urlop wychowawczy

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: urlop wychowawczy

Postautor: malgala » 2010-11-16, 20:18

Przeczytaj uważnie ten wątek. Odpowiedź znajdziesz.

ewelka076
Posty: 3
Rejestracja: 2010-11-16, 18:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: urlop wychowawczy

Postautor: ewelka076 » 2010-11-17, 15:14

No tak, czyli wychodzi na to, że muszę we wniosku o urlop wychowawczy napisać do końca sierpnia 2011 roku. Szkoda ze względów finansowych, no ale cóż dzieciątko najważniejsze. Taka wielka szkoda to to, że w naszym polskim rządzie nie potrafią zrozumieć młodych matek :cry: Dziewczyny zróbmy coś aby młodym matkom i ich dzieciom żyło się lepiej na wychowawczym , tzn, za godna pensję..

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: urlop wychowawczy

Postautor: edzia » 2010-11-17, 15:42

A jest jakiś problem, by urlop wychowawczy rozpocząć 3 stycznia?

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: urlop wychowawczy

Postautor: Yoka » 2010-11-18, 09:13

tak w kraju tak katolickim i "prorodzinnym", nikt nie pomyślał, aby awans zawodowy i macierzyński i wychowawczy w szkołąch wyglądał po ludzku, bo to zawód bardzo sfeminizowany.
W każdej innej pracy zaczynasz i kończysz wychowawczy kiedy chcesz, a w szkole nie.

ewelka076
Posty: 3
Rejestracja: 2010-11-16, 18:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: urlop wychowawczy

Postautor: ewelka076 » 2010-11-19, 15:12

Tak, dlatego że 13 grudnia kończy mi się urlop wypoczynkowy. Potem biorę L4 na dziecko do 30 grudnia i od 31 grudnia idę na wychowawczy żeby w styczniu dostać już ten wychowawczy z MOPS-u. Gdybym np. złożyła wniosek o wychowawczy 3 stycznia to w styczniu zostałabym bez żadnych środków finansowych dlatego że MOPS wypłaca zasiłek za pełny miesiąc.

szyszkosia
Posty: 2
Rejestracja: 2010-11-30, 16:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: urlop wychowawczy

Postautor: szyszkosia » 2010-11-30, 16:30

Witam jestem nową użytkowiniczką i mam nadziejęze trafilam na odpowiedni temat rozmowy. chcialabym poruszyć nowy temat poniweaż nie spotkałam sie dotąd z takim problemem. Pracujęw przedszkolu, niedawno odeszlam na zwolnienie z powodu ciąży. juz na samym początku moja pani dyrektor poinformowala mnie ze nie wyrazi zgody na moj powrót do pracy po urlopie macieżyńskim, który skonczylby sie w grudniu, ponieważ jest to środek roku szkolnego. Zasłania się kartą nauczyciela i zmusza do wzięciea urlopu wychowawczego, czego ja nie chce robić. Czy ona może mieć racje? ja sadzilam ze z macierzynskiego można wrócic do pracy bez problemu, kiedy się chce poza tym czytalam tez kartę nie ma tam nic na ten temat? prosze o odpowiedź.

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

Re: urlop wychowawczy

Postautor: partita400 » 2010-11-30, 19:07

Urlop wychowawczy jest przywilejem , a nie obowiązkiem.Pracownik ma prawo i obowiązek stawić się do pracy po zakończonym urlopie i to czy skorzysta z urlopu wychowawczego, to jego osobista sprawa.

szyszkosia
Posty: 2
Rejestracja: 2010-11-30, 16:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: urlop wychowawczy

Postautor: szyszkosia » 2010-12-01, 13:23

dzięki za odpowiedź. swoją droga i tak chyba umowię sięna spotkanie z radccąprawnym ze związków zby dostaćtakąodpowiedx na piśmie. podejrzewam o co może chodzić mojej wspaniałaj pani dyr. zatrudnia na moje miejsce dziewczyne ktora rok temu byla na zastepstwie i bardzo przypadla jej do gustu widac. nowa znalazła w tym roku prace w innej lacówce na stale, ale teraz kiedy dowiedziala sie ze ja odeszlam na zwolnienie znowu zakreciela sie kolo naszego przedszkola. pani dyr cos musiala jej obiecac skoro nowa rzucila prace w ktorej miala umowe na czas nieokreślony. jak dla mnie cos tu "brzydko pachnie"-zastanawiam sie czy przypadkiem nie chciala sie w ten sposób mnie pozbyc, bo slyszalam ze po urlopie wychowawczym dyr nie ma obowiązku przyjąć mnie z powrotem. Dlatego zmusza mnie zebym go wziela....

nuuta
Posty: 20
Rejestracja: 2008-05-30, 00:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Plastyka
Lokalizacja: pomorskie

Re: urlop wychowawczy

Postautor: nuuta » 2011-02-08, 09:50

edzia pisze:Art. 67b. Nauczyciel może zrezygnować z udzielonego mu urlopu wychowawczego:

1) w każdym czasie - za zgodą organu udzielającego urlopu,
2) z początkiem roku szkolnego - po uprzednim zawiadomieniu organu udzielającego urlopu, co najmniej na 3 miesiące przed zamierzonym terminem podjęcia pracy.


Jeśli będę chciała wrócić w maju do pracy to dyrekcja może mi odmówić? Rozumiem, że w każdym przypadku obowiązuje 3 miesięczny okres "zapowiedzenia się"?

nuuta
Posty: 20
Rejestracja: 2008-05-30, 00:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Plastyka
Lokalizacja: pomorskie

Re: urlop wychowawczy

Postautor: nuuta » 2011-02-10, 21:31

Jeszcz raz się dopytam: jeśli mam urlop wychowawczy zaplanowany do końca sierpnia, to czy przed wcześniejszym powrotem, który planuję na maj muszę mieć "zapasu" 3 miesiące od wręczenia podania dyrekcji? i czy dyrektorka może się nie zgodzić, abym wróciła tuż przed końcem roku szkolnego?
NIestety sytuacja finansowa zmusza mnie do wcześniejszego powrotu. Chciałam mieć urlop do końca roku szkolnego -do czerwca, ale nie zgodzili się bo niby tak nie można. Zastępstwo też ma umowę do końca czerwca a nie do sierpnia.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: urlop wychowawczy

Postautor: edzia » 2011-02-10, 22:38

nuuta pisze:jeśli mam urlop wychowawczy zaplanowany do końca sierpnia, to czy przed wcześniejszym powrotem, który planuję na maj muszę mieć "zapasu" 3 miesiące od wręczenia podania dyrekcji?
Nie. Jeśli miałaś zaplanowany urlop do końca sierpnia, a chciałabyś jednak wcześniej wrócić do pracy, to możesz tylko za zgodą dyrektora.

nuuta pisze:Chciałam mieć urlop do końca roku szkolnego -do czerwca, ale nie zgodzili się bo niby tak nie można.
A od kiedy dokładnie masz ten urlop wychowawczy? Bo może rzeczywiście powinien się skończyć z końcem zajęć w czerwcu?
nuuta pisze:Zastępstwo też ma umowę do końca czerwca a nie do sierpnia.
Co to znaczy "zastępstwo ma umowę"? Nie rozumiem tego zdania. Czy to znaczy, że masz umowę na zastępstwo do końca czerwca? Jeśli tak, to nie możesz korzystać z urlopu wychowawczego w lipcu i sierpniu.

nuuta
Posty: 20
Rejestracja: 2008-05-30, 00:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Plastyka
Lokalizacja: pomorskie

Re: urlop wychowawczy

Postautor: nuuta » 2011-02-10, 22:52

edzia pisze:nuuta napisał/a:
Chciałam mieć urlop do końca roku szkolnego -do czerwca, ale nie zgodzili się bo niby tak nie można.
A od kiedy dokładnie masz ten urlop wychowawczy? Bo może rzeczywiście powinien się skończyć z końcem zajęć w czerwcu?
Wychowawczy rozpoczęłam od razu po macierzyńskim (plus po tych wszystkich urlopach uzupełniających za wakacje) czyli w połowie grudnia 2010.

edzia pisze:nuuta napisał/a:
Zastępstwo też ma umowę do końca czerwca a nie do sierpnia.
Co to znaczy "zastępstwo ma umowę"? Nie rozumiem tego zdania. Czy to znaczy, że masz umowę na zastępstwo do końca czerwca? Jeśli tak, to nie możesz korzystać z urlopu wychowawczego w lipcu i sierpniu.
nie nie, przepraszam, taki skrót myślowy ;) :oops: MIałam na myśli nauczycielkę, która jest zatrudniona za mnie na zastępstwo. Dostała zastępstwo na cały rok, od września 2010 do czerwca 2011. Ja mam umowę na stałe.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: urlop wychowawczy

Postautor: edzia » 2011-02-10, 23:01

nuuta pisze:w połowie grudnia 2010.
To niestety, nie nabyłaś prawa do urlopu wypoczynkowego za rok 2011. Zatem twój urlop wychowawczy, jak twierdzi szkoła, musi się kończyć 31 sierpnia. Jeśli chcesz wcześniej wrócić do pracy, to tylko za zgodą dyrektora, jak pisałam. Za zgodą dyrektora wrócić można w każdej chwili, nie ma okresu "wypowiedzenia".

nuuta pisze:Dostała zastępstwo na cały rok, od września 2010 do czerwca 2011.
Prawidłowo.

nuuta
Posty: 20
Rejestracja: 2008-05-30, 00:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Plastyka
Lokalizacja: pomorskie

Re: urlop wychowawczy

Postautor: nuuta » 2011-02-10, 23:13

Dzięki Edzia :D

bella
Posty: 8
Rejestracja: 2009-01-06, 11:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Pilne! Dyr. odmawia udzielenia urlopu wych. do 22 czerwca

Postautor: bella » 2011-04-28, 20:26

Witam,
mam pilny problem, bardzo proszę o radę. Urodziłam dziecko 2 listopada i do 17 maja będę z nim w domu (urlop macierzyński i uzupełniający), potem chciałam wykorzystać urlop wychowawczy do dnia zakończenia zajęć, aby po płatnych wakacjach powrócić do pracy. Moja dyrekcja twierdzi, że muszę wziąć urlop do 31 sierpnia. Powołuje się na informacje z organu prowadzącego. Czy w świetle przepisów nie nabyłam prawa do urlopu wypoczynkowego za 2011 r., ponieważ przebywałam na urlopie macierzyńskim? Myślałam, że ma tu zastosowanie Art. 67c. p. 2 KN. Proszę o odpowiedź - jutro mam rozmowę z dyrekcją.


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron