urlop okolicznościowy - ślub

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: urlop okolicznościowy - ślub

Postautor: renati23 » 2010-05-04, 20:49

Przysługuje pracownikowi lub pracownicy w związku z ważnym wydarzeniem rodzinnym (narodziny dziecka, ślub, pogrzeb). Pracownik za czas trwania urlopu okolicznościowego otrzymuje wynagrodzenie. W przypadku zaistnienia wydarzenia rodzinnego, z którym wiąże się urlop okolicznościowy, pracownik powinien sam wnioskować o jego otrzymanie (wraz z udokumentowaniem - świadectwo urodzenia dziecka, akt ślubu, czy akt zgonu). Urlop ten powinien być wykorzystany w czasie wystąpienia wydarzenia (tzn. pracodawca nie ma obowiązku uznania wniosku, jeśli czas między wnioskowanym urlopem a wystąpieniem wydarzenia jest zbyt długi).

magdak3
Posty: 74
Rejestracja: 2010-03-06, 09:36
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: urlop okolicznościowy - ślub

Postautor: magdak3 » 2010-05-06, 16:26

Ostateczna decyzja należy do dyrektora, ale myślę, że jeśli wystąpisz o jeden dzień na zalatwienie formalności to jest duża szansa, że dostaniesz. Na dwa dni bym nie liczyła w przypadku ślubu w wakacje, ale idź i pogadaj spokojnie z dyrekcją.

Editt184
Posty: 2
Rejestracja: 2010-10-26, 22:41
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

urlop okolicznościowy

Postautor: Editt184 » 2013-05-01, 19:56

Witam,
jestem zatrudniona w szkole na 7/18 etatu. W maju wychodzę za mąz. Pani dyrektor powiedziala mi, ze nie nalezy mi sie urlop okolicznosciowy z tego tytulu... ma racje?
Edyta

krg54
Posty: 220
Rejestracja: 2009-03-14, 18:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: urlop okolicznościowy - ślub

Postautor: krg54 » 2013-05-02, 01:41

Tzw. urlop okolicznościowy na pewno Ci się należy! To, że jesteś zatrudniona w niepełnym wymiarze godzin nie ma nic do rzeczy. Poleć szanownej pani dyrektor Rozp.MPiPS z dnia 15 maja 1996r. wraz ze zm. w sprawie usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy. W § 15 czytamy: " Pracodawca jest obowiązany zwolnić od pracy pracownika na czas obejmujący:
1) - 2 dni - w razie ślubu pracownika lub urodzenia się jego dziecka albo zgonu i pogrzebu małżonka pracownika lub jego dziecka, ojca, matki, ojczyma lub macochy,"...

buzok
Posty: 60
Rejestracja: 2008-09-02, 20:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: urlop okolicznościowy - ślub

Postautor: buzok » 2013-05-02, 09:00

Kolejny cwany dyrektorzyna...zapewne na tej marnej umowie ten dyrektor wymaga od Ciebie tak jakbys pracowala na pelnym etacie :):)
Masz prawo do urlopu okolicznosciowego, twoj dyrektor chyba grywa w pokera...


Wróć do „Prawo oświatowe”