Zatrudnienie na podstawie mianowania

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Monika Kawka
Posty: 33
Rejestracja: 2008-01-06, 14:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Zatrudnienie na podstawie mianowania

Postautor: Monika Kawka » 2012-03-22, 13:24

dzięki

Awatar użytkownika
dora8201
Posty: 129
Rejestracja: 2012-07-25, 13:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Zatrudnienie na podstawie mianowania

Postautor: dora8201 » 2012-07-27, 18:09

kurcze ja się już pogubiłam - przepraszam, że taki off top ale może ktoś mi wyjaśni o co chodzi z tym nauczycielem mianowanym a nauczycielem zatrudnionym na podstawie mianowania? myślałam, że to jest jednoznaczne - w sensie zdałam egzamin i zmienia się mój stosunek z umowy o pracę (jaką miałam jako kontraktowy) na zatrudnienie poprzez mianowanie no ale z tego co widzę, że nie do końca tak jest??

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3020
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Zatrudnienie na podstawie mianowania

Postautor: iluka » 2012-07-27, 18:38

Spokojnie. Wrzucisz do akt osobowych swój akt mianowania a dyrekcja ci da zmianę umowy o pracę - na podstawie mianowania, np.
(pieczęć pracodawcy) miejscowość, data ……………………………..…………….. (REGON-EKD) Pan/Pani* ......................................................... ………………………………………… ………………………………………… AKT MIANOWANIA NA STANOWISKO NAUCZYCIELA Na podstawie art. 10 ust 5/5a* w związku z art. 11 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2006 r. Nr 97, poz. 674 ze zm.) zgodnie z posiadanym przez Pana/Panią stopniem awansu zawodowego nauczyciela ……………………………….… nadanego aktem z dnia …………………… wydanego przez …………………………………………………………………….. mianuję Pana/Panią* z dniem …………………………. na stanowisko …………………………………. w ……………………………………………………………..…………..………. w ……………………. . (nazwa szkoły lub placówki) Uprawnienia i obowiązki Pana/Pani* wynikające ze stosunku pracy, w tym również wymiar wynagrodzenia, określają przepisy powołanej na wstępie ustawy oraz przepisy wykonawcze do niej, a w zakresie nieuregulowanym tymi przepisami – postanowienia Kodeksu Pracy. Przysługiwać Panu/Pani* będzie wynagrodzenie zasadnicze w wysokości uzależnionej od poziomu wykształcenia i stopnia awansu, a ponadto dodatki, wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe i dodatkowo odpłatne zajęcia – w zależności od pełnionej funkcji, stanowiska, przydziału zajęć, warunków i wyników pracy oraz kwalifikacji specjalistycznych. Mianowanie wygasa zgodnie z art.16 ustawy Karta Nauczyciela, jeżeli w dniu ……………………… nie przystąpi Pan/Pani do pracy i w ciągu 7 dni od tej daty nie usprawiedliwi swojego nieprzystąpienia do pracy. Data podjęcia obowiązków nauczyciela zatrudnionego na podstawie mianowania …………………….………………………….. Dyrektor ………………………….………. (podpis i pieczęć imienna)

I po sprawie :D
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Yoka
Posty: 1031
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Zatrudnienie na podstawie mianowania

Postautor: Yoka » 2012-07-27, 19:54

a ja takiego cudu nie dostałam tylko mini info, że umowa przekształca się w umowę o pracę na podstawie mianowania.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3020
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Zatrudnienie na podstawie mianowania

Postautor: iluka » 2012-07-27, 20:00

No przekształca się właśnie na podst. odpowiednich paragrafów PISEMNĄ DECYZJĄ DYREKTORA. Ale co zawiera twoje mini info? nOWE WARUNKI PŁACY I STOSUNEK PRACY?
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Yoka
Posty: 1031
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Zatrudnienie na podstawie mianowania

Postautor: Yoka » 2012-07-27, 20:03

no to co napisałam, że w związku ze zdaniem egzaminu na mianowanego umowa przekształca się w umowę na podstawie mianowania z dniem...I koniec.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3020
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Zatrudnienie na podstawie mianowania

Postautor: iluka » 2012-07-27, 20:06

No to troszkę za mało jak na mój gust. A nowa stawka zaszeregowania od dnia.... ? Może się czepiam, ale życie mnie tego nauczyło :(
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4463
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Zatrudnienie na podstawie mianowania

Postautor: linczerka » 2012-07-27, 20:08

Yoka pisze:ja takiego cudu nie dostałam tylko mini info

Yoka pisze:w związku ze zdaniem egzaminu na mianowanego umowa przekształca się w umowę na podstawie mianowania z dniem

Sama umowa przekształca się? a na jakiej podstawie dostajesz wynagrodzenie? Też na mini info? A jak się dyrektor zmieni, to co wtedy zrobisz? Naprawdę nie masz takiej umowy???
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Yoka
Posty: 1031
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Zatrudnienie na podstawie mianowania

Postautor: Yoka » 2012-07-27, 20:09

a to na oddzielnym piśmie:))

A o to "przekształcenie" to jeszcze musiałam ubiegać się pisemnie tzn, napisać prośbę o to, "bo tak jest ładniej" - to słowa kadrowej, więc jak widzisz, co szkoła to inne dziwy i wariacje. I mimo, że w KN stoi jak wół, że to psi obowiązek syrekcji przekształcić umowę, jak kontynuujesz zatrudnienie, to jak widać powyżej, KN sobie, a dyrektorzy sobie.

Yoka
Posty: 1031
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Zatrudnienie na podstawie mianowania

Postautor: Yoka » 2012-07-27, 20:11

linczerka pisze:
Yoka pisze:ja takiego cudu nie dostałam tylko mini info

Yoka pisze:w związku ze zdaniem egzaminu na mianowanego umowa przekształca się w umowę na podstawie mianowania z dniem

Sama umowa przekształca się? a na jakiej podstawie dostajesz wynagrodzenie? Też na mini info? A jak się dyrektor zmieni, to co wtedy zrobisz? Naprawdę nie masz takiej umowy???


nie mam, i pierwsze słyszę o tym, że takie cudo istnieje, a mianowana jestem już parę lat. A dyrekcja się właśnie zmieniła, tylko, że ja w tej chwili nie pracuję - mam wolne. A wy wszyscy takie coś macie?

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4463
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Zatrudnienie na podstawie mianowania

Postautor: linczerka » 2012-07-27, 20:18

Ja mam. Nie zabiegałam specjalnie, dano mi odgórnie, podpisałam na kilku egzemplarzach (do akt, do kadr, dla siebie).
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3020
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Zatrudnienie na podstawie mianowania

Postautor: iluka » 2012-07-27, 20:27

Ja miałam zaufanie do dyrekcji i kadrowej, do czasu. Myślałam, że jak to z mocy prawa się dzieje, to nie muszę im patrzeć na ręce. Nic bardziej mylnego. :evil:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4463
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Zatrudnienie na podstawie mianowania

Postautor: linczerka » 2012-07-27, 20:34

Podstawa prawna:
Ustawa z 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (tekst jedn.: DzU 2006 nr 97, poz. 674 ze zm.).
Ale tu wyczytałam, że takie pisemko jest tylko potwierdzeniem. http://www.oswiata.abc.com.pl/czytaj/-/ ... mianowania

http://www.kadrydlaoswiaty.pl/wyzszy-st ... 4/138/View
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Yoka
Posty: 1031
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Zatrudnienie na podstawie mianowania

Postautor: Yoka » 2012-07-28, 21:17

ja też nie ufam.

A więc tekst z linka pierwszego mam, ale nie w całości i nieco zmodyfikowany:

zamiast "informuję," - ja mam "potwierdzam"

"że w związku z wystąpieniem wszystkich przesłanek zatrudnienia na podstawie mianowania art. 10 ust. 5 ww. ustawy oraz uzyskaniem stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego w dniu..., stosunek pracy z dnia ... nawiązany na podstawie umowy o pracę,"

a tego powyższego fragmentu nie mam. A końcówkę mam.



czy powinnam się martwić?

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4463
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Zatrudnienie na podstawie mianowania

Postautor: linczerka » 2012-07-29, 11:23

Yoka pisze:czy powinnam się martwić?

Nie wiem :roll:
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron