"Karciana godzina"- dodatkowa godzina z KN

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: "Karciana godzina"- dodatkowa godzina z KN

Postautor: Cytryn » 2011-02-20, 08:49

No, chcą nam podwyższyć pensum i zwolnić w ten sposób nauczycieli. Za to podwyższone pensum dadzą nam "podwyżkę", czyli zapłacą tyle samo, ile teraz zarabiam pracując z nadgodzinami. Rzeczywiście- "podwyżka"...A ilu nauczycieli pójdzie na bruk wskutek tych "oszczędności"? Tylko się cieszyć :|

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: "Karciana godzina"- dodatkowa godzina z KN

Postautor: Jolly Roger » 2011-02-20, 14:46

Wg badań przeciętny czytelnik onetu ma wykszt. średnie, 17-22 lata, mieszka w miejscowościach poniżej 50 tys mieszkańców i ma zaburzenia emocjonalne. Dlatego wiadomosci są specjalnie konstruowane pod czytelnika aby wzrastała klikalność oraz zachęcało do komentarzy.

Gdy pojawia się kolejny news z oświaty to gwarantowane setki komentarzy, a większość będzie identyczna jak pod poprzednia nowinką.

Nawet nie wchodziłem, ale stawiam kasę, że chodzi o to, ze zarabiamy za dużo, nic nie robimy, a wredna polonistka dała komuś jedynkę. Do szkoły pchają się ci, których nie chcieli w innych firmach i przeważnie to są stare panny ze skrzywioną grzywką i nie tylko.

Znowu podwyższają pensum? To kto będzie uczył przedm. art., czy przedm. ścisłych. Podwyższone pensum to koniec pracy dla fizyków, chemików, muzyków czy nawet historyków w mniejszych ośrodkach.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: "Karciana godzina"- dodatkowa godzina z KN

Postautor: Cytryn » 2011-02-20, 16:10

Znowu podwyższają pensum? To kto będzie uczył przedm. art., czy przedm. ścisłych. Podwyższone pensum to koniec pracy dla fizyków, chemików, muzyków czy nawet historyków w mniejszych ośrodkach.


Pewnie i na to się znajdzie sposób. Pognają ludzi na podyplomówki, żeby dwóch-trzech przedmiotów uczyli. W szkołach wskutek poprzedniej "reformy" prawie zniknęli np. muzycy i plastycy. Tych przedmitów uczy polonista czy historyk, czy pani po nauczaniu początkowym itp. po zrobieniu "sztuki". W małych szkołach trudno by było znaleźć nauczyciela na 4-5 godzinek w tygodniu.

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

Re: "Karciana godzina"- dodatkowa godzina z KN

Postautor: partita400 » 2011-02-21, 01:35

Cytryn pisze:
Znowu podwyższają pensum? To kto będzie uczył przedm. art., czy przedm. ścisłych. Podwyższone pensum to koniec pracy dla fizyków, chemików, muzyków czy nawet historyków w mniejszych ośrodkach.


Pewnie i na to się znajdzie sposób. Pognają ludzi na podyplomówki, żeby dwóch-trzech przedmiotów uczyli. W szkołach wskutek poprzedniej "reformy" prawie zniknęli np. muzycy i plastycy. Tych przedmitów uczy polonista czy historyk, czy pani po nauczaniu początkowym itp. po zrobieniu "sztuki". W małych szkołach trudno by było znaleźć nauczyciela na 4-5 godzinek w tygodniu.


I po co było się męczyć tyle lat na lekcjach muzyki ???Jak można zostać "muzykiem" po 3 semestrach ? Uczyłam się, bo to kocham,żeby nie było wątpliwości.Nawet w gimnazjum uczą już osoby po studiach podyplomowych z muzyki, które maja blade pojęcie o tym. :(

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: "Karciana godzina"- dodatkowa godzina z KN

Postautor: Cytryn » 2011-02-21, 07:56

Po reformie, która zlikwidowała muzykę w szkołach miałam ochotę powiesić sobie swoje świadectwa i dyplomy w toalecie... :cry: Tyle stały się nagle warte.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: "Karciana godzina"- dodatkowa godzina z KN

Postautor: Jolly Roger » 2011-02-21, 15:52

Cytryn pisze:
Znowu podwyższają pensum? To kto będzie uczył przedm. art., czy przedm. ścisłych. Podwyższone pensum to koniec pracy dla fizyków, chemików, muzyków czy nawet historyków w mniejszych ośrodkach.


Pewnie i na to się znajdzie sposób. Pognają ludzi na podyplomówki, żeby dwóch-trzech przedmiotów uczyli. W szkołach wskutek poprzedniej "reformy" prawie zniknęli np. muzycy i plastycy. Tych przedmitów uczy polonista czy historyk, czy pani po nauczaniu początkowym itp. po zrobieniu "sztuki". W małych szkołach trudno by było znaleźć nauczyciela na 4-5 godzinek w tygodniu.


Podyplomówki genialna rzecz. Teraz coraz modniejszy e-learning, a wszystko to za 3,50.

Wyższe uczelnie mają zmartwienie co tu zrobić, bo wg statystyk demograficznych to wkrótce ubedzie im 1/3 studentów. A tu proszę pół miliona nauczycieli ruszy robić podyplomówki. Niech no tylko podrasują programy szkolne.
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

byna1
Posty: 16
Rejestracja: 2010-02-20, 22:03
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: "Karciana godzina"- dodatkowa godzina z KN

Postautor: byna1 » 2011-02-22, 19:07

Małe szkoły już tak działają,że jeden nauczyciel ma uprawnienia do nauczania trzech przedmiotów i jest zatrudniony na 15/18 etatu. Kolejny krok to likwidacja tej nierentownej placówki i dowożenie dzieciaków o godz 6.15 do szkoły gminnej. A co niech wyrównują szansy maluchów na świetlicy szkolnej. To nic ,że dziecko ma przechlapane( od 5-6 roku życia zaczyna się poranny horror wstawania i wiecznego niedosypiania, a skończy się około 60-65 roku , o ile nie obniżą wieku emerytalnego). Nauczyciele natomiast mogą się przekwalifikować i pracować w usługach. W mojej szkole w ramach oszczędności od stycznia zastępstwą są realizowane społecznie za darmo. W takiej sytuacji "wrogiem " staje się chorujący kolega. Pomysłowe. Prawda?

marek474
Posty: 155
Rejestracja: 2008-08-26, 15:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: "Karciana godzina"- dodatkowa godzina z KN

Postautor: marek474 » 2011-02-23, 18:07

Czy to prawda, że od przyszłego roku szkolnego mają być 4 godziny "karciane"? Czy ilość tych godzin może być zróżnicowana w zależności od województwa, powiatu, itd? Pytam, bo dzisiaj nam dyr. oświadczył na razie nieoficjalnie (jutro rada), że dowiedział się na jakimś zebraniu o tej właśnie wiadomości. Niby jedna godzina ma być dla ucznia słabego, a druga zdolnego, tylko się cieszyć, w necie nie znalazłem, żadnej inf. na ten temat, czy może być to wymysł władz lokalnych?

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: "Karciana godzina"- dodatkowa godzina z KN

Postautor: dushka » 2011-02-23, 19:05

Nie, nie wymysł, nasza .................... pani minister planuje taki myk.

marek474
Posty: 155
Rejestracja: 2008-08-26, 15:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: "Karciana godzina"- dodatkowa godzina z KN

Postautor: marek474 » 2011-02-23, 19:28

Moment, to poważnie od września tak ma być w całym kraju? Bo strasznie się dzisiaj zdziwiłem i ............
Myślałem, że to jakiś lokalny wymysł, bo o tym akurat w mediach nie słyszałem, albo przeoczyłem.

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: "Karciana godzina"- dodatkowa godzina z KN

Postautor: Cytryn » 2011-02-23, 19:37

Jeśli to prawda- to czy oni oszaleli? Kiedy niby mamy te "godziny" i gdzie realizować? Już teraz jest problem. Najbardziej nienawidzę tych "karcianych". Nie dam rady ciągnąć takich czterech godzin. Dlaczego oni nam to robią :?

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

Re: "Karciana godzina"- dodatkowa godzina z KN

Postautor: partita400 » 2011-02-23, 19:40

Cytryn pisze:Jeśli to prawda- to czy oni oszaleli? Kiedy niby mamy te "godziny" i gdzie realizować? Już teraz jest problem. Najbardziej nienawidzę tych "karcianych". Nie dam rady ciągnąć takich czterech godzin. Dlaczego oni nam to robią :?


To samo pomyślałam :crazy: Chyba wybiorę się z ...taczką do Wawki :rotfl: :rotfl:

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: "Karciana godzina"- dodatkowa godzina z KN

Postautor: dushka » 2011-02-23, 19:41

Eeee no ale poważnie, skąd wyście się urwali :shock:
Przecież o planowanych 4 godzinach od początku trąbili (co nie znaczy, że to przejdzie). Najpierw dodali 1, teraz 2 a od przyszłego roku w założeniach miały by by 4h.

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: "Karciana godzina"- dodatkowa godzina z KN

Postautor: Cytryn » 2011-02-23, 20:02

Oby nie przeszły. Jestem po prostu przerażona. Od czterech lat próbuję zmienić zawód i mi się nie udaje :cry: Mam dość tego cyrku.

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: "Karciana godzina"- dodatkowa godzina z KN

Postautor: mateoo » 2011-02-24, 00:53

Szczerze to nie wiem do czego zmierza polska oświata. Edukacja jak najmniejszym kosztem. Co tu się wysuwa na pierwszy plan.....? Chyba każdy wie.

Co do zwiększenia pensum - to szykuje się kolejna po reformie ze "sztuką zintegrowaną" rzeź.. To się w głowie nie mieści
Sztuka jest pokarmem duszy.


Wróć do „Prawo oświatowe”