ciąża i jej prawa

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

fmarta
Posty: 1
Rejestracja: 2009-07-31, 22:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: ciąża i jej prawa

Postautor: fmarta » 2009-07-31, 23:13

Witam!
Mam pytanie.Jestem w ciąży przewidywany termin porodu koniec stycznia.Obecnie przebywam na L4. Pracując miałam tyg.25godzin, czy przez wakacje dostanę wypłate tylko za 18?Czy za nadgodziny się nie płaci. Jeśli wróce do pracy we wrześniu to przedłuży mi się macierzynski o czas wakacji, czy będę musiała wykorzystać to wcześniej?

garbi1
Posty: 2
Rejestracja: 2009-08-03, 18:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: ciąża i jej prawa

Postautor: garbi1 » 2009-08-03, 18:21

cześć dziewczyny
Jestem obecnie w ciąży bliźniaczej po ICSI. Po 4 latach walki w końcu nam się udało. Mój termin porodu wypada na 21.03.2010. Zamierzam od września iść na zwolenienie, gdyż nie chcę ryzykować, przechodze hiperstymulacje. Do tego uczę w gimnazjum, a do szkoły dojeżdzam codzienni25 km w jedną stronę. Jestem nauczycielem kontraktowym. Mój dyrektor każe mi iść na zwolnienie z dn 1 września. Jak będzie z powrotem, czy warunki pracy będę miała takie jak z dn. 31 sierpnia, czyli pełen etat plus nadgodziny, czy może to dyr zmienić z dn 1 września? :?:

marianka
Posty: 114
Rejestracja: 2008-08-24, 21:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: ciąża i jej prawa

Postautor: marianka » 2009-08-03, 19:05

Rozumiem, że etat + godz. ponadwymiarowe przewidziano dla Ciebie w arkuszu organizacyjnym zatwierdzonym w maju. Prawie zawsze na przełomie sierpnia i września sporządza się aneks do tego arkusza (związek z poprawkami, naborem do klas pierwszych, rotacja n-li itd.)
Resume: etat masz gwarantowany ale co do ponadwymiarówek to sprawa niepewna.
Życzę wielu radości z doświadczania macierzyństwa. Pomyślnego rozwiązania.

garbi1
Posty: 2
Rejestracja: 2009-08-03, 18:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: ciąża i jej prawa

Postautor: garbi1 » 2009-08-04, 18:29

marianka-u nas nigdy aneksów do umów nie dostawaliśmy, na radzie kwietniowej w arkuszu org. uwzględniono etat+nadgodz. W sumie nie zależy mi na nadgodzinach lecz na pełnym etacie. Obawiałam się, że po powrocie dyr stwierdzi, że da mi tylko pół etatu.
Dziękuje za szybką odpowiedź i życzonka :* .

misiaczkowe
Posty: 28
Rejestracja: 2008-09-05, 17:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: ciąża i jej prawa

Postautor: misiaczkowe » 2009-08-07, 19:04

Witam, mam problem. Od 08.09.2009 zastępowałam nauczycielkę która była w ciąży, potem miała macierzyński, była to umowa o zastępstwo. Teraz ja jestem w ciąży i zastanawiam się co dalej. Dyrektor powiedział mi, że będę miała 12/18, ale nie wiedział w czerwcu, że jestem w ciąży. Myślałam żeby powiedzieć przed radą sierpniową (będzie to 21 tc) i raczej brzusio będzie widoczny. Nową umowę na czas określony miałam podpisać we wrześniu. Wiem, że dyrektor nie musi przedłużać ze mną umowy do dnia porodu, bo w przypadku umowy na zastępstwo ta zasada nie obowiązuje. Czy spotkałyście się z takim przypadkiem. Czy macie jakieś pomysły "jak to wszystko rozegrać"??

MIRELKA
Posty: 2
Rejestracja: 2009-08-09, 15:31
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: ciąża i jej prawa

Postautor: MIRELKA » 2009-08-09, 17:39

Witam serdecznie i proszę o radę.

Jestem zatrudniona w dwóch szkołach ( 14/18 na czas niekreślony i 11/18 do 31.08.09) od wrzesnia będę na zwolnieniu lek. bo jestem w 27 tyg. ciąży. Z tego co wiem umowa na czas określony zostanie mi przedłużona do dnia porodu, tak? ( dodam, że jest to druga umowa)
Ale moje główne pytanie dotyczy wynagrodzenia. Otóż srednie wynagrodzenie za 12 miesięcy wynosi razem z dodatkami: wiejski, mieszkaniowy, motywacyjny, za wysługę lat oraz godziny ponadwymiarowe ok 2000 zł netto. Ile zatem bedzie wynosiło moje wynagrodzenie tj. zasiłek chorobowy i zasiłek macierzyński? Czy muszę obliczyć srednią bez tych dodatków?

Z góry gorąco dziękuję i pozdrawiam!!!

MIRELKA
Posty: 2
Rejestracja: 2009-08-09, 15:31
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: ciąża i jej prawa

Postautor: MIRELKA » 2009-08-10, 09:23

Czy ktoś tu jeszcze zagląda?:)

Anita@
Posty: 122
Rejestracja: 2008-04-12, 23:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: ciąża i jej prawa

Postautor: Anita@ » 2009-09-18, 19:39

Witam! Mam podobny problem,przeczytałam wątek, ale nie rozumiem wszystkiego i bardzo proszę o pomoc:
Jestem kontraktowym, na czas określony do 31.08.2010. Chociaż to moja druga umowa z tym pracodawcą, to nie dostałam na stałe, bo dyrektor obawia się, że może nie mieć dla mnie całego etatu na następny rok szkolny. Zależy mi na tej pracy, ale bardziej zależy mi, żeby mieć w końcu dziecko. Nie chcę już dłużej tego odkładać. Podejrzewam, że jak będę w ciąży, to dyrektor nie podpisze ze mną umowy, to jest raczej logiczne, że będzie wolał kogos "bezproblemowego".

Moje pytanie jest takie: Kiedy musiałabym urodzić, żeby nie zostać na lodzie bez płatnego urlopu macierzyńskiego?

Wiem, że dyrektor musi przedłużyć do końca porodu. A jak rozwiąże umowę z dniem porodu, to wtedy zasiłek macierzyński wypłaca ZUS tak? Czy ten zasiłek różni się wielkością i długością trwania?

Z góry dziękuję za Waszą pomoc

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: ciąża i jej prawa

Postautor: renati23 » 2009-09-19, 21:53

Anita@ pisze:Kiedy musiałabym urodzić, żeby nie zostać na lodzie bez płatnego urlopu macierzyńskiego?

bez różnicy kiedy urodzisz - macierzyński zawsze dostaniesz
Anita@ pisze:A jak rozwiąże umowę z dniem porodu, to wtedy zasiłek macierzyński wypłaca ZUS tak?

tak
Anita@ pisze:Czy ten zasiłek różni się wielkością i długością trwania?

nie różni

Anita@
Posty: 122
Rejestracja: 2008-04-12, 23:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: ciąża i jej prawa

Postautor: Anita@ » 2009-09-20, 12:14

Dziękuję Renati:)

wurmik
Posty: 1
Rejestracja: 2009-10-01, 13:41
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: lubelskie

Re: ciąża i jej prawa

Postautor: wurmik » 2009-10-01, 13:49

hmm przeczytałam wszystkie posty.

Moja sprawa wyglada nastepujaco. Jestem w 12 tc, n-l kontraktowy, umowa do 31 sierpnia 2010, pól etatu, termin porodu 12 kwietnia 20010. Jestem wlasnie po krótkim pobycie w szpitalu, ale to tylko badania. W poniedzialek- góra wtorek chce isc do p.Dyrektor i jej powiedziec, że jestem w ciązy. Na razie czuje sie dobrze i chce jak najdłuzej pracować, mam z reszta maturzystów, ale tylko 8 soób, wiec az tak bardzo sie nie nadenerwuje.
Może mi ktos powiedziec, czym może mnie Pani Dyr zaskoczyc, czego moge oczekiwać??? no i czy mam jakies prawa w zwiazku z tym ze jestem w ciąży i pracuję, no bym sale nie miala na 2pietrze tylko na parterze. Czego mogę sie domagać, i na jakie ewentualnie pytania moge sie nastawic

bede wdzieczna za każdą wskazówke
pozdrawiam
wurmik

nuuta
Posty: 20
Rejestracja: 2008-05-30, 00:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Plastyka
Lokalizacja: pomorskie

Re: ciąża i jej prawa

Postautor: nuuta » 2009-10-19, 10:27

wurmik: Ja od razu zostałam zwolniona z dyżurów i na razie też chcę pracować.

Ja mam takie pytanie: czy gdy pójdę na zwolnienie w okresie ferii zimowych, to potem urlop macierzyński zostanie mi przedłużony o te dwa tygodnie? Czy zwracają tylko urlop w okresie letnim?

nuuta
Posty: 20
Rejestracja: 2008-05-30, 00:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Plastyka
Lokalizacja: pomorskie

Re: ciąża i jej prawa

Postautor: nuuta » 2009-10-19, 15:16

Sorki, już doczytałam, że w sumie jest 8 tygodni, z czego 2 tygodnie ziomowych. Tylko dlaczego z letnich wtedy jest 6 tygodni???

whiteeye
Posty: 74
Rejestracja: 2007-05-11, 22:01

Re: ciąża i jej prawa

Postautor: whiteeye » 2009-10-21, 17:26

Witam i pytam :)
Jestem w ciąży, termin porodu koniec czerwca 2010 roku, jak to jest z urlopem macierzyńskim, jeśli wypada on w wakacje? Czy przysługuje mi wtedy jakiś urlop uzupełniający? Z góry dziękuję za odpowiedź. Czytałam wypowiedzi na forum ale chcę się upewnić.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: ciąża i jej prawa

Postautor: malgala » 2009-10-21, 17:36

whiteeye pisze:Czy przysługuje mi wtedy jakiś urlop uzupełniający?

tak, otrzymasz urlop uzupełniający po zakończeniu macierzyńskiego, w wymiarze odpowiadającym ilości niewykorzystanego urlopu wypoczynkowego.


Wróć do „Prawo oświatowe”