Dofinansowanie dokształcania

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Roxi
Posty: 232
Rejestracja: 2007-10-13, 18:34

Re: Dofinansowanie dokształcania

Postautor: Roxi » 2011-08-02, 20:33

Jak najbardziej można się starać o dofinansowanie studiów IIgo stopnia.Wiem to coprawda nie na swoim przykładzie,ale moja koleżanka z licencjatem dostała pracę germanistki,a szkoła, w której ową pracę podjęła,sfinansowała jej 60% opłat za mgra.Z tym,że po 2óch latach zwolniła się ze szkoły i od tej pory dyrekcja już nikomu nie finansuje;D

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Dofinansowanie dokształcania

Postautor: renati23 » 2011-08-02, 21:20

w każdej szkole dofinansowanie wygląda inaczej
Organ prowadzący w drodze uchwały ustala wysokość i zasady przyznawania dofinansowania. Następnie zespół ds dofinansowania dokształcania ( składający się z nauczycieli danej placówki) spotyka się i na podstawie złożonych podań przyznaje dofinansowanie - dyrektor to zatwierdza

Awatar użytkownika
arsandra
Posty: 226
Rejestracja: 2010-08-19, 09:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dofinansowanie dokształcania

Postautor: arsandra » 2011-08-02, 22:18

U nas - coś mi się kiedyś obiło o uszy - piszę się podanie do Pani Dyrektor i ona podejmuje decyzję. To było odnośnie studiów podyplomowych. Natomiast muszę się dowiedzieć, jak wygląda sprawa ze studiami II stopnia.
„Większość nauczycieli traci czas na zadawanie pytań, które mają ujawnić to, czego uczeń nie umie, podczas gdy nauczyciel z prawdziwego zdarzenia stara się za pomocą pytań ujawnić to, co uczeń umie lub czego jest zdolny się nauczyć”. Albert Einstein

olluska
Posty: 18
Rejestracja: 2010-08-24, 18:10
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

kurs językowy - dofinansowanie

Postautor: olluska » 2011-08-07, 11:26

Od września chciałabym zapisać się na kurs j. angielskiego. Czy jest szansa, że dostanę z mojej szkoły dofinansowanie na taki kurs?

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Dofinansowanie dokształcania

Postautor: renati23 » 2011-08-10, 13:06

arsandra pisze:piszę się podanie do Pani Dyrektor i ona podejmuje decyzję.

Zgadza się piszesz podanie ona na nim pisze komentarz - np że wyraża zgodę na takie dokształcanie , że jest to zgodne z potrzebami szkoły. Ale decyzję o tym ile ci przyznać kasy podejmuje zespół ds dofinansowania dokształcania. Mają oni pewne pole manewru. A potem pani dyrektor podpisuje.

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Dofinansowanie dokształcania

Postautor: renati23 » 2011-08-11, 16:33

asiapp89 pisze:żeby mógł złożyć wniosek do kuratorium?

jaki wniosek do kuratorium????? oni nie mają nic do pieniędzy w szkole
asiapp89 pisze:umowę podpiszę dopiero pod koniec sierpnia;

Przecież studia podyplomowe zaczynają się dopiero w październiku.
Kroki jakie należałoby podjąć aby starać się o dofinansowanie to:
1) poszukać interesującej oferty studiów (sprawdzić wszystkie aspekty formalne)
2) sprawdzić cenę
3) udać się do pani dyrektor i porozmawiać na temat korzyści dla szkoły w związku z zdobyciem przez ciebie np. dodatkowych kwalifikacji, poszerzenia wiedzy, itp. oraz o możliwości starania się o dofinansowanie
4) po otrzymaniu ustnej zgody i zapytać w sekretariacie czy macie jakiś standardowy druk podania o dofinansowanie (my mamy)
5) zapisać się na studia
- wziąć zaświadczenie z uczelni że jesteś studentem
- zapłacić za studia
6) złożyć do dyrekcji podanie o dofinansowanie (do podania dołączyć zaświadczenie o podjęciu studiów i potwierdzenie zapłaty)
7) dyrektorka powinna na podaniu złożyć swoją adnotację
a potem to różnie w szkołach bywa - w jednych odbieramy dokumenty od dyrekcji i składamy do sekretariatu a sekretarka przekazuje do zespołu zajmującymi się tymi sprawami - w innym przypadku dyrekcja przekazuje do przewodniczącego zespołu

Awatar użytkownika
arsandra
Posty: 226
Rejestracja: 2010-08-19, 09:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dofinansowanie dokształcania

Postautor: arsandra » 2011-08-11, 22:56

i ja dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. :)
„Większość nauczycieli traci czas na zadawanie pytań, które mają ujawnić to, czego uczeń nie umie, podczas gdy nauczyciel z prawdziwego zdarzenia stara się za pomocą pytań ujawnić to, co uczeń umie lub czego jest zdolny się nauczyć”. Albert Einstein

45minut-wiola
Posty: 99
Rejestracja: 2007-11-07, 18:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dofinansowanie dokształcania

Postautor: 45minut-wiola » 2011-08-11, 23:19

Tylko jeszcze trzeba zaznaczyć ,że koszty są najczęściej zwracane dopiero po skończeniu dokształcania

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Dofinansowanie dokształcania

Postautor: renati23 » 2011-08-12, 13:20

45minut-wiola pisze:Tylko jeszcze trzeba zaznaczyć ,że koszty są najczęściej zwracane dopiero po skończeniu dokształcania

pierwsze słyszę :shock: w szkołach w mojej okolicy dostaje się właściwie na bieżąco.
Dodam tylko:
1) w związku że jest to dofinansowanie - rzadko dają całą kwotę: wynika to z uchwały organu prowadzącego szkołę ( najczęściej 50% kwoty ale do jakiegoś pułapu np.1500 zł)
2) często zapisane jest w regulaminie że jak odejdziesz ze szkoły np w okresie 5 lat po otrzymaniu dofinansowania to zwracasz pieniądze

45minut-wiola
Posty: 99
Rejestracja: 2007-11-07, 18:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dofinansowanie dokształcania

Postautor: 45minut-wiola » 2011-08-12, 15:17

W moich okolicach- tak jak napisałam wyżej

Pearl
Posty: 68
Rejestracja: 2010-09-05, 21:11
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Dofinansowanie dokształcania

Postautor: Pearl » 2011-08-31, 16:18

Moi drodzy, właściwie to nie wiedziałam gdzie ten wątek umieścić ale może ktoś znajdzie się i będzie w stanie mi odpowiedzieć na to pytanie: ile wynosi dofinansowanie (procentowo) studiów magisterskich, które dyrekcja może przyznać nauczycielowi?

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Dofinansowanie dokształcania

Postautor: koma » 2011-08-31, 18:46

Pearl pisze:ile wynosi dofinansowanie (procentowo) studiów magisterskich, które dyrekcja może przyznać nauczycielowi?

Nie ma czegoś takiego, jak procentowy obowiązek dofinansowania studiów.
Studia to Twoja sprawa - komuna się skończyła;)

Jak dyrektor dostanie na ten cel jakieś pieniądze, to Ci coś da - jak nie dostanie, to ty tez nie dostaniesz.

Pearl
Posty: 68
Rejestracja: 2010-09-05, 21:11
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Dofinansowanie dokształcania

Postautor: Pearl » 2011-08-31, 20:53

Pytam bo nie wzięło mi się to z powietrza. Moja znajoma księgowa szkolna mówiła mi o 40-50% a kolega po fachu 30-80%. Oboje jednakże pracują w innym województwie niż ja. A jakieś pieniądze to na pewno będą bo sama moja p. dyr mi mówiła, że mam się starać o dofinansowanie.

Awatar użytkownika
Roxi
Posty: 232
Rejestracja: 2007-10-13, 18:34

Re: Dofinansowanie dokształcania

Postautor: Roxi » 2011-08-31, 21:04

Pearl pisze:Pytam bo nie wzięło mi się to z powietrza. Moja znajoma księgowa szkolna mówiła mi o 40-50% a kolega po fachu 30-80%. Oboje jednakże pracują w innym województwie niż ja. A jakieś pieniądze to na pewno będą bo sama moja p. dyr mi mówiła, że mam się starać o dofinansowanie.


Pytać dyrektora zawsze możesz. Moja znajoma jakieś 4 lata temu dostała dofinansowanie do magistra rzędu 60%, także naprawdę warto się starać.

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Dofinansowanie dokształcania

Postautor: renati23 » 2011-08-31, 22:31

Pearl pisze:Moi drodzy, właściwie to nie wiedziałam gdzie ten wątek umieścić ale może ktoś znajdzie się i będzie w stanie mi odpowiedzieć na to pytanie: ile wynosi dofinansowanie (procentowo) studiów magisterskich, które dyrekcja może przyznać nauczycielowi?

W każdej szkole wygląda to inaczej bo regulują to organy prowadzące szkołę. Musisz zapytać komisję( zespół) ds. dofinansowania dokształcania nauczycieli w Twojej szkole
P.S. posty przeniosłam do odpowiedniego wątku


Wróć do „Prawo oświatowe”