Utrata godzin

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Utrata godzin

Postautor: Jolly Roger » 2008-04-21, 21:08

oj chyba za ostro. troszkę nie czujesz polski powiatowej i mafijnych układzików. Co innego gdy wkoło wiele szkół, a co innego gdy jest ich parę, a wójt z dyrektorem, komisarzem i plebanem grywają wieczorami w pokerka.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

delfina
Posty: 7
Rejestracja: 2008-04-09, 11:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: pomorskie

Re: Utrata godzin

Postautor: delfina » 2008-04-22, 17:29

Macie rację, nie trzeba się poddawać tylko robić swoje jak najlepiej. Przecież nawet jesli położę uszy po sobie i dam sobą pomiatac, wcale to nie gwarantuje,że atmosfera w pracy będzie lepsza. Ciekawa jestem w jaki sposób będzie mi utrudniała życie. Na co mam uważać, na co się przygotowac. Do pracy się nie spóźniam, uczniowie mnie lubią, skarg żadnych nie ma od rodziców...

fruzia
Posty: 216
Rejestracja: 2007-12-14, 22:29

Re: Utrata godzin

Postautor: fruzia » 2008-04-22, 17:56

Zero motywacyjnego chociaż spełnia się się wszystkie punkty w regulaminie, nakładanie obwiązków ponad siły - czyli 100 zadań do wykonania na wczoraj itd.

delfina
Posty: 7
Rejestracja: 2008-04-09, 11:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: pomorskie

Re: Utrata godzin

Postautor: delfina » 2008-04-22, 21:07

hmm, z tym motywacyjnym to już tak było, więc nic nowego. :roll:

jjolkaa
Posty: 58
Rejestracja: 2007-09-09, 15:28

Re: Utrata godzin

Postautor: jjolkaa » 2008-04-24, 13:20

Na konferencji plenarnej, przy zatwierdzaniu arkusza organizacyjnego dyrektor poinformowal, ze sa zagrozenia dla nauczycieli niektorych przedmoiotow, w zwiazku z tym bedzie wreczal ograniczenia etatu, wypowiedzenia w stosownym czasie.

Moje pytanie - czy jesli otrzymam ograniczenie, pismo zmieniajace warunki umowy, to inni nauczyciele nie moga miec ani 1 nadgodziny? Co w przypadku, gdy w czerewcu okaze sie ze oddzialow jest wiecej? (szkola srednia). Dyrektor wtedy ma obowiazek zapewnic mi etat? Nauczyciel kontraktowy, umowa na czas nieokreslony.

fruzia
Posty: 216
Rejestracja: 2007-12-14, 22:29

Re: Utrata godzin

Postautor: fruzia » 2008-04-24, 13:23

Nauczycielowi kobntraktowemu dyrekcja nie musi gwarantować całego etatu.

jjolkaa
Posty: 58
Rejestracja: 2007-09-09, 15:28

Re: Utrata godzin

Postautor: jjolkaa » 2008-04-24, 14:19

tzn.? Nie bardzo rozumie.... dyrekcja moze ograniczyc mi etat, a innym nauczycielom dac nadliczbowki? Myslalam, ze ograniczenie dostaje sie tylko na rok szkolny i w przypadku,gdy tych godzin naprawde nie da sie uzbierac. Ma tutaj jakies zanczenie czy jest to nauczyciel kontraktowy czy mianowany?

fruzia
Posty: 216
Rejestracja: 2007-12-14, 22:29

Re: Utrata godzin

Postautor: fruzia » 2008-04-24, 17:36

Jest zasadnicza różnica pomiędzy nauczycielem kontraktowym a mianowanym jeśli chodzi o wymiar godzin. Mianowany może się nie zgodzic na niepełny wymiar godzin - wówczas szuka się uzupełnienia w innych szkołach. U kontraktowego jest tylko informacja typu - nie ma godzin. Dyrekcja nie musi dac Ci nadliczbówek innych nauczycieli - nie ma takiego zapisu, to jest tylko jego dobra wola, że zabierze komuś nadgodziny żebyś Ty miała cały etat.

Anita@
Posty: 122
Rejestracja: 2008-04-12, 23:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Utrata godzin

Postautor: Anita@ » 2008-04-24, 19:53

Pracuję w szkole drugi rok i właśnie robię staż na kontraktowego. Umowę mam do końca sierpnia. U nas dyrektor jeszcze nie dawał przydziału godzin na następny rok. W tamtym roku zrobił to dopiero na ostatniej radzie pod koniec czerwca. Ale przecież już arkusze organizacyjne robił i mniej więcej wie ile będzie godzin. Dla mnie to jest stres czekać do końca czerwca, czy wypada mi iść się dopytywać czy będą dla mnie godziny czy lepiej poczekać? Czy dyrektor ma prawo nic mi nie mówić o braku godzin, a potem po prostu nie przedłużyć umowy w sierpniu bez żadnego ostrzeżenia?

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Utrata godzin

Postautor: renati23 » 2008-04-24, 20:25

Anita@ pisze: U nas dyrektor jeszcze nie dawał przydziału godzin na następny rok. W tamtym roku zrobił to dopiero na ostatniej radzie pod koniec czerwca. Ale przecież już arkusze organizacyjne robił i mniej więcej wie ile będzie godzin.

u nas w szkole o przydziale godzin dyrektorka powiadomiła nas dopiero w sierpniu na radzie przed początkiem roku szkolnego :twisted: :twisted: :twisted:
Anita@ pisze:Dla mnie to jest stres czekać do końca czerwca, czy wypada mi iść się dopytywać czy będą dla mnie godziny czy lepiej poczekać?

a jaki to dla nas stres - czekać do sierpnia :evil: :evil: :evil:

fruzia
Posty: 216
Rejestracja: 2007-12-14, 22:29

Re: Utrata godzin

Postautor: fruzia » 2008-04-24, 20:57

renati23 pisze:
Anita@ pisze: U nas dyrektor jeszcze nie dawał przydziału godzin na następny rok. W tamtym roku zrobił to dopiero na ostatniej radzie pod koniec czerwca. Ale przecież już arkusze organizacyjne robił i mniej więcej wie ile będzie godzin.

u nas w szkole o przydziale godzin dyrektorka powiadomiła nas dopiero w sierpniu na radzie przed początkiem roku szkolnego :twisted: :twisted: :twisted:

to naprawdę przesada. Przecież jak okaże się, że nie ma się godzin do pełnego etatu to we wrześniu raczej nie ma szans na uzupełnienie.
Anita - odnośnie pytania dyrekcji o wymiar godzin na nowy rok szkolny - to w Twoim przypadku jest to jak najbardziej wskazane - masz umowę do końca sierpnia, masz więc prawo do informacji co dalej, czy będziesz mogła kontynuowac staż etc. Spokojnie umów się z dyrekcją na rozmowę - zapytaj poprostu czy od września będą dla Ciebie godziny i w jakim wymiarze.

jjolkaa
Posty: 58
Rejestracja: 2007-09-09, 15:28

Re: Utrata godzin

Postautor: jjolkaa » 2008-04-25, 15:59

Dziekuje, czyli mam rozumiec, ze nauczyciela kontraktowego, ktory ma umowe na czas nieokreslony mozna zwolnic z art. 20, nawet jesli we wrzesniu okaze sie ze sa dla niego godz. i to na pelny etat? W projekcie organizacyjnym zaplanowali o 4 oddizaly mniej niz w zeszlym roku, tym sposobem moze nie uzbierac sie etat dla wszystkich -przykre:( .......
Zatem jesli dostane pismo z ogrniczeniem na przyszly rok, to powinnam podpisac, bez zadnego, ale?

A co z nauczycielem ktory rozpoczal staz na mianowanego w tym roku? (podobna sytuacja jak powyzej, wazne dla kolezanki) Tez go moga zwolnic mimo godzin?

fruzia
Posty: 216
Rejestracja: 2007-12-14, 22:29

Re: Utrata godzin

Postautor: fruzia » 2008-04-25, 17:53

Dlaczego od razu zwolnic - dyrekacja może zmniejszyc wymiar godzin, w przypadku awansu wystaczy miec 1/2 etatu żeby móc go kontynuowac.

jjolkaa
Posty: 58
Rejestracja: 2007-09-09, 15:28

Re: Utrata godzin

Postautor: jjolkaa » 2008-04-25, 18:30

Dziekuje, moze jesli podchodzi po ludzku do sprwy:/

A jeszcze takie pytanie -jesli juz podpisze w maju pismo w sprawie zmiany warunkow pracy, to od IX 2008 pracuje na tych nowych, ograniczonych warunkach? Mimo, ze po naborze okaze sie, ze powstana np. 2 oddzialy wiecej niz zaplanowano? Czy wowczas dyrekcja moze anulowac tamto pismo i pozostawic mnie na etacie?

Przepraszam, ze tak dopytuje, ale I-szy raz jestem w takiej sytuacji, a chcialabym znac swoje prawa, no irozwiac niepotrzebne watpliwosci

fruzia
Posty: 216
Rejestracja: 2007-12-14, 22:29

Re: Utrata godzin

Postautor: fruzia » 2008-04-25, 21:42

jjolkaa pisze:A jeszcze takie pytanie -jesli juz podpisze w maju pismo w sprawie zmiany warunkow pracy, to od IX 2008 pracuje na tych nowych, ograniczonych warunkach? Mimo, ze po naborze okaze sie, ze powstana np. 2 oddzialy wiecej niz zaplanowano? Czy wowczas dyrekcja moze anulowac tamto pismo i pozostawic mnie na etacie?

Oczywiście,że tak. Chociaż moim zdaniem ankes do umowy powinnaś dostac na koniec sieprnia lub we wrześniu, a nie w maju.


Wróć do „Prawo oświatowe”