dodatek motywacyjny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

fruzia
Posty: 216
Rejestracja: 2007-12-14, 22:29

Re: dodatek motywacyjny

Postautor: fruzia » 2008-01-19, 20:07

U mnie w szkole dodatek dostaje się najczęściej po znajomości -im bliższa znajomośc tym większy dodatek.
Ja mam zero chociaż pracuję na pełnych obrotach, dyrekcja zawsze może na mnie liczyc. Póki co nie jestem doceniona chociaż w szkole pracuję 7 rok.

belfrownia-belfer
Posty: 1
Rejestracja: 2008-02-22, 21:21

Re: dodatek motywacyjny

Postautor: belfrownia-belfer » 2008-02-22, 21:26

Witam szanownych belfrów,

w mojej szkole od 3 lat nie dostajemy dodatków motywacyjnych. Wiem, że w tym roku starostwo (organ prowadzący) ustalił regulamin przyznawania dodatków. Czy był on wcześniej - nie wiem. Dyrektor mętnie tłumaczy się, że dodatku nie ma z winy starostwa. Czy istnieje możliwość nie przyznawania w ogóle dodatku motywacyjnego? W jaki sposób dochodzić swoich praw?

oki70
Posty: 11
Rejestracja: 2008-06-15, 20:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

dodatek motywacyjny

Postautor: oki70 » 2008-06-18, 15:49

chciałabym się dowiedzieć, kto ustala wysokość dodatku motywacyjnego dla dyrektora szkoły? sam sobie ustala czy ktoś wyżej nad nim?
Rozumiem, że wicedyrektorowi i pozostałym nauczycielom to wlaśnie dyrektor ustala.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: dodatek motywacyjny

Postautor: edzia » 2008-06-18, 16:01

wydaje mi się że dyrektor nie ma dodatku motywacyjnego, tylko funkcyjny - ustala OP. Ale mogę się mylić.

oki70
Posty: 11
Rejestracja: 2008-06-15, 20:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: dodatek motywacyjny

Postautor: oki70 » 2008-06-18, 17:01

nie wiem jak jest zgodnie z przepisami, ale wiem, że nasz dyrektor ma i dodatek funkcyjny i dodatek motywacyjny.

otaka
Posty: 149
Rejestracja: 2008-01-23, 12:32

Re: dodatek motywacyjny

Postautor: otaka » 2008-06-18, 17:47

Wysokość dodatku funkcyjnego i motywacyjnego dla dyrektora ustala organ prowadzący placówkę.
otaka

sisimon17
Posty: 4
Rejestracja: 2008-06-25, 08:59
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: dodatek motywacyjny

Postautor: sisimon17 » 2008-06-26, 11:52

Może się przyłączę do dyskusji ... co do dodatku motywacyjnego ... dodatek ten przyznawany jest na okres 3 m-cy. Czyli co 3 m-ce dyrektor pisze polecenie komu ile procent. Może go zmieniać i nie musi. Co 3 m-ce w moim zakładzie nauczyciele dostaję pismo o przyznaniu dodatku motywacyjnego.
1 okres - od IX,X,XI
2 okres - od XII,I,II
Czyli z dniem 28.02. kończy się okres na który został przyznany motywacyjny. Jeżeli dyrektor wie że nauczyciel będzie na dłuższym chorobowym więc przyznaje innej osobie ten dodatek (i to jest logiczne). Dodatek ten nie wchodzi w tym momencie do podstawy zasiłku chorobowego i zasiłku macierzyńskiego (gdyż jest on terminowy). Podobnie jest z dodatkiem za wychowawstwo. Z tym że jest on przyznawany na okres roku szkolnego. Więc, nauczyciel który jest na chorobowym przez np. cały miesiąc ma ten dodatek na liście potrącany ale jest on w podstawie do zasiłku. Gdyby chorobowe się przedłużyło po 1 września, zasiłek z ZUS należy przeliczyć ponownie (obniżyć, wyrzucając z podstawy dod.za wychowawstwo) który był przyznany do 31.08. Dodatek ten można przekazać innemu nauczycielowi który pełni za tą osobę zastępstwo.

Inaczej się ma sprawa z naliczeniem wynagrodzenia za czas choroby. To już jest dość skomplikowane z tego względu że nauczycielom wypłaca się wynagrodzenie z góry (ciekawe co za *** wpadł na taki pomysł wynagradzania ?). Może najkrócej jak potrafię ... prosty przykład .... 1 września wypłacam wynagrodzenie z góry za wrzesień (2.000 zł) , 2 września pracownik przynosi zwolnienie do końca m-ca ... , więc w październiku ponownie płacę wynagrodzenie za czas choroby za miesiąc wrzesień (od 2 do 30 września). W tym momencie zapłaciłem 2x za ten sam okres ... Jeżeli pracownik (nie daj Boże) nagle rezygnuje z pracy np. 2 października to musi mi wrócić całe pobory za wrzesień które były nadpłacone, gdyż dostał wynagrodzenie we wrześniu za 30 dni i wynagrodzenie chorobowe za ten sam okres w październiku .... (i jak to zrobić ? po prostu *** jest ta KN) - już takie przypadki miałem, gdyby pracownik pracował dalej to problemu nie ma (chorobowe tylko rozlicza się z m-cznym opóźnieniem). Co do liczenia wynag. "krasnoludka" to sie nie wypowiadam bo nie mam dokumentacji. Lecz wg. mnie w marcu by sie należało wypłacić wynagrodzenie za m-c luty od 12.02. i reszta dni marca gdyż w X było nadpłaconych 20 dni z tytułu wypłaty zasiłku.

Pozdrawiam

bubaska
Posty: 4
Rejestracja: 2008-08-05, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Dodatek motywacyjny - czy w każdej szkole inaczej?

Postautor: bubaska » 2008-08-05, 19:04

Witam,

Mam pytanie odnośnie zasad przyznawania, dzielenie itp.W mojej poprzedniej pracy każdy otrzymywał tyle samo (przedszkole). Czy w przypadku zmiany na szkołę otrzymuje się od początku roku szkolnego dodatek, czy po jakimś czasie. Chciałabym się dowiedzieć czy zależy to od rozporządzeń gminy, czy dyrektora i rady?
Jeszcze jedno-czy nauczyciel stażysta tez otrzymuje takowy dodatek?

pozdrawiam

Agnieszka

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: dodatek motywacyjny

Postautor: renati23 » 2008-08-05, 19:35

bubaska pisze:Chciałabym się dowiedzieć czy zależy to od rozporządzeń gminy, czy dyrektora i rady?

od dyrektora
bubaska pisze:Czy w przypadku zmiany na szkołę otrzymuje się od początku roku szkolnego dodatek, czy po jakimś czasie.

po jakimś czasie - bo dyrektor przyznaje ci go za twoją pracę
Jeszcze jedno-czy nauczyciel stażysta tez otrzymuje takowy dodatek?

tego nie wiem

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: dodatek motywacyjny

Postautor: chiczi » 2008-08-05, 20:08

bubaska pisze:Jeszcze jedno-czy nauczyciel stażysta tez otrzymuje takowy dodatek?


Ja otrzymałam w drugim semestrze :)

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: dodatek motywacyjny

Postautor: motylek8 » 2008-08-05, 20:12

Ja otrzymałam już w pierwszym semestrze - oczywiście nie we wrześniu no i nie był on za wysoki, ale zawsze coś :)

bubaska
Posty: 4
Rejestracja: 2008-08-05, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Dzięki za informacje

Postautor: bubaska » 2008-08-05, 20:40

Tak jak podejrzewałam. Różnie może być .Napiszę jak to będzie w moim przypadku. Myslę, ze w momencie podpisywania umowy wszystkiego się dowiem.

pozdrawiam

elabelfera
Posty: 34
Rejestracja: 2008-06-01, 22:57
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: lubelskie

Re: dodatek motywacyjny

Postautor: elabelfera » 2008-08-05, 20:44

najlepiej zapoznaj się z regulaminem przyznawania dodatków motywacyjnych w swojej placowce

Anita@
Posty: 122
Rejestracja: 2008-04-12, 23:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: dodatek motywacyjny

Postautor: Anita@ » 2008-08-05, 21:15

A ile wynosi taki dodatek motywacyjny?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: dodatek motywacyjny

Postautor: malgala » 2008-08-05, 21:53

To zależy od regulaminu wynagradzania nauczycieli ustalonego przez organ prowadzący i od tego, w jakiej wysokości przyzna dodatek dyrektor.


Wróć do „Prawo oświatowe”