dodatek motywacyjny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

bubaska
Posty: 4
Rejestracja: 2008-08-05, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

cd

Postautor: bubaska » 2008-08-13, 20:53

Dzis bylam na przygotowywaniu umowy w szkole , jeszcze nie podpisalam. Zapytalam o regulamin przyznawania dodatkow mot. i uslyszalam od kadrowej , ze nie ma. Dyrekcja sie zajmuje przydzielaniem. Jak to jest nie wiem. Jeszcze nie zaczelam pracy, a juz skuteczne odechcialo mi sie.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: dodatek motywacyjny

Postautor: malgala » 2008-08-13, 21:31

Regulamin przyznawania dodatków motywacyjnych ustala organ prowadzący. Szkoła musi się do niego stosować. Kadrowa powiedziała prawdę. szkoła odrębnego regulaminu mieć nie może. A dodatek faktycznie przydziela dyrektor i trudno od niego wymagać, aby dodatek motywacyjny przyznał osobie, która dopiero pracę rozpoczyna.
Jest to pewna forma premiowania zaangażowania w pracy.

niebo77
Posty: 126
Rejestracja: 2008-03-21, 10:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: dodatek motywacyjny

Postautor: niebo77 » 2008-08-14, 10:33

U mnie dodatek przyznawany jest co semestr. Dyrektor wraz z vice ustalają ile procent dodatku dostanie każdy nauczyciel. Młodzi lub rozpoczynający pracę zwykle dostają po roku pracy.
Co do równości...Kilka lat temu procenty były podobne, teraz wiem, że przyznawane są za zaangażowanie w życie szkoły...

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: dodatek motywacyjny

Postautor: Basiek70 » 2008-08-19, 20:16

u nas można dostać ten dodatek dopiero po pół roku pracy i to w dość małym wymiarze, dopiero po roku pełny; zasada jest taka, ze jest kwota bazowa "dla każdego (i po pół roku połowa tej kwoty) plus pula za szczególny wkład pracy - nie narzekamy, sprawiedliwie jest
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

fajnyprofesor
Posty: 69
Rejestracja: 2008-10-28, 17:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Dodatek motywacyjny

Postautor: fajnyprofesor » 2009-03-03, 10:03

Jakie czynniki bierze się pod uwagę przy przyznawaniu dodatku motywacyjnego ? Jaka może byc jego maksymalna wysokość? Czy kwote przeznaczona na dodatek dyrektor musi w danym semetrze rozdysponować do końca, czy może zostawić jakieś "Oszczędności"?

grabrysia
Posty: 8
Rejestracja: 2008-11-30, 21:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: dodatek motywacyjny

Postautor: grabrysia » 2009-03-03, 10:49

Ja mam tego typu kłopot. Jestem nauczycielem stażystą- pracuję w przedszkolu już drugi rok, w tym dopiero rozpoczęłam staż. Miałam ostatnio dodatek 480zł- pracuję w przedszkolu państwowym, w centrum Warszawy. Jednak zostałam pokrzywdzona, odebrano mi 50zł z motywacji. Tłumaczeniem był fakt, ze nauczyciel stażysta nie może mieć tak dużej motywacji, która jest niewiele mniejsza od tej, którą odstaje kontraktowy czy mianowany. Ale ja się dowiedziałam z różnych źródeł, że dyrektor nie ma obowiązku dać kontraktowemu, który np. leży odłogiem więcej tylko dlatego, żę nim jest, a stażyście mniej, bo jest stażystą. Motywacja jest uzależniona- powinna być od tego jaki wkład pracy wkłada w życie i funkcjonowanie przedszkola dany nauczyciel. A nie powinno to być podyktowane "widzi mi się" dyrekcji, choć to ona rozdziela motywację. Na każdego nauczyciela podobno przypada jakaś pula, kt,óra nie musi być koniecznie od razu wykorzystana.

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: dodatek motywacyjny

Postautor: Andulencja » 2009-03-03, 17:10

grabrysia pisze:Miałam ostatnio dodatek 480zł
to się nazywa motywacja :)
Ja dostaję 70 złotych brutto :?

grabrysia
Posty: 8
Rejestracja: 2008-11-30, 21:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: dodatek motywacyjny

Postautor: grabrysia » 2009-03-03, 17:20

tak, to fakt, to jest motywacja.A swoją drogę to czemu to tak jest zróżnicowane, jedna z moich koleżanka dostała 2,50zł!!! bo to był jakiś tam 0,2 % jej pensji czy coś w tym stylu.

Awatar użytkownika
Mika71
Posty: 53
Rejestracja: 2009-02-21, 19:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: dodatek motywacyjny

Postautor: Mika71 » 2009-03-03, 21:41

Za dodatkiem motywacyjnym zawsze idą emocje (i to te negatywne). :evil: Jest to dodatek, którego wysokość uzależniona jest od dyrektora. To on dysponuje "pulą" pieniędzy i przyznaje wg ustalonych w placówce kryteriów. Winno być tak, że nauczyciele zostają poinformowani o wysokości motywacyjnego na radzie pedagogicznej, ale jak jest doskonale wiemy. Każda zmiana wysokości kwoty powinna być podana do wiadomości nauczyciela na piśmie. Ja w tym semestrze wypełniałam tzw. arkusz aktywności zawodowej nauczyciela i na podstawie tego czy dobrze go wypełniłam zostanę "zmotywowana". A jak u Was szanowni Koledzy i szanowne Koleżanki się to odbywa??????????????? :?

grabrysia
Posty: 8
Rejestracja: 2008-11-30, 21:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: dodatek motywacyjny

Postautor: grabrysia » 2009-03-03, 22:27

A u mnie się to odbywa tak, że ja wiem ile dostanę jak zerknę na pasek albo na konto w banku :) powinny być pisma i były przez jakiś rok, teraz chyba im szkoda papieru na nas biednych nauczycieli. Choler, nie dość, że się ciężko pracuje w huku i ze stadem średnio wychowanych dzieci, znosi si fochy rodziców i dyrekcji to jeszcze psie pieniądze. Mi z pensji stażysty bez magistra jeszcze po opłceniu czynszu (600zł- mieszkanie własnościowe)zostaje z 500zł z czego trzeba jeszcze czaem jakaś wodę zapłacić. I weź bądź zmotywowany, jak Ci jeszcze coś obetną...

fajnyprofesor
Posty: 69
Rejestracja: 2008-10-28, 17:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: dodatek motywacyjny

Postautor: fajnyprofesor » 2009-03-04, 08:11

U nas od dwóch lat dyrekcja również stosuje arkusze "samooceny" oraz arkusze oceny koleżanek, wypełnienie tych drugich polega na postawieniu plusów(od 1-3) i minusów przy nazwisku koleżanek. Kwestionariusze te są anonimowe. Dyrekcja tłumaczy się, że są one pomocne w przydzieleniu dodatku, ale tak naprawdę jest to taki "pic na wodę", ponieważ juz w tym samym dniu dostajemy paski z mtywacyjnym, a nie wierzę, że w ciągu godziny, dwóch ona to wszystko przelicza, rozlicza itd. Najwięcej dostają ci, którzy siedzą u dyrekcji, chodzą z byle problemem do niej, chwalą się swoimi nawet drobnymi osiągnięciami, a ci którzy zajmują sie rzeczywiście pracą, nie mają czasu na spędzanie połowy dnia w gabinecie-dostają po uszach (tzn symboliczne podwyzki).

Awatar użytkownika
Mika71
Posty: 53
Rejestracja: 2009-02-21, 19:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: dodatek motywacyjny

Postautor: Mika71 » 2009-03-04, 12:03

No to witam w klubie niedocenianych, nie biegających do dyrektora "z byle czym" nauczycieli!!! Może wspólnie wymyślimy jakieś MĄDRE zasady przyznawania dodatków motywacyjnych? I będziemy je forsować na radach pedagogicznych u siebie w placówkach??? To co się do tej pory wyprawia z tymi dodatkami i nagrodami dyrektora jest (przynajmniej u mnie) czystą farsą! Szkoda, że nie mamy wpływu na decyzję dyrektora :cry: A może by tak kto inny przyznawał nam te dodatki??? :D

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: dodatek motywacyjny

Postautor: Andulencja » 2009-03-04, 16:44

U nas na radzie zostaliśmy podzieleni na 4 grupy, pula pieniędzy podzielona na liczbę osób w grupie i teraz co 3 miesiące ktoś inny ma dodatek. I nie ważne, czy ktoś się stara, czy nic nie robi.

Awatar użytkownika
Mika71
Posty: 53
Rejestracja: 2009-02-21, 19:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: dodatek motywacyjny

Postautor: Mika71 » 2009-03-04, 20:55

Uważam, że to nie jest sprawiedliwe i ,że należy to zmienić.

grabrysia
Posty: 8
Rejestracja: 2008-11-30, 21:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: dodatek motywacyjny

Postautor: grabrysia » 2009-03-04, 21:18

a czy w pracy państwowej jest coś sprawiedliwego? zawsze jest coś nie tak. Ale też uważam, że powinnyście to przedyskutować..


Wróć do „Prawo oświatowe”