2009-03-13, 00:06

Czepiacie się. Nawet jeśli nie jest, to czy nie wolno mu zapytać? A czy rzeczywiście wszyscy nauczyciele są świadomi, jak wygląda zapłata za wycieczki?
Jedliński pisze:nauczyciele przyjmują to ze zrozumieniem (?),bo z punktu ekonomicznego (wiadomo to nie najważniejsze) to się kompletnie nie opłaca
Nauczyciele wiele rzeczy robią "ku chwale ojczyzny".

andre
Posty: 63
Rejestracja: 2008-09-29, 13:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język niemiecki
Lokalizacja: pomorskie

Re: wycieczka szkolna

Postautor: andre » 2009-03-13, 00:10

Kobity, nie najeżdżajcie na faceta.

Ja znam kilku nauczycieli dyplomowanych, którzy z prawa oświatowego są zieloni. Ostatnio mieliśmy w zastępstwie nauczycielkę, która niektórym uczniom w swojej klasie na pierwszy semestr z zachowania wystawiła oceny "niepoprawne".
Zapytałby ktoś, czy ona kiedykolwiek uczyła w szkole?. Otóż tak. Miała ponad 15-letni staż.

andre
Posty: 63
Rejestracja: 2008-09-29, 13:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język niemiecki
Lokalizacja: pomorskie

Re: wycieczka szkolna

Postautor: andre » 2009-03-13, 00:12

No właśnie Edzia :)
Trochę się spóźniłem ze swoim postem.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: wycieczka szkolna

Postautor: edzia » 2009-03-13, 00:13

:)

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: wycieczka szkolna

Postautor: nadia » 2009-03-13, 14:01

Jedlinski a czy mógłbyś napisać jak długo pracujesz w szkole i w jakim typie szkoły?

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: wycieczka szkolna

Postautor: Jedliński » 2009-03-13, 19:13

a dlaczego pytasz ? :)
wystarczy trochę logiki...


edzia dla chwały ojczyzny to można pracować,ale cały dzień za normalną stawkę to przesada imho (trudno to wycenić,ale stawka powinna być znacznie większa -powiedziałbym bardziej racjonalna ).
A nie wiem czy to prawda ,ale słyszałem,że jak podczas wycieczki dziewczyna-uczennica zajdzie w ciążę to za nauczyciel odpowiada - nie wiem czy to plotka czy prawda (wygląda brzmi to trochę absurdalnie)

pozdrawiam
W Chinach nauczycieli nazywa się budowniczymi narodu; czas, byśmy naszych nauczycieli nazywali tak samo. Barack Obama


Wróć do „Prawo oświatowe”