urlop szkoleniowy

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Marzena82
Posty: 184
Rejestracja: 2007-08-09, 21:51

Dla kogo urlop szkolny?

Postautor: Marzena82 » 2007-08-13, 23:01

Czy urlop szkolny (wyjazd na egzamin, zajęcia terenowe) dotyczy tylko nauczycieli, którzy dostali skierowanie ze szkoły na studia, czy rownież każdego nauczyciela, który studiuje dobrowolnie :?:
PoZdRaWiAm CiEpŁo - Marzena ;)

Awatar użytkownika
maciejka
Posty: 216
Rejestracja: 2007-08-10, 13:34

Re: urlop szkoleniowy

Postautor: maciejka » 2007-08-16, 21:00

rozumiem, że mówisz o urlopie szkoleniowym, a taki przysługuje nauczycielowi, którego dyrektor deleguje na studia. Niestety nie wszyscy studiujący nauczyciele taki urlop otrzymują.
maciejka

Awatar użytkownika
marika
Posty: 170
Rejestracja: 2007-08-03, 18:13

Re: urlop szkoleniowy

Postautor: marika » 2007-08-16, 21:06

Z tego co wiem, jeśli studiujesz dobrowolnie, to możesz zapomnieć o urlopie szkoleniowym :razz:
nulla aetas ad discendum sera

Marzena82
Posty: 184
Rejestracja: 2007-08-09, 21:51

Re: urlop szkoleniowy

Postautor: Marzena82 » 2007-08-16, 21:13

hmmm....Też tak myślałam :lol: Dziękuję,za informacje :wink:
PoZdRaWiAm CiEpŁo - Marzena ;)

kasia1354
Posty: 2
Rejestracja: 2009-04-21, 00:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Urlop na pisanie pracy magisterskiej

Postautor: kasia1354 » 2009-04-21, 00:13

Mam problem natury urlopowej. Jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej i zastanawiam się, czy przysługuje mi urlop z tego tytułu. Wiem, że istnieje rozporządzenie MEN na ten temat, jednak problem w tym, że mowa jest w nim o studiowaniu po skierowaniu przez dyrektora na studia, oraz o studiach wieczorowych/zaocznych. Ja natomiast studiuję dziennie i po prostu kończę swój pierwszy kierunek.
Jeżeli ktoś się orientuje jak to wygląda od strony prawnej - byłabym bardzo wdzięczna za informacje :)
Pozdrawiam

J.Pio
Posty: 55
Rejestracja: 2009-02-24, 09:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: urlop szkoleniowy

Postautor: J.Pio » 2009-04-21, 21:44

Ooo, przyłączam się do pytania. Moja Dyrekcja twierdzi że moje studia to mój kłopot... Czy faktycznie tak jest? Jeśli nie zostałam skierowana na studia (zaoczne) przez szkołę to nie przysługują mi związane z nimi "przywileje" (np. urlop)? Dodam, że dostałam dofinansowanie do dokształcania...

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: urlop szkoleniowy

Postautor: Basiek70 » 2009-04-22, 16:21

niestety, dyrekcja mowi prawde, wlasnie przez ten zapis o skierowaniu przez szkole... w kazdym innym przypadku zalezy wszystko od dobrej woli i to nawet nie dyrektora, a gminy, a tu raczej wiadomo, czego sie spodziewac :(
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

kasia1354
Posty: 2
Rejestracja: 2009-04-21, 00:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: urlop szkoleniowy

Postautor: kasia1354 » 2009-04-24, 08:11

Tak właśnie myślałam :) trudno.
Dziękuję bardzo za informacje
Pozdrawiam

sara80
Posty: 24
Rejestracja: 2009-04-19, 23:26
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne języki obce
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: urlop szkoleniowy

Postautor: sara80 » 2009-09-23, 22:55

A czy studiujący nauczyciel ma prawo do kilku dni wolnych podczas sesji egzaminacyjnej?

anno
Posty: 11
Rejestracja: 2010-06-30, 23:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: opolskie

Urlop szkoleniowy - czy przysługuje?

Postautor: anno » 2011-10-28, 15:43

Mam pewien odwieczny problem, a mianowicie jak to jest z urlopem szkoleniowym nauczyciela? Od wielu lat podnoszę swoje kwalifikacje wynikające z potrzeb naszej placówki tyle tylko, że potrzeby te nie są zauważane przez obecną dyrekcję, a wręcz odwrotnie słyszeć można tylko " przecież to ty chciałaś się szkolić, a nie ja ". Mimo, że podnoszę jakość pracy szkoły - pracuję na stanowiskach zgodnie z którymi się wykształciłam, w dodatku dyrekcja w momencie różnorodnych zawirowań w ruchu kadrowym ma duże możliwości, bo może więcej u mnie pomanipulować z godzinami mam odwieczny problem z delegacjami lub umożliwieniem mi spokojnego studiowania lub doszkalania się. Obecnie studiuję 2 kierunki - bardzo interdyscyplinarne w moim mieście, w marcu jadę na kurs, którego nikt w mojej szkole nie ma , a wg nowych przepisów dotyczących dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych trzeba będzie diagnozować wg danej procedury i wiem, z góry, że nie otrzymam zgody na wyjazd służbowy - bo usłyszę, że to ja chcę jechać a nie wysyła mnie dyrekcja. W związku z tym moje pytanie jak i co muszę zrobić, żeby móc spokojnie się dokształcać, tym bardziej, że KN obliguje nas do podnoszenia kwalifikacji, a to że te kursy są w dni powszednie to nie moja przecież wina . Czekam na waszą pomoc pozdrawiam :)

magmar555
Posty: 39
Rejestracja: 2011-09-02, 17:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: urlop szkoleniowy

Postautor: magmar555 » 2011-10-28, 18:45

Co to za kurs jeśli można widzieć?

izula
Posty: 25
Rejestracja: 2009-05-06, 18:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: urlop szkoleniowy

Postautor: izula » 2011-10-28, 21:39

Miałam podobną sytuację bo jak robiłam magisterkę to miałam zajęcia w piątki i musiałam mieć je wolne w pracy. Dyrekcja powiedziała, że skoro szkoła nie kieruje mnie na studia to nie musi dawać mi wolnych piątków ani żadnego urlopu szkoleniowego, jest to tylko ich dobra wola. Im wystarczy, że mam licencjat który daje mi uprawnienia do nauczania.

anno
Posty: 11
Rejestracja: 2010-06-30, 23:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: opolskie

Re: urlop szkoleniowy

Postautor: anno » 2011-10-29, 08:27

MAGMAR - to Kurs SI wg niego trzeba będzie określać poziom sensoryczności tych dzieci do IPETU - tak usłyszałam na szkoleniu - jeszcze jak IPETY miały wejść w życie - żeby dostać się trzeba spełniać wymogi i jeszcze do tego nie mało czekać :) ale doczekałam się, bo kolejki nie małe, a kasa nieziemska ponad 3500tys. pozdrawiam

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: urlop szkoleniowy

Postautor: malgala » 2011-10-29, 09:51

miwues pisze:Czy szkoła jest nadal szkołą?

Niektóre jeszcze próbują, ale większość dawno już nią być przestała.
Mamy teraz ewaluację całościową i wspólnie z wizytatorami zastanawialiśmy się nad sensem niektórych pytań w ankietach i wywiadach. Na przykład "czy nauczyciele uwzględniają propozycje uczniów i rodziców dotyczące treści, metod, sposobów oceniania?"
No i oczywiście w jakim stopniu.Śmieliśmy się, że aby to kryterium było spełnione, to chyba najlepiej w dużym, czyli pozostawić decyzję uczniom i rodzicom.

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

Re: Urlop szkoleniowy - czy przysługuje?

Postautor: partita400 » 2011-10-29, 10:08

anno pisze:Mam pewien odwieczny problem, a mianowicie jak to jest z urlopem szkoleniowym nauczyciela? Od wielu lat podnoszę swoje kwalifikacje wynikające z potrzeb naszej placówki tyle tylko, że potrzeby te nie są zauważane przez obecną dyrekcję, a wręcz odwrotnie słyszeć można tylko " przecież to ty chciałaś się szkolić, a nie ja ". Mimo, że podnoszę jakość pracy szkoły - pracuję na stanowiskach zgodnie z którymi się wykształciłam, w dodatku dyrekcja w momencie różnorodnych zawirowań w ruchu kadrowym ma duże możliwości, bo może więcej u mnie pomanipulować z godzinami mam odwieczny problem z delegacjami lub umożliwieniem mi spokojnego studiowania lub doszkalania się. Obecnie studiuję 2 kierunki - bardzo interdyscyplinarne w moim mieście, w marcu jadę na kurs, którego nikt w mojej szkole nie ma , a wg nowych przepisów dotyczących dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych trzeba będzie diagnozować wg danej procedury i wiem, z góry, że nie otrzymam zgody na wyjazd służbowy - bo usłyszę, że to ja chcę jechać a nie wysyła mnie dyrekcja. W związku z tym moje pytanie jak i co muszę zrobić, żeby móc spokojnie się dokształcać, tym bardziej, że KN obliguje nas do podnoszenia kwalifikacji, a to że te kursy są w dni powszednie to nie moja przecież wina . Czekam na waszą pomoc pozdrawiam :)

U nas bardzo podobnie.Jeśli znajdziesz kurs na którym nie była dyrekcja, to zapomnij o dofinansowaniu :) Nie możesz być przecież mądrzejsza.I ciekawe,że powoływanie się w kwestii zwrotu kosztów podróży często dyrekcje zasłaniają się decyzją OP


Wróć do „Prawo oświatowe”