Ferie w oddziale przedszkolnym w szkole

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

szkolnoprzedszkola
Posty: 9
Rejestracja: 2009-09-22, 17:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Ferie w oddziale przedszkolnym w szkole

Postautor: szkolnoprzedszkola » 2009-09-22, 17:55

Witam. Pracuję w szkole podstawowej w oddziale przedszkolnym od 1 wrzesnia. Do tej pory nie uzyskałam informacji czy mam wolne w ferie, czy nie. Moze ktos cos wie na ten temat?

synapsa
Posty: 227
Rejestracja: 2009-03-31, 22:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: Ferie w oddziale przedszkolnym w szkole

Postautor: synapsa » 2009-09-24, 18:16

znlazłam coś takiego na MEN-owskiej stronie:
Zgodnie z art. 64 ust. 1 i 3 ustawy – Karta Nauczyciela, nauczycielowi zatrudnionemu w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie letnie i zimowe, przysługuje urlop wypoczynkowy w wymiarze odpowiadającym okresowi ferii i w czasie ich trwania. Natomiast nauczycielom zatrudnionym w szkołach, w których nie są przewidziane ferie szkolne, przysługuje prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze 35 dni roboczych w czasie ustalonym w planie urlopów. Ponieważ praca oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej jest zorganizowana w taki sam sposób, jak praca przedszkola – tj. bez ferii szkolnych – do nauczycieli oddziału przedszkolnego należy stosować przepisy Karty Nauczyciela odnoszące się do nauczycieli przedszkoli. Odmienny pogląd prowadziłby do nieuzasadnionego zróżnicowania uprawnień pracowniczych nauczycieli na takich samych stanowiskach w świetle art. 42 ust. 3 lp. 2 Karty Nauczyciela.

szkolnoprzedszkola
Posty: 9
Rejestracja: 2009-09-22, 17:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ferie w oddziale przedszkolnym w szkole

Postautor: szkolnoprzedszkola » 2009-09-26, 10:41

Rodzice otrzymali taką wiadomość przed wakacjami i są przekonani, ze podczas ferii ich dzieci będą miały zapewnioną opiekę. Tymczasem moja dyrekcja podpisała ze mna umowę szkolną, więc narazie w swietle prawa jestem feryjna.
Nasze cudowne władze wycofają się prawdopodobnie z pomyslu ferii w szkole dla zerowkowiczów, rodzice zostana powiadomieni o tym przed feriami, a to znowu nam sie najbardziej oberwie.
Mi osobiście wystarczy już codzienna praca związana z naprawianiem tego, co zepsula reforma. Mam w grupie 5latków, którzy mają problemy z wycięciem obrazka i wklejeniem do książki, oraz 6latków płynnie czytających, piszących, niezwykle sprawnych grafomotorycznie, dojrzalych spolecznie. Przepasc między dziećmi jest wielka. Polowa klasy pracuje na wysokich obrotach, a druga połowa ziewa i dłubie w nosie. Więc pytam, po co psuć to, co działa dobrze? Nie lepiej naprawić to, co działa źle? Do takich wniosków to nawet moje dzieci w oddziale przedszkolnym potrafią dojść, więc chyba nie wymagam za dużo?

szkolnoprzedszkola
Posty: 9
Rejestracja: 2009-09-22, 17:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ferie w oddziale przedszkolnym w szkole

Postautor: szkolnoprzedszkola » 2009-09-26, 14:01

Nie mam ochoty na sądy, a pozatym mam miłą, normalną i ludzką dyrektorkę, nie chcę jej robić problemów. To nie jej wina, że ciągle dostaje inne informacje. Mam tylko jedno jedyne pragnienie, żeby dali nam pracowac spokojnie i nie wymyslali już żadnych głupot:D. Bo ja już niewiem czy się śmiać czy płakać, a niedługo to już mnie poprostu nic nie zdziwi:).

kika_29
Posty: 7
Rejestracja: 2009-10-07, 18:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Ferie w oddziale przedszkolnym w szkole

Postautor: kika_29 » 2009-10-08, 14:25

hej
u nas też są oddziały przedszkolne i "0" i dziewczyny mają dyżury w ferie, pracują do 30 czerwca. Poza tym np dzień przed wigilią, dzień przed sylwestrem itp też są w szkole i dzieci można przywozić.

jomi
Posty: 41
Rejestracja: 2008-01-28, 12:52

PRZYMUSOWY URLOP NA FERIACH

Postautor: jomi » 2010-02-08, 00:23

Pracuję w placówce nieferyjnej -przedszkolu, gdzie obowiązuje 35 dni urlopu. Ferie są więc z definicji pracujące. Czy dyrektor ma prawo wysłać pracownika na przymusowy urlop w II tygodniu ferii, nie pytają go o zdanie?


Wróć do „Prawo oświatowe”