Mobbing dyrektora wobec naauczycieli.

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Boguś
Posty: 278
Rejestracja: 2007-09-12, 19:27

Re: Mobbing dyrektora wobec naauczycieli.

Postautor: Boguś » 2007-11-15, 16:02

Basiek70 pisze:
To gdzie Ty pracujesz? W życiu o takiej szkole nie słyszałam... jesli jest taka naprawdę, wiałabym z niej gdzie pieprz rośnie!


Raczej nie odpowiem na te pytanie......... z oczywistych względów.
Jak napisałem to zmieniła się u nas dyrekcja i wracamy do normalności.

Co do kawy i herbaty to uważam, że nikt nie moze mi tego zabronić - tym bardziej że dużo mówię i najzwyczajniej zasycha mi w gardle.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Mobbing dyrektora wobec naauczycieli.

Postautor: dushka » 2007-11-15, 17:58

U mnie niektórzy nauczyciele prowadzący zapowiedzieli uczniom, że mogą pić na lekcji i oni sami tez mogą przyjść z wodą mineralną czy cuś. Bo faktycznie - często zasycha w gardle tak, że zaczyna dusić. Nie uważam, by to był wielki nietakt, ale jak mówię - uczniowie również maja prawo się napić.

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Mobbing dyrektora wobec naauczycieli.

Postautor: Basiek70 » 2007-11-15, 18:00

napić owszem, ale nie powinna być to kawa, gdyż wydziela intensywny zapach. Uważam, ze dopuszczalna jest woda mineralna.
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

Boguś
Posty: 278
Rejestracja: 2007-09-12, 19:27

Re: Mobbing dyrektora wobec naauczycieli.

Postautor: Boguś » 2007-11-15, 19:55

Wydziela ! Tym bardziej, że rano ją mielę w młynku , bo tylko taką kawę piję. :lol:

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Mobbing dyrektora wobec naauczycieli.

Postautor: renati23 » 2007-11-16, 10:19

Boguś pisze:Wydziela ! Tym bardziej, że rano ją mielę w młynku , bo tylko taką kawę piję

tak wydziela że aż u mnie pachnie :lol:
siedzę , czytam posty i piję kawkę Obrazek

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Mobbing dyrektora wobec naauczycieli.

Postautor: dushka » 2007-11-16, 11:01

A założycielka tematu się zmyła. Ha ;)

irmisiek
Posty: 10
Rejestracja: 2009-10-12, 11:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Mobbing dyrektora wobec naauczycieli.

Postautor: irmisiek » 2010-05-13, 01:24

Szukam kogoś, kto założył sprawę w sądzie pracy o mobbing dyrektorowi szkoły. W naszej małej szkole absurd goni absurd. Bez waleriany i persenu w kieszeni nie ma po co przychodzić do pracy. Podsłuchiwanie pod drzwiami, "kontrola " nauczycieli w formie przepytywania uczniów "co pani mówiła", kontrola komputera w pokoju nauczycielskim, liczenie ocen w dzienniku, by sprawdzić systematyczność oceniania, przydzielenie godzin nauczania indywidualnego nauczycielowi z innej szkoły, bym nie zarobiła paru złotych, włamanie do szafek, wymontowanie klamek z kantorków do klas... i takich kwiatków jest wiele. Jestem po operacji neurochirurgicznej i po zwolnieniu lekarskim chciałam wrócić do pracy. Lekarz wystawił mi zdolność, ale nasza pani podważyła jego decyzję i muszę zrobić specjalne badania, bo...kuleję i nadal słabo chodzę po schodach. Uczę matematyki, czyli.... Proszę o kontakt osoby, które walczyły o swoje prawa.

Awatar użytkownika
Witold Telus
Posty: 616
Rejestracja: 2008-03-07, 17:53

Re: Mobbing dyrektora wobec naauczycieli.

Postautor: Witold Telus » 2010-05-15, 15:43

irmisiek pisze:Podsłuchiwanie pod drzwiami
a są jakieś Twoje wypowiedzi, które Twoim zdaniem nie powinny dotrzeć do ucha Dyrekcji?
irmisiek pisze:"kontrola " nauczycieli w formie przepytywania uczniów "co pani mówiła"
A masz coś do ukrycia przed Dyrektorem? Czy stosujesz metody pracy które nie powinny być nikomu znane?
irmisiek pisze:kontrola komputera w pokoju nauczycielskim
Słuszne, w końcu to Dyrektor odpowiada za to kto i jak wykorzystuje szkolny sprzęt. Gromadzisz w szkolnym komputerze jakieś kompromitujące dane?
irmisiek pisze:liczenie ocen w dzienniku, by sprawdzić systematyczność oceniania
I chwała Dyrekcji za takie działanie. To przecież jeden z jego fundamentalnych obowiązków.
irmisiek pisze:przydzielenie godzin nauczania indywidualnego nauczycielowi z innej szkoły, bym nie zarobiła paru złotych
A może ów nauczyciel z innej szkoły mieszka bliżej lub miał już kontakt z trudnym dzieckiem lub ma uprawnienia, które są tu niezbędne, a Ty ich nie masz, a może... ale lepsza teoria spiskowa...
irmisiek pisze:włamanie do szafek
sprawa, jak rozumiem, zgłoszona na Policję i wina bezsprzecznie udowodniona Dyrektorowi? To co on w tej szkole jeszcze robi?
irmisiek pisze:wymontowanie klamek z kantorków do klas
A trzymacie tam coś kompromitującego lub nielegalnego?
irmisiek pisze:Lekarz wystawił mi zdolność, ale nasza pani podważyła jego decyzję i muszę zrobić specjalne badania, bo...kuleję i nadal słabo chodzę po schodach
A może po prostu dba o Twoje bezpieczeństwo?.

Strasznie łatwo użyć słowa "mobbing". Strasznie łatwo przypiąć łatkę dyrektorowi że jest wścibski i na pewno szuka haków. Naprawdę tak trudno zrozumieć szefa który (aż do przesady) dba o jakość pracy w szkole?

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Mobbing dyrektora wobec naauczycieli.

Postautor: vuem » 2010-05-15, 19:06

Mówiąc szczerze, poza tym włamaniem, to też nie widzę nic jakoś niepokojącego. To, że dyrektor, czy ktokolwiek inny słysz, przechodząc, czy tez stojąc pod drzwiami, co robię w sali, to że dyrektor rozmawia z uczniami, również na temat nauczycieli, czy kontrolowanie dziennika, komputerów, sal, wymiana sprzętu, czy w końcu sugerowanie, co powinienem zrobić w kwestii wymaganych badań nie sa niczym dla mnie niespotykanym, ani złym.

Może problem leży w sposobie? W tym jak kontroluje i egzekwuje swoje decyzje, czy też je uzasadnia?

irmisiek
Posty: 10
Rejestracja: 2009-10-12, 11:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Mobbing dyrektora wobec naauczycieli.

Postautor: irmisiek » 2010-05-17, 02:02

Zdaję sobie sprawę, że łatwo jest przypiąć łatkę, łatwo jest oskarżać, ale w moim przypadku sytuacja jest bardziej skomplikowana, w szkole panuje atmosfera zastraszenia, do pracy przychodzimy ze środkami uspokajającymi. Nie tylko ja czuję się szpiegowana i dyskryminowana przez naszą dyrektor. Nic kompromitującego nie mamy w komputerze, ale niekomfortowo czuję się, gdy ktoś sprawdza, po moim okienku, czy przypadkiem nie weszłam na "zakazane strony", ile razy korzystałam z Worda, pytania w stylu, czy przygotowywałam sprawdzian, czy też korzystałam w celach prywatnych. Nie wiem też, czy chciałby ktoś być podsłuchiwanym pod drzwiami, jest to upokarzające. Forma rozmów też jest taka, że od razu wiadomo kto ma rację. Myślałam, że czasy, gdy była jedna racja mamy już za sobą, ale u nas nadal trwa. Na środku boiska posadzono dąb pamięci. Na nasze sugestie, by posadzić trochę z boku, rozmowa skończyła się słowami "tak postanowiłam". Na prośbę o powieszenie firanek sali, by zasłonić rury..... na drugi dzień woźny wymontował karnisze...mam teraz plastyczne rury i dziury w suficie. Moja współpraca trwa już kilka lat, w zawodzie pracuję 25 lat, więc wiem jakie powinny panować relacje między nauczycielem a dyrektorem. Dyrektor powinien dbać o pracowników, a nie upokarzać ich.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Mobbing dyrektora wobec naauczycieli.

Postautor: vuem » 2010-05-17, 09:22

irmisiek pisze:Zdaję sobie sprawę, że łatwo jest przypiąć łatkę, łatwo jest oskarżać


Dlatego, gdy pojawia się na forum jakiekolwiek oskarżenie, czy to ze strony nauczyciela, rodzica, czy ucznia, najpierw odzewem są...wątpliwości i sceptyczny stosunek do (na ogół) lakonicznego opisu problemu.

Z Twojej opowieści wynika, że dyrektorka jest po prostu durną wredną babą, która chyba odreagowuje jakieś kompleksy chcąc wykazać swoją "nadrzędność".

Odradzam środki uspokajające, radzę mieć to wszystko w d...zdrowiej :wink:

Trzeba zacząć przynosić do szkoły laptopa i na nim pracować i relaksować się podczas okienek. Wtedy nikt nie będzie miał prawa Cię sprawdzić.
Jeśli się tak nie da, to zainstalujcie program - np. CCleaner - darmowy program, który w sekundę wyczyści wszystkie tymczasowe pliki w komputerze po użyciu. Może sobie grzebać i grzebać, bez pomocy nastoletniego hakera, czy specjalisty nic nie sprawdzi. A wtedy może jej się znudzi.
Komputer może mieć blokadę na instalowanie programów i wymagać uprawnień administratora, a nauczyciel informatyki może się bać, więc może chociaż usuwanie historii w przeglądarce pomoże lub windowsowski preinstalowany program wyczyści co trzeba.

Co do boiska, to czy WF-ści i uczniowie nie podnieśli larum? Nikt nie wskazał na łamanie przepisów BHP poprzez wprowadzenie zagrożenia dla zdrowia i życia uczniów podczas lekcji WF-u?
Jeśli to nic nie dało, to radziłbym przeprowadzać lekcje wychowania fizycznego pod oknami pani dyrektor...najlepiej jakieś karate - zadając ciosy trzeba drzeć?

Rury. Zakrył bym je jakimiś pomocami dydaktycznymi - pół tablic matematycznych zakryje całe pomieszczenie.

No i może w ramach wewnątrzszkolnego szkolenia niechaj ktoś ( związki zawodowe?) zaproszą specjalistę od mobbingu...może choćby propozycja takiego szkolenia zmusi tę maszkarę do przemyśleń?

Nie daj się stłamsić, a przede wszystkim nie pozwól, by zachowanie jej wpędzało Cie w depresję, za długo przecież pracujesz w tym zawodzie, by go przestać lubić swoja prace przez jedno wredne babsko :D

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Mobbing dyrektora wobec naauczycieli.

Postautor: haLayla » 2010-05-17, 16:56

vuem pisze:Odradzam środki uspokajające, radzę mieć to wszystko w d...zdrowiej :wink:


Poza tym, mogą uzależniać, działać destrukcyjnie na przewód pokarmowy, a w szczególności wątrobę. Na stres najlepsza jest chwila relaksu, z dobrą książką w ręce, zieloną herbatą, mocząc nogi w ciepłej wodzie z solą do kąpieli. Zdrowo i przyjemnie :)
<3

irmisiek
Posty: 10
Rejestracja: 2009-10-12, 11:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Mobbing dyrektora wobec naauczycieli.

Postautor: irmisiek » 2010-05-18, 01:05

Dziękuję za rady, dziękuję za kontakt. Trudno opisać 10 lat szkolnej rzeczywistości, gdzie absurd goni absurd. Pracuję w małej szkole, w małej miejscowości. Poprzednia dyrektorka dbała o to, abyśmy dobrze czuli się ze sobą, paragrafy i procedury nie przesłaniały jej człowieka. Teraz... boję się drogi sądowej, ale jak długo można milczeć, dawać sobą "pomiatać", trzeba powiedzieć stop. Na ten temat rozmawiałam, i wystosowałam dwa lata temu pismo, z burmistrzem, jako organem prowadzącym. Obiecał porozmawiać i ..nic. Oprócz moralnych krzywd są też policzalne straty finansowe. Za kilka lat pójdę na emeryturę i moja podstawa będzie marna, bo mój dyrektor tak dba o pracownika, że najlepiej, aby pokornie przytakiwał i zgadzał się na wszystko. Mam swoje zdanie i nie pozwolę sobie na tchórzliwe milczenie, gdy obok mnie dzieje się żle....muszę ponieść, w rozumieniu dyrekcji, karę, najlepiej finansową. Po chorobowym, po operacji neurochirurgicznej, wróciłam do pracy, miałam zdolność do pracy od lekarza medycyny pracy i ..... słowami " niestety nie dopuszczam pani do pracy, bo nadal są przeciwwskazania"..... czyli kuleję i wolno wchodzę po schodach. Jestem od urodzenia mniej sprawna, choroba genetyczna kości, ale matematyki mogę uczyć, bo na tym się znam, mam posłuch u uczniów, autorytet u rodziców, tylko pani dyrektor nie pasuję. Szukam kogoś kto walczyło o swoje prawa z dyrektorem. Przepraszam za chaos, ale trudno jest mi opanować emocje, myśli kotłują się jedna za drugą. Może ktoś z Was "chłodnym okiem" coś doradzi.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Mobbing dyrektora wobec naauczycieli.

Postautor: haLayla » 2010-05-18, 15:11

irmisiek, na pewno jest Ci ciężko, zwłaszcza jeżeli atmosfera w szkole jest niezdrowa, jak to opisałaś. Pamiętaj, że stres to reakcja w dłuższym czasie negatywna dla Twojego organizmu, za zachowania innych. Jeżeli uważasz, że Twoje prawa są łamane, bądź potrzebujesz ochrony prawnej - walcz. Ale pamiętaj by zachować spokój. Stres staraj się odreagować w przyjemnej dla Ciebie formie. Ja np. lubię pisać krótkie formy literackie, jak opowiadania, a czasem wyszumieć się na treningu. Musisz znaleźć swoją metodę "upuszczenia" gniewu, np. robiąc to co lubisz, bo ten może mieć destrukcyjny wpływ na Ciebie, zwłaszcza w okresie rekonwalescencji, jak i na Twoich bliskich. Ze swojej strony, dodam że trzymam za Ciebie kciuki i życzę szybkiego powrotu do zdrowia :)
<3

irmisiek
Posty: 10
Rejestracja: 2009-10-12, 11:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Mobbing dyrektora wobec naauczycieli.

Postautor: irmisiek » 2010-05-18, 21:13

Dziękuję za słowa otuchy. Będę walczyć. Przygotowuję sobie argumenty, kompletuje dokumentację i będę działać. Jutro wracam do pracy. Centrum Medycyny Pracy odrzucił zarzuty dyrektorki i stwierdzono, że moge pracować. Małe zwycięstwo, mała radość.


Wróć do „Prawo oświatowe”