Utrata godzin

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

torno
Posty: 8
Rejestracja: 2012-04-13, 21:47
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: lubelskie

Re: Utrata godzin

Postautor: torno » 2012-04-14, 08:27

vuem pisze:No to by wykorzystać urlop na poratowanie zdrowia w takiej sytuacji będziesz musiał
załatwić sobie "lewe" zaświadczenie od lekarza.
Jeśli miałbym radzić, jak prosisz, to odradzałbym.
Nieuczciwe byłoby to posunięcie.
do konca, to nie jestem zdrowy, kilka razy w roku mam zapalenie krtani, leczylem sie u foniatry, mam klopoty z kregoslupem, chodze na rehabilitacje. Ale co z ta moja podyplomowka opisana w pierwszym moim poscie? Kto ma pierszenstwo przy podziale godzin?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Utrata godzin

Postautor: malgala » 2012-04-14, 11:04

torno pisze: Ale co z ta moja podyplomowka opisana w pierwszym moim poscie? Kto ma pierszenstwo przy podziale godzin?

Decyduje dyrektor.

torno
Posty: 8
Rejestracja: 2012-04-13, 21:47
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: lubelskie

Re: Utrata godzin

Postautor: torno » 2012-04-15, 11:10

malgala pisze:
torno pisze: Ale co z ta moja podyplomowka opisana w pierwszym moim poscie? Kto ma pierszenstwo przy podziale godzin?

Decyduje dyrektor.
dziekuje za odpowiedzi. Prosze napiszcie jeszcze, jak to jest w prawie, jak teraz zgodze sie, w maju, na znizke od nowego roku szkolnego, to moge w sierpniu albo wczesniej zlozyc podanie, ze jednak ide na urlop dla poratowania zdrowia?

krg54
Posty: 220
Rejestracja: 2009-03-14, 18:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: Utrata godzin

Postautor: krg54 » 2012-04-16, 00:35

Jeśli w maju zgodzisz się na obniżenie wymiaru etatu od września, to już niestety nie będziesz mógł później złożyć orzeczenia o konieczności udzielenia Ci urlopu dla poratowania zdrowia. Tak na dobrą sprawę, jeśli Twoja obecna wiedza o ograniczeniu jest oficjalna i udzielona przez dyrektora ( chociaż nie na piśmie ), to i tak już nie otrzymasz od września tego urlopu, bo po prostu i Ty, i dyrektor - wiecie o tym, że od września nie będziesz miał pełnego etatu, a to jest warunek niezbędny do skorzystania z urlopu zdrowotnego.

torno
Posty: 8
Rejestracja: 2012-04-13, 21:47
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: lubelskie

Re: Utrata godzin

Postautor: torno » 2012-04-16, 14:55

krg54 pisze:Jeśli w maju zgodzisz się na obniżenie wymiaru etatu od września, to już niestety nie będziesz mógł później złożyć orzeczenia o konieczności udzielenia Ci urlopu dla poratowania zdrowia. Tak na dobrą sprawę, jeśli Twoja obecna wiedza o ograniczeniu jest oficjalna i udzielona przez dyrektora ( chociaż nie na piśmie ), to i tak już nie otrzymasz od września tego urlopu, bo po prostu i Ty, i dyrektor - wiecie o tym, że od września nie będziesz miał pełnego etatu, a to jest warunek niezbędny do skorzystania z urlopu zdrowotnego.
Ale tej znizki nie mam podpisanej, to wiem z propozycji arkusza organizacyjnego. Znizka jak bedzie, to od 1 wrzesnia, a na urlop nie moge pojsc od 31 sierpnia przedstawiając moje plany przed podpisaniem tego ograniczenia?

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Utrata godzin

Postautor: Basiek70 » 2012-04-16, 22:35

ja z przepisami na bakier jestem, nie moja to działka, ale tak na zdrowy rozum wydaje mi się, że mając dwóch nauczycieli dyplomowanych i 18 godzin do dyspozycji dyrektor może dokonać wyboru dowolnego i tu staż pracy w szkole czy rodzaj ukończonych studiów nie musi mieć znaczenia (o ile każde nadają odpowiednie kwalifikacje)
ale chętnie poczytam opinie tych, którzy się na przepisach znają
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

krg54
Posty: 220
Rejestracja: 2009-03-14, 18:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: Utrata godzin

Postautor: krg54 » 2012-04-16, 23:17

Skoro w arkuszu organizacyjnym dyrektor ma zaplanowane dla Ciebie ograniczenie etatu i Cię o tym poinformował ( a na pewno przedstawiał jego założenia przy okazji jakiejś konferencji Rady Ped. ), to tego urlopu Ci nie udzieli na dłużej niż do końca roku szk. czyli do 31.08. Dlatego uważam, że dla zachowania zatrudnienia powinieneś ewentualną propozycję dyrektora podpisać, bo w przeciwnym razie może zastosować art.22.2 KN, czyli po prostu Cię zwolnić z art.20 KN.

alamakota.wawa
Posty: 19
Rejestracja: 2011-12-13, 17:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Utrata godzin

Postautor: alamakota.wawa » 2012-04-17, 10:08

ja rowniez obawiam sie, ze dyrektor zaproponuje mi zmniejszenie etatu, a bardzo zalezy mi na skorzystaniu w tym roku z prawa do urlopu dla pz. obecnie jestem na zaleglym urlopie i zastanawiam sie kiedy przyniesc skierowanie od lekarza, tak aby uzyskac urlop dla pz i od kiedy go wziac? czy np. od 1.06, 1.07?

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Utrata godzin

Postautor: Yoka » 2012-04-17, 12:58

moim zdaniem, czym szybciej tym lepiej.

krg54
Posty: 220
Rejestracja: 2009-03-14, 18:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: Utrata godzin

Postautor: krg54 » 2012-04-17, 16:49

Jeśli "czujesz po kościach", że dyrektor szykuje dla Ciebie ograniczenie, to nie czekaj dłużej, tylko jak najszybciej złóż orzeczenie lekarskie o potrzebie udzielenia Ci urlopu dla poratowania zdrowia, najlepiej od następnego dnia po urlopie wypoczynkowym. Musisz po prostu wcześniej złożyć to orzeczenie niż dyrektor wręczy Tobie pismo z ograniczeniem. Jeśli on będzie pierwszy, to niestety urlopu Ci nie udzieli, a tego rodzaju decyzje kadrowe muszą być przez niego podjęte przed końcem maja. Dlatego nie czekaj i czym prędzej załatwiaj orzeczenie, oczywiście jeśli w ogóle takowe masz podstawy od lekarza otrzymać.

alamakota.wawa
Posty: 19
Rejestracja: 2011-12-13, 17:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Utrata godzin

Postautor: alamakota.wawa » 2012-04-20, 17:09

krg54 bardzo dziekuje za opowiedz. jeszcze w kwietniu chce sie spotkac z lekarzem i nie wiem, czy ma znaczenie od kiedy ten urlop wezme (zakladajac ze data skierownia bedzie jeszcze kwietniowa)?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Utrata godzin

Postautor: malgala » 2012-04-20, 19:56

alamakota.wawa pisze:czy ma znaczenie od kiedy ten urlop wezme

Ma. Jeżeli weżmiesz przed wręczeniem ograniczenia, to na taki okres, jaki zaleci lekarz.
Jeżeli wcześniej otrzymasz propozycję ograniczenia, to możesz dostać urlop tylko do 31 sierpnia.

torno
Posty: 8
Rejestracja: 2012-04-13, 21:47
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: lubelskie

Re: Utrata godzin

Postautor: torno » 2012-04-20, 20:12

malgala pisze:
alamakota.wawa pisze:czy ma znaczenie od kiedy ten urlop wezme

Ma. Jeżeli weżmiesz przed wręczeniem ograniczenia, to na taki okres, jaki zaleci lekarz.
Jeżeli wcześniej otrzymasz propozycję ograniczenia, to możesz dostać urlop tylko do 31 sierpnia.
Na nieoficjalnej rozmowie dyrka powiedziala mi, ze znizka bedzie, nie mam tego na pismie jeszcze, moge isc na urlop od 31 sierpnia? Zaswiadczenie od lekarza przyniose przed wreczeniem ograniczenia.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Utrata godzin

Postautor: malgala » 2012-04-20, 20:18

Jak dostaniesz ograniczenie, to możesz iść tylko do 31 sierpnia.

alamakota.wawa
Posty: 19
Rejestracja: 2011-12-13, 17:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Utrata godzin

Postautor: alamakota.wawa » 2012-04-20, 22:15

Jesli przed podpisaniem ograniczenia etatu (w przyszlym tyg.) przyniose skierowanie, w ktorym termin urlopu przypadac bedzie na 1.07.12 - bedzie ok? dostane na rok? czy lepiej poprosic lekarza, by termin rozpoczecia urlopu przypadal jeszcze np. na maj?


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron