kwalifikacje nauczyciela

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

magmar555
Posty: 39
Rejestracja: 2011-09-02, 17:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: kwalifikacje nauczyciela

Postautor: magmar555 » 2019-07-05, 13:36

Z licencjatu nie masz suplementu, w którym masz napisane, że odbywałaś praktyki?

Mdroz
Posty: 3
Rejestracja: 2019-07-05, 09:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: pomorskie

Re: kwalifikacje nauczyciela

Postautor: Mdroz » 2019-07-05, 15:01

Z licencjatu mam wpisanew indeksie praktyki 90 godz i praktykę asystencka bez podanych godzin i praktykę metodyczny również bez podania godz. Kończyła w 2001 roku a wtedy nie było suplementu. Mam tylko indeks. Według przepisów musiałam mieć min 150 godz praktyk by uzyskać dyplom. Dla pani z kuratorium która sprawdza teczkę to za mało

kasia313
Posty: 4
Rejestracja: 2018-06-17, 16:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: kwalifikacje nauczyciela

Postautor: kasia313 » 2019-07-08, 21:27

Cześć wszystkim wakacyjnie :)

Właśnie dzisiaj trafiłam w Internecie na artykuł o tym, że od 2020 roku każdy nauczyciel, który nie ma tytułu magistra nie będzie posiadał kwalifikacji do nauczania. I nie ukrtwam, że zadrżałam...
W 2016 roku ukończyłam matematykę ze specjalnością nauczycielską (licencjat) a w tym roku kończę studia podyplomowe uprawniające do nauczania informatyki. Nie to, żebym magistra nie chciała robić, ale nie było mi dane (nie utworzono kierunku - 2 lata z rzędu przez brak zaiteresowania i tylko 3 chętne osoby).

Jak w końcu jest z tym awansem? W marcu tego roku zmieniło się rozporządzenie i kompletnie się w tym gubię. Może ktoś będzie w stanie coś doradzić?

Z góry dziękuję i życzę słonecznych wakacji :)

monik79
Posty: 1
Rejestracja: 2010-12-22, 14:02
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: lubelskie

Re: kwalifikacje nauczyciela

Postautor: monik79 » 2019-07-31, 13:47

Trzeba będzie podjąć studia magisterskie, bo od przyszłego roku osób z licencjatem nie zatrudnią, chyba że podejmie się studia przed 31 sierpnia 2020, ale nie jestem pewna. Też mam tylko licencjat, raczej osób już zatrudnionych nie będą zwalniać.

Mnikka
Posty: 1
Rejestracja: 2019-07-31, 18:30
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: kwalifikacje nauczyciela

Postautor: Mnikka » 2019-07-31, 18:37

Dzień Dobry!
Sprawa wygląda następująco. W tym roku obroniłam licencjat z pedagogiki wczesnoszkolnej oraz przedszkolnej z przygotowaniem pedagogicznym. Chcę kontynuować naukę na II stopniu. Czy wybierając na studia magisterskie pedagogikę specjalną, w dalszym ciągu będę posiadać kwalifikacje do nauczania w zawodzie czy lepiej kontynuować studia na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna?

Byłabym wdzięczna za każdą wskazówkę.

kasia313
Posty: 4
Rejestracja: 2018-06-17, 16:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: kwalifikacje nauczyciela

Postautor: kasia313 » 2019-08-01, 13:07

monik79 pisze:Trzeba będzie podjąć studia magisterskie, bo od przyszłego roku osób z licencjatem nie zatrudnią, chyba że podejmie się studia przed 31 sierpnia 2020, ale nie jestem pewna. Też mam tylko licencjat, raczej osób już zatrudnionych nie będą zwalniać.



I tutaj właśnie mam jeszcze większą zagwostkę. Telefonowałam do kuratorium i pani stwierdziła, że nic takiego nie wchodzi. W szkole podstawowej normalnie będzie można uczyć z licencjatem. Mam nadzieję, że nie okaże się po pierwszym roku magisterki, że nie mogę uczyć przez rok aż do uzyskania dyplomu mgr...

Michalll_95
Posty: 187
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: kwalifikacje nauczyciela

Postautor: Michalll_95 » 2019-08-02, 14:57

kasia313 pisze:I tutaj właśnie mam jeszcze większą zagwostkę. Telefonowałam do kuratorium i pani stwierdziła, że nic takiego nie wchodzi. W szkole podstawowej normalnie będzie można uczyć z licencjatem. Mam nadzieję, że nie okaże się po pierwszym roku magisterki, że nie mogę uczyć przez rok aż do uzyskania dyplomu mgr...


Zmiana dotyczy kształcenia na studiach, natomiast nic nie zmienia się w sprawie kwalifikacji nauczyciela. Nauczanie w klasach I - III możliwe jest z samym licencjatem.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: kwalifikacje nauczyciela

Postautor: linczerka » 2019-08-02, 21:45

Michalll_95, jakim cudem zalogowałeś się na forum? :shock:
Pojawił się błąd techniczny i były problemy z logowaniem, stąd moje pytanie.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

BASIA1985
Posty: 5
Rejestracja: 2019-07-25, 13:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia, Biologia, Przyroda
Lokalizacja: małopolskie

Re: kwalifikacje nauczyciela

Postautor: BASIA1985 » 2019-08-05, 18:26

Witam.
pojawił się u mnie problem z potwierdzeniem kwalifikacji do nauczania chemii.
Na świadectwie ukończenia studiów podyplomowych mam napisane 3 - semestralne studia podyplomowe w zakresie studia dla nauczycieli chemii. Byłam już na uczelni ale pani w dziekanacie nic na ten temat nie wie, a kierownik studiów podyplomowych jest na urlopie.
Chciałabym się dowiedzieć czy to świadectwo daje mi uprawnienia do nauczania chemii.

Mulifachlehrer
Posty: 1
Rejestracja: 2018-07-30, 02:27
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Język niemiecki, Plastyka, ...
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: kwalifikacje nauczyciela

Postautor: Mulifachlehrer » 2019-08-06, 02:36

BASIA1985 pisze:Witam.
pojawił się u mnie problem z potwierdzeniem kwalifikacji do nauczania chemii.
Na świadectwie ukończenia studiów podyplomowych mam napisane 3 - semestralne studia podyplomowe w zakresie studia dla nauczycieli chemii. Byłam już na uczelni ale pani w dziekanacie nic na ten temat nie wie, a kierownik studiów podyplomowych jest na urlopie.
Chciałabym się dowiedzieć czy to świadectwo daje mi uprawnienia do nauczania chemii.


Pani Barbaro,
3-semestralne studia podyplomowe są studiami kwalifikacyjnymi do nauczania danego przedmiotu / prowadzenia zajęć we wszystkich typach szkół (przy posiadanym tytule magistra), w szkołach podstawowych i przedszkolach (tytuł licencjata/inżyniera), w szkołach zawodowych i technikach (w przypadku nauczania przedmiotów zawodowych - wystarczy tytuł licencjata/inżyniera).

Przyznam, że uczelnia wymyśliła dość przekombinowaną nazwę kierunku w Pani przypadku - Studia dla nauczycieli chemii. Ale nie zmienia to faktu, iż posiada Pani pełne kwalifikacje do nauczania chemii.

Nazwa (zakres ukończonych studiów) ma duże znaczenie, ale nie przesądza jeszcze o wszystkim. Ważny jest wykaz przedmiotów realizowanych podczas takich studiów. Taki wykaz musi zawierać takie elementy/przedmioty jak:
- dydaktyka przedmiotu (lub metodyka przedmiotu lub teoria i praktyka nauczania),
- praktyka.

Zawsze przestrzegam każdego, kto chce podjąć jakieś studia podyplomowe o zwrócenie się do uczelni (lub placówki kształcenia nauczycieli, która ma podpisaną umowę z daną uczelnią na prowadzenie studiów) z prośbą o przesłanie dokładnej informacji o kierunku (pełna nazwa kierunku, jaki jest cel, sylwetka absolwenta) oraz ramowego planu studiów podyplomowych (który będzie nadrukowany na drugą stronę świadectwa). Polecam negocjacje w sprawie skorygowania nazwy studiów, doprecyzowania wykazu przedmiotów, dodania jakiegoś przedmiotu, poszerzenia programu studiów o uprawnienia do nauczania drugiego przedmiotu, zwiększenia liczby godzin, danych studiów podyplomowych. Ze swojego doświadczenia wiem, że jest to możliwe. A jak trafi się na opór i niechęć do żadnych zmian, to czasem warto poszukać innej oferty studiów w innej placówce/uczelni.

Wracając do nazw kierunków studiów dla nauczycieli najsensowniej, gdy brzmią następująco (na przykładzie chemii):
- Chemia,
- Chemia w szkole,
- Chemia w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych,
- Nauczanie chemii,
- Nauczyciel chemii,
- Chemia dla nauczycieli,

(powyższe nazwy funkcjonują na uczelniach wyższych).

Awatar użytkownika
Multifachlehrer
Posty: 50
Rejestracja: 2018-07-30, 02:41
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Język niemiecki, Łacina, ...
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: kwalifikacje nauczyciela

Postautor: Multifachlehrer » 2019-08-06, 14:27

Mulifachlehrer pisze:
BASIA1985 pisze:Witam.
pojawił się u mnie problem z potwierdzeniem kwalifikacji do nauczania chemii.
Na świadectwie ukończenia studiów podyplomowych mam napisane 3 - semestralne studia podyplomowe w zakresie studia dla nauczycieli chemii. Byłam już na uczelni ale pani w dziekanacie nic na ten temat nie wie, a kierownik studiów podyplomowych jest na urlopie.
Chciałabym się dowiedzieć czy to świadectwo daje mi uprawnienia do nauczania chemii.


Pani Barbaro,
3-semestralne studia podyplomowe są studiami kwalifikacyjnymi do nauczania danego przedmiotu / prowadzenia zajęć we wszystkich typach szkół (przy posiadanym tytule magistra), w szkołach podstawowych i przedszkolach (tytuł licencjata/inżyniera), w szkołach zawodowych i technikach (w przypadku nauczania przedmiotów zawodowych - wystarczy tytuł licencjata/inżyniera).

Przyznam, że uczelnia wymyśliła dość przekombinowaną nazwę kierunku w Pani przypadku - Studia dla nauczycieli chemii. Ale nie zmienia to faktu, iż posiada Pani pełne kwalifikacje do nauczania chemii.

Nazwa (zakres ukończonych studiów) ma duże znaczenie, ale nie przesądza jeszcze o wszystkim. Ważny jest wykaz przedmiotów realizowanych podczas takich studiów. Taki wykaz musi zawierać takie elementy/przedmioty jak:
- dydaktyka przedmiotu (lub metodyka przedmiotu lub teoria i praktyka nauczania),
- praktyka.

Zawsze przestrzegam każdego, kto chce podjąć jakieś studia podyplomowe o zwrócenie się do uczelni (lub placówki kształcenia nauczycieli, która ma podpisaną umowę z daną uczelnią na prowadzenie studiów) z prośbą o przesłanie dokładnej informacji o kierunku (pełna nazwa kierunku, jaki jest cel, sylwetka absolwenta) oraz ramowego planu studiów podyplomowych (który będzie nadrukowany na drugą stronę świadectwa). Polecam negocjacje w sprawie skorygowania nazwy studiów, doprecyzowania wykazu przedmiotów, dodania jakiegoś przedmiotu, poszerzenia programu studiów o uprawnienia do nauczania drugiego przedmiotu, zwiększenia liczby godzin, danych studiów podyplomowych. Ze swojego doświadczenia wiem, że jest to możliwe. A jak trafi się na opór i niechęć do żadnych zmian, to czasem warto poszukać innej oferty studiów w innej placówce/uczelni.

Wracając do nazw kierunków studiów dla nauczycieli najsensowniej, gdy brzmią następująco (na przykładzie chemii):
- Chemia,
- Chemia w szkole,
- Chemia w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych,
- Nauczanie chemii,
- Nauczyciel chemii,
- Chemia dla nauczycieli,

(powyższe nazwy funkcjonują na uczelniach wyższych).



Powyższy wpis jest mojego autorstwa (czyli Multifachlehrer). Gdy zakładałem konto, nie zauważyłem, że wdarła się do nazwy literówka. Ale konto z literówką (Mulifachlehrer - brak litery -t-) niestety zostało utworzone. Założyłem poprawne z innego maila. Pech chciał, że zalogowałem się dzisiaj przez tego pierwszego maila (z błędną nazwą).
Multifachlehrer
_______________________________
Nauczyciel
języka niemieckiego, języka łacińskiego i kultury antycznej, filozofii, etyki, wiedzy o kulturze, historii muzyki, historii sztuki, muzyki, plastyki, zajęć artystycznych, historii, HiT-u, WOS-u, techniki

Oligofrenopedagog, Terapeuta autyzmu

Arteterapeuta, Muzykoterapeuta

Specjalizowanie się w standardach kształcenia nauczycieli określanych przez MNiSW oraz w kwalifikacjach wymaganych przez MEN

BASIA1985
Posty: 5
Rejestracja: 2019-07-25, 13:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia, Biologia, Przyroda
Lokalizacja: małopolskie

Re: kwalifikacje nauczyciela

Postautor: BASIA1985 » 2019-08-06, 14:28

Mulifachlehrer pisze:
BASIA1985 pisze:Witam.
pojawił się u mnie problem z potwierdzeniem kwalifikacji do nauczania chemii.
Na świadectwie ukończenia studiów podyplomowych mam napisane 3 - semestralne studia podyplomowe w zakresie studia dla nauczycieli chemii. Byłam już na uczelni ale pani w dziekanacie nic na ten temat nie wie, a kierownik studiów podyplomowych jest na urlopie.
Chciałabym się dowiedzieć czy to świadectwo daje mi uprawnienia do nauczania chemii.


Pani Barbaro,
3-semestralne studia podyplomowe są studiami kwalifikacyjnymi do nauczania danego przedmiotu / prowadzenia zajęć we wszystkich typach szkół (przy posiadanym tytule magistra), w szkołach podstawowych i przedszkolach (tytuł licencjata/inżyniera), w szkołach zawodowych i technikach (w przypadku nauczania przedmiotów zawodowych - wystarczy tytuł licencjata/inżyniera).

Przyznam, że uczelnia wymyśliła dość przekombinowaną nazwę kierunku w Pani przypadku - Studia dla nauczycieli chemii. Ale nie zmienia to faktu, iż posiada Pani pełne kwalifikacje do nauczania chemii.

Nazwa (zakres ukończonych studiów) ma duże znaczenie, ale nie przesądza jeszcze o wszystkim. Ważny jest wykaz przedmiotów realizowanych podczas takich studiów. Taki wykaz musi zawierać takie elementy/przedmioty jak:
- dydaktyka przedmiotu (lub metodyka przedmiotu lub teoria i praktyka nauczania),
- praktyka.

Zawsze przestrzegam każdego, kto chce podjąć jakieś studia podyplomowe o zwrócenie się do uczelni (lub placówki kształcenia nauczycieli, która ma podpisaną umowę z daną uczelnią na prowadzenie studiów) z prośbą o przesłanie dokładnej informacji o kierunku (pełna nazwa kierunku, jaki jest cel, sylwetka absolwenta) oraz ramowego planu studiów podyplomowych (który będzie nadrukowany na drugą stronę świadectwa). Polecam negocjacje w sprawie skorygowania nazwy studiów, doprecyzowania wykazu przedmiotów, dodania jakiegoś przedmiotu, poszerzenia programu studiów o uprawnienia do nauczania drugiego przedmiotu, zwiększenia liczby godzin, danych studiów podyplomowych. Ze swojego doświadczenia wiem, że jest to możliwe. A jak trafi się na opór i niechęć do żadnych zmian, to czasem warto poszukać innej oferty studiów w innej placówce/uczelni.

Wracając do nazw kierunków studiów dla nauczycieli najsensowniej, gdy brzmią następująco (na przykładzie chemii):
- Chemia,
- Chemia w szkole,
- Chemia w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych,
- Nauczanie chemii,
- Nauczyciel chemii,
- Chemia dla nauczycieli,

(powyższe nazwy funkcjonują na uczelniach wyższych).




Dziękuje za szybką odpowiedź. Wybierając kierunek studiów podyplomowych 7 lat temu było napisane, że są to studia Chemia dla nauczycieli, widocznie na świadectwie nie brzmiało to poprawnie, więc musieli to zmienić.

Awatar użytkownika
Multifachlehrer
Posty: 50
Rejestracja: 2018-07-30, 02:41
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Język niemiecki, Łacina, ...
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: kwalifikacje nauczyciela

Postautor: Multifachlehrer » 2019-08-06, 17:57

Większe ośrodki akademickie miały kiedyś w zwyczaju tworzenie nazw typu "Studia dla nauczycieli [nazwa przedmiotu]". Być może kierownik tych studiów podyplomowych wrócił wspomnieniami do wcześniejszych lat i nadał taką nazwę.

Ale najważniejsze, że odzyskała Pani spokój ducha i wakacje bez niepotrzebnego napięcia. 8)

Cieszę się, że mogłem pomóc. Przy okazji życzę Pani satysfakcjonującej i owocnej pracy jako nauczyciel chemii. :D
Multifachlehrer
_______________________________
Nauczyciel
języka niemieckiego, języka łacińskiego i kultury antycznej, filozofii, etyki, wiedzy o kulturze, historii muzyki, historii sztuki, muzyki, plastyki, zajęć artystycznych, historii, HiT-u, WOS-u, techniki

Oligofrenopedagog, Terapeuta autyzmu

Arteterapeuta, Muzykoterapeuta

Specjalizowanie się w standardach kształcenia nauczycieli określanych przez MNiSW oraz w kwalifikacjach wymaganych przez MEN

Awatar użytkownika
Multifachlehrer
Posty: 50
Rejestracja: 2018-07-30, 02:41
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Język niemiecki, Łacina, ...
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: kwalifikacje nauczyciela

Postautor: Multifachlehrer » 2019-08-07, 02:36

Nauczyciele z licencjatem, nie macie powodów do paniki!!!

Absolwenci studiów I stopnia (licencjackich) z przygotowaniem pedagogicznym do nauczania danego przedmiotu nie utracą kwalifikacji od 1 września 2020 r. W rozporządzeniu z 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli nie ma mowy o tym, że każdy nauczyciel będzie musiał się legitymować z tytułem magistra.

Jedyny zapis (poruszający 2020 r.) dotyczy prawa dyrektorów przedszkoli do przyznania jeszcze w roku szk. 2019/2020 godzin z języka obcego nauczycielom przedszkolnym, którzy posiadają certyfikat z danego języka obcego (zgodny z załącznikiem rozporządzenia - w stopniu co najmniej podstawowym) bez konieczności posiadania świadectwa ukończenia studiów podyplomowych czy kursu kwalifikacyjnego (KK) w zakresie wczesnego nauczania języka obcego (angielskiego/niemieckiego/…).

Oto zapis ww. rozporządzenia:

§ 30. Do dnia 31 sierpnia 2020 r. kwalifikacje do nauczania języków obcych w przedszkolach posiada również osoba, która ma kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w przedszkolach określone w § 4 oraz legitymuje się świadectwem znajomości danego języka obcego w stopniu co najmniej podstawowym, o którym mowa w załączniku do rozporządzenia.

Od 1 września 2020 r., aby uczyć języka obcego w przedszkolu trzeba mieć do certyfikatu przygotowanie do nauczania tego przedmiotu (KK lub podyplomówkę). Przy okazji ma się dzięki temu kwalifikacje do nauczania w kl. I-III SP.

W Internecie niestety roi się od fake newsów. To z kolei przechwytują niektóre uczelnie. Tworzą specjalne reklamy (podparte wywiadami z pseudo-znawcami z tytułami naukowymi, ale nie mający kwalifikacji, ani wiedzy by wypowiadać się o edukacji (przedszkolnej, podstawowej, średniej i ustawicznej) oraz kształceniu nauczycieli.

Absolwenci studiów I stopnia (licencjackich) z pedagogiki (ze spec. edu. wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne / kształcenie zintegrowane / nauczanie początkowe / edu. elementarna / edu. małego dziecka / itp.) nie stracą kwalifikacji do nauczania. Studia, które ukończyli były zgodne standardami MNiSW w zakresie kształcenia nauczycieli i dają pełne uprawnienia do nauczania na tym etapie edukacyjnym. Bardzo często było tak, że nauczyciele nie mieli możliwości kontynuowania tej specjalizacji na studiach II stopnia (MNiSW zakładało, że można dobrać inną specjalizację, która przydatna do szkoły podstawowej - np. opiekuńczo-wychowawcza, terapia pedagogiczna).

Zgodnie z Konstytucją dla Nauki (prawo o szkolnictwie wyższym) zmiany będą dotyczyć osób, które rozpoczynają od 1 października 2019 r. studia wg nowych standardów - a więc zapiszą się na I rok jednolitych studiów magisterskich z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej lub pedagogiki specjalnej. Studia I stopnia z tych specjalizacji nie będą już organizowane.

MEN nie zmieni rozporządzenia (ewentualnie zrobi małą porządkującą nowelizację do niego), ponieważ kwalifikacje są jasno określone oraz pasują do obecnych (§ 4. ust. 1. i 2), jak i przyszłych standardów (§ 4. ust. 1 pkt. 1 i ust. 2 pkt. 1).

Poniżej odpowiedni fragment rozporządzenia:

§ 4.
1. Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w przedszkolach i szkołach podstawowych, z zastrzeżeniem § 12–24, posiada osoba, która:
1) ma kwalifikacje określone w § 3 ust. 1 lub
2) ukończyła:
a) studia pierwszego stopnia na kierunku (specjalności) zgodnym z nauczanym przedmiotem lub prowadzonymi zajęciami oraz posiada przygotowanie pedagogiczne lub
b) studia pierwszego stopnia na kierunku, którego efekty kształcenia, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 9c ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym, w zakresie wiedzy i umiejętności obejmują treści nauczanego przedmiotu lub prowadzonych zajęć, wskazane w podstawie programowej dla tego przedmiotu na odpowiednim etapie edukacyjnym, oraz posiada przygotowanie pedagogiczne, lub
c) studia pierwszego stopnia na kierunku (specjalności) innym niż wymieniony w lit. a i lit. b oraz studia podyplomowe lub kurs kwalifikacyjny,

2. Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w przedszkolach i klasach I–III szkół podstawowych posiada również osoba, która ukończyła:
1) studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, na kierunku pedagogika w specjalności przygotowującej do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym;
2) zakład kształcenia nauczycieli w specjalności przygotowującej do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym.


Zgodnie z powyższym można spokojnie spać i cieszyć się wakacjami! :D

Pozdrawiam serdecznie
Multifachlehrer
_______________________________
Nauczyciel
języka niemieckiego, języka łacińskiego i kultury antycznej, filozofii, etyki, wiedzy o kulturze, historii muzyki, historii sztuki, muzyki, plastyki, zajęć artystycznych, historii, HiT-u, WOS-u, techniki

Oligofrenopedagog, Terapeuta autyzmu

Arteterapeuta, Muzykoterapeuta

Specjalizowanie się w standardach kształcenia nauczycieli określanych przez MNiSW oraz w kwalifikacjach wymaganych przez MEN

Smiglo
Posty: 1
Rejestracja: 2019-08-07, 20:49
Kto: student
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: kwalifikacje nauczyciela

Postautor: Smiglo » 2019-08-07, 20:50

Witam Wszytskich . A ja mam pytanie jeszcze z innej beczki. Jak to możliwe że osoba która ma licencjat z kosmetologii magistra z administracji i studia podyplomowe z edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej uczy w przedszkolu ?


Wróć do „Prawo oświatowe”