40 GODZINNY TYDZIEŃ PRACY NAUCZYCIELA

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Cytryn

40 godzinny dzień pracy

Postautor: Cytryn » 2013-01-26, 13:31

Jak się mają bronić nauczyciele, którym w ramach "40 godzinnego" tygodnia pracy dyrekcja każe pracować po 10 godzin na dobę, skoro nauczyciele ci są stażystami w pełni od dyrektora i jego opinii uzależnieni?

Mam wrażenie, że to taka "szara strefa" oświaty...dochodzi do wielu nadużyć, ale nikt o tym nie mówi. Mi chyba łatwiej, jako że już nie siedzę w szkolnym grajdołku, obserwuję to z boku.

koma

Re: 40 GODZINNY TYDZIEŃ PRACY NAUCZYCIELA

Postautor: koma » 2013-01-26, 13:52

Cytryn pisze:Jak się mają bronić nauczyciele, którym w ramach "40 godzinnego" tygodnia pracy dyrekcja każe pracować po 10 godzin na dobę,

To akurat jest dość proste: nauczyciel zakłada zeszyt, wpisuje do tabelki czas pracy, co robił, na czyje polecenie...i idzie do dyrektora po poświadczenie tej pracy.

Stazysta nie do końca jest zależny od dyrektora: ma opiekuna stażu, który pod koniec stazu pisze opinię. Jeżeli stażysta zrealizował powinności i opiekun to ma w kwitach, dyrektor nie zaryzykuje złej oceny na rozmowie.

Cytryn

Postautor: Cytryn » 2013-01-26, 14:27

Kpisz sobie...?

Takie proste...?

Już dyrektor grzecznie wypisuje odpowiednie oświadczenia. Potem oczywiście nie będzie złośliwy i wyda jak najlepszą opinię, bo bardzo się przejmie opinią opiekuna stażu. Którego zatrudnia...

Ja piszę o NADUŻYCIACH, gdzie w grę nie wchodzi jakikolwiek układ z dyrekcją!

Co ma robić nauczyciel, który wie, że wszelkie rozmowy z szefem kończą się źle, że nie będzie miał wsparcia ze strony zastraszonej kadry nauczycielskiej( dzisiaj ciężko o pracę!), a pada na pysk i jest wykorzystywany!
Sąd pracy- brak dowodów, brak poświadczeń, można sobie pomarzyć.

Cytryn

Postautor: Cytryn » 2013-01-26, 14:32

Może uściślę- czy jest jakakolwiek instytucja, do której może się zwrócić o pomoc nauczyciel będący w takiej sytuacji( poza sądem pracy).
Jeśli nie- to już nie musicie dalej pisać, znam odpowiedź- siedź cicho, udawaj, że wszystko jest OK, albo sobie poszukaj innej pracy. Cóż, życie nie jest sprawiedliwe.

koma

Postautor: koma » 2013-01-26, 22:23

Cytryn pisze:Ja piszę o NADUŻYCIACH, gdzie w grę nie wchodzi jakikolwiek układ z dyrekcją!
Ja nie mówię o jakimś "układzie z dyrekcją"?
I nie kpię!

Juz kiedys to pisałam tutaj: nauczyciele pozwalają sobie na takie numery dyrekcji, a potem wypłakują się, jacy to oni biedni.

Prawa nie znają, więc nie mają odwagi zawalczyć o swoje.

Mam wrażenie, że niektórzy są jak ich dzieciaki - patrzą na dyrektorkę infantylnym wzrokiem...pani mówiła, że...pani kazała...

Nauczycielka dowodu sobie nie może znaleźć na to, że pracowała ponad 40 godzin??
Chyba kpisz?

Cytryn

Postautor: Cytryn » 2013-01-27, 09:17

Rozumiem, że ta nauczycielka, która sobie życie odebrała z powodu mobbingu Twoim zdaniem była...infantylna.
Ech, szkoda gadać. Jak nie rozumiesz, to nie zrozumiesz, ciesz się, że nie jest to Twoim udziałem i potępiaj sobie innych do woli. Wolno ci. Żyjemy w wolnym kraju.
Jak widzę, nic się nie zmieniło. Współczucie wśród nauczycieli, pełne zrozumienie, wsparcie...przestanę jednak tu wchodzić. A co mnie to obchodzi.

Awatar użytkownika
vuem
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Postautor: vuem » 2013-01-27, 09:49

Cytryn pisze:Rozumiem, że ta nauczycielka, która sobie życie odebrała z powodu mobbingu Twoim zdaniem była...infantylna.

Infantylna może nie, ale bardzo słaba psychicznie.

Cytryn pisze:Jak widzę, nic się nie zmieniło. Współczucie wśród nauczycieli, pełne zrozumienie, wsparcie...przestanę jednak tu wchodzić. A co mnie to obchodzi.

Cytrynku, współczucia nie brakuje, problem tylko polega na tym, że to co marginalne, w Twoim mniemaniu jest normą.

Ten kolega jest ofiara mobbingu? To do sądu. Do mediów. Gdzie się da.

A tak z ciekawości zapytam, cóż ten stażysta przez te 10 godzin dziennie w tej szkole robi?

Cytryn

Postautor: Cytryn » 2013-01-27, 14:27

Oczywiście. Bardzo przepraszam. [/code]

qba82
Kto: nauczyciel

Postautor: qba82 » 2015-04-18, 11:30

Odnośnie czasu pracy, to zdaje się że nic się nie zmieniło w tej materii?

Wróć do „Prawo oświatowe”