Sierpniowe poprawki a koniec umowy

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

dafne
Posty: 1
Rejestracja: 2007-06-12, 09:27

Egzamin klasyfikacyjny a umowa, która wygasła

Postautor: dafne » 2007-06-12, 09:37

Witam.
Mam pytanie. W obecnej szkole mam umowę podpisaną do końca czerwca. Na sierpień mam zaplanowany egzamin klasyfikacyjny jednej z moich uczennic. I teraz nie wiem jak to prawnie wygląda. Skoro nie jestem już właściwie pracownikiem szkoły od czerwca, to czy jest moim obowiązkiem przeprowadzenie tego egzaminu. Jeśli jest, to czy za godziny egzaminacyjne będę miała zapłacone. Dodam jeszcze, że jestem w ciąży, co pewnie dodatkowo komplikuje sprawę.
Tak przy okazji zapytam też jak to jest z przedłużaniem umowy kobiecie ciężarnej w sytuacji, gdy zostaje rozwiązany kierunek w szkole, na którym wykłada.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

kasst111
Posty: 2
Rejestracja: 2010-03-01, 21:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Sierpniowe poprawki a koniec umowy

Postautor: kasst111 » 2010-07-02, 11:13

Witam! Pracowałam na umowę zastępstwo od marca do końca czerwca. Czy dyrektor ma prawo zażądać ode mnie udziału w sierpniowych egzaminach poprawkowych? Przecież moja umowa już się skończyła, nie podpiszą tez ze mną umowy w przyszłym roku i mam wrażenie, że nie mają zamiaru zapłacić mi za te sierpniowe poprawki. Dyrektor chce chyba, żebym zrobiła to "gratis". Wydaje mi się, że to niezgodne z przepisami, chyba że karta nauczyciela ma jakiś haczyk w tym przypadku.


Proszę o pomoc :)

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Sierpniowe poprawki a koniec umowy

Postautor: Jolly Roger » 2010-07-02, 11:37

nie znam się, ale to jakiś absurd byłby gdyby dyrektor chcial cię zaciągnąć do pracy gdy już umowa wygasła. Chcieć może chcieć, ale poproś go wtedy o podstawę prawną do tej zachcianki. Bardzo wątpię żeby znalazł.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

kasst111
Posty: 2
Rejestracja: 2010-03-01, 21:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Sierpniowe poprawki a koniec umowy

Postautor: kasst111 » 2010-07-02, 12:12

Dziękuję :) Tak właśnie myślałam.

Awatar użytkownika
Witold Telus
Posty: 616
Rejestracja: 2008-03-07, 17:53

Re: Sierpniowe poprawki a koniec umowy

Postautor: Witold Telus » 2010-07-03, 22:19

Dodam, że w sierpniu, nie będąc już pracownikiem szkoły nie masz już nawet prawa udziału w jakichkolwiek komisjach czy zebraniach.

mika1807
Posty: 15
Rejestracja: 2010-07-01, 10:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: pomorskie

Re: Sierpniowe poprawki a koniec umowy

Postautor: mika1807 » 2010-07-16, 20:14

Witam. Również miałam umowę od marca do czerwca i na sierpień mam zapowiedzianą poprawkę. Najprawdopodobniej od września dalej mam pracować w szkole, w której uczyłam, nie wiem jednak czy dalej będzie to umowa na czas zastępstwa czy też już umowa o pracę z rozpoczęciem stażu. Jak to wygląda w takiej sytuacji. Czy dostanę umowę od dnia, którego muszę przyjechać na egzamin lub Radę Pedagogiczną czy też mogę otrzymać umowę dopiero od 1 września i na egzamin i rady jeździć bez umowy?
Z ciekawości jeszcze zapytam czy była możliwość podpisania ze mną umowy do końca sierpnia zamiast do czerwca skoro zastępowałam nauczycielkę, która jest na urlopie macierzyńskim do listopada, a ja mam w sierpniu przyjeżdżać na poprawki i rady?
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odpowiedzi.

justyna605
Posty: 22
Rejestracja: 2010-06-14, 10:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Sierpniowe poprawki a koniec umowy

Postautor: justyna605 » 2010-07-17, 21:53

Umowę na zastępstwo podpisuje się do końca czerwca. W egzaminach poprawkowych nie powinnas brać udzialu - nie możesz przecież podpisać protokołu, bo nie pracujesz w tej szkole!
Spotkanie RP zazwyczaj odbywa się w sierpniu, ale nauczyciele rozpoczynający pracę od września powinni na niej być - w końcu wtedy organizuje się prace rownież dla nich. Nie wiem, czemu masz z tym problem...

mika1807
Posty: 15
Rejestracja: 2010-07-01, 10:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: pomorskie

Re: Sierpniowe poprawki a koniec umowy

Postautor: mika1807 » 2010-07-20, 09:39

Po prostu kto pyta nie błądzi :P Dopiero zaczynam pracę i nie muszę wszystkiego wiedzieć. Na poprawki jestem wpisana, mam wyznaczony termin i stąd też moje pytanie. Problemu żadnego nie widzę, ale zapytać warto, prawda? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

justyna605
Posty: 22
Rejestracja: 2010-06-14, 10:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Sierpniowe poprawki a koniec umowy

Postautor: justyna605 » 2010-07-20, 14:36

Zaczynalam tak samo - umowa do czerwca. Na poprawki przyszłam (choć tak jak pisałam wyzej mógłby być z tym problem, gdyby np uczeń nie zdał i chcial się odwolywać - ale to problem dyrekcji, przecież zna sytuację) , na konferencję też poszłam - to było oczywiste :D


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron