Klasa I nauczania zintegrowanego ma dwóch nauczycieli!!!

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

maria00
Posty: 1
Rejestracja: 2007-08-19, 20:40

Klasa I nauczania zintegrowanego ma dwóch nauczycieli!!!

Postautor: maria00 » 2007-08-19, 20:49

Mam pewien problem, otóż dyrekcja szkoły powierzyła mi wychowawstwo w klasie I nauczania zintegrowanego, dając mi 11 godzin, aby zrealizować treści z zakresu j. polskiego, środowiska, plastyki, techniki i muzyki. Zabrała mi edukację matematyczną i w-f w ilości 8 godzin. Ciekawa jestem, czy to jest zgodne z prawem oświatowym nauczania zintegrowanego?? Bardzo proszę o szybką odpowiedź!!!

eldog
Posty: 689
Rejestracja: 2007-08-02, 12:21

Klasa I nauczania zintegrowanego

Postautor: eldog » 2007-08-21, 14:02

Pomysł rozbijania nauczania zintegrowanego w klasie I nie jest najszczęśliwszym pomysłem i organ nadzoru pedagogicznego nie miał zastrzeżeń przyjmując arkusz organizacyjny Twojej pani dyrektor? To bardzo ciekawe? Przecież już sama nazwa nauczanie zintegrowane do czegoś zobowiązuje no nie? Nawet wiem, że jest problem z rozbiciem wychowania fizycznego zwłaszcza w małych szkołach chyba, że pan od w-f ma kwalifikacje. Coś tu jest jednak nie tak moim skromnym zdaniem?
Umiesz liczyć, to licz w życiu tylko na siebie!

Awatar użytkownika
maciejka
Posty: 216
Rejestracja: 2007-08-10, 13:34

Re: Klasa I nauczania zintegrowanego ma dwóch nauczycieli!!!

Postautor: maciejka » 2007-08-21, 16:55

Słyszłam, że taki podził zdarza się czasami, jeżeli dyrektor jest nauczycielem nauczania zintegrowanego, a jak wiadomo ma zmniejszone pensum. Na pewno nie jest to korzystne dla dzieci i nie powinno być stosowane...
maciejka

eldog
Posty: 689
Rejestracja: 2007-08-02, 12:21

klasa I nauczania zintegrowanego

Postautor: eldog » 2007-08-21, 17:09

Niestety jest czasami praktykowane przez dyrektorów mających kwalifikacje do nauczania zintegrowanego ale czy tak powinno być, raczej nie! To temat do przemyśleń na pewno ale nic nie może odbywać się kosztem dzieci zwłaszcza tych rozpoczynających dopiero edukacje, szanuję bardzo nauczycieli nauczania zintegrowanego, doceniam ich pracę i rozumie także ich w pełni uzasadnione niepokoje!
Umiesz liczyć, to licz w życiu tylko na siebie!

monica
Posty: 16
Rejestracja: 2007-08-08, 15:23

Re: Klasa I nauczania zintegrowanego ma dwóch nauczycieli!!!

Postautor: monica » 2007-08-24, 18:16

W mojej szkole było jeszcze ciekawiej. Miałam w swojej klasie tylko 10 godzin na j. polski, matematykę i środowisko. Reszta zajęć, czyli brakujące 8 godzin prowadził inny nauczyciel. Były to tzw. zaj. artystyczne i ruchowe łączone, dwie klasy, w tym wypadku II i III, ale także 0 i I. Naprawdę trudno zrealizować treści w ciągu tych 10 godzin, ale jeszcze trudniej prowadzić zajęcia jednocześnie w dwóch klasach. Weźmy np. naukę piosenki. Nie było łatwo, ale gmina dzięki temu zaoszczędziła trochę pieniążków. A, że kosztem dzieci?

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Klasa I nauczania zintegrowanego ma dwóch nauczycieli!!!

Postautor: Basiek70 » 2007-08-29, 18:39

Takie rozbicie na dwóch nauczycieli się zdarza. Niemniej jednak rozsadny dyrektor dzieli to tak, że dwa dni ma jedna osoba, a trzy dni druga. I wtedy jest na pewno lepiej.
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

kiwikasia
Posty: 18
Rejestracja: 2007-09-04, 19:52

Re: Klasa I nauczania zintegrowanego ma dwóch nauczycieli!!!

Postautor: kiwikasia » 2007-09-04, 20:27

.. a jakie to trudne! Trzeba się dogadywać, co kto zrobił, czego nie... Do tego różniste akcje utrudniające (typu akademie, teatrzyki), wszystko co chwilę się chwieje...

Ja byłam takim połówkowym wychowawcą... Nadmienię, że resztę godzin - byłam "zapchajdziurą" (opieka na basenie itp.) Koszmar.

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Klasa I nauczania zintegrowanego ma dwóch nauczycieli!!!

Postautor: Basiek70 » 2007-09-04, 21:28

Na pewno koszmar. Ale co zrobić, jak dyrektor musi ileś godzin tygodniowo przepracować z klasą a jest od nauczania zintegrowanego?
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.

Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,

który jest tylko realistą."

eldog
Posty: 689
Rejestracja: 2007-08-02, 12:21

Klasa I nauczania zintegrowanego

Postautor: eldog » 2007-09-05, 07:41

Ja myślę, że można to w miarę sensownie dograć, są dodatkowe godziny dyrektorskie w klasach I-III w sumie 12 godzin oraz w klasach IV-VI w sumie 9 godzin i sądzę, że rozsądny dyrektor moim zdaniem powinien tak rozplanować te godziny dyrektorskie żeby przede wszystkim uwzględnić dobro dzieci, swoje kwalifikacje zawodowe i potrzeby szkoły, uwierzcie, że jak ktoś chce i trochę myśli to można to zrobić niezależnie od liczby godzin dydaktycznych przydzielonych do przepracowania dyrektorowi przez organ prowadzący, w sumie zwykle dyrektor dużo godzin w etacie oficjalnie nie ma bo powinien zajmować się przede wszystkim sprawami wynikającymi z zarządzania szkołą, ale dyrektorzy dodatkowo niestety biorą często jeszcze nadgodziny i tu zaczyna się problem, albo jest problem z dostosowaniem godzin do kwalifikacji dyrektora, pozdrawiam i życzę nauczycielom nauczania zintegrowanego pracy z uczniami bez udziału w procesie nauczania dodatkowych osób-nauczycieli (z wyłączeniem np. religii oraz języka obcego), podziały w klasach młodszych myślę, że do niczego dobrego nie prowadzą, a wychowawca dyrektor (bo i takie przypadki znam!) to już w ogóle koszmar!
Umiesz liczyć, to licz w życiu tylko na siebie!


Wróć do „Prawo oświatowe”