Wyrównania i trzynastki

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wyrównania i trzynastki

Postautor: malgala » 2011-01-28, 16:45

anielska pisze: jeżeli w grudniu nie zdążyłam złożyć kartki z nadgodzinami, to czy te pieniądze w styczniu otrzymam, czy nie?

Pieniążki za godziny ponadwymiarowe nie przepadną, co najwyżej otrzymasz je później.

anielska
Posty: 6
Rejestracja: 2009-10-27, 22:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Wyrównania i trzynastki

Postautor: anielska » 2011-01-29, 11:02

też tak myślałam. A pytałam dlatego, że księgowa wraz z dyrektorką zrobiła za to wielką aferę. Faktem jest, że nie złożyłam papierka do 20 grudnia. Moja wina - nie zauważyłam ogłoszenia na tablicy ogłoszeń, że do 20 grudnia trzeba złożyć. Poszłam 21 grudnia. Księgowa wykrzyczała mi, że za późno i tych pieniędzy wogóle nie dostanę, bo koniec roku i budżet zamknięty. Dyrektorka też powoływała się na przepisy (ale nie wiem jakie, bo ich nie wymieniła). Z łaski dyrektor mi w styczniu dał pieniądze, ale powiedział, że jak będzie inspekcja, to za to zapłacą karę.

A więc mam się kajać w prochu, całować dyrekcję po nogach, że taka dobra i łaskawa.
Czy bez złośliwości to nie można żyć?...

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Wyrównania i trzynastki

Postautor: vuem » 2011-01-29, 16:03

Zdarzało mi się nie złożyć tego papierka w terminie, ale w najgorszym wypadku słyszałem jedynie, że "wypłaty są już zrobione", więc doliczą w następnej.
A tak w ogóle, to jakiś powszechny przepis o konieczności składania oświadczenia z wykazem godzin ponadwymiarowych, czy niektóre szkoły/OP sobie taką procedurę narzuciły?

Panią księgową to zapytaj czy gdy zdarzy jej się przelać kwotę wyższą od należnej pokornie uzupełni brak w kasie, bo "Twój budżet będzie już zamknięty", czy potrąci Ci z kolejnego wynagrodzenia. :wink:

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Wyrównania i trzynastki

Postautor: Basiek70 » 2011-01-29, 18:52

nie wypełniamy żadnych kart nadgodzin, dyrekcja to robi za nas, na podstawie posiadanych list zastępstw, więc sobie co najwyżej na pasku sprawdzamy czy ilość się zgadza
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

Awatar użytkownika
annuszka
Posty: 54
Rejestracja: 2010-08-20, 20:29
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wyrównania i trzynastki

Postautor: annuszka » 2011-01-30, 15:51

A jak ma się sytuacja z wyrównaniem wynagrodzenia z poprzedniego miejsca pracy? Tzn jeśli pracowałam przez kilka miesięcy w jednej szkole, zmieniłam pracę i od września pracuję w innej. Czy wyrównanie teoretycznie powinnam dostać z obu, czy tylko z tej, w której jestem zatrudniona obecnie?
Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było.

hanamat
Posty: 270
Rejestracja: 2008-03-29, 18:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Wyrównania i trzynastki

Postautor: hanamat » 2011-01-30, 16:53

Do sierpnia z poprzedniej placówki, o ile gmina nie wyrobiła średniej i od wrzesnia z obecnej.

Awatar użytkownika
annuszka
Posty: 54
Rejestracja: 2010-08-20, 20:29
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wyrównania i trzynastki

Postautor: annuszka » 2011-01-30, 17:39

A nie jest wymagane dalsze zatrudnienie (np. do konca roku)?
Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było.

jarko
Posty: 219
Rejestracja: 2010-09-18, 22:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Historia
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Wyrównania i trzynastki

Postautor: jarko » 2011-01-30, 22:57

Własnie dostałem wyrównanie całkiem spore ponad 1500, trzynastki chyba pod koniec lutego, termin jest do końca marca
A co do planu lekcji. Nie może być inaczej jak obowiązek dyrektora. A że zleca komuś to już jego rzecz w jaki sposob przekona chętnego.
Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

aaasia
Posty: 17
Rejestracja: 2010-09-04, 12:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wyrównania i trzynastki

Postautor: aaasia » 2011-01-31, 08:24

Jeżeli chodzi o rozkład zajęć i przepisy to może to : http://www.visacom.pl/bip2/?ident=26&la ... =5&idx3=12
pozdrawiam

yoda79
Posty: 112
Rejestracja: 2008-03-04, 13:17

Re: Wyrównania i trzynastki

Postautor: yoda79 » 2011-01-31, 12:54

A jak to jest z nauczycielem, który przepracował w ubiegłym roku 8 miesięcy i nie "wyrobił" średniego wynagrodzenia i nie pracujej już w szkolnictwie? Też otrzymuje pieniądze?

diquan
Posty: 58
Rejestracja: 2010-04-14, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wyrównania i trzynastki

Postautor: diquan » 2012-01-13, 18:28

Kolega pracuje w dwóch szkołach. W jednej ma 12 godzin. W drugiej etat.
U mnie jest podobnie. Z taką różnicą, że kolega pracuje poza gminą w tej szkole gdzie ma etat. Ja natomiast pracę w szkołach łączę w jednej gminie. Kolega dostał wyrównanie w szkole gdzie ma 12 godzin. Pytanie czy ja też dostane w tej szkole gdzie mam 12 godzin.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wyrównania i trzynastki

Postautor: malgala » 2012-01-13, 21:17

diquan pisze:Pytanie czy ja też dostane w tej szkole gdzie mam 12 godzin.

A to już zależy od tego, czy wynagrodzenia na danym szczeblu awansu zawodowego osiągnęły w tej gminie średnią, czy też nie.

diquan
Posty: 58
Rejestracja: 2010-04-14, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wyrównania i trzynastki

Postautor: diquan » 2012-01-13, 21:58

malgala pisze:
diquan pisze:Pytanie czy ja też dostane w tej szkole gdzie mam 12 godzin.

A to już zależy od tego, czy wynagrodzenia na danym szczeblu awansu zawodowego osiągnęły w tej gminie średnią, czy też nie.

No właśnie kolega dostał wyrównanie w szkole z gminy. W tej, w której ja mam etat. Ja natomiast pracuje również w innej szkole( gdzie mam 12 h) ale z tej gminy gdzie on dostał to wyrównanie. Czyli z tego wniosek, że również powinienem dostać wyrównanie.
Pisząc dokładniej. Kolega ma 12 godzin w szkole w której jaj mam etat. Kolega ma również etat w szkole spoza gminy. Ja natomiast mam 12 godzin w innej szkole, ale z tej samej gminy.
Czyli mamy tyle samo godzin, ale kolega ma etat w innej gminie, a ja mam wszystkie godziny w 1 gminie. Czy mi się należy?

hanamat
Posty: 270
Rejestracja: 2008-03-29, 18:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Wyrównania i trzynastki

Postautor: hanamat » 2012-01-14, 09:07

To zależy czy masz dwie odrębne umowy na każdą placówkę (wtedy tak), czy uzupełniasz etat w drugiej szkole (wtedy nie); informacje takie uzyskaliśmy na szkoleniu o prawie oswiatowym, ale pp nie znam.

Pan Ogórek
Posty: 9
Rejestracja: 2011-12-10, 00:52
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wyrównania i trzynastki

Postautor: Pan Ogórek » 2012-01-30, 01:04

Witam

anielska pisze: czyim obowiązkiem jest układanie planu lekcji w szkole i gdzie to jest zapisane


Układanie planu leży w zakresie obowiązków dyrektora szkoły, jego zadaniem, wynikającym chociażby z ustawy o systemie oświaty, jest organizowanie pracy szkoły.

anielska pisze: … jeżeli w grudniu nie zdążyłam złożyć kartki z nadgodzinami, to czy te pieniądze w styczniu otrzymam, czy nie? A jeśli nie, to jaki jest na to paragraf?


Jedynym dokumentem ewidencjonującym czas Twojej pracy w szkole jest dziennik zajęć dydaktycznych, dydaktyczno- wyrównawczych, wychowawczo-opiekuńczych, etc..., w którym swoim podpisem potwierdzasz przeprowadzenie przydzielonych w ramach pensum zajęć. Wymienione dokumenty są podstawą do wypłacenia pensji, którą powinnaś wraz z nadgodzinami otrzymać w grudniu niezależnie od tego czy kartkę wypełniłaś czy nie.

anielska pisze: (…) księgowa wraz z dyrektorką zrobiła za to wielką aferę (…) księgowa wykrzyczała mi, że za późno i tych pieniędzy w ogóle nie dostanę, bo koniec roku i budżet zamknięty. Dyrektorka też powoływała się na przepisy (ale nie wiem jakie, bo ich nie wymieniła). Z łaski dyrektor mi w styczniu dał pieniądze, ale powiedział, że jak będzie inspekcja, to za to zapłacą karę (…)


W opisanej sytuacji doszło do naruszenia dyscypliny finansów publicznych. Jakiekolwiek przepisy miał na myśli dyrektor obciążają one tylko i wyłącznie jego. O żadnej karze dla Ciebie nie ma mowy.

Pozdrawiam


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron