UMOWA o pracę a zaszeregowanie SKOMPLIKOWANE

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

helka2003
Posty: 2
Rejestracja: 2010-03-09, 18:39
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

UMOWA o pracę a zaszeregowanie SKOMPLIKOWANE

Postautor: helka2003 » 2010-03-09, 18:50

WITAm

Mój problem jest trochę skomplikowany. A mianowicie, pracujew szkole od 2004 roku, w 2005 roku zrobiłam staż (który okazał sie bezpodstawny). W 2007 roku zmieniłam prace i dyrektorka która mnie zatrudniała podważyła awans i zdegradowała mnie z kontraktowego i zatrudniła jako stażystę (miała ku temu podstawy). Dlaczego? Ukonczylam mgr z ekonomii a uczyłam przedmiotów ekonomicznych i angielskiego ( w szkole ktorej zrobiłam awans). Gdy zmieniłam pracę własnie w 2007 roku to byłam w trakcie studiów językowych. Ukończyłam je w styczniu 2008.

I teraz moje pytanie. Jeśli byłam zatrudniana we wrzesniu 2007 bez stdiow jezykowych na stanowisku nauczyciel jezyka angielksiego to powinnam byc traktowana nie jako nauczyciel tylko juz nie pamietam jak to sie dokładnie nazywa jako pracownik i powinnam podlegac pod Prawo Oswiatowe i moja umowa powinna byc inaczej zawarta nie jako stazysta tylko powinnam byc wypłacana jako kontraktowy, do momentu obrony z angielskiego gdzy nie miałam uprawnien pedagoigcznych.
Jakie mam napisac podanie żeby upomniec sie o zwrot rozxnicy miedzy stazysta a kontraktowym za te 4,5miesiaca? Ile mam czasu tzn do kiedy moge sie upomniec o zalegle pensje?

pzdr i mam nadzieje ze ktos zna sie na tych zawiłościach i wie jaki artykul to reguluje

Joanan

Wróć do „Prawo oświatowe”