Proszę o pomoc

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

anher1968
Posty: 4
Rejestracja: 2009-08-28, 21:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Proszę o pomoc

Postautor: anher1968 » 2009-08-29, 20:21

Mam ogromną prośbę do Państwa abyście wyrazili swoją opinię na poniższą sprawę, czy jest to zgodne z Kartą nauczyciela?
Sytuacja wygląda następująco: Przez 4 lata pracowałam jako pomoc nauczyciela w przedzkolu, następnie zaszłam w ciąże i przez kolejne 3 lata przebywałam na urlopie wychowawczym. W ostatnim miesiącu urlopu wychowawczego zadzwoniła do mnie Pani dyrektor z propozycją pracy na stanowisku nauczycielskim w wymiarze 13 godzin , pod warunkiem , że napisze rezygnacje i poprzedniego stanowiska. Oczywiście rezygnacje napisałam jednak Pani dyrekotor po namyśle stwierdziła ,że pani która dotychczas pracowała na tym stanowisku zostanie jeszcze rok ( jest to nauczyciel emerytowany były dyrektor), przeprosiła mnie i zapewniła telefonicznie , że jak tylko zwolni się miejsce to moje podanie jest pierwsze i co się okazuje dwa dni temu dowiaduje się ze jedna z dziewczyn zrezygnowała. Tego samego dnia biegne do pani dyrektor z uśmiechem na twrzy , że mam pracę.jednak w odpowiedzi na moje pytanie czy etat jest wolny pani stwierdziła ,że ma już innego nauczyciela na to stanowisko(dziewczyna składa o 9 rano rezygnację a o 11 jest już ktoś inny zatrudniony). Okazuje się ze zostaje zatrudniony nauczyciel nauczyciel który już 3 krotnie zwalniał się z tej placówki , dobry znajomy Pani dyrektor ,a do tego wszystkiego obecnie jest jeszcze zatrudniony w innej placówce Moje pytanie jest następujące czy jeśli moje podanie zostało złożone w czerwcu , to czy nie powinnam być pierwsza? Jestem bez pracy i czy w tej sytuacji moje podanie nie powinno być rozpatrzone pozytywnie, gdyz tamten nauczyciel posiada już stanowisko? Chcę iść w poniedziałek do burmistrza ze skargą ale , sama już nie jestem pewna czy mam racje.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Proszę o pomoc

Postautor: malgala » 2009-08-29, 20:33

anher1968 pisze:W ostatnim miesiącu urlopu wychowawczego zadzwoniła do mnie Pani dyrektor z propozycją pracy na stanowisku nauczycielskim w wymiarze 13 godzin , pod warunkiem , że napisze rezygnacje i poprzedniego stanowiska. Oczywiście rezygnacje napisałam jednak Pani dyrekotor po namyśle stwierdziła ,że pani która dotychczas pracowała na tym stanowisku zostanie jeszcze rok

Przykre to i szczerze Ci współczuję, ale niestety sama zrezygnowałaś z pracy. W tej sytuacji nic, moim zdaniem, nie wskórasz. Termin złożenia podania nie ma tu żadnego znaczenia. Dyrektor samodzielnie prowadzi politykę kadrową i burmistrz nie może mu niczego narzucić.

anher1968
Posty: 4
Rejestracja: 2009-08-28, 21:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Proszę o pomoc

Postautor: anher1968 » 2009-08-30, 20:11

Miałam cichą nadzieję , że ktoś podpowie mi co mam zrobić i jak ta sytuacja wygląda z punktu prawnego

Awatar użytkownika
agadanuta
Posty: 306
Rejestracja: 2008-04-12, 16:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Proszę o pomoc

Postautor: agadanuta » 2009-08-31, 19:18

Z punktu prawnego nic nie poradzisz. Chyba, ze masz świadka, iż dyrektorka podstepem skloniła Cię do rezygnacji z tamtego stanowiska pracy.
Kolejność podań nie ma nic do rzeczy - co prawda dla człowieka honoru dane słowo jest święte (w końcu coś Ci obiecala), ale najwyraźniej pani dyrektor nie jest człowiekiem honoru. Na to nie ma paragrafu...niestety...

anher1968
Posty: 4
Rejestracja: 2009-08-28, 21:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Proszę o pomoc

Postautor: anher1968 » 2009-09-01, 11:51

dziękuję


Wróć do „Prawo oświatowe”