Utrata godzin

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

jjolkaa
Posty: 58
Rejestracja: 2007-09-09, 15:28

Re: Utrata godzin

Postautor: jjolkaa » 2008-12-31, 14:45

Dziekuje bardzo za odpowiedz

jjolkaa
Posty: 58
Rejestracja: 2007-09-09, 15:28

Re: Utrata godzin

Postautor: jjolkaa » 2008-12-31, 15:48

Dopytam o jeszcze jedna rzecz (lubie wiedziec na czym stoje, nagle nieprzyjemne niespodzianki b. zle znosze).
Czy nauczyciel, ktory nabyl uprawnienia emerytalne ponosi jakies straty z tytulu przjscia na emeryture bez rozwiazywania stosunku pracy?? Nie znam sie na prawie emerytlnym, a probuje rozeznac sie w sytacji. Ta pani jest dobrym nauczycielem, ale ma juz swoje lata; z kolei co do mnie, dyrektor tez nie mial zastrzezen do tej pory.

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Utrata godzin

Postautor: Jethro Tull » 2009-01-01, 20:34

jjolkaa pisze:Dopytam o jeszcze jedna rzecz (lubie wiedziec na czym stoje, nagle nieprzyjemne niespodzianki b. zle znosze).
Czy nauczyciel, ktory nabyl uprawnienia emerytalne ponosi jakies straty z tytulu przjscia na emeryture bez rozwiazywania stosunku pracy?? Nie znam sie na prawie emerytlnym, a probuje rozeznac sie w sytacji. Ta pani jest dobrym nauczycielem, ale ma juz swoje lata; z kolei co do mnie, dyrektor tez nie mial zastrzezen do tej pory.


nie ponosi żadnych strat. Dyrektor jako pracodawca musi podjąc decyzje w przypadku gdy zaczyna brakować godzin dla nauczycieli.. To jego zadaniem jest wybranie nauczyciela, którego zwolni ale oczywiście ten wybór nie jest swobodny bo powinien zatrzymać nauczyciela lepszego. Nie jest to łatwe dla dyrektora. W kazdym razie sa wyroki sadów stwierdzające, że w przypadku gdy dochodzi do zwolnienia i dyrektor rozwiązuje stosunek pracy z nauczycielem, który nabył uprawnień emerytalnych to dyrektor jest w prawie, gdyż dokonanie takiego wyboru jest społecznie uzasadnione.

jjolkaa
Posty: 58
Rejestracja: 2007-09-09, 15:28

Re: Utrata godzin

Postautor: jjolkaa » 2009-01-02, 12:02

Dziekuje bardzo za odpowiedz.

anmar
Posty: 178
Rejestracja: 2007-08-20, 23:54

Aneks do umowy

Postautor: anmar » 2009-01-25, 16:52

Witam, serdecznie

Nauczyciel mianowany- w ubiegłym roku szkolnym otrzymał aneks do umowy zmniejszający liczbę godzin. Czy taki aneks musi być ponawiany co roky, czy ma moc wiążącą na następne lata?
Leges ab omnibus intellegi debant

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Utrata godzin

Postautor: renati23 » 2009-01-26, 17:45

anmar, połączyłam twój post z wątkiem na ten sam temat - poczytaj wyżej :wink:

anmar
Posty: 178
Rejestracja: 2007-08-20, 23:54

Re: Utrata godzin

Postautor: anmar » 2009-01-26, 21:34

enti- dziękuję. Jednak dla mnie to nie do końca jest jasne. Nie dostałam nowego aneksu, godziny takie same jak w ubiegłym roku. Sama nie wiem co robić, czy upomnieć się o nowy aneks czy siedzieć cicho.
Leges ab omnibus intellegi debant

fajnyprofesor
Posty: 69
Rejestracja: 2008-10-28, 17:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

12/18 etatu

Postautor: fajnyprofesor » 2009-02-10, 10:44

Dostałam propozycję pracy na 12/18 etatu jako polonistka. Czy w związku z tym należą mi się wszystkie prawa, czy mogę z taką iloscią godzin rozpocząć staż na kolejny stopień awansu ? Decyzje muszę podjąć w ciągu kilku dni, proszę więc o pomoc.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Utrata godzin

Postautor: malgala » 2009-02-10, 15:16

Staż możesz rozpocząć, ale dopiero od września, pod warunkiem, że posiadasz kwalifikacje do nauczania języka polskiego. Poza tym masz wszystkie uprawnienia.
Istotne jest więc to, na jaki okres będziesz miała zawartą umowę.

Marzwika
Posty: 1
Rejestracja: 2009-02-24, 23:57
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Było liceum jest zespół szkół

Postautor: Marzwika » 2009-02-25, 00:10

Zostałam zatrudniona 12 lat temu w LO jako nauczyciel fizyki. Od dwóch lat nasza szkoła została połączona z gimnazjum, tworząc zespół szkoł. Gimnazjum to upada, wiedziano o tym jeszcze przed połaczeniem. W tym roku niestety zaczną się zwolnienia i dyrektor szkoły poinformował nas iż my nauczyciele liceum jesteśmy na równi traktowani z nauczycielami gimnazjum. Istnieją oddzielne RP dla obu szkół, więc nie wiem dlaczego np ja mam byż zwolniona ( pracuję tylko w liceum) a nie nauczyciel gimnazjum, który w tym roku dopiero zaczął uczyć jednej klasie liceum. Rozumiem nadgodzinami możemy sie podzielić ale chyba nie etatem. Może ktoś z Państwa miał już taki problem.

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Utrata godzin

Postautor: mateoo » 2009-03-17, 23:37

Niestety, bywają i takie sytuacje... :/ Pamiętam jak kilka lat temu likwidowano szkołę podstawową w moim mieście, która była pod koniec istnienia połączona z nowopowstałym gimnazjum, w którym pracowałem. Wielu nauczycieli straciło pracę, inni musieli się przekwalifikować (nauczyciele I-III zaczęli uczyć w gimnazjum informatyki, plastyczka angielskiego, muzyk został wfistą itd.). Źle, że się takie rzeczy dzieją, ale co my , nauczyciele możemy poradzić...
Sztuka jest pokarmem duszy.

aaaga104
Posty: 2
Rejestracja: 2008-01-29, 20:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Utrata godzin

Postautor: aaaga104 » 2009-04-01, 08:36

Witam mam problem otóż jestem nauczycielem nauczania zintegrowanego i nauczycielem religii. Obecnie pracuje w szkole podstawowej majac 8 godz. w nauczaniu zintegrowanym i 12 godz/. religii. Nasza P. Dyrektor nie chce przedłużyć swojej kadencji wiec wchodzi na godz. nauczania zintegrowanego i dla mnie nie ma godzin, ponadto ksiadz w parafii chce przejąć nauczanie religii. Prosze o pomoc jak to wszystko wygląda prawnie. Szczegolnie chodzi mi czy moge zostac zwolniona. Moje gg 2627492

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Utrata godzin

Postautor: edzia » 2009-04-01, 10:44

aaaga104 pisze:ksiadz w parafii chce przejąć nauczanie religii
Nie wiem, czy to takie proste, jeśli nie ma godzin. Z tym, że w przypadku religii to ponoć biskup decyduje o tym, kto ma uczyć religii, a kto nie, przyznając, bądź cofając tzw. misję.

W przypadku nauczania zintegrowanego, gdzie uczysz niejako w miejsce pani dyrektor (choć chyba nie jest to zastępstwo), moim zdaniem powinnaś się liczyć, niestety, z utratą godzin.

W najgorszym scenariuszu dostaniesz wypowiedzenie z art. 20 KN do dnia 31 maja.

Ale może się mylę i może ktoś inny ma dla Ciebie lepsze wiadomości?

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Utrata godzin

Postautor: mateoo » 2009-04-01, 21:35

Niestety, podzielam zdanie poprzedniczki, ale to, że ksiądz chce przejąć religię to trochę dziwne, bo przecież nie on o tym decyduje. Moim zdaniem religia powinnas mieć dalej.
Sztuka jest pokarmem duszy.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Utrata godzin

Postautor: koma » 2009-04-01, 22:46

mateoo pisze:Niestety, podzielam zdanie poprzedniczki, ale to, że ksiądz chce przejąć religię to trochę dziwne, bo przecież nie on o tym decyduje. Moim zdaniem religia powinnas mieć dalej.
Nie on - ale biskup, a ręka rękę myje. Jak ksiądz będzie chciał zarobić dodatkowe pieniądze, to tę religie dostanie. Nikt nie będzie sie troszczył, że katechetka traci pracę.


Wróć do „Prawo oświatowe”