Szkolenia nauczycieli a regulamin pracy

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

jolapuma
Posty: 18
Rejestracja: 2011-01-06, 15:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Szkolenia nauczycieli a regulamin pracy

Postautor: jolapuma » 2011-03-02, 07:03

Witam.

Zacznę od przedstawienia problemu. Zapytałam wczoraj moją panią dyrektor czy mogłabym wziąć udział w konferencji dla nauczycieli, która odbywać się będzie w godzinach mojej pracy. Odparła, że nie ponieważ od 1 marca 2011 r. obowiązuje w naszej szkole nowy regulamin pracy, który zabrania wyjazdów na wszelakie szkolenia w czasie lekcji. Dla mnie to trochę nie fair, że dyrektor uniemożliwia mi samokształcenie. Jest to pierwsza konferencja w tym roku szkolnym, która pokrywa mi się z lekcjami. Zawsze biorę udział w szkoleniach, które odbywają się popołudniami bądź w weekendy. Trochę mi przykro, że nie będę mogła wziąć udziału, temat konferencji jest bardzo ciekawy. :(

A teraz moje pytanie do was - jak w waszej szkole jest to rozwiązane i czy istnieją jakieś inne przepisy, które regulują przedstawioną przeze mnie kwestię.

Pozdrawiam :D

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Szkolenia nauczycieli a regulamin pracy

Postautor: dushka » 2011-03-02, 09:59

Istnieje coś takiego jak delegacja i tyle. Piszemy podanie o umożliwienie wyjścia (pro forma, bo jesteśmy puszczami prawie zawsze).

monica0
Posty: 25
Rejestracja: 2007-11-17, 17:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Szkolenia nauczycieli a regulamin pracy

Postautor: monica0 » 2011-03-16, 21:02

Dokładnie u mnie jest tak samo, z tym że muszę dołączyć jeszcze zaproszenie na ów konferencję czy szkolenie.

jolapuma
Posty: 18
Rejestracja: 2011-01-06, 15:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Szkolenia nauczycieli a regulamin pracy

Postautor: jolapuma » 2011-03-17, 06:57

niestety u mnie w szkole w regulaminie pracy jest zapis, ze nie wolno byc na szkoleniu jezeli w tym czasie nauczyciel ma lekcje! oczywiscie ten zapis nie obowiazuje dyrekcji, ktora jezdzi na szkolenia i narady w czasie swoich godzin pracy !!! i gdzie tu logika ??

magdak3
Posty: 74
Rejestracja: 2010-03-06, 09:36
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Szkolenia nauczycieli a regulamin pracy

Postautor: magdak3 » 2011-03-17, 17:03

U mnie podanie o urlop oświatowy i się idzie zwykle, chyba że jakiś "szczególny" dzień jest, dużo nauczycieli nieobecnych itp. Mnie nigdy nie odmówiono. Nie wszystkie szkolenia/konferencje są popołudniu.


Wróć do „Prawo oświatowe”