Kolejność przy odbieraniu godzin?Proszę o pomoc?

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

compia
Posty: 3
Rejestracja: 2011-05-01, 21:11
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: podkarpackie

Kolejność przy odbieraniu godzin?Proszę o pomoc?

Postautor: compia » 2011-05-01, 21:48

Jestem nauczycielem dyplomowanym z j.niemieckiego z długim stażem pracy 17 lat w tej samej szkole,moje koleżanki po fachu mają krótszy staż i mniejsze stopnie zawodowe.
Dyrektor wręczył mi 9 godzin na nastepny rok a moje kolezanki dostały etaty co wy na to??.
Rozmawiałam dwa razy z dyrektorem najpierw stwierdził żę powodem jest to ze za mało się angażuję a pozniej mówił mi ze to jest nie prawda i że to jest "spontaniczna decyzja":).
Nie wiem co mam w takie sytuacji zrobic??

ninka30
Posty: 38
Rejestracja: 2011-03-25, 16:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: pomorskie

Re: Kolejność przy odbieraniu godzin?Proszę o pomoc?

Postautor: ninka30 » 2011-05-01, 23:21

Wydaje mi się, że nauczyciel z wyższym stopniem awansu powinien miec cały etat, reszta do podziału. Zgłoś się do związków, na pewno poradzą i wstawią się za Tobą.

b.hunter
Posty: 217
Rejestracja: 2007-10-31, 17:27
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kolejność przy odbieraniu godzin?Proszę o pomoc?

Postautor: b.hunter » 2011-05-02, 09:39

Jakie jest Twoje wykształcenie a jakie koleżanek?

compia
Posty: 3
Rejestracja: 2011-05-01, 21:11
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Kolejność przy odbieraniu godzin?Proszę o pomoc?

Postautor: compia » 2011-05-02, 20:49

Ja mam wykształcenie wyższe magisterskie z przygotowaniem pedagogicznym

compia
Posty: 3
Rejestracja: 2011-05-01, 21:11
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Kolejność przy odbieraniu godzin?Proszę o pomoc?

Postautor: compia » 2011-05-02, 20:50

A jakie wykształcenie mają moje koleżanki to tego nie wiem.

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kolejność przy odbieraniu godzin?Proszę o pomoc?

Postautor: Andulencja » 2011-05-09, 18:45

To ja mam pytanie związane z nowymi projektami.

Czy istnieje prawo, które pozwala wójtowi nakazanie dyrektorowi zwolnienie nauczyciela z pracy tylko dlatego, że mieszka w innej gminie niż pracuje. Wójt zamyka sąsiednią, małą szkółkę. Pracuje tam nauczyciel (mieszkaniec tej gminy co szkoła). Ja dojeżdżam z sąsiedniego miasteczka (sąsiednia gmina). Wójt zażądał zatrudnienia nauczycieli tylko z terenu gminy, jeśli takowi są.
Czego mogę się spodziewać?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kolejność przy odbieraniu godzin?Proszę o pomoc?

Postautor: malgala » 2011-05-09, 19:57

Andulencja pisze:Czy istnieje prawo, które pozwala wójtowi nakazanie dyrektorowi zwolnienie nauczyciela z pracy tylko dlatego, że mieszka w innej gminie niż pracuje.

Nie istnieje.
O zatrudnieniu decyduje dyrektor.
Istnieją tylko dyrektorzy, którzy ślepo wszystkie zalecenia wójta wykonują. Na szczęście nie wszyscy.

Andulencja, jaką masz umowę o pracę i stopień awansu?

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kolejność przy odbieraniu godzin?Proszę o pomoc?

Postautor: Andulencja » 2011-05-10, 20:10

Umowa na czas nieokreślony i jestem w trakcie awansu. Na mianowanego.

Jutro rada. Podobno mam się nie martwić (słowa zastępcy)

marble
Posty: 2
Rejestracja: 2011-05-12, 16:19
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Kolejność przy odbieraniu godzin?Proszę o pomoc?

Postautor: marble » 2011-05-12, 17:04

Mam pytanie dotyczące podziału etatów przy łączeniu szkół. Sytuacje wygląda tak, że jestem nauczycielem kontraktowym zatrudnionym na czas nieokreślony. Od 1.09.2011 nastąpi łączenie szkół (do naszej szkoły zostanie przyłączona inna). Dotychczas miałam 19 godzin języka polskiego i godzinę wychowawczą. Podobnie druga polonistka z tej szkoły, która ma być przyłączona. Od 1.09 mają być łącznie 24 godziny języka polskiego - dyrekcja przydzieliła dla mnie 10 i dla drugiej pani 14 plus po jednej godzinie wych. dla każdej z nas. Ja dostaję jeszcze 10 godzin biblioteki, a druga pani 5 godzin, co mnie daje 17/18 etatu, drugiej polonistce 18/18 etatu. Dodam, że posiadam jeszcze uprawnienia do historii, więc 1 lub 2 godziny będą mnie ratowały, a przedmiotu tego ma uczyć osoba, która i tak ma pełny etat w innej szkole, a w naszej tylko dorabia. jeszcze jedną okolicznością jest to, że jestem obecnie w ciąży i od września na pewno będzie za mnie zastępstwo. Proszę o podpowiedź - czy mogę rozmawiając z dyrekcją szkoły powołać się na fakt, że jeżeli nauczyciel miał pełny etat, a ma uprawnienia do nauczania jakiegoś przedmiotu, to taki nauczyciel w pierwszej kolejności powinien dostać te godziny. Nie chcę się powoływać na ciążę i to, że takiemu pracownikowi nie można zmienić warunków pracy, bo to nie wina dyrektora, że jest łączenie. Myślę jednak,żę pełny etat mi się należy.


Wróć do „Prawo oświatowe”