Hospitacje nauczyciela

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Goga
Posty: 48
Rejestracja: 2008-08-17, 15:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Hospitacje nauczyciela

Postautor: Goga » 2009-09-24, 08:58

Witold Telus pisze:Nie za bardzo rozumiem przez co te łzy? Dyrekcja publicznie was szykanuje? Ośmiesza?


Właśnie tak. Poniża i wulgarnie się odnosi. Dokumenty, jeżeli są do poprawki, są rzucane z wielkim hukim na stół przed nosem. Za sposób dyżurowania można dostać określenie "krowa" itd....... :evil:

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Hospitacje nauczyciela

Postautor: Jolly Roger » 2009-09-24, 17:20

wywieźć gada na taczkach (ale pewnie problem jest by się nauczyciele dogadali)

domagać się szacunku. Nie beczeć, bo niby co to daje? znam przypadek, ze dyrektora przyszedł mąż takiej zapłakanej nauczycielki wytrzaskać po gębie. Ponoć pomogło, ale w sumie odradzam.

Zgadzam się z opiniami, ze jak dyrekcja prowadzi nadzór przez lotne niezapowiedziane hospitacje to coś w szkole szwankuje. Z drugiej strony nie mam obawy, że dyrekcja mnie nakryje na czymś niestosownym na lekcji. Moja nawiedziła mnie dwa razy. Raz mnie zbeształa, ze nie przygotowałem nic ekstra, a przecież jak jest hospitacja to sie robi szopkę. Drugim razem dostałem ochrzan, że zrobiłem szopkę kosmiczną. I weź tu dogódź :mrgreen:
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
Mika71
Posty: 53
Rejestracja: 2009-02-21, 19:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Hospitacje nauczyciela

Postautor: Mika71 » 2009-09-29, 09:16

Święta prawda!!!
Jeszcze się taki nie urodził co to by własnemu DYREKTOROWI dogodził!
Pozdrawiam wszystkich dręczonych, niedocenionych i przeziębionych nauczycieli! :mrgreen:

kuuupiec
Posty: 66
Rejestracja: 2008-07-21, 12:26
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: lubelskie

Re: Hospitacje nauczyciela

Postautor: kuuupiec » 2010-10-24, 22:30

A co w sytuacji gdy dyrekcja źle oceni sposób prowadzenia lekcji przez nauczyciela? Wylatuje z pracy? :o

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

Re: Hospitacje nauczyciela

Postautor: partita400 » 2010-10-25, 01:13

kuuupiec pisze:A co w sytuacji gdy dyrekcja źle oceni sposób prowadzenia lekcji przez nauczyciela? Wylatuje z pracy? :o

może dobrze by było dla takiej ...dyrekcji :rotfl:

kuuupiec
Posty: 66
Rejestracja: 2008-07-21, 12:26
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: lubelskie

Re: Hospitacje nauczyciela

Postautor: kuuupiec » 2010-10-25, 09:14

Ale ja pytam poważnie :o co się dzieje w sytuacji gdy nauczyciela źle oceni dyrekcja?
W tamtym roku z tego co mi tłumaczyła Pani dyrektor moje oceny były takie średnie.
A jak ktoś ma wszystkie elementy ocenione najgorzej to co?
Otrzymuje 3 miesięczne wypowiedzenie stosunku pracy?

Proszę o wpisy. Pozdrawiam :D

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Hospitacje nauczyciela

Postautor: edzia » 2010-10-25, 15:40

kuuupiec pisze:co się dzieje w sytuacji gdy nauczyciela źle oceni dyrekcja?
Ale co to znaczy "źle"?
kuuupiec pisze:W tamtym roku z tego co mi tłumaczyła Pani dyrektor moje oceny były takie średnie.
Ocena pracy nauczyciela jest oceną formalną i ma charakter opisowy ze stwierdzeniem ogólnym: ocena wyróżniająca, ocena dobra lub ocena negatywna. Nie może być więc stwierdzenia "taka średnia".

Poza tym dyrektor ma obowiązek przedstawić nauczycielowi projekt oceny oraz wysłuchać jegouwag i zastrzeżeń.

Od oceny przysługuje nauczycielowi odwołanie w terminie 14 dni od dnia doręczenia.

Art. 23. 1. Stosunek pracy z nauczycielem zatrudnionym na podstawie mianowania ulega rozwiązaniu:
(...)
5) w razie uzyskania negatywnej oceny pracy dokonanej w trybie i na zasadach określonych w art. 6a;
(...)
2. Rozwiązanie stosunku pracy z nauczycielem zatrudnionym na podstawie mianowania z przyczyn określonych w ust. 1 następuje odpowiednio:
(...)
5) z końcem tego miesiąca, w którym upływa trzymiesięczne wypowiedzenie, licząc od otrzymania przez nauczyciela negatywnej oceny pracy;


Powyższy przepis ma tez zastosowanie do nauczycieli zatrudnionych na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony.

kuuupiec
Posty: 66
Rejestracja: 2008-07-21, 12:26
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: lubelskie

Re: Hospitacje nauczyciela

Postautor: kuuupiec » 2010-10-25, 21:59

Doszło do pomyłki, mi chodzi o ocenę podczas hospitacji a nie o ocenę pracy :D

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Hospitacje nauczyciela

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2010-10-25, 22:25

Dyro jako pracodawca przygląda się twojej pracy. Nie podoba mu się, to zwróci uwagę, podpowie, nakaże zmiany. Gdyby nie było KN, wyleciał(a) byś jak zwykły robol. Jednak i KN ma granice cierpliwości. Nauczyciel to jednak zawód, a szkoła to zakład pracy.

kuuupiec
Posty: 66
Rejestracja: 2008-07-21, 12:26
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: lubelskie

Re: Hospitacje nauczyciela

Postautor: kuuupiec » 2010-11-02, 20:50

Chodzi mi o to czy jeśli w trakcie hospitacji dyrektor uzna, że źle przeprowadziłem zajęcia (czytaj jestem niekompetentny) to czy mogę się spodziewać wypowiedzenia umowy o pracę? :( :o

niutek
Posty: 71
Rejestracja: 2010-09-30, 14:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane, Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Hospitacje nauczyciela

Postautor: niutek » 2010-11-03, 13:55

dyrektor ma obowiązek kontrolować nauczycieli i ich oceniać. hospitacje są oceniane pod różnym kontem. jak coś jest nie tak przeprowadzone to wyjaśnia dlaczego.

z reguły jest tak że dyrektorzy wskazują różne niedociągnięcia, ale to dlatego że są na takim stanowisku. muszą pokazywać "wyższość".

ja bym się nie przejmowała. moje konspekty zajęć zawsze są do poprawki, nawet pojedyncze wyrazy są nie tak sformułowane. kiedyś dostałam ocenę, że nie wszystko zrealizowałam, a to co zrobiłam to powinno wyglądać innaczej. zostało to zapisane w opinii o mnie, ale dyrektor powiedziała że to musi napisać a to nie ma wpływu na stosunek pracy.
nie od razu jest się specjalistą, a poza tym nauczyciel uczy się całe życie. pozdrawiam :D :D :D

jinks
Posty: 226
Rejestracja: 2010-06-26, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: Hospitacje nauczyciela

Postautor: jinks » 2010-11-03, 17:51

Jak dyrektor ma zwyczaj zwracać się po chamsku, to trzeba go upomnieć. Ja nie pozwoliłbym takiemu chamowi na tego typu zachowanie. Kup dyktafon, nagraj go i załatw to jak trzeba. Nie wyobrażam sobie też sytuacji w której dyrektor zwraca się do koleżanki z pracy w mojej obecności w stylu "ty krowo". Po prostu bym nie zdzierżył i powiedział gnojowi co myślę.
fakt rzucania dokumentów: też zwróć mu uwagę. Stanowisko dyrektora szkoły zobowiązuje do elementarnego zachowania kultury osobistej. Ludzie do cholery, nie pozwalajcie traktować siebie jak szmaty!
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: Hospitacje nauczyciela

Postautor: Afroditte » 2010-11-25, 19:38

jinks, święta racja

Swoją drogą, czy jeśli dyrektor informuje o hospitacji zebrania z rodzicami na 3 godziny przed zebraniem to czy jest to hospitacja, niezapowiedziana obserwacja czy jak mam to rozumieć?
"My wish is world's command"

rybka2
Posty: 4
Rejestracja: 2007-10-22, 22:26
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: świętokrzyskie

hospitacja lekcji

Postautor: rybka2 » 2011-11-27, 00:28

Czy wizytator lub dyrektor moze wejść na lekcje bez umówienia się z nauczycielem?

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Hospitacje nauczyciela

Postautor: ann » 2011-11-27, 08:46

Może.
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy


Wróć do „Prawo oświatowe”