Arkusz organizacyjny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

jinks
Posty: 231
Rejestracja: 2010-06-26, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: Arkusz organizacyjny

Postautor: jinks » 2013-06-28, 08:46

Dyrektor "nie przekształca" stosunku pracy, tylko POTWIERDZA JEGO PRZEKSZTAŁCENIE.
Przekształcenie następuje na mocy ustawy KN.
Jeżeli dyrektor nie wypisze tego papierka a zachodzą odpowiednie przesłanki (w praktyce wystarcza umowa na czas nieokreślony) to jest się zatrudnionym przez mianowanie a potwierdzić to może w razie potrzeby sąd.
Występuje się wtedy do sądu pracy o ustalenie stosunku pracy czy jakoś tak.
Oczywiście w razie potrzeby.
Może zamiast do sądu wystarczyło pokazać odpowiedni zapis w KN?
Ja tak zrobiłem, pokazałem niedouczonej kadrowej i niedouczonemu dyrektorowi. Wystarczyło.
Art. 10

noreknos
Posty: 42
Rejestracja: 2013-03-05, 14:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: WOS
Lokalizacja: pomorskie

Arkusz organizacyjny szkoły - przydział godzin

Postautor: noreknos » 2013-09-08, 07:33

Czy dyrektor ma prawo odmówic mi wglądu w przydział godzin dla nauczycieli uczących tego samego przedmiotu co ja w szkole? Jestem nauczycielem zatrudnionym na podstawie mianowania i nie mam etatu, a wiem że 2 nauczycieli z mojej szkoły uczący tego samego przedmiotu co ja ma nadgodziny?

koma
Posty: 2524
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Arkusz organizacyjny

Postautor: koma » 2013-09-08, 09:34

Nie ma prawa!
Ustawa o systemie oświaty wręcz nakazuje dyrektorowi przedstawienie arkusza organizacji roku radzie pedagogicznej do zaopiniowania, w tym zwłaszcza tygodniowego rozkładu zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych.
Sprawdź w Ustawie odpowiedni paragraf.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Arkusz organizacyjny

Postautor: iluka » 2013-09-08, 10:38

noreknos pisze:wiem że 2 nauczycieli z mojej szkoły uczący tego samego przedmiotu co ja ma nadgodziny
A po co Ci teraz wgląd do arkusza? Przecież kto, ile i w której klasie widać jak na dłoni z planu lekcji! Nie rozumiem...
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

noreknos
Posty: 42
Rejestracja: 2013-03-05, 14:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: WOS
Lokalizacja: pomorskie

Re: Arkusz organizacyjny

Postautor: noreknos » 2013-09-08, 11:14

Ilośc godzin nie wynika z planu lekcji, bo pracuje w szkole ponadgimnazjalnej i godziny są usrednione, godziny w klasach maturalnych, w klasach majacych praktyki oraz różnego rodzaju kursy zawodowe są usrednione, więc bywa ze np we wrzesniu mam 30 lekcji w a maju 3.

noreknos
Posty: 42
Rejestracja: 2013-03-05, 14:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: WOS
Lokalizacja: pomorskie

Re: Arkusz organizacyjny

Postautor: noreknos » 2013-09-08, 11:15

Dzięki koma. Tak myslałem, ale dyrektorzy zawsze mają swoje zdanie.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Arkusz organizacyjny

Postautor: iluka » 2013-09-08, 11:43

norkenos,
znaczy, że arkusz w maju nie był opiniowany przez RP? przed zatwierdzeniem przez OP?
noreknos pisze: nie mam etatu
wyraziłeś zgodę w maju na ograniczenie etatu, tak?
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Art.3.9.UoSO
Posty: 663
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Arkusz organizacyjny

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2013-09-08, 12:33

noreknos pisze:dyrektorzy zawsze mają swoje zdanie
A nauczyciele działają zgodnie z podobno obowiązującymi przepisami.

noreknos
Posty: 42
Rejestracja: 2013-03-05, 14:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: WOS
Lokalizacja: pomorskie

Re: Arkusz organizacyjny

Postautor: noreknos » 2013-09-08, 13:55

Niestety arkusz w maju nie był opiniowany przez RP!!!! Niezgodnie z prawem, ale .....
A jesli chodzi o nauczycieli i dyrektorów - wiem - nie mozemy generalizowac.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Arkusz organizacyjny

Postautor: iluka » 2013-09-08, 15:07

noreknos pisze:Niestety arkusz w maju nie był opiniowany przez RP!!!! Niezgodnie z prawem, ale .....
Ale co??? To teraz tym bardziej co?!
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8178
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Arkusz organizacyjny

Postautor: malgala » 2013-09-08, 15:34

Ale nie odpowiedziałeś na pytanie czy w maju otrzymałeś ograniczenie etatu i wyraziłeś na nie zgodę.

noreknos
Posty: 42
Rejestracja: 2013-03-05, 14:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: WOS
Lokalizacja: pomorskie

Re: Arkusz organizacyjny

Postautor: noreknos » 2013-09-09, 21:42

W maju podpisałem ograniczenie etatu. Ale skoro dwóch nauczycieli mojego przedmiotu ma nadgodziny, prawie półtora etatu, to raczej niedopuszczalna jest sytuacja ze ja nie mam pełnego etatu.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Arkusz organizacyjny

Postautor: iluka » 2013-09-09, 22:15

Dopuszczalne, dopuszczalne.

Sam się zgodziłeś.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

edzia
Posty: 4770
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Arkusz organizacyjny

Postautor: edzia » 2013-09-10, 22:54

koma pisze:Ustawa o systemie oświaty wręcz nakazuje dyrektorowi przedstawienie arkusza organizacji roku radzie pedagogicznej do zaopiniowania, w tym zwłaszcza tygodniowego rozkładu zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych.
Sprawdź w Ustawie odpowiedni paragraf.
Ale rada pedagogiczna nie opiniuje arkusza organizacyjnego, bo nie ma takich kompetencji. Opiniuje natomiast, zgodnie z art. 41 ust. 2 pkt 1 UoSO "organizację pracy szkoły lub placówki, w tym zwłaszcza tygodniowy rozkład zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych", a to przecież co innego niż arkusz organizacyjny.

iluka pisze:znaczy, że arkusz w maju nie był opiniowany przez RP? przed zatwierdzeniem przez OP?
A choćby i był, to jakie to ma znaczenie? Przypominam, że rada pedagogiczna wyraża swoją opinię poprzez... głosowanie. A choćby i zagłosowała negatywnie, to i tak dla dyrektora taka opinia nie jest wiążąca.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Arkusz organizacyjny

Postautor: iluka » 2013-09-10, 23:23

edzia pisze:A choćby i był, to jakie to ma znaczenie? Przypominam, że rada pedagogiczna wyraża swoją opinię poprzez... głosowanie. A choćby i zagłosowała negatywnie, to i tak dla dyrektora taka opinia nie jest wiążąca.
Wymóg formalny?
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho


Wróć do „Prawo oświatowe”