Zielona szkoła

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Wikka
Posty: 2
Rejestracja: 2008-02-08, 16:27

zielona szkoła

Postautor: Wikka » 2008-02-08, 16:31

Mam pytanie czy mając 2 małych dzieci mam obowiązek wyjechać na parę dni na zieloną szkołę 3 klasie?Bo jak narazie trudno mi to sobie nawet wyobrazić,tym bardziej że z opieką nad nimi miałabym problem.
adelajda

Awatar użytkownika
bzyk
Posty: 107
Rejestracja: 2009-02-01, 16:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

wynagrodzenie za zielone lekcje

Postautor: bzyk » 2009-02-11, 14:36

W szkole, w maju, bądź wrześniu (nie pamiętam) są organizowane zielone lekcji, ale nauczyciel który na nie jedzie, nie ma za nie płacone. Czy u Was też tak jest?

Awatar użytkownika
bzyk
Posty: 107
Rejestracja: 2009-02-01, 16:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: Zielona szkoła

Postautor: bzyk » 2009-02-14, 05:38

Widzę, że nikt nie napisał jeszcze nmic w tym temacie. Jest to dla mnie dość ważne, może macie okazje zorientować sie w waszych szkołach jak to wygląda??

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zielona szkoła

Postautor: malgala » 2009-02-14, 08:33

Ale co masz na myśli pisząc, że nie ma za te wyjazdy płacone?
Czy chodzi o jakieś dodatkowe wynagrodzenie?

Awatar użytkownika
bzyk
Posty: 107
Rejestracja: 2009-02-01, 16:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: Zielona szkoła

Postautor: bzyk » 2009-02-15, 22:40

Tak. Jest płacona tylko stawka zasadnicza, a nie ma dodatków itp, a przeciez jedziemy z dziećmi naszymi. A o dodatkowym nie wspomne, wiem, że w niektórych szkołach, mają płacone nauczyciele za wyjazd na zielone lekcje, dlatego pytam jak u Was?

agazarz
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-09, 17:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Zielone szkoły

Postautor: agazarz » 2009-09-09, 17:23

jestem wychowawczynia klasy 3 , w tym roku szkolnym moja klasa ma jechac na zielona szkołę. Ja nie moge, nie chce- to nie ważne. jak powinna wyglądac sprawa opieki nad dziecmi, wiem że nauczyciel nie ma obowiązku wyjazdu na zieloną szkołę, kto powinien tym sie zajmować? Jak to jest w waszych szkołach?

Awatar użytkownika
agadanuta
Posty: 306
Rejestracja: 2008-04-12, 16:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Zielona szkoła

Postautor: agadanuta » 2009-09-09, 21:35

Jeśli Ty to zorganizowałaś, a w ostatniej chwili okazało się, że nie możesz jechac, to organizujesz sobie zastępstwo.
A jeśli Ty to organizujesz z z góry założonym zamiarem "niejechania", to nie rozumiem po co.

olla
Posty: 64
Rejestracja: 2009-07-13, 21:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: Zielona szkoła

Postautor: olla » 2009-09-09, 21:50

U nas jeżdżą wychowawcy, bo dzieciaki znają ich najlepiej i nie boją się tak bardzo rozłąki z rodzicami. Jeśli nie możesz (nie chcesz- nieważne) jechać, to albo od razu powiedz, jak wygląda sytuacja albo kombinuj na ostatnią chwilę ze zwolnieniem, ale to może sprawić, że będziesz mieć wrogów - wśród rodziców, którzy dzieciom tłumaczyli "Pani X [TY] zajmie się Tobą, więc się nie martw i nauczyciela - zwłaszcza ten, który będzie musiał jechać za Ciebie poczuje się "dotknięty".

agazarz
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-09, 17:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: Zielona szkoła

Postautor: agazarz » 2009-09-10, 13:28

Otóś 3 lata temu powiadomiłam dyrektora szkoły że nie pojadę na zieloną szkołę. Miesiąc przed wyjazdem dyrektor oznajmił mi że nie znalazł nauczyciela na zastępstwo i będę musiała jechać- co uczyniłam. W tym roku nie mam zamiaru poddać się takiemu szantazowi, chciałam od WAS dowiedzieć się jak prawnie rozwiązać tą sprawę.

synapsa
Posty: 226
Rejestracja: 2009-03-31, 22:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: Zielona szkoła

Postautor: synapsa » 2009-09-10, 20:24

A ja mam w tej kwestii pytanie. Może miwues coś podpowie :)
Dokładnie dziś nasz dyrektor oświadczył, iż w statucie szkoły zostanie wprowadzony zapis o obowiązku realizowania przez nauczycieli wyjazdów na zieloną szkołę. Czy to jest zgodne z przepisami prawa???? To posunięcie wynika ponoć z nakazu wójta :shock: Na szczęście mnie ten problem nie dotyczy, ale koleżanki ze swoimi małymi dziećmi naprawdę nie mają ochoty poświęcać dwóch tygodni w imię tej idei.

synapsa
Posty: 226
Rejestracja: 2009-03-31, 22:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: Zielona szkoła

Postautor: synapsa » 2009-09-11, 13:37

aaa przegłosuje pewnie rada rodziców :) :roll: to żart bo pewnie znacie szkoły typu "pan na folwarku"? Powiem szczerze, że zostaliśmy postawieni przed faktem dokonanym. Wczoraj dyrektor wrócił ze spotkania z wójtem, radę pedagogiczną tylko poinformował o "nakazie" a następnie po południu na zebraniu ogólnym rodziców przedstawił propozycję zmiany zapisu w statucie, na co nam "szczęki z wrażenia opadły" :shock: no i myślałam, że padnę trupem kiedy usłyszałam, że to nakaz ministerstwa :shock: Wiem, że statut uchwala Rada szkoły, ale tego organu w tej placówce nie ma i jeśli trochę znam przepisy oświatowe, to w tym przypadku statut uchwala RP. Niestety ta RP jest albo tak zastraszona albo tak nieuświadomiona. Chciałam się upewnić czy istnieje jakieś odgórne-ministerialne wskazanie do obowiązku organizowania zielonych szkół bądź czy organ prowadzący może taki zapis narzucić?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zielona szkoła

Postautor: malgala » 2009-09-11, 17:48

Synapsa pisze:Chciałam się upewnić czy istnieje jakieś odgórne-ministerialne wskazanie do obowiązku organizowania zielonych szkół bądź czy organ prowadzący może taki zapis narzucić?

Nie ma i nikt nie może tego narzucić.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Zielona szkoła

Postautor: Jolly Roger » 2009-09-11, 19:17

jak nie pała to lagą.
L4 przed wyjazdem. Pokerowa twarz do ostatniego dnia. rada pedagogiczna pewnie przyklepnie propozycję. Ciekawe jakiej propozycji zastraszona rada by nie przyklepała? :roll:
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

synapsa
Posty: 226
Rejestracja: 2009-03-31, 22:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: Zielona szkoła

Postautor: synapsa » 2009-09-11, 19:26

Jolly Roger pisze:rada pedagogiczna pewnie przyklepnie propozycję.

no oczywiście, że przyklepała, bo dziś rada się odbyła. Nie byłam obecna ze względu na pracę w innej szkole. Jak dla mnie "świat się przekręca", jeszcze więcej takich numerów i ogłoszę ewakuację :)

antie
Posty: 353
Rejestracja: 2009-08-24, 21:16
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Zielona szkoła

Postautor: antie » 2009-09-11, 19:44

Synapsa pisze:no oczywiście, że przyklepała, bo dziś rada się odbyła. Nie byłam obecna ze względu na pracę w innej szkole. Jak dla mnie "świat się przekręca", jeszcze więcej takich numerów i ogłoszę ewakuację :)


No i czy nie jest tak, że my nauczyciele sami się prosimy, żeby nam dokładać? :twisted:


Wróć do „Prawo oświatowe”