Etat pedagoga, psychologa, doradcy zawodowego

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
agat007
Posty: 233
Rejestracja: 2007-06-16, 20:32

Etat pedagoga, psychologa, doradcy zawodowego

Postautor: agat007 » 2009-09-12, 14:48

Sytacja wygląda następująco:
W szkole jest zatrudniony pedagog i psycholog. Mają podpisaną umowę na pracę w pełnym wymiarze czyli mają etat. I tu zaczynają się problemy. Z tego co wiem etat w ich przypadku to 20 godzin. Jednak OP ustalił że ma to być 25 godzin. I podobno nic się z tym nie da zrobić :shock: i tak pracują już od kilku lat w takim wymiarze godzin. Podobno kilka lat temu pedagog chciał to zmienić i .... dziś już w szkole nie pracuje. Co zrobić :?: Na jakie przepisy się powołać :?: i do kogo :?: kuratorium :?:

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Etat pedagoga, psychologa, doradcy zawodowego

Postautor: edzia » 2009-09-12, 15:00

Art. 42 ust. 3 KN: http://prawo.vulcan.pl/przegladarka.asp ... 1&qindid=2

Z tym, że wg mnie z tabeli wynika, że etat pedagoga czy psychologa zatrudnionego w szkołach to 18 godzin.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Etat pedagoga, psychologa, doradcy zawodowego

Postautor: malgala » 2009-09-12, 15:16

KN Art. 42
7. Organ prowadzący szkołę lub placówkę określa:
1) zasady rozliczania tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli, dla których ustalony plan zajęć jest różny w poszczególnych okresach roku szkolnego;
2) zasady udzielania i rozmiar obniżek, o których mowa w ust. 6, oraz przyznaje zwolnienia od obowiązku realizacji zajęć, o których mowa w ust. 3;
3) tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć nauczycieli szkół niewymienionych w ust. 3, nauczycieli szkół, o których mowa w art. 1 ust. 2 pkt 1a, nauczycieli prowadzących kształcenie w formie zaocznej, nauczycieli kolegiów pracowników służb społecznych, nauczycieli kształcenia na odległość, nauczycieli realizujących w ramach stosunku pracy obowiązki określone dla stanowisk o różnym tygodniowym obowiązkowym wymiarze godzin, pedagogów, psychologów, logopedów, doradców zawodowych prowadzących zajęcia związane z wyborem kierunku kształcenia i zawodu w celu wspomagania uczniów w podejmowaniu decyzji edukacyjnych i zawodowych, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 11 ustawy o systemie oświaty, bibliotekarzy bibliotek pedagogicznych oraz zasady zaliczania do wymiaru godzin poszczególnych zajęć w formie zaocznej i w kształceniu na odległość.

Moim zdaniem z tego zapisu wynika, że organ prowadzący pedagogom i psychologom szkolnym sam ustala wysokość pensum.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Etat pedagoga, psychologa, doradcy zawodowego

Postautor: edzia » 2009-09-12, 16:07

Aaaa, to w takim razie sytuacja opisana przez agat007 jest już jasna.

makmonia
Posty: 6
Rejestracja: 2009-09-28, 14:04
Lokalizacja: lubuskie

Re: Etat pedagoga, psychologa, doradcy zawodowego

Postautor: makmonia » 2009-09-28, 14:22

agat007 ma rację :) pedagodzy szkół wymienionych w tabeli (czyli SP, ponadgimnazjalne, gimnazja i tak dalej) pracują 18 godzin... OP ustala pensum nauczycielom w tym ped, psych i logopedom NIEWYMIENIONYM w tabeli, w całej polsce jest błędnie interpretowany ten zapis hehe

makmonia
Posty: 6
Rejestracja: 2009-09-28, 14:04
Lokalizacja: lubuskie

Re: Etat pedagoga, psychologa, doradcy zawodowego

Postautor: makmonia » 2009-09-28, 14:28

uściśle... nauczycielom, w tym ped, psych i logopedom SZKÓŁ NIEWYMIENIONYCH w tabeli... jeśli pracujesz w SP, gimnazjum i tak dalej to KN mówi jasno... Twoje pensum to 18 godzin... i jeśli jesteś pedagogiem zatrudnionym z KN i masz prawo do awansu zwodowego... to pracujesz 18... przyjamniej powinnaś :)

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Etat pedagoga, psychologa, doradcy zawodowego

Postautor: renati23 » 2009-09-28, 19:13

makmonia, nie za bardzo rozumiem :roll:
pedagodzy, psycholodzy i doradcy zawodowi pracujący w szkole podstawowej, gimnazjum czy szkole ponadgimnazjalnej nie są wymienieni w tej tabeli - więc OP może sam ustalić im wymiar pensum

makmonia
Posty: 6
Rejestracja: 2009-09-28, 14:04
Lokalizacja: lubuskie

Re: Etat pedagoga, psychologa, doradcy zawodowego

Postautor: makmonia » 2009-09-28, 21:13

http://www.prawopracy.org/content/view/141/13/

to jest oczywiście tylko opinia dotycząca logopedów, ale pedagodzy i psychologowie na jednym wózku jadą :) zresztą:

3
Nauczyciele: przedszkoli specjalnych, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół specjalnych, liceów ogólnokształcących, liceów profilowanych i liceów uzupełniających, przedmiotów teoretycznych w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe, w tym w szkołach specjalnych i szkolenia rzemieślniczego w schroniskach dla nieletnich oraz zakładach poprawczych, przedmiotów artystycznych i ogólnokształcących w szkołach artystycznych i innych placówkach kształcenia artystycznego

18 godzin


7. Organ prowadzący szkołę lub placówkę określa: 3) tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć nauczycieli szkół niewymienionych w ust. 3, nauczycieli szkół, o których mowa w art. 1 ust. 2 pkt 1a, nauczycieli prowadzących kształcenie w formie zaocznej, nauczycieli kolegiów pracowników służb społecznych, nauczycieli kształcenia na odległość, nauczycieli realizujących w ramach stosunku pracy obowiązki określone dla stanowisk o różnym tygodniowym obowiązkowym wymiarze godzin, pedagogów, psychologów, logopedów, doradców zawodowych prowadzących zajęcia związane z wyborem kierunku kształcenia i zawodu w celu wspomagania uczniów w podejmowaniu decyzji edukacyjnych i zawodowych, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 11 ustawy o systemie oświaty, bibliotekarzy bibliotek pedagogicznych oraz zasady zaliczania do wymiaru godzin poszczególnych zajęć w formie zaocznej i w kształceniu na odległość.


jeśli jakaś pani pracuje w szkole podstawowej, w gimnazjum, LO... to jej szkoła JEST WYMIENIONA w punkcie 3.

więc zasadnicze pytanie brzmi: CZY JEST ONA NAUCZYCIELEM?

jeśli jest ta pani zatrudniona z KN i podlega awansowi zawodowemu, to jest nauczycielem.

co Wy na to?

Awatar użytkownika
agat007
Posty: 233
Rejestracja: 2007-06-16, 20:32

Re: Etat pedagoga, psychologa, doradcy zawodowego

Postautor: agat007 » 2009-09-28, 21:21

czyli pedagog powinien mieć 18 a nie 20 czy 25 godzin :shock: tylko co zrobić z OP :?: jak ich przekonać i nie stracić pracy :evil:

loga
Posty: 5
Rejestracja: 2008-04-17, 15:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: pomorskie

Re: Etat pedagoga, psychologa, doradcy zawodowego

Postautor: loga » 2009-09-29, 10:30

agat007 pisze:czyli pedagog powinien mieć 18 a nie 20 czy 25 godzin :shock: tylko co zrobić z OP :?: jak ich przekonać i nie stracić pracy :evil:


no właśnie jak?
jestem logopedą, mam ustalony etat na 20 h zegarowych, jestem zatrudniona na podstawie KN i podlegam awansowi zawodowemu, ale według OP nie jestem nauczycielem!!!

makmonia
Posty: 6
Rejestracja: 2009-09-28, 14:04
Lokalizacja: lubuskie

Re: Etat pedagoga, psychologa, doradcy zawodowego

Postautor: makmonia » 2009-09-29, 14:25

myślę, że na początek spójrzcie świeżym okiem na prawo oświatowe, poszperajcie w wyrokach sądów, opiniach prawnych... trzeba samemu liznąć pogmatwanego prawa (dla mnie to się stało swoistym hobby ostatnio :)... zasięgnijcie opinii FACHOWCA w prawie oświatowym (prawnika, nie jakiegoś samozwańca, albo kogoś z namaszczenia...)... na dyskusję liczyć nie ma co niestety :( same sobie odpowiedzcie, jak już rozejrzycie się za Waszymi prawami solidnie, co z tym fantem chcecie zrobić :)... podobno w Krakowie były jakieś szumy na tym polu, sama teraz sprawdzam... dam znać :)

Zdzisław
Posty: 26
Rejestracja: 2008-08-29, 15:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Etat pedagoga, psychologa, doradcy zawodowego

Postautor: Zdzisław » 2009-09-29, 17:49

Kochani, od 1 października będę na pół etatu doradcą zawodowym. Mam ustalić godziny pracy czyli rozdysponować 12 godzin. Nie wiem natomiast czy chodzi o godziny lekcyjne czy zegarowe, czy mogę łączyć z przerwami w szkole...jak mam to ustalić? Do tej pory nie było tego stanowiska w szkole. I jeszcze jedno: jak mam ewidencjonować swoją pracę? Czy taki dziennik jaki prowadzi pedagog szkolny? Poradźcie proszę!

makmonia
Posty: 6
Rejestracja: 2009-09-28, 14:04
Lokalizacja: lubuskie

Re: Etat pedagoga, psychologa, doradcy zawodowego

Postautor: makmonia » 2009-09-29, 21:52

gdybym teraz zaczynała ustaliłabym sobie godzinę lekcyjną-przerwę-godzinę lekcyjną-przerwę-godzinę lekcyjną-przerwę i tak do 12 razy :) zrób tak, rozpisz godziny, zanieś dyrekcji i zobacz, co powiedzą... przelicz sobie. ile w 12 godzinach zegarowych zmieścisz 45-minutówek...

makmonia
Posty: 6
Rejestracja: 2009-09-28, 14:04
Lokalizacja: lubuskie

Re: Etat pedagoga, psychologa, doradcy zawodowego

Postautor: makmonia » 2010-01-06, 18:36

agat007 pisze:Sytacja wygląda następująco:
W szkole jest zatrudniony pedagog i psycholog. Mają podpisaną umowę na pracę w pełnym wymiarze czyli mają etat. I tu zaczynają się problemy. Z tego co wiem etat w ich przypadku to 20 godzin. Jednak OP ustalił że ma to być 25 godzin. I podobno nic się z tym nie da zrobić :shock: i tak pracują już od kilku lat w takim wymiarze godzin. Podobno kilka lat temu pedagog chciał to zmienić i .... dziś już w szkole nie pracuje. Co zrobić :?: Na jakie przepisy się powołać :?: i do kogo :?: kuratorium :?:


pedagog, logopeda, psycholog są nauczycielami i pracują w szkole 18 godzin po 45 minut ... jest na to wyrok sądu najwyższego, jest wygrana rozprawa w tej sprawie w naszym województwie... przepis, że pensum ustala OP jest błędnie stosowany... ludzie obudźcie się... podlegasz awansowi w szkole? jesteś nauczycielem. Jesteś nauczycielem... pedagogiem, logopedą, psychologiem? Pracujesz 18 godzin po 45 minut!
przeczytajcie sobie :)

http://www.glos.pl/arch.php?id=104731&idg=222&kw=1

kalwap12
Posty: 2
Rejestracja: 2016-09-15, 11:14
Lokalizacja: lubuskie

Re: Etat pedagoga, psychologa, doradcy zawodowego

Postautor: kalwap12 » 2016-09-18, 10:45

Witam,
jeśli rozpisałam sobie godziny pracy 8-12.45; 8.30-13; inne już równe godziny to rodzi mi się problem jak to wpisać do dziennika aby rozpisać pełnymi godzinami (jak to jest przyjęte). Dyrektor zaakceptował rozkład no ale teraz wychodzi że te kończące dzień godziny będą niepełnymi godzinami ... Jak to widzicie, miał ktoś taką sytuację? W necie jakoś nie bardzo udaje się poszukać odpowiedzi. Pozdr


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron